KHL
Omsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Barys – Metallurg Magnitogorsk 5:3 (kon.) | Togliatti – Čerepovec 3:4 (kon.)
Nižnekamsk – Petrohrad 0:4 (kon.)
Avangard Omsk
3:1 (0:0, 2:0, 1:1)
Traktor Čeljabinsk
cz Nedeľa 25.12.2016, 12:00 • Omsk Arena • KHL
    Dominik Furch dnes předvedl 34 úspěšných zákroků a velkou měrou se podílel na vítězství svého týmu!

Dominik Furch si umí užít vítězné oslavy!???????????? #CCMGoalie #CCMPremier #AmplifyYourCoverage

Video zveřejněné uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

To už je z mé strany vše. Užijte si 1. svátek vánoční a někdy zase u on-line přenosů na počtenou! (14:27:37)

Československá stopa

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 34 zákroků, 1 gól, 97,1%

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 37:35 (11:9, 16:12, 10:14)
    Zblokované střely – 4:13
    Vyhraná vhazování – 25:35
    Trestné minuty – 12:8
    Hity – 7:5

Hokejisté Omsku se, spolu s fanoušky, radují z dalšího vítězství a upevnili si tak pozici druhého nejlepšího týmu Východní konference. Domácí vykročili za výhrou v úvodu druhé třetiny, kdy se po zásazích Pjotra Chochrjakova a Maxima Pestuška ujali dvoubrankového vedení. To ještě navýšil ve 42. minutě Ilja Michejev. Traktor rychle kontroval zásahem obránce Nikolaje Bělova, ale to byl také poslední gól zápasu. O závěrečný nápor se hosté připravili zbytečným vyloučením za příliš mnoho hráčů na ledě.

59:32
    Domácí drží puk na svých holích a nikam nepospíchají.

59:01
    Začala už poslední minuta třetí části.

58:36
    Střela Medveděva skončila ve výstroji brankáře Děmčenka. Vhazovat se bude po jeho pravici.

58:21
    Hosté se sami připravili o závěrečný nápor! Dostávají totiž trest za příliš mnoho hráčů na ledě! Lavička Omsku si bere oddechový čas.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:43
    Menšikov zachytil přihrávku Pestunova a alespoň posunul puk do středního pásma.

57:07
    Zakázané uvolnění Omsku. Hosté by potřebovali rychle vstřelit kontaktní gól.

56:32
    Martynov nahodil puk na Děmčenka, domácí teď šetří cenné sekundy.

55:44
    Kirill Kolcov najížděl z pravé strany sám na Furcha. Ten našel puk někde mezi tělem a levou rukou!

55:31
    Dominik Furch zákrokem lapačkou přerušil hru. Další buly v obranném pásmu Avangardu.

55:17
    Zakázané uvolnění domácích. Ti se už spoléhají hlavně na obranu.

54:50
    Hosté už musejí otevřít hru. Po nahrávce Šolochova zakončoval z pravého kruhu Alexej Petrov, puk má v moci Furch.

53:59
    Rána Borodkina z vrcholu levého kruhu byla nepřesná.

53:30
    Na druhé straně posílal puk před branku Burdasov. Děmčenko jeho nahození vyrazil.

53:18
    Derek Roy se snažil najít Zinovjeva. Ten mezi kruhy promáchl.

52:45
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění, hra se stěhuje před Děmčenka.

52:20
    Je to tak, sibiřský celek je v plném počtu.

52:02
    Domácí vyhazují a vypadá to, že se ubrání.

51:37
    Kirill Kolcov to zkusil z dálky. Furch měl dobrý výhled a zasáhl vyrážečkou.

50:48
    Domácí soupeře vytlačili do středního pásma.

50:19
    Za držení protihráče je vyloučen Alexandr Pěrežogin. Přesilovka pro Traktor.

49:40
    Nahození Menšikova bylo sraženo do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

48:37
    Po zákroku Furcha tu máme reklamní přestávku.

47:36
    Zatímco v první třetině se hrál nezáživný hokej, tak tak další průběh utkání je už velmi zajímavý. Hraje se útočně a vidíme tak hodně šancí.

46:50
    Na druhé straně se řítil sám na Děmčenka Anton Burdasov. Také hostující gólman souboj tváří v tvář vyhrál!

46:34
    Kontaktní branku měl na holi Dmitrij Pestunov. Ten byl před Furchem sám, ale český gólman Omsku jeho forhendovou kličku zastavil!

45:34
    Rozruch před Děmčenkovou brankou způsobil David Booth. Domácí forvard nedostal puk za brankovou čáru ani nadvakrát.

