Florida – Montreal 2:3 (po pr.) | Carolina – Chicago 3:2 (kon.) | St. Louis – Nashville 0:4 (kon.)
Vancouver – Anaheim 3:2 (po pr.) | San Jose – Philadelphia 2:0 (kon.) | NJ Devils – Washington 2:6 (kon.)
Boston – Buffalo 3:1 (kon.)
San Jose Sharks
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Philadelphia Flyers
cz Sobota 31.12.2016, 04:00 • SAP Center, San Jose • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům nejlepší hokejové soutěže na světě. V tomto zápase proti sobě nastoupí San Jose Sharks a Philadelphia Flyers.

Philadelphia Flyers z posledních pěti zápasů vyhrála jediný. Po nájezdech porazila Washington Capitals 3:2. Ostatní zápasy prohrála. Nestačila na Dallas Stars 1:3, Nashville Predators 1:2 po nájezdech, New Jersey Devils 0:4 a St. Louis. Blues 3:6.

San Jose Sharks z posledních pěti zápasů vyhrálo čtyři. Montreal Canadiens porazilo 2:1, Calgary Flames 4:1, v prodloužení pak Edmonton Oilers a Anaheim Ducks shodně 3:2. Nestačilo jen na Chicago Blackhawks 1:4.

Domácí jsou v tabulce Západní konference třetí (16-6-1-12; 45 bodů). Hosté jsou v tabulce Východní konference sedmí (12-8-4-13; 44 bodů).

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – Marleau, J. Thornton, Pavelski – Labanc, Couture, Bødker – Meier, Tierney, Donskoi – M. Karlsson, Haley, J. Ward.

Philadelphia Flyers: S. Mason (Stolarz) – Provorov, MacDonald, Manning, Gostisbehere, N. Schultz, Del Zotto – Raffl, Giroux, Voráček – Leier, B. Schenn, Simmonds – Cousins, Couturier, Weise – VandeVelde, Bellemare, Gordon..

Zápas za malý moment začne.

Následovat bude hymna, kterou zazpívá Jessica Johnson.

00:01

00:01
    Domácí se dostali s kotoučem do obranného pásma. Následně založili útočnou akci. Tu ale překazili Flyers, kteří pak zahráli na icing.

00:30
    Michael Raffl špatně přešel do útočného pásma, píská se tak postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:50
    Steve Mason kryje střelecký pokus Justina Brauna od modré čáry. Domácí mají výhodu vhazování před brankou soupeře.

01:24
    Kevin Labanc bojoval o puk v útočném pásmu, podařilo se mu vyhrát nad protihráčem, ale do zakončení se domácí hokejista nedostal.

02:10
    Úvod zápasu nabízí rychlý hokej, který se musí divákům líbit. Do zajímavé střelecké pozice se propracoval domácí Joonas Donskoi, ale jeho pokus končí vysoko nad.

02:30
    Melker Karlsson měl obrovskou šanci, následně zakončoval Brent Burns do odkryté branky. Domácí hráči však nedokázali překonat brankáře Flyers. Steve Mason drží i se štěstím čisté konto.

03:16
    San Jose se nedokázalo prosadit přes střední pásmo, a tak nahazuje puk na branku soupeře a domácí pětice míří na střídačku a nechává své místo kolegům.

03:54
    Poměrně hodně nepřesností je k vidění na obou stranách kluziště.

04:40
    David Schlemko velmi dobře tečoval kotouč před brankou hostujícího týmu, ale přesněji zakončit nedokázal. Steve Mason zasahovat nemusel.

05:16
    Brent Burns se dostal do dobré střelecké pozice, ale zakončit nedokázal.

05:23
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Nick Schultz – 2 min., podražení).

05:40
    Domácí mají k dispozici první přesilovou hru v tomto zápase. Joe Pavelski se dostal do zakončení. Při střele ale zlomil hůl, a tak nedokázal přesněji zamířit.

06:30
    Steve Mason musí být pozorný, elitní domácí přesilovková formace hraje velmi dobře, hosté se musí bránit tlaku soupeře. Domácí hrají velmi dobře početná výhodu.

06:58
    Vhazovat se bude před brankou Philadelphie.

07:12
    Po nepřesné domácí rozehrávce se k puku ve vlastním obranném pásmu dostali hosté, kteří jej posílají přes všechny čáry.

07:23

07:57
    San Jose Sharks špatně přešli modrou čáru. Píská se postavení mimo hru. Následovat bude komerční přestávka a buly ve středním pásmu.

08:37
    Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu, ani jeden celek vyloženě nedominuje.

