KHL
Omsk – Čeljabinsk 3:1 (kon.) | Barys – Metallurg Magnitogorsk 5:3 (kon.) | Togliatti – Čerepovec 3:4 (kon.)
Nižnekamsk – Petrohrad 0:4 (kon.)
Neftechimik Nižnekamsk
0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
SKA Petrohrad
cz Nedeľa 25.12.2016, 15:00 • Neftěchim Arena • KHL

Já se s vámi loučím, děkuji vám za pozornost a přeji příjemně strávené sváteční dny. Milan Šplíchal (17:33:28)

Československá stopa

Do utkání nezasáhl žádný český a slovenský hokejista.

Hráč utkání: Nikita Gusev (Petrohrad), 1+2

Velmi se mi líbil výkon Guseva, který byl u tří branek svého celku. Aktivní útočník prožil skvělé utkání a byl klíčovým mužem Petrohradu.

Je konec, hosté dokázali svého soupeře porazit v poměru 4:0. Do vedení se dostali ve 20. minutě, když přesilovou hru využil Hersley. Domácí hokejisté byli lepší, měli dost šancí na srovnání, přesto skóre navýšili hosté, konkrétně Šipačov. Ve třetí periodě propálil Kasutina potřetí Vojnov a čtyři minuty před koncem zápasu uzavřel výsledek Gusev. Poslední třetina byla velmi nervózní, dohromady rozhodčí rozdali 38 trestných minut.

Střely - 30:34 (10:13, 12:9, 8:10)
    Vyloučení - 8:4
    Využití - 0:3
    Hity - 11:12
    Vyhraná vhazování - 27:32

59:49
    Utkání se pouze dohrává, kotouč drží domácí.

59:27
    Hokejisté Nižněkamsku kombinují ve středním pásmu, zatím se jim nepovedlo usadit se v útočné třetině.

59:06
    Hosté se ihned dokázali osvobodit, takže domácí zatím z přesilové hry nic nemají.

58:49
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Sergej Širokov – 2 min., hákování).

58:31
    Tři na jednoho jeli domácí hokejisté, zakončující Gusev pálil přímo do Kasutina, takže stav zůstává stejný.

58:00
    Do konce utkání zbývají poslední dvě minuty!

56:40
    S pukem v útočné třetině jsou opět hosté, ti se snaží vstřelit svému soupeři nepopulárního pátou branku.
    55:43 Nikita GUSEV - 0:4

55:43
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    A je tu čtvrtá branka v síti Kasutina! Kovalčuk narýsoval přihrávku přes celou třetinu, kde na levém kruhu stál osamocený NIKITA GUSEV, jehož pokus překonal brankáře Nižněkamsku – 0:4! Asistence: Jevgenij Kovalčuk.

55:26
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Kirill Ljamin – 2 min., hákování).

55:21
    Dadonov jel sám na brankáře Kasutina, v poslední chvíli jej však vyrušil nedovoleným zákrokem Ljamin, hosté budou mít ještě jednu přesilovou hru.

55:00
    Do konce zápasu zbývá posledních pět minut, tlak hostů výrazně sílí. Domácí zřejmě z tohoto utkání nezískají ani bod.

54:32
    Rozhodčí přerušil útočné snažení Petrohradu kvůli zjevnému ofsajdu.

53:57
    Domácí jsou pod výrazným tlakem hokejistů Petrohradu, ti se však zatím nedostali ke střele, jelikož své akce překombinovávají.

53:23
    Další zakázané uvolnění v krátkém sledu, opět se provinili hosté.

53:01
    Kovalčuk se po pravé straně probíjel vstříc branku domácích, jenže proti přesile neměl šanci, takže o puk přišel.

52:34
    Opět je pískáno, tentokrát ale zakázané uvolnění hostů. Vhazuje se před Finem Koskinenem.