44:46
    Střelecké štěstí vyzkoušel Kučerjavenko. Zamířil ale vedle hosutjící branky.

43:43
    Domácí nechtějí hrát pasivně a po obdrženém gólu se usadili v útočném pásmu.
    42:50 Nikolaj BĚLOV - 3:1

42:50
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Pozor, hosté se ještě nevzdali! Obránce Alexandr Šinin se dostal až za branku soupeře, odkud našel svého kolegu NIKOLAJE BĚLOVA, který se z vrcholu pravého kruhu trefil pod vyrážečku Dominika Furcha – 3:1. Asistence: Alexandr Šinin.

42:32
    Domácí vedou o tři góly a jsou blízko další výhře. Traktor to bude mít hodně těžké.
    41:07 Ilja MICHEJEV - 3:0

41:07
    Avangard právě vstřelil branku!
    Domácí vstupují skvěle také do třetí třetiny! Hráči Traktoru ztratili v rohu za svou brankou kotouč a k němu se dostal Maxim Pestuško, jenž ho předal ILJOVI MICHEJEVOVI a ten zblízka zamířil mimo dosah Děmčenkovy lapačky – 3:0. Asistence: Maxim Pestuško a Michail Juňkov.

40:20
    David Booth střelou z mezikruží otestoval Děmčenka. Ten puk vyrazil a následně před dojíždějícím domácím forvardem i zalehl.

40:01
    Dominik Furch drží po 40 minutách čisté konto.

Hity – 5:4

Ve druhé třetině se dvakrát prosadili hráči Omsku, kteří tak vedou nad Čeljabinskem 2:0. Domácím skvěle vyšel úvod periody. Ve 22. minutě šťastně tečoval Boothovu přihrávku za záda hostujícího brankáře Pjotr Chochrjakov a o dvě minuty později se po nahrávce Juňkova zpoza branky trefil Maxim Pestuško. Domácí měli i další šance a jejich soupeř dokázal srovnat hru až od poloviny utkání. Také Traktor pak mohl několikrát skórovat a Furchovi v domácí brance pomohla i tyčka.

40:00

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:08
    Domácí jsou v plném počtu.

37:53
    Hráči Omsku vyrazili v oslabení do brejku! Ten táhl Maxim Pestuško, jenž ale nedokázal najít najíždějícího Kučerjavenka.

37:08
    Alexej Petrov branku netrefil a domácí opět vyhazují.

36:35
    Domácím se podařilo vyhodit.

36:07
    Domácích bylo na ledě šest! Následuje tedy trest za příliš mnoho hráčů.

35:54
    Hosté jsou kompletní. Oslabení přestáli, byť ani jednou nedokázali vyhodit.

35:28
    Domácí stále hrají v útočné třetině, jejich střely ale nejsou dostatečně přesné.

34:50
    Domácí hrají početní výhodu velmi dobře, celou její první polovinu strávili v útočném pásmu.

33:53
    Za hákování je potrestán hostující Paul Szczechura.

33:53
    Domácí ve velké šanci! Juňkov našel před brankou Pestuška, jehož střela ale končí na vyrážečce Děmčenka. Bude se však vylučovat.

32:56
    Od modré čáry pálil Chochrjakov, Děmčekno vyráží do rohu.

32:20
    Tohle byla velká šance Traktoru! Obránce Vladimir Děnisov si z druhé vlny sjel na přihrávku spoluhráče, ale trefil jen Furcha, který mu stačil zmenšit střelecký úhel.

32:07
    Před domácí brankou číhali Šarov a Peňkovskij. Ani jeden z hráčů se ale neprotlačil k zakončení.

30:57
    Hosté se snaží stále více hrozit a vstřelit kontaktní gól. Furch si nyní musel připsat dobrý zákrok.

29:13
    Hra se teď přeci jen uklidnila. Hosté už snad přestáli velký nápor Omsku.

27:54
    Závěr hostující přesilovky už byl mnohem lepší! Šarov dokonce trefil tyčku a Afonasjevskij následně nedokázal zasunout puk do odkryté klece!

26:35
    Domácí opět vyrazili dopředu. Tentokrát je z toho postavení mimo hru.

26:03
    Domácí mohli hned na začátku svého oslabení zvýšit na 3:0! Hráči Traktoru zcela propadli a bylo z toho přečíslení 2 na 1. Chochrjakov situaci řešil přihrávkou na Davida Bootha, který na zadní tyči nedosáhl před odkrytou brankou na kotouč!