09:10
    Steve Mason musel znovu zasahovat, ke střele ze střední vzdálenosti se dostali domácí.

09:33
    Ivan Provorov založil útočnou akci, v niž pokračoval jeho spoluhráč. Nick Cousins se ale do zakončení nedostal.

10:00
    To už se ale podařilo Seanu Couturierovi, a tak musel domácí brankář Aaron Dell zasahovat.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny hry v první třetině, na úvodní branku stále ještě čekáme. Optickou převahu mají domácí.

10:32
    David Schlemko chtěl postupovat do útočného pásma, ale neměl komu přihrát, a tak jen nahodil puk na branku Flyers a šel střídat.

11:07
    Jakub Voráček posunul Michaela Raffla do útočného pásma. Jeho vybruslení před branku však bude patřit mezi nepříliš povedené akce tohoto zápasu.

11:56
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku San Jose. Domácí se tak nyní budou muset bránit.

12:38
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

13:06
    Melker Karlsson to vzal na sebe, pokusil se o zakončení, ale jeho pokus byl zablokovaný obráncem soupeře.

14:11
    Aaron Dell musel zasahovat po dlouhé době. Hosté se poměrně rychle dostali přes střední pásmo až do zakončení.

14:18
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

14:41
    Sharks jsou dál aktivnějším týmem, mají ponechanou výhodu.

14:57
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Ivan Provorov – 2 min., podražení).

15:01
    Probíhá finální část první třetiny, přesilovou hru mají k dispozici domácí hokejisté, kteří jsou v dosavadním průběhu třetiny aktivnějším týmem.

15:41
    Sean Couturier se probojoval do zakončení, domácí brankář byl pozorný, a tak vyrazil kotouč před sebe, kde byl jeho obránce.

16:14
    Steve Mason byl hodně otřesený po jednom z předchozích zákroků. Vypadá, že je v pořádku a v zápase bude pokračovat.

16:29
    San Jose právě vstřelilo branku!
    V přesilové hře se dostávají domácí do vedení. Nejlépe se na hranici brankoviště zorientovat PATRICK MARLEAU, který protlačil puk do branky. Asistence: Kevin Labanc, Marc-Édouard Vlasic.
    16:29 Patrick MARLEAU - 1:0

17:34
    San Jose bylo za svou aktivitu v první třetině odměněno vedoucí brankou, nyní jsou na ředě hosté, aby odpověděli. Ale to se nedaří, a tak dál útočí domácí. Brent Burns nedokázal zamířit přesně.

18:10
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Patrick Marleau – 2 min., podražení).

18:24
    Hosté se neudrželi v útočném pásmu, a tak domácí mohou vyhodit přes všechny čáry.

18:46
    Philadelphia Flyers se dostala do útočného pásma, Jakub Voráček pálil z první, ale branku trefit nedokázal.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:30
    Michael Del Zotto vystřelil, domácí brankář byl pozorný a puk za svá záda nepustil.

20:00

Střelecky byli v první třetině aktivnější domácí. Ti se ale nemohli dlouho prosadit. Až v přesilové hře v sedmnácté minutě se z hranice brankoviště dokázal zapsat mezi střelce Patrick Marleau. Po první třetině platí stav 1:0.

20:01

20:01
    Střídání brankářů v týmu Philadelphia Flyers: ze hřiště odchází Steve Mason, přichází Anthony Stolarz.

20:10

20:44
    Logan Couture se dostal do zakončení, jeho pokus byl zblokovaný. Brankář Anthony Stolarz zasahovat nemusel.

21:35
    Sledujeme klidnější úvod druhé třetiny, ani jeden celek se do zakončení nežene.

22:20
    Vhazovat se bude ve středním pásmu na polovině Flyers.

23:25
    Anthony Stolarz nyní musel zasahovat, domácí hokejisté se dostali do dobré střelecké pozice, Joonas Donskoi nedokázal důrazněji zakončit.

23:40
    Joe Pavelski autorem další střely na branku, gólman Flyers zasahovat nemusel.

24:13
    Oba týmy střídají, sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nikam nežene.

24:32
    Philadelphia se nyní snaží vyrovnat, ale nemůže se stabilněji probojovat před branku soupeře. Sharks hrají velmi dobře.

25:37
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Sharks. Aaron Dell musí být tpozorný

26:00
    Šest minut hry ze druhé třetiny je pryč a nyní musel zasahovat brankář Flyers. Po komerční přestávce se bude vhazovat před jeho brankou.