51:57
    Nyní se píská ofsajd domácích. Čas do konce zápasu se krátí, což vyhovuje zejména hostům, kteří si udělali v posledních minutách s branky Kasutina střelnici.

51:08
    Do prostoru mezi kruhy vybruslil s pukem Dadonov, jenže v obrovské příležitosti trefil Kasutina!

50:32
    Koskinen je dnes neprůstřelný. Z levého mantinelu na něj střílel Porjadin, ale finský brankář byl pozorný.

50:00
    Do konce utkání zbývá ještě deset minut, dá se říct, že stát se může ještě všechno.

49:29

48:52
    Jakimov a Koňkov ujížděli dva na jednoho, druhý jmenovaný mohl vystřelit do odkryté klece, ale ještě chtěl vylepšit pozici, takže přihrál na svého spoluhráče, ten však skončil v brance místo puku.

48:29
    Ještě minuta zbývá z přesilové hry SKA.

48:11
    Do protiútoku se dostal Ljamin, jeho střelu Koskinen kryl. Vhazovat se bude v obranném pásmu Petrohradu.

48:00
    Hosté si přihrávají v útočném pásmu, nikam rozhodně nespěchají.

47:29
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Nikita Kvartalnov – 2 min., faul kolenem).

46:43
    Hosté ztratili kotouč, takže šanci na snížení mají domácí. Tu si však kazí dalším faulem...

46:10
    Další tvrdý zákrok, tentokrát v obranném pásmu hostů, vypadá to, že konec zápasu bude ještě velmi zajímavý.

45:25
    Aktivní třetí formace Petrohradu zamkla soupeře v jeho obranném pásmu, v největší šanci se objevil Koskiranta, který ale nedokázal zasunout puk za ležícího Kasutina.

44:52
    Kasutin se blýskl na svém brankovišti, když vychytal Šipačov i dorážku Guseva.

44:15
    S pukem ve vlastní třetině operují hokejisté Petrohradu, kteří jsou stále při chuti.

43:38
    Hosté si hlídají svůj náskok, přesto se hraje v jejich pásmu.

42:55
    Vhazovat se nyní bude před Koskinenem, domácí se totiž i přes třígólové manko stále snaží útočit.
    42:05 Vjačeslav VOJNOV - 0:3

42:05
    A je to 3:0, hosté dokázali nabídnutou přesilovou hru využít! Střelou od modré čáry se o to postaral VJAČESLAV VOJNOV – 0:3! Asistence: Sergej Plotnikov, Ilja Kovalčuk.

41:31
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Alexandr Bryncev – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jevgenij Dadonov – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Pavel Zdunov – 2 min., napadení).

41:31
    Zdunov ve středním pásmu trefil na mantinel Guseva. Následně se do sebe pustili Bryncev a Dadonov, rozhodčí již počítají tresty.

41:02
    Hosté se při snaze o rychlou akci dopustili zakázaného uvolnění, vhazovat se bude před Koskinenem.

40:17
    Dva na jednoho ujížděli hokejisté Petrohradu, přihrávku od Dacjuka dokázal Kovalčuk usměrnit mimo tři tyče!

40:01

Střely: 22 – 22
    Vyloučení: 3 – 2
    Využití: 0 – 1
    Hity: 8 – 8
    Vyhraná vhazování: 20 – 16

Dvě třetiny za námi, hosté poklidně vedou. Přestože jsou domácí lepší, mají více šancí a Koskinen prozatím drží svůj celek, tak jediný, kdo se v prostřední periodě trefil, byl opět hráč Petrohradu. Konkrétně mířil přesně ve 36. minutě Šipačov. V závěru začalo přibývat tvrdých zákroků, určitě se máme na co těšit!

40:00

39:47
    Jenže domácí chtějí alespoň snížit. Kvartalnov si najel do útočného pásma, přihrál na Koňkova, jehož teč mířila nad branku. Vhazovat se bude ve středním pásmu, tohle by měli hosté ubránit.

