Švajčiarsko – Švédsko 2:4 (kon.) | Slovensko – USA sk 2:5 (kon.) | Dánsko – Česko 3:2 (po pr.)
Rusko – USA 2:3 (kon.) | Fínsko – Švédsko 1:3 (kon.)
Dánsko
3:2 (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Česko
Štvrtok 29.12.2016, 19:00 • Centre Bell, Montréal, Kanada • Majstrovstvá sveta do 20 rokov • Skupina A

Dáni potvrdzujú rolu čierneho koňa A skupiny, porazili Česko v predĺžení 3:2 a v tabuľke sa tak posunú na priebežnú druhú priečku práve cez Českú republiku. Ďakujeme za pozornosť, no samozrejme to dnes ešte nie je všetko, už o malú chvíľu začína duel Ruska s Amerikou a ja sa na vás teším od 23:30 pri severskom derby medzi Fínskom a Švédskom. Do vtedy do čítania. (21:35:32)

Najlepší hráči zápasu:
    Česko
    – Filip Hronek
    Dánsko – Jonas Røndbjerg

Strely na bránu 22:34 (5:14, 10:8, 6:12 – 1:0).

60:47 Mathias From (DEN) - 3:2

60:47
    Dánsko dalo gól!
    Ukážková akcia. Krag Christensen si v strednom pásme postrážil puk, otočkou sa zbavil hráča a trošku to spomalil a potom vysunul MATHIASA FROMA. Nový muž dánskeho tímu si sťahovačkou spravil Hroneka a bekhendom rozhodol o výhre svojho tímu!
    Asistencia: Nikolaj Krag Christensen.

60:29
    Blichfeld potiahol do pásma, ale Dáni z toho strelu nevyťažili, puk si skôr prihrávali.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

V tretej tretine sa Dáni dočkali vytúženého vyrovnania. Strely na bránu 6:12, priebežne 21:34.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:56
    Dáni sa dostali do pásma, ale sami sa z neho aj dostali von.

59:35
    Česko si berie oddychový čas.

59:34
    Špaček prihral do jazdy Kašemu, jeho strela končí v Petersenovi.

59:02
    Petersen vyráža strelu z pravého kruhu.

58:47
    Musil odovzdal Špačkovi, jeho strela z ľavej strany je zblokovaná.

58:25
    Krag vracal puk na modrú, Gatz Nielsenovi ale puk preskočil hokejku a musí von z pásma.

58:07
    Wejse sa pretlačil za pukom medzi dvoch a mieril na bránu, ale strela po premiešaní puku mieri tesne mimo.
    57:02

57:02
    Chlapíkovi poskočila prihrávka, tak nemohol páliť z prvej, ale puk si spracoval a nabil na modrú, odkiaľ strieľa Kalina.

56:37
    Gatz Nielsen od modrej čiary, Vladařovi puk vypadol a blízko ku gólovej dorážke tam bol Jonas Røndbjerg. Hronek ho potom vytlačil a následne Zbořil rukou puk poslal Vladařovi pod lapačku.

55:51
    True zachytil rozohrávku Čechov, ale puk mu odskočil! Vzápätí bol True podrazený Válom, ale nepíska sa a diváci okamžite reagujú bučaním.

55:25
    Boysen to skúsil z ľavého kruhu z otočky naslepo, netrafil bránu.

54:54
    Krenželok z druhej strany, puk ešte bol tečovaný pred Petersenom.

54:34
    Vála od modrej čiary, minul ale bránu.
    53:36 Nikolaj Krag Christensen (DEN) - 2:2

53:36
    Jonas Røndbjerg si nenechal ani medzi dvoma puk zobrať, až Krag ho prevzal a pri mantineli dal Blichfeldovi. Ten prešiel poza bránu a na ľavú stranu, prihral cez os, na pravej strane bol NIKOLAJ KRAG CHRISTENSEN úplne voľný a vyrovnáva!
    Asistencia: Joachim Blichfeld.

53:11
    Reichel z ľavej strany, Petersen puk drží v lapačke.

52:49
    Koch od modrej čiary, puk ale stroskotal na pravom kruhu.

52:12
    Nečas vzal puk z obranného pásma, presvišťal dopredu a prihral na stred Musilovi. Jeho strelu Petersen vyráža.

51:20
    Andersen stratil puk krátko po prechode do pásma, Kaše to využil. Česko ale cez stredné pásmo tiež neprešlo.

50:42
    Blichfeld z uhla z ľavej strany, puk prešiel popred Vladařa tesne na druhú stranu.

49:30
    True stredom ťahal do pásma, ale jeho prihrávka na Anderssona neprešla cez Hroneka.

49:15
    Petersen na ľade sledoval puk, Nečas cez hráčov nedokázal lepšie zakončiť.