26:43
    O puk se bojovalo před brankou Flyers. Domácí se však do střelecké pozice probojovat nedokázali. Joe Pavelski

26:58
    Postavení mimo hru, vhazovat se bude v neutrální zóně.

27:45
    Mnoho šancí nyní k vidění není, sledujeme rychlý hokej, který se přelévá ze strany na stranu. Domácí hokejisté drží jednobrankové vedení.

28:03
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., hákování).

28:03
    Hostující celek má možnost vyrovnat v přesilové hře, uvidíme, jak si v početní výhodě povede.

28:10
    Anthony Stolarz má puk za svou brankou, od které musí hosté vést útočnou akci. San Jose se brání velmi dobře.

28:48
    Sharks znovu vyhazují kotouč do středního pásma. Následně se do zakončení dostal Brayden Schenn. Aaron Dell předvedl pohotový zákrok.

29:27
    Philadelphia Flyers se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu, což domácím hraje do karet.

30:03

30:05
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí hokejisté stále drží jednobrankové veden z první třetiny. Flyers se nemohou dostat do tempa.

30:50
    Sledujeme vyrovnaný hokej, který se zejména odehrává ve středním pásmu. Brankáři mnoho práce nemají.

31:14
    Ponechanou výhodu mají domácí.

31:32
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Andrew MacDonald – 2 min., držení protihráče).

31:32
    Po komerční přestávce uvidíme také přesilovou hru Sharks.

31:54
    Domácí hokejisté byli v útočném pásmu, ale aniž by vystřelili se vlastní chybou o pásmo připravili.

32:25
    Wayne Simmonds ujel při vlastním oslabení do brejku, ale brankáře San Jose prostřelit nedokázal.

32:53
    Marc-Édouard Vlasic se dostal z hranice kruhu do zakončení. Velmi dobře zapracoval brankář Anthony Stolarz, který špičkou betonu dokázal puk vykopnout.

33:32

33:48
    Hostující celek má nyní kotouč pod kontrolou, nikam se nežene.

34:10
    Z ničeho nic se do šance dostali domácí. Joonas Donskoi se zjevil před brankou soupeře, ale jeho rychlé zakončení postrádalo přesnost.

34:45
    Dale Weise jemně tečoval střelu spoluhráče, a tak musel zasahovat Aaron Dell. Následovat bude komerční přestávka.

35:01
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, stále platí jednobrankový náskok domácích, který stanovila první třetina.

35:47
    Jakub Voráček byl na malý moment volný před brankou, kotouč se k němu ale nedostal.

36:05
    Anthony Stolarz kryje střelecký pokus Joea Pavelského.

36:12
    Hosté se snaží o vyrovnání, ale domácí jim nedávají mnoho prostoru pro zakončení. Velmi dobře takticky hrají Sharks.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry druhé třetiny.

37:15
    Buly před brankou domácího celku. Gólman Aaron Dell musí být pozorný.

37:37
    Nyní se hra hodně přerušuje, dvě a půl minuty zbývají do konce druhé třetiny.

38:04
    Flyers se nyní usadili v útočném pásmu, do výraznější střelecké pozice se probojovat nedokázali.

38:36
    Anthony Stolarz kryje další ránu domácích. Vhazovat se bude před brankou Flyers.

39:00
    Joe Pavelski se po rychlé akci spoluhráče dostal do zakončení, ale trefil jen rameno brankáře. Anthony Stolarz se štěstím zasáhl.

39:46
    Kotouč vylétl z hrací plochy, vhazovat se bude ve středním pásmu.

40:00

Ve druhé třetině jsme sledovali klidnější hokej. Ani jeden celek vyloženě nedominoval dění na hrací ploše. Největší šance se zrodili v přesilových hrách. Domácí ani hosté se prosadit nedokázali, a tak po čtyřiceti minutách platí stav 1:0.

40:01

40:46
    Zápas, který zatím přinesl jediný gól, pokračuje třetí třetinou. Aktivněji do ní vstoupili domácí, Timo Meier trefil jen střed branky, kde byl připravený brankář.

41:22
    Philadelphia se snaží s kotoučem pod kontrolou něco vymyslet. Zatím ale marně.

42:00
    Anthony Stolarz musel zasahovat po střele Logana Couturea. Nebyla to nejhorší rána.

42:19
    Střela domácích od modré byla tečovaná, ale brankář Flyers zasahovat nemusel. Puk totiž mířil mimo branku.

42:52
    Hostující brankář má na svém kontě další úspěšný zákrok. Hra je přerušena, vhazovat se bude před jeho brankou.

43:05
    Flyers odehráli jen na icing, vhazovat se tak bude před brankou hostujícího celku, který stále ztrácí jeden gól.

