Jugra Chanty-Mansijsk – Novgorod 0:2 (kon.) | Jekaterinburg – Soči 1:5 (kon.) | Barys – S.Moskva 3:0 (kon.)
Jugra Chanty-Mansijsk
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
HC Torpedo Nižnij Novgorod
cz Streda 04.01.2017, 12:30 • Arena Jugra • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu ruské nejvyšší hokejové soutěže KHL mezi Jugrou Chanty-Mansijsk a Torpedo Nižnij Novgorod.

Jugra se momentálně nachází v tabulce Východní konference na předposlední čtrnácté příčce s devětačtyřiceti body. Po pětačtyřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 14 výher v normální hrací době, 3 výhry po prodloužení či nájezdech, 1 prohru po nájezdech a 27 proher v normální hrací době. Na domácím kluzišti Jugra zatím odehrála jednadvacet zápasů, ze kterých 6x vyhrála v normální hrací době, 2x vyhrála po prodloužení či nájezdech a 13x prohrála v normální hrací době.

Torpedo Nižnij Novgorod

Nižnij Novgorod se momentálně nachází v tabulce Západní konference na třetí příčce s jednaosmdesáti body. Po čtyřiačtyřiceti odehraných zápasech má na svém kontě 22 výher v normální hrací době, 5 výher po prodloužení či nájezdech, 5 proher po prodloužení či nájezdech a 12 proher v normální hrací době. Venku zatím Nižnij Novgorod odehrál dvacet zápasů, ze kterých 8x vyhrál v normální hrací době, 3x vyhrál po prodloužení či nájezdech, 2x prohrál po prodloužení či nájezdech a 7x prohrál v normální hrací době.

Nižnij Novgorod – Jugra 6:0

Jugra Chanty-Mansijsk: Šaryčenkov (Fokin) – N. Chlystov, Šulakov, Ugolnikov, Pogorišnyj, Valentěnko, Al. Makarov, Orlov, Dvurečenskij – Koroljov, Panov, Ljudučin – Kupcov, A. Alexejev, Lapenkov – J. Ivanov, Kurjanov, Varfolomejev – Akmaldinov, Gorbunov, Ankudinov.

Torpedo Nižnij Novgorod: Proskurjakov (M. Birjukov) – M. Osipov, Želdakov, Jegoršev, Aljajev, Lofquist, Šulenin, Radionyčev – Žerděv, Ashton, Rasskazov – D. Sjomin, Mozer, Frolov – A. Potapov, Galuzin, Gračjov – Norman, McMillan, V. Kuľomin – Butler.

Rozhodčí: Ansons, Morozov – Aljošin, Nestěrov.

00:01

00:20
    Puk za brankou Jugry končí v ochranné síti, hra přerušena.

00:40
    Opět se vhazuje po levici Šaryčenova, puk míří za třetiny Jugry.

01:51
    Hodně opatrný začátek dnešního utkání, zatím vez střel.

02:35
    Až nyní registrujeme první střelu, ale Sjomin pálí vedle branky Jugry.

03:10
    Zakázané uvolnění Torpeda, hra se tak stěhuje před Proskurjakova.

03:56
    Torpedo znovu v útoku, hosté se drží ve třetině.

04:02
    Střelu Alexeje Potapova vytěsnil Alexandr Šaryčenkov nad branku.

04:35
    Puk ve středním pásmu, hosté jsou od úvodních sekund výrazně aktivnější.

05:20
    Grigorij Želdakov pálí od modré, po vyhraném vhazování, branku však netrefuje.

05:28
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Andrej Ankudinov – 2 min., hákování).

05:56
    Hosté v útočném pásmu, domácí se zatím pozorně brání.

06:29
    Jugra dostává puk ze třetiny.

06:57
    Poslední půl minuta z přesilové hry Torpeda, zatím nemusel Ilja Proskurjakov řešit nic závažného.

07:28

08:50
    Jugra v útočném pásmu, Brandon McMillan ale získal puk a zavezl ho do třetiny soupeře, pak odešel střídat.

09:51
    Hraje se ve středním pásmu, Jugra se těžko dostává do třetiny soupeře.

10:16
    Puk na střídačce Torpeda, vhazovat se bude ve střední třetině.

11:20
    Zpoza vlastní branky začínají hosté další kombinaci, která končí ztrátou puku po nahození za branku Šaryčenkova.

11:45
    Birjukov nahazuje puk z pravé strany na branku Jugry, tam ale zasáhl obránce.