47:47
    V strednom pásme ostal ležať Blichfeld, Dáni sú zatiaľ v pásme, Weichel strieľal od modrej. Blichfeld sa pomaly dvíha a korčuľuje na striedačku.

47:29
    Aj toto oslabenie Dáni ustáli.

47:20
    Stránský voľný na pravom kruhu, na modrej taktiež hráči čakali, ale Nečas to skúsil sám z ľavej strany. Jeho strela neprešla k bráne cez hráčov.

46:43
    Dvakrát po sebe sa Dáni oslobodili vyhodením.

46:19
    Hronek nemal priestor na prihrávku, tak puk poslal pred bránu a narobil Petersenovi problémy.

45:18
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Oliver Gatz Nielsen – 2 min., držanie).

45:14
    Signalizované vylúčenie Dánska, zatiaľ Hronek sleduje prihrávku na pravý kruh.

44:56
    Vladař znova prerušil hru zákrokom, ušiel k nemu puk po tom, čo True neudržal stabilitu v súboji.

44:16
    Ďaleká strela na Vladařa, ktorý puk radšej prikryl.

43:54
    Dáni si v obrannom pásme poradili so súperom a šli do prečíslenia. Andersen dostal prihrávku, z ľavého kruhu tesne minul vzdialenejšiu žŕdku.

42:57
    Weichel od modrej čiary, Vladař puk sledoval, ale znova je tam blok a puk ide do rohu.

42:40
    Nečas a Stránský do pásma, druhý menovaný to skúsil ešte od modrej, ale mieri do rohu.

42:00
    Dánsko drží puk v útočnom pásme, ale je pri mantineli. V tejto tretine sme stále nevideli strelu na bránu.

40:33
    Hronekovu strelu vyrazil Petersen do strany, Kurovský mal obrovskú šancu pri dorážke! Z prvej ale netrafil dobre.

40:01

V druhej tretine Dáni zvýšili tempo a poradilo sa im vyrovnať. Krátko na to ale vedenie Čechom vrátil dobre mierenou strelou Hronek.
    Strely na bránu v druhej tretine 10:8, priebežne 15:22.

40:00

39:35
    Kaše sa pekne prekľučkoval až pred bránu, ale Petersen mu to chytá.

39:18
    Boysen blokuje strelu telom a Dáni znova vyhadzujú.

38:52
    Dáni sa zatiaľ veľmi dobre bránia.

37:58
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Rasmus Thykjær Andersson – 2 min., hrubosť).

36:36
    Mathias Røndbjerg od modrej, Vladař puk videl a vyráža.

36:08
    Jonas Røndbjerg našiel spoluhráča, ale ten bol pokrytý.

35:38
    Kaše pred vlastnou bránou dobre zakročil a vyblokoval strelu!

34:58
    Dáni boli chvíľu v pásme, ale nedokázali z toho vyťažiť ani len strelu. Na druhej strane teraz Petersen vytiahol betón na dôležitý zásah.

33:32
    Dobrá kombinácia, ale medzi kruhmi mal už Kaše málo priestoru.

33:16
    Hronek nabil na pravý kruh, strela mieri tesnúčko mimo bránu.

31:59
    Vylúčenie v tíme Dánsko (Nicolai H. Weichel – 2 min., vrazenie na mantinel).
    30:29 Filip Hronek (CZE) - 1:2

30:29
    Česko dalo gól!
    Bola to len druhá strela v tejto tretine na Petersena, FILIP HRONEK vystrelil od modrej a po jemnom teči si to puk namieril do siete, Česi opäť vedú!
    Asistencia: Filip Suchý.

29:58
    Dáni sú pri chuti, Vladař musel zasahovať.

29:42
    Koblížek iba tečoval prihrávku Válu do pásma.
    28:41 Joachim Blichfeld (DEN) - 1:1

28:41
    JOACHIM BLICHFELD si niekoľkokrát vymenil puk s Boysenom, na ľavom kruhu naznačil strelu a Zbořila tým poslal do strany, a potom puk poslal do vinkla!
    Asistencie: William Boysen a Oliver Larsen.

28:17
    Blichfeld napriahol z ľavej strany, bol tam teč hokejkou a puk je v ochrannej sieti.

27:39
    Vylúčenie v tíme Česko (Daniel Kurovský – 2 min., podrazenie).

26:48
    Po tom, čo Zbořil nastrelil hráča pred sebou, sa puk odrazil do stredného pásma a Boysen to okamžite využil. Zbořil sa stíhal naňho natlačiť, tak Boysen zakončoval chrbtom k bráne, a ešte tam bol pokus o dorážku, ale Vladař puk drží pred sebou.

26:35
    Zbořil od modrej netrafil bránu, v samom závere trafil hráča pred sebou.

