Švajčiarsko – Dánsko 5:4 (1:0 po s.n.) | Slovensko – Lotyšsko sk 4:2 (kon.) | Švédsko – Česko 5:2 (kon.)
USA – Kanada 3:1 (kon.) | Fínsko – Švajčiarsko 2:0 (kon.)
Švédsko
5:2 (3:0, 1:0, 1:2)
Česko
Sobota 31.12.2016, 19:05Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina A

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Švédsko: Gustavsson (Sandström) – Ja. Larsson, Dahlin, Gunnarsson, Kylington, Bernhardt, Carlsson – Ahl, Andersson, Lööke – Pettersson, Asplund (A), Dahlén – Karlström, A. Nylander, Eriksson Ek (C) – Grundström (A), Ohlsson, Wingerli – Söderlund.

Česko: Vladař (Škarek) – Kalina, Hronek (C), Hrdinka, Zbořil, D. Krenželok, Vála, Budík – Kurovský, Špaček (A), Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Nečas, Stránský, Musil – Šoustal, Suchý, Reichel..

Oba tímy sa už rozcvičujú na ľade, zhruba o 25 minút sa začne samotný zápas.

Oba tímy sú v kabínach, kde tréneri rozdávajú posledné pokyny, o malú chvíľu začíname!

Rozhodcovia i hráči už sú na ľade, o malú chvíľu padne úvodné buly dnešného zápasu.

00:01

00:01
    Úvodné buly prvej tretiny v prospech hokejistov Švédska.

00:21
    Prvá aktivita Švédom nevyšla, k puku sa dostávajú hokejisti Českej republiky.

00:37
    Švédsko dalo gól!
    Rýchly gólový úvod v podaní Švédov. Dvojica Švédov sa dostala do prečíslenia, Ahl vystrelil, Vladař puk len vyrazil pred seba a RASMUS ASPLUND už sa nemohol pomýliť. Asistencie: Ahl, Pettersson.
    00:37 Rasmus Asplund (SWE) - 1:0

01:15
    Tak Švédov gól rozhodne nabudil, držia puk na svojich hokejkách a nedovolia Čechom oslobodiť sa z vlastného pásma.

02:39
    Ale pozor, Česi sa dostávajú do rýchlej kontry, po strele Filipa Suchého si už musel dávať Gustavsson veľký pozor.

03:11
    Tieto sekundy zápasu patria pred zmenu hokejisti našich západných susedov, ktorí zatvorili Švédov v ich obrannom pásme.

03:58
    Filip Chlapík sa neodvážil sám medzi štyroch hráčov Tre Kronor, puk aspoň nahodil na bránku a získal vhadzovanie v útočnom pásme.

04:18
    Nuž a tentoraz tu máme buly pred bránkou Českej republiky, konkrétne po po pravej ruke Daniela Vladařa.

04:52
    Švédi dnes hrajú tvrdo do tela, kapitán Severanov Errikson Ek ukázal pekný hit medzi striedačkami.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, po góla Asplunda z úvodných sekúnd zápasu vedú Švédi 1:0.

05:17
    Gustavsson musel v bránke Švédov zasahovať v krátkom čase dvakrát po sebe, s prehľadom to však zvládol.

05:42
    Švédi napádajú rozohrávku českého tímu už v českom obrannom pásme, no zatiaľ im to úspech neprinieslo.

06:02
    Veľká šanca pre Česko! V dorážke pred Gustavssonom neuspel David Kaše, hoci švédsky brankár trochu zaváhal, puk len o niekoľko centimetrov minul bránku Švédska!

06:29
    Pokojne sa chodte napiť, prípadne niečo zakusnite, čaká nás prvá reklamná prestávka v tejto tretine.

06:58
    Českí hokejisti sa dostali do prečíslenia 3 na 2, no Filip Chlapík nedokázal presnou prihrávkou nájsť spoluhráča.

07:37
    Dopredu sa po dlhšom čase dostali hokejisti Švédska, ich snaha však končí postavením mimo hru.

07:49
    Sľubná šanca pre Českú republiku. Stránský sa dostal pred gólmana Švédov, skúsil ho prekonať strelou pomedzi betóny, no Gustavsson ich stihol sklepnúť k sebe skôr.

08:42
    Vylúčenie v tíme Česko (David Kaše – 2 min., podrazenie).

