Košice – Žilina 4:1 (kon.) | Martin – Nitra 3:4 (kon.)
HK VITAR Martin
3:4 (0:1, 3:2, 0:1)
HK Nitra
Utorok 10.01.2017, 18:00 • Martinské hokejové centrum • Tipos Extraliga (SR) • 16. kolo

Nitra napokon rozhodla o svojom víťazstve v tretej tretine. Nad Martinom zvíťazila 3:4. Góly: 31. Surovka (Pokrivčák, Pulli), 32. Heizer (Koyš, Pulli), 33. Korostin (Varga) – 9. Meland (Macík, Štefanka), 24. Macík (Mezei, Štefanka), 25. Slovák (Cope, Pupák), 45. Ručkay (Blackwater, Krištof). (20:40:11)

59:58
    Dohrávaný súboj opäť v rohu klziska. Nitra už stav udrží.

59:45
    Varga bojuje v rohu klziska. Heizer sa mu už ukazuje.

59:25
    Macík vyhodil puk. Akoby si nevšimol prázdnej bránky.

59:24
    Oddychový čas domácich.

59:15
    Prázdna domáca bránka. Martin hrá power-play.

59:10
    König na Galamboša. Pekná akcia, ktorej chýbalo zakončenie.

58:31
    Galamboš vracal puk Brňákovi. Pupák sa mu ale postavil do cesty.

58:21
    Vyhodený puk za ktorým sa vracia Mezei. Domáci ale potrebujú vymyslieť aj niečo smerom dopredu, nielen brániť.

57:46
    Róbert Varga (MAR) inkasuje dve minúty za sekanie.

57:46
    Korostin nastrelil brankára. Varga bol ale príliš aktívny a dostáva trest.

57:22
    Brňák nahodil puk pred bránkou. Teraz oň bojuje Varga s Macíkom.

56:48
    Salija sa vrátil do stredného pásma. Veľké problémy majú teraz domáci hráči so zotrvaním aspoň na chvíľku pred bránkou Nitry.

56:18
    Ordzovenský odpálil puk až k Pavlasovi. Domáci sa musia vrátiť do vlastného pásma.

55:55
    Lukáš Paukovček (NIT) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

55:35
    Gól domáceho tímu neuznaný pre hru vysokou hokejkou.

55:16
    Korostinovo nahodenie pred bránku. Halo si pomohol hokejkou.

54:40
    Salija prudko vystrelil. Pred bránkou sa snažil tečovať puk Heizer.

54:11
    Rapáč pritlačený k mantinelu. Ťažko si hľadá cestu pred bránku.

53:34
    Dlouhy minul letiaci puk. Medzitým ale zostal ležať na ľade Slovák, ktorého bolestivo zasiahol puk.

52:51
    Pokrivčákov pokus sa ešte pred bránkou snažil tečovať Surovka. Veľká príležitosť domáceho tímu.

52:23
    Korostin dobiedzal do brankára. Halo mal puk vo svojej moci.

51:44
    Judd Blackwater (NIT) inkasuje dve minúty za sekanie.

50:56
    Koyš si nenechal vziať puk. Pupák k nemu pristúpil neskôr.

50:26
    Mezei na modrej. Spolu s Pupákom.

49:56
    Heizer v súboji s Tvrdoňom. Ten ho do pásma nepustil.

49:28
    Königova strela od modrej. K dorážke sa domáci hráč nedostal.

48:55
    Koyš tentoraz získal pásmo. Okamžite hľadá pred bránkou Dlouheho.

48:21
    Macík bez problémov vyhadzuje puk. Domáci sa nie a nie usadiť v útočnom pásme.

47:31
    Henrich Ručkay (NIT) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

47:12
    Surovka vyháňaný z pásma Krištofom. Puk v strednom pásme.

46:38
    Milam si zobral na starosť Galamboša. Tomu sa nepáči jeho zákrok.

46:08
    Slovák v súboji s Vargom. Domáci hráč prichádza o puk.

45:34
    Brňák dostal puk do pásma. Koyš ho chcel ešte tečovať.
    44:28 RUČKAY - 3:4

44:28
    Nitra dala gól!
    HENRICH RUČKAY potrestal chybu domácej obrany. Judd Blackwater mu pripravil dokonalú pozíciu na zakončenie vďaka svojej aktivite. Pri prechode pred bránku si pripísal asistenciu aj Michal Krištof.