25:59
    Špaček s pukom na ľavom kruhu, ale strela neprešla cez hráčov. Dánsko sa oslobodzuje.

25:19
    Dáni dostali puk von z pásma, True ho naháňa.

24:39
    Vylúčenie v tíme Dánsko (William Boysen – 2 min., sekanie).

24:39
    Dáni si objasňujú situáciu s rozhodcom, ktorý hru prerušil, keď Vladař dostal k ruke strelu Jonasa Røndbjerga. Vladařovi puk vypadol, no to spoza jeho chrbta rozhodca nevidel.

24:34
    Reichel zachytil puk v obrannom pásme, ale jeho prihrávka na Jaška neprešla.

24:12
    Dáni s pukom stále v obrannom pásme, Suchý a Reichel napádajú.

23:44
    Fromovi nevyšla strela a po bloku Česi vyhadzujú.

23:09
    Česi vytlačili Dánov aspoň do stredného pásma.

22:38
    Vylúčenie v tíme Česko (Adam Musil – 2 min., sekanie).

21:26
    Blichfeld sa otočil poza bránu a z otočky to skúsil z uhla, Vladař mal priestor vykrytý.

20:47
    Kalina od modrej, puk pred brankárom poskočil, ale Petersen je pozorný.

20:01

Česi sa zvláštnym gólom dostali do vedenia 1:0, no rozhodne si ho po prvej tretine zaslúžia. Strely na bránu v prvej tretine 5:14.

20:00

19:25
    Po vhadzovaní napálil Zbořil, ale opečiatkoval zadný mantinel.

19:16
    Zakázané uvoľnenie Dánska. Predtým Koblížek spoza brány našiel Chlapíka, jeho strelu z prvej musel Petersen vyrážať.

18:53
    Napriek problémom v strednom pásme sa Špaček dostal až do pásma. Stále je to ale pri mantineli, už sme hodnú chvíľu strelu nevideli.

17:13
    Blichfeld si udržal puk, prešiel poza bránu a vytiahol sa medzi kruhy, ale strela je zblokovaná.

16:07
    Hronek od modrej z ľavej strany minul priestor brány.

15:32
    Špaček z pravej strany, strela blokovaná.

15:17
    Andersen na Boysena, ale ten si na ľavej strane puk neudržal.

14:26
    Gól nebol uznaný.
    14:26 Lukáš Jašek (CZE)

14:26
    Lukáš Jašek podľa mňa puk do brány kopol. Rozhodca ukázal puk v sieti, ale malo by sa ešte telefonovať. Situácii predchádzala akcia, pri ktorej zakončoval Hronek z ľavého kruhu, ale tesne minul. Puk sa od zadného mantinelu odrazil pred bránu a tu si pomohol nohou Jašek.

13:58
    Snáď po prvý raz sú v presilovke Dáni rozostavení v pásme. Larsen mal dvakrát puk na modrej, ale zakaždým ho ešte rozohral.

12:57
    Česi v oslabení po bloku strely ušli dopredu, Koblížek to skúsil sám, Petersen dostal puk do stredu.
    12:40 Joachim Blichfeld (DEN), Daniel Vladař (CZE)

12:40
    Vylúčenie v tíme Česko (Daniel Krenželok – 2 min., zdržiavanie hry / posunutá bránka).

12:39
    Blichfeld v úniku volil zakončenie na bekhend mu ale nevyšlo ideálne, Vladař zasahuje betónom.

12:11
    Mathias Røndbjerg rozohráva zo stredného pásma, ale jeho prihrávka nie je zachytená.

11:26
    Pekná akcia Česka, Musil prihral na druhú Chlapíkovi, ktorý sa už vrátil z trestnej, jeho strelu Petersen vyráža betónmi.

10:46
    Dáni sa stále nevedia usadiť v pásme, teraz dokonca Jašek uchmatol puk a dostal ho aspoň k mantinelu a zdržiava čas.

09:45
    Po vhadzovaní sa Česi oslobodili, teraz Dáni puk síce dostali do pásma, ale hneď im ušiel.

09:20
    Vylúčenie v tíme Česko (2 min. pre hráčsku lavicu – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Filip Chlapík.
    07:56 Martin Nečas (CZE) - 0:1

07:56
    Čas sa teda vráti o čosi vyše minútu späť. Musil puk dotiahol pred bránu, ale potom sa ho ešte pri snahe o dorážku dotkol MARTIN NEČAS a je mu pripísaný.
    Asistencie: Adam Musil.

09:26
    Pri prerušení hry sa ide telefonovať, bude sa prezerať situácia z ôsmej minúty.

09:26
    Do tretice to už Zbořilovi vyšlo, Petersen sa zaskvel lapačkou.

09:20
    Opäť blokovaná strela Zbořila, Česi si užívajú tlak.