08:56
    Švédi využívajú prvú presilovú hru v zápase, kombinačne vyšachovali českú obranu a JONATHAN DAHLÉN zvyšuje na 2:0! Asistencie: Asplund, Nylander.
    08:56 Jonathan Dahlén (SWE) - 2:0

09:32
    Českí hokejisti sú aktívnejší, veľmi sa snažia, no efektivita je slovo, ktoré momentálne zdobí výkon hokejistov Švédska.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretine, Švédsko už vedie nad Českou republikou 2:0.

10:59
    Česi sa ale nevzdávajú, Koblížek skúsil strelu zápästím, no proti Gustavssonovi nepochodil.

11:44
    Tempo hry nám mierne opadlo, oba tímy striedajú počas hry.

12:34
    V týchto sekundách sa hrá viac v strede klziska, obaja gólmani sú bez práce.

13:20
    Bitka o puk v obrannom pásme Čechov, tí ho napokon získavajú a ženú sa dopredu.

13:44
    Nasleduje ďalšia reklamná prestávka, obaja tréneri už rozdávajú pokyny svojim hráčom.

14:11
    Obranca Gunnarsson dostal ideálnu prihrávku na modrú čiaru, jedovkou však minul bránku Daniela Vladařa.

14:28
    Rovnako skončil aj Lucas Carlsson, ktorý mal ešte lepšiu pozíciu ako jeho protihráč, no nemieril presne.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút.

15:32
    Českí hokejisti sa snažia, ale zdá sa, že v týchto sekundách sa nedokážu dostať do správneho tempa.

16:00
    Pekná útočná akcia Švédov, je z toho postavenie mimo hru!

16:36
    Tak toto je už skutočne vážna rana pre české ambície v dnešnom zápase. Obrovská smola pre Čechov, pretože puk končí vo Vladařovej sieti odrazom od korčule českého hráča. Presný zásah je pripísaný JENSOVI LÖÖKEMU.
    Asistencie: Fredrik Karlström a David Bernhardt.
    16:46 Lias Andersson (SWE) - 3:0

16:56
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Lias Andersson – 2 min., sekanie).
    Vylúčenie v tíme Česko (Filip Hronek – 2 min., sekanie).

17:30
    Na ľade je síce viac priestoru pre rýchlonohých hráčov, brankári však zatiaľ nemuseli zasahovať.

18:24
    V týchto sekundách je to taká nuda na ľade. Česi sú otrasení výsledkom, Švédi už sa nemusia nikam ponáhľať a môžu si pozorne strážiť náskok.

18:56
    Oba tímy v plnom počte.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:43
    Strela Filipa Suchého z medzikružia bola tečovaná do ochrannej siete za Gustavssonom.

19:57
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Carl Grundström – 2 min., nedovolené bránenie brankárovi).

20:00

Po prvej tretine máme stav 3:0! Švédi išli do vedenia už v úvodnej minúte, kedy sa presadil Asplund. V 9. minúte skóroval Dahlén, aby skazu českého tímu v úvodnej časti hry dokonal šťastným gólom v 17. minúte Andersson. Druhá tretina sa začne približne o 19:58.

20:01

20:18
    Prvý pokus Čechov počas presilovej hry nebol presný, Švédi posielajú puk cez všetky čiary.

20:44
    Švédi sa naviac dostali do prečíslenia, v ktorom však neuspeli. Aspoň však nazbierali cenné sekundy v oslabení.

21:35
    Česko drží puk v útočnom pásme, kombinuje, ale dnes chýba streľba na bránku.

21:57
    Domáci v plnom počte.

21:59
    Tesne po skončení presilovej hry však majú Česi dve veľké šance za sebou, Reichel ani Šoustal však neuspeli.

23:26
    Ďalšie dve strely Čechov v podaní Kristiána Reichela, Gustavsson bol na svojom mieste a podržal svoj tím.

24:06
    Daniel Vladař chytá puk do svojej lapačky, pred dobiedzajúcimi hráčmi Švédska ho radšej podržal a prerušil hru.

24:33

25:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, Švédsko stále vedie nad Českom 3:0.

25:35
    Česi kombinujú, hľadajú cestu do siete Švédov, ale už to s prihrávkami preháňajú. A chybujú, Švédi idú dopredu.

25:58
    Bola z toho napokon veľká šanca Švédov, Čechov tentoraz výborným zákrokom zachránil Daniel Vladař.