39:23
    S kotoučem na hokejkách dohrávají druhou periodu hokejisté Petrohradu.

38:47
    Krásná akce domácího celku končí výborným zásahem Koskinena! Na modré čáře převzal puk Kvartalnov, přihrál jej na Zdunova, který mu kotouč vrátil a prvně jmenovaný poté pálil do brankáře Petrohradu.

38:11
    Výborným zásahem dokázal domácí osvobodit z útočného sevření Stoljarov. Kotouč se poté dostal až ke Koskinenovi, vhazovat se bude před finským brankářem.

37:46
    S kotoučem v útočném pásmu jsou hosté, dokáží vstřelit další branku? Zatím si přihrávají.

37:13
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Jarno Koskiranta – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Maxim Berezin – 2 min., hrubost).

37:13
    Velmi nervózní jsou nyní domácí, kteří nezaslouženě prohrávají. Po střele Širokova a několika jeho dorážkách začali být domácí agresivní, určitě se bude vylučovat, pravice sudích je zdvižená.

36:00
    Do tříbrankového vedení mohl hosty poslat Dacjuk, jenže legenda Detroitu Red Wings nemířila přesně.
    35:09 Vadim ŠIPAČOV - 0:2

35:09
    Tohle si domácí vůbec nezasluhují, přestože jsou aktivnější, tak to jsou hosté, kteří se dočkali gólu! Krásnou přihrávku z levého mantinelu proměnil z kruhu střílející VADIM ŠIPAČOV – 0:2! Asistence: Jevgenij Dadonov, Nikita Gusev.

34:36
    Krásný zákrok Kasutina! Zcela osamocený na něho ujížděl Gusev, který zamířil mezi betony, jenže brankář Nižněkamsku včas zaklapl a udržel stav!

33:40
    Domácí jsou nyní opravdu lepším týmem, obrovskou šanci měl Koňkov, který vkleče střílel do protipohybu Koskinena, jenže ten jej stejně vychytal reflexivním zákrokem!

33:18
    Před branku se pokoušel prokličkovat s pukem Polygalov, jenže v obležení tří protihráčů neměl šanci.

32:47
    Zakázaného uvolnění se dopustili domácí, kteří se pokusili rychlou, byť nepřesnou, rozehrávkou překonat obranu hostů.

32:34
    Koskinen si poradil se střelou Gyngeho, dokonce i s dorážkou Porjadina, jenž byl na něj sám nikým nehlídán. Finský brankář je zatím hvězdou svého celku.

32:12
    Zakázané uvolnění SKA, vhazovat se bude v obranném pásmu hostů.

31:07
    Na druhé straně se ke střele z pravého kruhu dostal Šipačov, výborně si s jeho pokusem poradil Kasutin.

30:37
    Koňkov si vybruslil před branku Koskinena a tvrdou střelou se pokusil překonat finského brankáře, jenže ten byl pozorný.

30:23
    Koskinen raději přikryl nahození z pravé strany. Vhazovat se bude po jeho levici.

29:44

29:16
    Barabanov to udělal výborně, když v útočném pásmu míchal s pukem, čímž pro svůj celek dokázal ušetřit další vteřinky, návrat vyloučeného Zuba se blíží.

28:36
    A opět je kotouč mimo ohrožení branky Koskinena. Výborně zatím hrají hosté v tomto oslabení.

28:02
    Petrohradu se povedlo osvobodit, kotouč je v obranném pásmu domácích.

27:44
    Vyloučení v týmu SKA Petrohrad (Arťom Zub – 2 min., krosček).

27:23
    A na brankáře domácího celku si nepřišel ani hvězdný Kovalčuk.

27:02
    Plotnikov si najel do útočného pásma a táhlou střelou prověřil Kasutina.

26:40
    Střelu Ketov od modré čáry brankář Nižněkamsku dobře viděl, takže ji v klidu chytil.