09:04
    Kalina prihral po modrej na Zbořila, jeho strelu blokuje Madsen.

08:34
    Reichel z pravého kruhu z prvej, jeho golfák Petersen vyráža betónom.

08:00
    Obrovská šanca Čechov, Petersen mal puk pod sebou a posunul sa do brány, puk tam bol minimálne na čiare, možno aj za! Uvidíme, či sa bude pri prerušení hry telefonovať.

07:41
    Hronekovu strelu od modrej zblokoval v páde Mieritz.

07:26
    Dáni v pásme nič nebezpečné nevymysleli, na druhú stranu sa Česi dostali do prečíslenia, Koblížek prihral pred bránu, Jaškovu strelu Petersen vyráža.

06:43
    Dve strely od modrej nevyšli, teraz už Krenželok mieril presne, Petersen drží.
    06:05 Niklas Andersen (DEN)

06:05
    Ďalší útok Dánov, Andersson poslal prihrávku do ľavej strany, True bol ale vytlačený mimo.

05:45
    Andersson prešiel do pásma po pravom krídle, vystrelil spoza Zbořila a trafil konštrukciu brány!

05:33
    Petersen podržal puk, vhadzovať sa bude po jeho pravici.

05:10
    Severania sa dostávajú viac do tempa, majú puk viac pod kontrolou.

04:21
    Krížna prihrávka Dánom nevyšla, Jonas Røndbjerg puk prevzal už v ofsajde.

04:03
    Jašek dostal prihrávku, jeho strela zápästím mieri mimo.

03:53
    Špaček sa vrátil dozadu a zakladá útok.

03:22
    Vladař si pripísal prvý zákrok, Česi ale po vyrazení puk poslali von.

03:06
    Prihrávka na modrú čiaru, Zbořilovu strelu Petersen drží v betónoch.

02:28
    Dáni v protiútoku, Mieritzova prihrávka na pravú stranu ale nebola zachytená.

02:16
    Hneď po vhadzovaní Hronek od modrej, ďalší zákrok pre Petersena.

02:13
    Už sme na druhej strane, Petersen drží Krenželkovu strelu z pravej strany v lapačke.

01:32
    Dáni posunuli puk do útočného pásma.

00:50
    Česi už majú na konte dve strely na bránu, aj keď to boli zatiaľ skôr nahodenia.

00:01

Dánsko: Petersen (Krog) – Gatz Nielsen, Weichel (A), Larsen, Mieritz (A), Koch, Røndbjerg – Thykjær Andersson, From, True (C) – Blichfeld, Røndbjerg, Krag Christensen – Andersen, Boysen, Høeg – Wejse, Ladehoff, Madsen – Jensen.

Česko: Vladař (Škarek) – Hrdinka, Hronek (C), Zbořil, Kalina, D. Krenželok, Vála – Kurovský, Špaček (A), Kaše (A) – Chlapík, Jašek, Koblížek – Nečas, Stránský, Musil – Šoustal, Suchý, Reichel.

Rozhodca: Linde (SWE), Sheva (USA) – Dahmen (SWE), Palej (RUS).

Tabuľka A skupiny po treťom hracom dni:
    1. Švédsko 6 bodov
    2. Česko 4 body
    3. Dánsko 3 body
    4. Švajčiarsko 2 body
    5. Fínsko 0 bodov

Vo svojom treťom zápase na turnaji na seba narazia dva tímy, ktoré dokázali poraziť tesným výsledkom Fínov.

Dáni v premiérovom zápase podľahli Švédsku 1:6. Dokázali silnejšieho súpera trochu potrápiť, no strelecky mali výrazne navrch Tri korunky. Strelecky navrch mali aj v druhom zápase Fíni, avšak Dáni ich vyškolili z efektivity a radovali sa z výhry 3:2.

Česko Fínov porazilo taktiež tesne a to výsledkom 2:1, keď rozhodujúci gól strelil v záverečných minútach Špaček. V druhom zápase už to boli Česi, kto doťahoval stratu, prehrávali so Švajčiarskom 2:3. Pri záverečnej hre bez brankára sa im podarilo vyrovnať a získať aspoň bodík. Na začiatku predĺženia totiž spravili chybu a z nájazdu Hischier rozhodol.

Uvidíme opäť tesný výsledok, budú sa body deliť? Alebo to bude jasná výhra? Sledujte spolu s nami.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.

Dominika Haršáni Handzušová

Góly a asistencie: 29. Blichfeld (Boysen, Larsen), 54. Krag Christensen (Blichfeld), 61. From (Krag Christensen) – 8. Nečas (Musil), 31. Hronek (Suchý)

Rozhodca: Linde (SWE), Sheva (USA) – Dahmen (SWE), Palej (RUS)