25:53
    Teď ale Nikolaj Lemťugov poslal kotouč mimo hrací plochu a je vyloučen za zdržování hry. Hosté budou hrát přesilovku.

25:38
    Vasilij Děmčenko se má co ohánět. Brankáři Traktoru rychle naskakují zákroky.

24:56
    Hosté si teď nedokáží vůbec přihrát. Dva inkasované góly je naprosto rozhodily.

23:51
    A další obrovská šance Omsku! Pjotr Chochrjakov totiž najížděl sám na hostující branku, Děmčenka se snažil vymíchat, ale gólman Čeljabinsku svůj tým tentokrát podržel.
    23:38 Maxim PESTUŠKO - 2:0

23:38
    A domácí vytěžili ze svého náporu druhý gól! Michail Juňkov našel přihrávkou od zadního mantinelu před brankou nepokrytého MAXIMA PESTUŠKA a ten zblízka zvyšuje na 2:0. Asistence: Michail Juňkov.

22:52
    Domácí vstřelený gól nabudil a soupeře nadále přehrávají.
    21:37 Pjotr CHOCHRJAKOV - 1:0

21:37
    Domácí jdou do vedení poměrně kuriózním zásahem! David Booth zavezl podél levého mantinelu kotouč do útočné třetiny a jeho prudká nahrávka se od bruslí PJOTRA CHOCHRJAKOVA odrazila pro domácí doslova ideálně. Puk totiž zapadl za záda překvapeného Děmčenka, jenž vůbec nestačil reagovat. Asistence: David Booth.

21:22
    Zákrok Dominika Furcha, který přikryl kotouč lapačkou před Jurijem Petrovem.

20:58
    Po vhazování domácí opět zahrozili, Děmčenko hru přerušil.

20:52
    Alexandr Kučerjavenko si po pravém křídle zajel za obranu Traktoru. Jeho ránu přizvedl Děmčenko do ochranné sítě.

20:36
    Střela Burdasova z levého kruhu končí v klíně hostujícího brankáře Děmčenka.

20:21
    Maxim Jakuceňa vyzkoušel Dominika Furcha střelou na lapačku. Brankář Avangardu do ní schoval kotouč.

Další třetina začne přibližně ve 12:51.

V první třetině jsme gól neviděli. Hodně se vylučovalo a zajímavé situace před oběma brankami se tak rodily zejména v přesilovkách. Domácí v závěru periody ubránili i dvě po sobě jdoucí oslabení.

20:00

19:21
    Zakázané uvolnění Avangardu.

18:58
    Derek Roy rychle objel branku a snažil se zasunout puk za brankovou čáru. Furch mu v tom na poslední chvíli zabránil pravým betonem! Domácí už v plném počtu.

18:08
    Dominik Furch nyní přerušil hru. Jeho spoluhráči tak mohou jít střídat.

17:08
    Domácí už jsou ve čtyřech.

16:57
    Další vyloučení na domácí straně! Vitalij Menšikov – krosček. Domácí budou hrát 10 sekund ve třech!

16:18
    Avangard vyhazuje puk až k brance soupeře.

15:40
    Bělov neudržel útočné pásmo. Hosté to musejí zkusit znovu.

15:07
    Za faul kolenem je vyloučen na dvě minuty Jegor Martynov. Přesilovka pro hosty.

15:04
    Šarov opustil led jen s pomocí spoluhráčů. Po poradě rozhodčích se bude vylučovat!

15:04
    Na ledě zůstává ležet hostující útočník Alexandr Šarov. Rozhodčí raději přerušili hru.

14:30
    Hosté jsou už kompletní.

13:45
    Ani teď se domácí neusadili v útočné třetině na dlouho.

13:29
    Hosté vyhazují.

12:40
    Alexandr Kučerjavenko dorážel do odkryté branky, ale netrefil ji! Nutno říci, že to bylo způsobeno i sekerou, kterou domácí forvard schytal, ale rozhodčí tentokrát vylučovat nebudou.

12:29
    Přesilovka zase pro Omsk. Na trestnou lavici byl vykázán Jurij Petrov – nedovolené bránění.

12:07

11:59
    Prudké vyhození domácího hráče se dotklo ochranné sítě za brankou. Vhazuje se ve středním pásmu.

11:41
    Domácí se osvobodili.

11:29
    Od modré čáry vypálil Nikolaj Bělov. Před Fuchem sice číhali dva hráči Traktoru, ale český gólman Avangardu puk přikryl.

10:51
    Domácím se podařilo vyhodit!

10:05
    Hosté si zahrají přesilovku! Za nedovolené bránění je vyloučen Artur Lauta.