26:19
    Gimatov ujel po levé straně, chtěl se dostat před brankáře Petrohradu, jenže s kotoučem narazil přímo do něj. Před odvetou hostů jej uchránili rozhodčí.

25:56
    Přibývá tvrdých hitů, nyní byl na mantinel přilepen Kinrade.

25:22
    Dadonov vjel s kotoučem do ofsajdu a protože se ještě pokoušel hrát, přišla tvrdá odveta od hokejistů domácího týmu. Vylučovat se však nebude.

24:38
    Nahození od Bortnikova kryl Koskinen. Vhazuje se v pásmu Petrohradu.

24:20
    S kotoučem na hokejkách ve vlastním pásmu domácí.

23:16
    Aktivní Polygalov přihrával v dobré příležitosti na lépe postaveného spoluhráče, který ale nedokázal zasunout kotouč za finského brankáře ve službách Petrohradu.

22:45
    S nahozením od Rukavišnikova si dokázal Kasutin poradit, vhazovat se bude v obranném pásmu domácího celku.

21:48
    Polyganov se dostal do zajímavé střelecké pozice, zkusil to tedy, jenže nedokázal překonat Koskinena.

21:07
    Než by ztratil kotouč, to jej raději nahodil do útočného pásma. Řeč je o Dadonovovi.

20:25
    Domácí se srdnatě probíjeli do útočného pásma, jenže se jim to nedokázalo povést. Kotouč mají hokejisté Petrohradu.

20:01
    Pavel Dacjuk dnes nastupuje v první formaci po boku Kovalčuka a Plotnikova

Pavel Dacjuk @hcska ???????????? #madeofhockey #repost

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Střely: 10 – 13
    Vyloučení: 2 – 0
    Hity: 6 – 5
    Vyhraná vhazování: 7 – 7

Je za námi první třetina, po které jdou do kabin spokojenější hokejisté Petrohradu, kteří vedou 1:0. Autorem branky je Hersley, jenž dokázal využít přesilovou hru. Favorit dlouho nemohl dostat soupeře pod tlak, to se povedlo až v závěru při početní výhodě, jinak hrají domácí pěkný hokej a měli více gólových příležitostí než soupeř.

20:00

19:36
    Domácí fanoušci pískají, vývoj utkání se jim nelíbí. Hosté se snaží v poklidu první třetinu dohrát.
    19:07 Patrik HERSLEY - 0:1

19:07
    Tak jsem to zakřikl! PATRIK HERSLEY propálil po přihrávce od Šipačova střelou z pravého kruhu brankáře Kasutina, takže hosté vedou – 0:1! Asistence: Vadim Šipačov, Nikita Gusev.

18:57
    Několikrát po sobě střílel od modré čáry Hersley, ale švédský obránce má dnes smůlu, všechny pokusy mířily vedle.

18:21
    Gusev v obrovské šanci trestuhodně zaváhal! Střela od modré čáry se odrazila od mantinelu před branku, kde útočník SKA nedokázal usměrnit do prázdné klece kotouč.

17:51
    Domácí se osvobozují.

17:26
    Hosté dlouho kombinovali v útočné třetině, než se pokusil o zakončení Kovalčuk, jenže bohužel pro hosty minul.

16:56
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Andrej Sergejev – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

16:47
    Další zákrok Kasutina. Tentokrát to byl Judin, kdo střílel, ani on neuspěl.

15:21
    Po delší době ohrožení Kasutinovy branky. Ke střele z kruhů se odhodlal Bělov, ale brankář domácího celku je pozorný, takže pokus chytil.

14:35
    Hosté jsou již více než minutu pod tlakem domácího celku.

13:54
    Na vzdálenější tyč to zkoušel Kinrade, ale Koskinen si špičkou betonu dokázal poradit!

13:17
    Po bully se ke střele od modré čáry dostal Kuzmin, ale kotouč neprošel až na Koskinena.

12:57
    Obdobná situace za brankou Petrohradu.