12:25
    Po dlouhé době registrujeme Jugru v útočném pásmu, ale domácí brzy vyklízí pozice a odchází na střídačku...

13:23
    Nahozený puk za branku Šaryčenkova dojíždí Jevgenij Mozer, který je ale obráncem sražen k ledu, nepíská se.

14:39
    Blíží se závěr první třetiny, která nenabídla, snad kromě pohledného bruslení, vůbec nic... žádnou šanci případně gól.

15:03
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Nikolaj Žerděv – 2 min., naražení zezadu).

15:20
    Třeba se tempo zápasu zvedne po této přesilové hře domácích.

15:40
    Jugra zatím drží útočné pásmo, střely ale míří pouze vedle branky.

15:55
    Diváci si žádají "šájbu", ale to by museli domácí borci trefovat branku.

17:03

17:15
    Domácí sehráli přesilovou hru slušně, téměř celou dobu v útočném pásmu, gól se jim ale vstřelit nepodařilo.

17:56
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Pavel Varfolomejev – 2 min., nedovolené bránění).

18:30
    Puk ve třetině Torpeda, hosté se nikam příliš neženou.

18:50
    Andrej Alexejev odvedl dobrou práci v obraně a vyvezl puk ze třetiny.

19:00
    Poslední minuta první třetiny, hosté se snaží usadit v útočném pásmu.

20:00

První třetina nenabídla gól, dokonce ani nějakou zajímavou akci či šanci. Oba týmy v podstatě jen bruslí za pukem a na branku se jim daří vystřelit pouze při přesilových hrách, nikoli při hře v plném počtu.

Další třetina začne přibližně v 13:20.
    Jakub Jeřábek - Adam Polášek. Čtvrtý a pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

20:01

20:33
    Nahozený puk na Šaryčenkova, ten rychle rozehrává.

21:28
    První šance zápasu, z levé strany se John Norman natlačil před branku Jugry, ale Alexandr Šaryčenkov dokázal puk vytěsnit.

22:13
    Vypadá to, že do druhé třetiny vstoupili domácí s větším nasazením, než do té první.

23:15
    Andrej Alexejev zalehl puk v rohu vlastní třetiny, domácí poté rozehrávají.

24:08
    Zpoza vlastní branky začíná další akce Jugry, domácí se dostávají do útočného pásma.

24:36
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Denis Gorbunov – 2 min., podražení).

25:16
    Potapov neudržel útočné pásmo a hosté musí ze třetiny Jugry.

25:35
    Obránce Jugry odpaluje puk a celá bránící čtveřice spěchá na střídačku.

26:40
    Přesilová hra Torpeda pomalu končí, domácí se zřejmě ubrání.

26:44

28:01
    Vyloučení v týmu Jugra Chanty-Mansijsk (Alexandr Akmaldinov – 2 min., podražení).

28:51
    I toto oslabení zvládají zatím domácí na jedničku.

29:05
    Za první minuta přesilové hry se Torpedo nedokázalo dostat do třetiny soupeře.

29:48
    Až nyní se hosté dokázali usadit v útočném pásmu, to se již ale jejich přesilová hra chýlí ke svému konci.

30:01

31:05
    Domácí se po delší odmlce dostávají do třetiny Torpeda, ale jen na chvíli, nyní již hrají hosté.

31:29
    Před Mozerem zasahuje Alexandr Šaryčenkov, který přerušuje hru.

32:30
    Jugra s útočném pásmu, hosté ale nenechávají domácím příliš času a prostoru na střely.

33:23
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Na pravé straně přihrává Potapov VLADIMIRU GALUZINOVI, který z pravého kruhu pro vhazování trefuje parádně nad rameno Šaryčenkova a hosté jdou do vedení. Asistence: Alexej Potapov.
    33:23 Vladimir GALUZIN - 0:1

34:05
    Puk za brankou Jugry, domácí rychle rozehrávají.

35:08
    Ilja Proskurjakov má puk ve své lapačce a přerušuje hru, bude se vhazovat ve třetině Torpeda.

35:35
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Alexandr Frolov – 2 min., podražení).

36:20
    Hosté zatím nepouští soupeře do vlastní třetiny.

36:40
    Hodně rozpačitá hra Jugry při přesilové hře, hosté čekají na modré a zastavují jeden útok za druhým.

37:25
    Ne, Jugra vůbec v tuto chvíli neví, co a jak hrát, hosté v pohodě vyhazují jeden puk za druhým.