43:55
    Varga v súboji s Krištofom stráca puk. Domáci sa musia vrátiť.

43:25
    Tvrdoň vyviezol puk do útočného pásma. Hľadá Ručkaya.

42:53
    Pupák musel zasiahnuť pred Pokrivčákom. Domáci hrozili z každej príležitosti.

42:25
    Dlouhy na Surovku. Ten tlačil puk za brankárov chrbát.

41:50
    Galamboš hľadal Korostina. Pokus už aj na domácej strane.

41:02
    Ručkay sa prebíjal cez Saliju. Puk mu v rozhodujúcej chvíli preskočil hokejku.

40:20
    Slovák prenikal do útočného pásma. Na modrej ho zastavil Pacalaj.

40:01

Po zaujímavej druhej tretine je stav vyrovnaný. Hostia už vyhrávali o tri góly, domáci sa ale dokázali najmä po likvidačnom zákroku na Markoviča zmobilizovať a takto športovo oplatiť súperovi jeho faul.

40:00

39:53
    Cope sa snaží získať puk. Do konca tretiny už ale zostáva len niekoľko sekúnd.

39:22
    Tvrdoň spoza obrancu. Puk letel do pravého rohu.

38:52
    Koyš teraz brnká na nervy Piačkovi. Puk smeruje do stredného pásma.

38:03
    Korím sa staval puku do cesty. Ten mu prešiel popod nohy.

37:28
    Pacalaj bojuje o puk i o pásmo. Pokrivčák sa mu snaží pomôcť.

36:54
    Galamboš dosledoval akciu domáceho tímu. Ešte sa snažil pred brankárom otočiť s pukom.

36:29
    Korostin chcel načať už aj druhú stovku. To sa mu nepodarilo.

36:10
    Ordzovenský z prvej. Pozornosť brankára skúšal spoza pravého kruhu.

35:29
    Milam narazil Heizera. Hra sa teraz presúva do pásma domácich.

34:51
    König dokázal udržať útočné pásmo. Slovák sa snažil ešte zasiahnuť pri hre na modrej.

34:03
    Brňák berie puk pred Štefankom. Pomáha tak svojmu brankárovi.

33:32
    Galamboš prichádza o pásmo. Ručkay toho chce okamžite využiť.

32:45
    Pulliho tvrdá strela. Nasledovať bude vhadzovanie pred bránkou Nitry.

32:10
    Oddychový čas hostí.
    32:10 KOROSTIN - 3:3

32:10
    Martin dal gól!
    Stý gól Martina v sezóne. Zaslúžil sa oň SERGEI KOROSTIN, ktorý sa bleskovo objavil pred bránkou po tom ako ho našiel Róbert Varga.
    31:53 HEIZER - 2:3

31:53
    Využitá presilová hra. Patrik Koyš ešte neuspel so svojou strelou, RADOMÍR HEIZER ale už áno. Druhú asistenciu si pripisuje Jere Pulli.

31:35
    Markovič medzitým opúšťa striedačku domáceho tímu na nosidlách. Nasledovať bude presun do nemocnice.

31:30
    Koyšova strela. Hra je opäť prerušená.

31:24
    Pulliho strela z prvej. Puk je v rohu klziska.

31:06
    Markovič tvrdo zrazený pri striedačke hostí. Filip Bajtek (NIT) inkasuje dve minúty za napadnutie.
    30:38 SUROVKA - 1:3

30:38
    Tomáš Pokrivčák vysunul do úniku FILIPA SUROVKU, ktorý z ľavej strany prešiel až pred bránku a prekonal výborného brankára hostí. Na začiatku akcie stál ešte Jere Pulli.

30:21
    Súboj Heizera s Melandom. Hostia uspeli pri hre pred bránkou.

29:46
    Ručkay sa natlačil pred bránku. Ďalší pokus hostí.

29:18
    Varga spoza bránky. Rozohrávka domáceho tímu.

28:34
    Surovka z prvej. Pred prípadnou dorážkou zasiahol Halo.

28:09
    Pavlas tentoraz nie veľmi istý. Paukovček ho takmer prekvapil.

27:45
    Dvořák naslepo rozohrával Puk končí u Paukovčeka.