32:03
    Vylúčenie v tíme Švédsko (David Bernhardt – 2 min., nedovolené bránenie).

33:10
    Obrovská šanca Švédov v oslabení na ďalší gól! Kylington z uhla už mal pred sebou prázdnu bránu, ale puk poslal krížom popred priestor na druhú stranu!

33:10
    Vylúčenie v tíme Česko (Šimon Stránský – 2 min., podrazenie).

34:03
    Švédi už sú v plnom počte a hrajú skrátenú presilovku.

35:10
    Česku sa ale podarilo ubrániť a už sa hrá opäť v piatich proti piatim.

36:15
    Šoustal zblokoval strelu na pravej strane a Česi puk zablokovali pri mantineli.

36:55
    Koblížek vytvoril príležitosť pre Stránskeho, ktorý sa natlačil na bránu, jeho strela ale mieri do brankára.

37:09
    Brejk na druhú stranu, Zbořil už nestíhal Dahléna, pri nájazde ho aj fauloval, ale JONATHAN DAHLÉN ešte predsa len zakončil, trafil síce do brankára, no puk mu podskočil pod telo a prešiel za čiaru!
    Asistencie: Fredrik Karlström.
    37:09 Jonathan Dahlén (SWE) - 4:0

38:11
    Švédi opäť operovali v pásme, Kaše bol blízko k puku ale nedokázal ho vyhodiť. Až prihrávka na Dahléna na strelu z prvej bola zblokovaná.

39:16
    Po dlhšom čase Gustavsson v zákroku, kryje strelu z pravého kruhu a prerušuje hru.

39:47
    Česi sa v pásme neudržali, naopak. Pri útoku to skúsil Ahl švihom a nastrelil žŕdku!

40:00
    40:00

V druhej tretine síce strelili iba jeden gól, no Švédi naďalej dominujú a vedú tak už 4:0.
    Strely na bránu v druhej tretine 16:10, priebežne 26:22.

40:01

41:30
    Švédi už usadení v útočnom pásme, zatiaľ si prihrávajú puk.

42:34
    Gunnarsson švihom z pravého kruhu a Vladař zasahuje.

43:10
    Šoustal mal síce puk, ale nepodarilo sa mu založiť s ním útok.

43:22
    Na druhej strane Kalina fauloval aby zabránil útoku na Vladařa. Švédi už boli v prečíslení a on sa ešte zozadu snažil zakotviť.

43:23
    Vylúčenie v tíme Česko (Petr Kalina – 2 min., hákovanie).

43:34
    Rýchlo využitá presilovka! Rozohratý puk, Dahlén bol najprv pred bránou, ale potom sa presunul na kruh, prebral prihrávku natlačil sa na bránu, vmiešal puk Vladařovi pod betóny a ten prešiel za jeho chrbát! JONATHAN DAHLÉN tak skompletizoval hetrik!
    Asistencie: Alexander Nylander a Oliver Kylington.
    43:34 Jonathan Dahlén (SWE) - 5:0

44:54
    Gunnarsson v obrannom pásme získal puk od Koblížka, zatiaľčo jeho spoluhráči striedajú sa môže pustiť dopredu.

45:18
    Vladař zasahuje proti ďalšej príležitosti Dahléna.

45:37
    Vylúčenie v tíme Česko (Jakub Zbořil – 2 min., podrazenie).

46:05
    Čechom sa podarilo puk vyhodiť von z pásma.

46:26
    Tri korunky nedokázali prejsť dopredu, zatiaľ sa Česi dobre bránia.

46:45
    Už sú Švédi usadení, po prihrávkach na oblúku smeroval puk pred bránu na Grundströma, ktorý si ho stiahol otočkou a snažil sa ho prepasírovať cez Vladařa. Následne je tam mela, bude sa vylučovať.

46:48
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Carl Grundström – 2 min., hrubosť).

46:59
    Česi sa snažili po vhadzovaní dostať rýchlo k bráne, ale Chlapíkova strela bola zblokovaná.

47:37
    Zbořil sa vracia na ľad, začína sa skrátená presilovka jeho tímu.

47:59
    Nečas sa predieral k bráne pomedzi dvoch, ale po faule mu ušiel puk!

48:01
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Oliver Kylington – 2 min., hákovanie).

48:26
    Česi si po vhadzovaní puk rozohrali, ale Gustavsson s ľadovým pokojom zasahuje proti strele z ľavej strany.