12:17
    Kinrade vyčkává s kotoučem za vlastní brankou, snaží se uklidnit průběh hry a dát čas spoluhráčům na vystřídání.

11:43
    Hosté, kteří jsou favoritem utkání, neměli žádnou vyloženou šanci. Domácí mohli jít do vedení již několikrát.

10:40
    Kotouč se odrazil do prostoru mezi kruhy, kde byl najetý Jakimov, který v dobré šanci nepropálil Koskinena!

10:00
    S kotoučem na hokejce se snažil do útočného pásma probít Gusev, ale v obležení tří protihráčů se mu to nepovedlo.

09:36
    Nahození z pravé strany kryl Koskinen. Vhazovat se bude v obranném pásmu Petrohradu.

08:56
    Na druhé straně se dostal do protiútoku Ogurcov, jeho rána mířila těsně vedle, velmi dobrá šance domácích!

08:25
    Tak až po přesilové hře se dostali hosté do souvislejšího tlaku. Postupně to zkoušeli Zub a Šipačov, ani jeden ale neprostřelil Kasutina.

07:59

07:31
    Opět se dokázali domácí osvobodit, tato přesilovka se hostům vůbec nepovedla.

07:13
    Dacjuk přihrál na Vojnova, jeho pokus mířil vedle.

06:44
    A znovu. Hokejisté Petrohradu se nedokáží dostat do útočného pásma natrvalo, natož ohrozit Kasutina.

06:15
    Domácí se poprvé osvobozují, kotouč je v obranném pásmu SKA.

05:59
    Vyloučení v týmu Neftěchimik Nižněkamsk (Geoffrey Kinrade – 2 min., držení protihráče).

05:26
    Na druhé straně se pokoušel prosadit Děrgačjov, jenže jeho rána nebyla dosti důrazná, Kasutin ji lehce lapil.

05:06
    Hosté se dostali pod tlak, který završila střela Berezina. Koskinen zůstal pozorný a pokus kryl.

04:30
    Vhazovat se bude v obranném pásmu Petrohradu, Koskinen raději podržel nahození od modré čáry.

04:10
    Na druhé straně se do solidní situace dostal Dadonov, který ještě na levém mantinelu hledal Šipačova, ten už se ke kotouči nedostal.
    03:37 Únik Polygalova

03:37
    Domácí jeli dva na jednoho, Polygalov vzal situaci na sebe, jenže střelou na bližší tyč neproměnil!

03:03
    Ale Ketov se neprobil do útočného pásma, s pukem na hokejkách se o to pokusí domácí.

02:26
    Petrohradští hokejisté začínají být na hřišti pány, opět drží kotouč.

01:52
    Krásná akce Petrohradu neskončila gólem. Barabanov našel na levém kruhu Širokova, který podržel puk a přihrál jej pod sebe na Koskirantu, jehož krásně vychytal Kasutin!

01:16
    Střela od modré čáry, kterou vyslal Bělov mířila vedle branky Kasutina.

00:53
    Brulé vyhrál vhazování, ale jeho spoluhráči rychle ztratili kotouč, nyní hrají v útočném pásmu hosté.

00:45
    Nyní se bude po zakázaném uvolnění vhazovat v obranném pásmu Petrohradu.

00:28
    První útočná formace domácích na chvilku uvedla pod tlak hosty, ti se ale dokázali rychle osvobodit.

00:06
    Kasutin po šesti vteřinách ukryl kotouč v lapačce po nahození ze středního pásma, vhazovat se bude po jeho pravé ruce.

00:01

Před startem utkání se ještě drželo několik minut ticha za spadlé letadlo, ve kterém letěla i známá skupina Alexandrovci.

Hokejisté jsou již na ledě, utkání co nevidět začne.