27:23
    Korostin z prvej. Nasledovala vzápätí strela Dvořáka.

26:54
    Macík neuspel ani na druhý pokus. Pavlas už za niekoľko sekúnd musel čeliť viacerým pokusom hostí.

26:14
    Šiška z ľavej strany. Mieša s pukom v rohu klziska.

25:37
    Štefanka si berie puk. Hostia ešte zjavne neprestali myslieť na ďalšie góly.

24:52
    Striedanie v tíme MHC Martin: z ihriska odchádza Dzubina, prichádza Pavlas.
    24:52 SLOVÁK - 0:3

24:52
    Matt Cope trafil najskôr brankára. Dzubina ale puk neudržal a MAREK SLOVÁK si vďaka tomu môže pripísať gól. Druhú asistenciu si pripisuje Miroslav Pupák.

23:45
    Dlouhy sa pokúša zdvihnúť bojovú zástavu domáceho tímu. Zatiaľ to ale Martinu v zápase nevychádza.
    23:09 MACÍK - 0:2

23:09
    RADOSLAV MACÍK vydoloval puk na kolenách a dokázal aj presne zakončiť. Jeden z mála gólov pri ktorých sa povie, ako to bolo možné. Asistencie: Branislav Mezei a Juraj Štefanka.

22:24
    Šiška prenikal po ľavej strane. Brňák ho vytlačil do rohu klziska.

21:54
    Varga opäť tlačil puk do bránky. Halo bez problémov zasiahol.

21:22
    Heizer sa tlačil pred bránkoviskom. Výborne tam ale zasiahol Pupák.

20:45
    Surovka sa na opačnej strane nedostal k puku. Tento mu ušiel.

20:14
    Milamov pokus ešte spoza modrej. Hneď po buly vypálil.

20:01

Úvodná tretina vyznela v prospech hostí, ktorí sa dostali do vedenia. Domácim sa zatiaľ nepodarilo využiť niektorú z mála príležitostí.

20:00

19:59
    Korostin z prvej. Vypálil priamo na brankára.

19:31
    Tvrdoň zasiahol pred Vargom. Súboj ešte pokračuje.

18:48
    Rapáč naslepo nahodil puk do pásma. Je tam ale pri ňom okamžite Korím.

18:26
    Markovič teraz mohol využiť chybnú rozohrávku Nitry. Halo zachránil.

17:58
    Šiška na Pupáka. Ten však nedokázal prejsť s pukom do útočného pásma.

17:21
    Krištof vrátil puk dozadu. Varga sa tak k nemu nemohol dostať.

16:43
    König sa musel vrátiť dozadu. Už tam bol Slovák.

16:06
    Dlouhy na Markoviča, ktorý zásluhou Mezeia prichádza o puk. Ten končí v tretine domácich.

15:26
    Paukovček sa dostal len za modrú čiaru. Zastavil ho následne hvizd rozhodcu.

14:56
    Potrestaná hráčska lavica hostí za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Dvojminútový trest odpyká Juraj Šiška.

14:32
    Macík prichádza o pásmo. Hostia sa musia vrátiť.

14:16
    Mezei videl kĺzajúci sa puk. Vletel do strely a nechýbalo veľa.

13:41
    Jere Pulli (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

13:22
    Dlouhy prenikal po pravej strane. Surovka hneď za ním.

12:36
    Jurášek z prvej. Puk preletel popred bránku.

12:14
    Paukovček z diaľky. Nepresná strela.

11:54
    Varga z otočky. Následne to skúšal ešte Brňák.

11:21
    Meland na Macíka. Pokus o zakončenie v oslabení.

10:59
    Vargova strela. Halo použil lapačku.

10:16
    Rapáčovi ušiel puk. Naďalej ale pokračuje domáci nápor.

09:44
    Matt Cope (NIT) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

09:32
    Dlouhy na Surovku. Trafil však konštrukciu bránky a Surovka sa už k puku nedostal.

09:10
    Pokrivčák pred bránkou. Pulliho strelu ale nedokázal dostať do bránky.
    08:22 MELAND - 0:1

08:22
    Juraj Štefanka vracal puk Radoslavovi Macíkovi. ERIC MELAND následne využil závar pred bránkou a dostal puk do bránky.

08:14
    Štefanka z ľavej strany. Pred bránkou clonil Macík.