48:56
    Vladař na druhej strane vo výbornom zákroku odmietol únik Švédov v oslabení! Výborne zasiahol hokejkou proti brejku Grundströma, ktorý zaútočil hneď po tom ako naskočil na ľad z trestnej.

50:03
    Ešte v závere presilovky Zbořil nabil Nečasovi na ľavý kruh, Gustavsson si pritláča puk na hruď.

50:24
    Česi ostávajú v útočnom pásme, Budík to skúsil od modrej, Gustavsson vyráža.

50:57
    Dahlén švihom minul priestor Vladařovej brány.

51:28
    Koblížek už nemal síl na útok a tak so získaným pukom len prešiel za stredovú čiaru a odovzdáva ho nahodením.

52:19
    Pettersson potiahol do pásma, ale je vytlačený k mantinelu.

53:09
    Česko dalo gól!
    Výborná práca Kurovského, ktorý vyklepol puk súperovi na útočnom kruhu! Jeho strelu ešte Gustavsson udržal pred sebou, ale Kurovský ho videl a snažil sa ho pretlačiť, napokon puk za čiaru pretlačil DAVID KAŠE.
    Asistencia: Daniel Kurovský.
    53:09 David Kaše (CZE) - 5:1

54:44
    Česi sa viac a viac dostávajú pred bránu. Teraz strela minula bránu.

55:07
    Gustavsson vyrazil vyrážačkou strelu, ale jeho spoluhráči puk nezískali. Česi sa tak dostali k ďalšej strele, ktorá je blokovaná.

55:44
    Krenželok napriahol od modrej čiary, pred bránou bol Špaček, ale puk poskakoval a nedokázal ho usmerniť za Gustavssona.

56:20
    Česi sa dostávali do tlaku, Vála puk posunul na ľavej strane Kašemu, ale ten v snahe predrať sa pred bránu prišiel o puk.

57:21
    Česko v prečíslení troch na jedného! Dokázali si puk prihrať, ale finálnu prihrávku pred bránu Chlapík nezachytil!

57:24
    Vylúčenie v tíme Švédsko (Lucas Carlsson – 2 min., sekanie).

57:28
    FILIP HRONEK napriahol od modrej čiary a puk sa po teči medzi kruhmi dostal trochu vyššie ako ho Gustavsson čakal a dostal ho do siete!
    Asistencie: David Kaše a Filip Chlapík.
    57:28 Filip Hronek (CZE) - 5:2

58:17
    Česi z obranného pásma neposlali dobrú rozohrávku a Lööke šiel dopredu, po blafáku prihral do pravej strany, ale Andersson puk nezachytil dobre.

59:13
    Švédi točia puk v pásme, zatiaľ ich Česi k bráne nepúšťajú.

59:40
    Kurovský s pukom v pásme, ale je to len pri mantineli.

59:53
    Švédi si posielajú puk v obrannom pásme.

Švédsko teda neprehralo ani 40. zápas základnej časti v rade. S Čechmi si poradili jasne 5:2 a vyhrali základnú skupinu A. Ďakujeme za pozornosť. (21:26:57)

Dominika Haršáni Handzušová

Dávid Švec

Góly a asistencie: 1. Asplund (Ahl, Pettersson), 9. Dahlén (Asplund, A. Nylander), 17. Lööke (Karlström, Bernhardt), 38. Dahlén (Karlström), 44. Dahlén (A. Nylander, Kylington) – 54. Kaše (Kurovský), 58. Hronek (Kaše, Chlapík)

Švédsko: Gustavsson (Sandström) – Ja. Larsson, Dahlin, Kylington, Gunnarsson, Bernhardt, Carlsson – Ahl, Andersson, Lööke – Dahlén, Asplund (A), Pettersson – Karlström, Eriksson Ek (C), A. Nylander – Ohlsson, Wingerli, Söderlund – Grundström (A).
    Česko: Vladař (Škarek) – Kalina, Hronek (C), Zbořil, Hrdinka, D. Krenželok, Vála, Budík – Kurovský, Špaček (A), Kaše (A) – Jašek, Chlapík, Koblížek – Stránský, Nečas, Musil – Reichel, Šoustal, Suchý.

Rozhodca: Sheva (USA), Sidorenko (BLR) – Golyak (BLR), Haurum (DEN)