44:09
    Wayne Simmonds mající zkušeností z české nejvyšší soutěže se nyní dostal do postavení mimo hru. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

44:32
    Nick Schultz na poslední chvíli tečoval kotouč mimo branku. Domácí se dostali do vyložené střelecké pozice, ale jeden z hráčů nevystřelil dostatečně důrazně.

45:10
    Ivan Provorov se dostal do zakončení a domácí brankář měl s jeho pokusem hodně práce, tak tak dokázal zastavit jeho pokus. Následně se Flyers dostali do postavení mimo hru.

46:34
    Hosté špatně rozehráli, píská se zakázané uvolnění, vhazovat se bude před brankou Flyers.

47:33
    Andrew MacDonald se z ničeho nic dostal do vyložené střelecké pozice. Hostující hráč ale nedokázal prostřelit domácího brankáře. Hra je přerušena, komerční přestávka.

48:00
    29:18, střelecky jsou aktivnější domácí hokejisté, kteří stále drží jednobrankový náskok nad svým soupeřem.

48:40
    Anthony Stolarz předvedl nyní velmi dobrý zákrok, střelu jednoho z hráčů domácích dokázal vyrazit ramenem. Nechybělo mnoho a Sharks vedli o dva góly.

49:26
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, oba týmy hrají bez přerušení.

50:01
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny.

50:10
    Šancí k vidění není mnoho, jsme svědky klidnější pasáže hry.

50:45
    Pierre-Édouard Bellemare se dostal k zakončení, jeho rána z velkého úhlu nepřekvapila brankáře San Jose.

51:00
    Hosté se dostali do postavení mimo hru, píská se. Následovat bude komerční přestávka.

51:23
    Claude Giroux se dostal ke střele od modré čáry, jeho pokus byl domácím obránce zablokovaný. Brankář Aaron Dell zasahovat nemusel.

52:03
    Kotouč vypadl mimo hrací plochu, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

52:43
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

54:02
    Elitní formace hostujícího celku hraje velmi dobře. Claude Giroux trefil brankovou konstrukci. Velmi blízko byli hosté k vyrovnání.

55:00
    Komerční přestávka, po které se bude vhazovat před brankou San Jose.

55:08
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat před brankou San Jose.

55:23
    Domácí se dostávají do vedení o dva góly. Joe Pavelski vymyslel v přečíslení dva na jednoho výbornou přihrávku, pak měl už JUSTIN BRAUN snadnou práci. Jeho tvrdá střela velmi rychle vylétla z branky, ale gól to jednoznačně byl. Asistence: Joe Pavelski, Patrick Marleau.
    55:23 Justin BRAUN - 2:0

56:22
    Ve velmi obtížné pozici jsou hostující hokejisté, kteří necelé čtyři minuty před koncem třetí třetiny prohrávají o dva góly.

56:39
    Anthony Stolarz předvedl další výborný zákrok. Tentokrát zastavil elegantně střelu Davida Schlemka.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

57:27
    Joe Thornton mohl přidat další gól, ale branku trefit nedokázal.

57:53
    Domácí kontrolují hru, svého soupeře nepouští do nějakých velkých šancí.

58:14
    Už je téměř jisté, že San Jose tento zápas vyhraje.

58:34
    Hosté to zkouší v šesti, brankář je na střídačce.

58:52
    Philadelphia začíná akci od své vlastní branky. Hosté se ale nemohou probojovat stabilně do útočného pásma.

59:31
    Marc-Édouard Vlasic inkasoval střelu od modré do obličeje. Led je plný krve. To nevypadá vůbec dobře. Byl to přímý úder. Za pomoci lékaře se hráč zvedá z ledu. Tribuny aplaudují, diváci stojí.

59:31
    Oddechový čas pro hosty.

59:50
    Už se nic nestane.

Střelecky byli v první třetině aktivnější domácí. Ti se ale nemohli dlouho prosadit. Až v přesilové hře v sedmnácté minutě se z hranice brankoviště dokázal zapsat mezi střelce Patrick Marleau. Po první třetině platil stav 1:0.

Ve druhé třetině jsme sledovali klidnější hokej. Ani jeden celek vyloženě nedominoval dění na hrací ploše. Největší šance se zrodili v přesilových hrách. Domácí ani hosté se prosadit nedokázali, a tak po čtyřiceti minutách stále platil stav 1:0.

Ve třetí třetině se po výborné přihrávce Joea Pavelského prosadil Justin Braun. Domácí hokejisté vyhráli tento zápas 2:0 a získávají body.