07:48
    Rapáč po spolupráci s Brňákom ohrozil hosťujúcu bránku. Zatiaľ najväčšia príležitosť domácich hráčov.

07:12
    Blackwater na pravej strane. Puk sa k nemu nedostal.

06:38
    Vyhodený puk za ktorým ešte korčuľuje Koyš. Domácim sa podarilo na chvíľku oslobodiť.

06:01
    Milamov pokus. Dzubina puk zastavil.

05:31
    Tomáš Pokrivčák (MAR) inkasuje dve minúty za podrazenie.

05:10
    Vargovi preskočil puk hokejku. Skončil následne pri striedačke hostí.

04:32
    Meland rozohráva od vlastnej bránky. Zatiaľ len smerom do stredného pásma.

04:00
    Ručkay pred domácou bránkou. Zakončenie vedľa bránky.

03:21
    Slovákovi nevyšlo zakončenie. Puk sa mu odrazil od hokejky.

02:51
    Cope na vhadzovaní. Dzubina pripravený na prípadnú strelu.

02:23
    Šiška to skúša sám. Štefanka sa mu ukázal neskôr.

01:56
    Varga so snahou tečovať puk pred bránkou. Halo mal sťaženú úlohu.

01:32
    Macík zblokoval pokus Vargu. Domáci ešte zostávajú v pásme.

00:53
    Markovič osamotený vpredu. Musí počkať na spoluhráčov.

00:24
    Cope sa pokúsil dostať do útočného pásma. Veľmi rýchlo stihol puk upratať König.

00:01

Hostia oproti stretnutiu s Banskou Bystricou nad ktorou zvíťazili 3:0 neurobili v zostave najmenšiu zmenu. Martin, ktorý podľahol Trenčínu na jeho ľade 2:1 nenechal na pokoji jedinú formáciu. Navyše mu dnes chýba útočník Daniel Rzavský, ktorého nahradil Tomáš Pokrivčák.

MHC Martin: Dzubina (Pavlas) – Pacalaj, König – Salija, Pulli – Rusina, Brňák – Dvořák – Surovka, Dlouhy, Markovič – Rapáč, Heizer, Koyš – Varga, Galamboš, Korostin – Jurášek, Pokrivčák, Mráz

HK Nitra: Halo (Hartzell) – Milam, Ordzovenský – Pupák, Mezei – Versteeg, Meland – Korím, Piačka – Cope, Slovák, Tvrdoň – Ručkay, Krištof, Blackwater – Šiška, Štefanka, Macík – Bajtek, Paukovček, Šille

Rozhodca: Štefik, Jonák – Tvrdoň, Výleta, Kramár (video).

Dohrávka 16. kola medzi Martinom a Nitrou bude po jedenástich dňoch druhým vzájomných duelom medzi týmito mužstva na rovnakej pôde.

Martinu aktuálne patrí v tabuľke ôsma priečka s 50 bodmi. Pred Novými Zámkami má náskok 5 a pred posledným Trenčínom 6 bodov. Nitra na tretej so 74 doháňa dvojicu na čele bodovania. Na Košice stráca dva a na Banskú Bystricu päť bodov.

Vzájomné zápasy v tejto sezóne:

HK Nitra – MHC Martin 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)
    Góly: 2x Kutálek, Milam, Macík, Ručkay – Pokrivčák, Koyš

HK Nitra – MHC Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
    Góly: Štefanka, Ondrušek, Rais

MHC Martin – HK Nitra 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
    Góly: Pulli, Varga, Surovka, Bačik – 2x Cope, Macík

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Daniel Modrovský

Góly a asistencie: 31. Surovka (Pokrivčák, Pulli), 32. Heizer (Koyš, Pulli), 33. Korostin (Varga) – 9. Meland (Macík, Štefanka), 24. Macík (Mezei, Štefanka), 25. Slovák (Cope, Pupák), 45. Ručkay (Blackwater, Krištof)

HK VITAR Martin: Dzubina (Pavlas) – Pacalaj, König – Salija, Pulli – Rusina, Brňák – Dvořák – Surovka, Dlouhy, Markovič – Rapáč, Heizer, Koyš – Varga, Galamboš, Korostin – Jurášek, Pokrivčák, Mráz

Rozhodca: Štefik, Jonák – Tvrdoň, Výleta, Kramár (video)