Neftěchimik Nižněkamsk: Kasutin (Kolppanen) – Ljamin, Kinrade, Kuzmin, An. Sergejev, Bryncev, Berezin, Ogurcov – Brulé, Porjadin, Gynge – Stoljarov, Polygalov, Bortnikov – Koňkov, Zdunov, N. Kvartalnov – Šiksatdarov, Gimatov, Jakimov.

SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Zubarev, Zub, A. Bělov, Hersley, J. Jakovlev, Rukavišnikov, Judin – Kovalčuk, Dacjuk, S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Barabanov, Koskiranta, Širokov – Děrgačjov, Kablukov, Ketov..

Vítám všechny milovníky Kontinentální hokejové ligy u šlágru mezi Neftěchimik Nižněkamsk a SKA Petrohrad. Utkáním vás provede Milan Šplíchal, začátek zápasu je v 15:00.
    Výprava Petrohradu dorazila do Nižněkamsku včera.

Neftěchimik Nižněkamsk
    Domácí jsou ve Východní konferenci na 11. místě, tedy mimo příčky zajišťující vyřazovací boje. Nižněkamsk nastřádal ve 43 zápasech 55 bodů se skórem 106:118 a v poslední době se potýká s výpadkem formy, z posledních šesti utkání pouze jednou vyhrál.

Poslední tři zápasy
    22.12 – Nižněkamsk – CSKA Moskva 1:3
    B: 29. Porjadin (Gynge, Brule).

17.12. – Vladivostok – Nižněkamsk 7:5
    B: 16. Makarov (Stoljarov, Polygalov), 24. Gynge (Sexton, Brule), 31. Gynge (Ljamin), 37. Makarov (Stoljarov, Lekomcev), 56. Kinrade (Sexton, Gynge).

5. Sergej Konkov – 12 bodů (8+4)

Hosté jsou na tom mnohem lépe, vedou dokonce celkovou tabulku KHL s rovnými 100 body, které nasbírali ve 40 zápasech. Skóre 171:64 ukazuje, jakou nadvládu v této soutěži hokejisté Petrohradu mají.

23.12 – Lada – Petrohrad 2:3p
    B: 12. Dadonov (Kovalčuk, Šipačov), 17. Gusev (Dadonov, Šipačov), 63. Šipačov (Gusev, Vojnov).

08.12. – Petrohrad – Dynamo Moskva 2:1sn
    B: 20. Šipačov (Bělov, Kovalčuk), rozh. sam. nájezd Kovalčuk.

05.12. – Vladivostok – Petrohrad 1:4
    B: 11. Dacjuk (Hersley, Dadonov), 28. Bělov (Dadonov, Kovalčuk), 42. Gusev, 60. Koskiranta.

1. Ilja Kovalčuk – 55 bodů (23+32)
    2. Nikita Gusev – 49 bodů (18+31)
    3. Vadim Šipačov – 45 bodů (11+34)
    4. Jevgenij Dadonov – 38 bodů (21+17)
    5. Vjačeslav Vojnov – 29 bodů (9+20)

Milan Šplíchal

Góly a asistencie: 20. Hersley (Šipačov, N. Gusev), 36. Šipačov (Dadonov, N. Gusev), 43. Vojnov (S. Plotnikov, Kovaľčuk), 56. N. Gusev (Kovaľčuk)

Neftechimik Nižnekamsk: Kasutin (Kolppanen) – Ľamin, Kinrade, Kuzmin, An. Sergejev, Bryncev, Berezin, Ogurcov – Brulé, Poriadin, Gynge – Stoľarov, Polygalov, Bortnikov – Koňkov, Zdunov, N. Kvartalnov – Šiksatdarov, Gimatov, Jakimov.
    SKA Petrohrad: Koskinen (Šesťorkin) – Vojnov, Zubarev, Zub, Belov, Hersley, J. Jakovlev, Rukavišnikov, Judin – Kovaľčuk, Daciuk, S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov, N. Gusev – Barabanov, Koskiranta, Širokov – Dergačov, , Ketov.