09:50
    Domácí se usadili v útočném pásmu, ale kombinace po rozích k ničemu nevedla. Teď už mají kotouč hráči Traktoru.

08:46
    Děnisov nahodil puk do rohu za domácí branku. Tam se o něj teď bojuje.

07:57
    Tempo hry je zatím takové sváteční. Hráči obou týmů spíše drží puk a nikam se s ním neženou.

07:16
    Máme tu první reklamní přestávku.

07:16
    Alexandr Pěrežogin zavezl puk do útočného pásma a vystřelil. Děmčenko přerušil hru.

06:19
    Dominik Furch zatím čeká na složitější zákrok. Hosté zatím v ofenzivě moc nezahrozili.

05:45
    Po skončení přesilovky Omsku se hra uklidnila a hraje se bez dalších příležitostí.

04:29
    Hosté oslabení přežili, už jsou kompletní.

03:24
    Alexandr Pěrežogin jen tak nahodil puk do ohně a rozpoutal obrovský závar u brankoviště Traktoru! Děmčenko totiž vůbec netušil, kde puk je a Chochrjakov se jej snažil dotlačit za brankovou čáru. Proti ale byla hned trojice bránících hráčů. Poté ještě pálil z kruhu právě Pěrežogin, ovšem to už se Děmčenko stačil zorientovat.

02:28
    Domácí si zahrají přesilovku! Vyloučen je Marcel Šolochov za podražení.

01:55
    Domácí v klidu rozehrávají od své branky. Nikam nepospíchají, jelikož hráči Traktoru mezitím střídali.

00:54
    První minuta přinesla především hru ve středním pásmu. Ani jeden z brankářů zasahovat nemusel.

00:01

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Nikitin (A), Meňšikov, Gustafsson, A. Osipov, Lisov – Pěrežogin (A), Chochrjakov, Booth – Burdasov, Kučerjavenko, Lemťugov – I. Michejev, Juňkov, Pestuško – Machanovskij, Fiščenko, Lauta.

Traktor Čeljabinsk: Děmčenko (Francouz) – Borodkin, N. Bělov, Děnisov (A), Kolcov, Šinin (C), Klimontov, A. Petrov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Roy, Pestunov (A), Novotný – Zinovjev, J. Petrov, Afonasjevskij – Mošarov, Šarov, Peňkovskij – Šolochov.

Rozhodčí: Kulakov, Naumov – Maitak, Raming.

Avangard Omsk:
    Omsk je na to ještě lépe než Traktor, 84 bodů stačí na Východě na druhé místo tabulky. Avangard je navíc skvěle rozjetý, vždyť z posledních šestnácti duelů prohrál pouze tři. Naposledy ale sibiřský celek podlehl 0:1 Dinamu Riga. Také Omsk hodně spoléhá na českého gólmana, jasnou jedničkou klubu je Dominik Furch.

Traktor Čeljabinsk:
    Hokejisté Traktoru nasbírali už 75 bodů a v tabulce Východní konference jim patří čtvrté místo. Celek Čeljabinsku se nachází ve výborné formě, když z posledních deseti zápasů hned osmkrát zvítězil. Velkou zásluhu na jízdě traktoristů má i český brnakář Pavel Francouz. Ten se v úvodu sezóny do branky moc nedostával, ale když přišla šance, tak předváděl skvělé výkony a statisticky patří k nejlepším gólmanům v lize.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! Sváteční oběd si můžete zpříjemnit také sledováním on-line přenosu zápasu KHL mezi Avangardem Omsk a Traktorem Čeljabinsk. Jde o souboj dvou elitních týmů Východní konference, takže můžeme očekávat kvalitní hokej.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 22. Chochriakov (Booth), 24. Pestuško (Juňkov), 42. Michejev (Pestuško, Juňkov) – 43. Belov

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – Medvedev (C), Martynov, Nikitin (A), Menšikov, Gustafsson, Osipov, Lisov – Perežogin (A), Chochriakov, Booth – Burdasov, Kučeriavenko, Lemťugov – Michejev, Juňkov, Pestuško – Machanovskij, Fiščenko, Lauta.
    Traktor Čeljabinsk: Demčenko (Francouz) – Borodkin, Belov, Děnisov (A), Kolcov, (C), Klimontov, A. Petrov – Jakuceňa, Szczechura, Kručinin – Roy, Pestunov (A), Novotný – , J. Petrov, Afonasjevskij – Mošarov, , Penkovskij – Šolochov.

Rozhodca: Kulakov, Naumov – Maitak, Raming