37:35
    Hosté v plném počtu, domácí nevystřelili na branku.

38:55
    Alexandr Šaryčenkov raději přerušuje hru před dotírajícími útočníky Torpeda.

40:00

Druhá třetina nenabídla lepší hokejovou podívanou, než ta první. Hlavně ze strany domácí Jugry je to zatím hodně slabý výkon, domácí po inkasovaném gólu jako by ztratili půdu pod nohama a soupeři vůbec nestačili. Být lepší koncovky v podání Torpeda, bylo by skóre rozhodně výraznější, ve prospěch hostů.

Další třetina začne přibližně v 14:09.

40:01

40:25
    Nahozený puk za branku Jugry, domácí opět ztrácí puk a hrají hosté.

41:00
    Jugra stále ve své třetině, hosté od úvodních sekund v útočném pásmu.

41:20
    Vyhozením přes všechny čáry se nyní domácí osvobozují a unavená pětice odchází na střídačku.

43:25
    Další nahozený puk Torpeda, které posléze získává útočné pásmo.

44:48
    Nepřesná rozehrávka Jugry, vypadalo to na průnik dvou útočících hráčů Torpeda, ti ale na útočné modré přišli o puk.

45:15
    Kirill Rasskazov neudržel puk na pravém křídle a musí se bleskově vracet zpět.

46:20
    Hraje se dlouho bez přerušení, ale také bez nějaké kloudné akce.

48:01
    Carter Ashton dojel nahozený puk a jednou rukou odhodil bránícího hráče Jugry, jak typické pro dnešní zápas.

48:51
    Vhazování ve středním pásmu, puk získávají hosté, kteří se hned dostávají do třetiny Jugry.

50:11
    Probíhá poslední desetiminutovka dnešního bruslícího zápasu, v němž se v podstatě nic neděje, hráči bruslí ze strany na stranu a než se dostanou do zakončení, přijdou o puk...

50:55
    Jugra v útočném pásmu, střela od modré zlbokována vysoko nad branku Proskurjakova.

52:05
    Torpedo pomalu ubírá plyn a nechává více prostoru svému soupeři, dočkáme se vyrovnání?

52:24
    Zakázané uvolnění Torpeda, hra se stěhuje před Proskurjakova.

52:32
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Viačeslav Kuľomin – 2 min., sekání).

53:04
    Jugra drží útočné pásmo, domácí v přesilovkovém rozestavení.

53:25
    To již neplatí, puk končí ve střední třetině.

54:10
    Anton Koroljov ztrácí puk a hosté ho dostávají do třetiny Jugry, oba týmy střídají.

54:32

55:32
    Diváci se snaží vyburcovat Jugru k náporu, domácí jsou skutečně v posledních minutách aktivnější.

56:50
    Puk míří ze třetiny Torpeda, Brandon McMillan se ho snažil zachytit, ale to se mu nepodařilo.

57:01
    Nyní odpískáno zakázané uvolnění Torpeda, hra se vrací před Proskurjakova.

57:38
    Nahození puku v podání domácích, Ilja Proskurjakov zastavuje puk.

57:49
    Pozor, bude se vylučovat, hosté si komplikují situaci, Galuzin dostává dvouminutový trest za podražení!

57:49
    Oddechový čas pro domácí.

57:49
    Branka Jugry zůstává prázdná, domácí to zkusí v šesti proti čtyřem!

58:20
    Po nepřesné střele Ugolnikova vyhazuje Sjomin puk ze třetiny.

58:43
    Nyní jsou již domácí opět v útočném pásmu, ale střela od modré byla zablokována.

58:51
    A je rozhodnut DMITRIJ SJOMIN se dostal k puku na vlastní modré a parádním obloučkem ho poslal do prázdné branky soupeře. Bez asistence.
    58:51 Dmitrij SJOMIN - 0:2

58:51
    Oddechový čas pro hosty.

59:25
    Probíhá poslední minuta, domácí ještě bojují v útočném pásmu, znovu v šesti, s prázdnou brankou.

Je konec, dnešní utkáním domácím hrubě nevyšlo, Jugra se prezentovala hodně špatným výkonem, hostům k vítězství stačil sotva průměrný výkon. Sledovali jsme utkání, které nenabídlo mnoho zajímavého, spíše byl k obdivování neustálé bruslení ze strany na stranu, bez šancí a bez zakončení. Nic na tom nezměnilo ani množství přesilových her.