Cambuur – Amsterdam 2:1 (kon.) | Heracles – Sparta Rotterdam 0:3 (kon.)
Heracles Almelo
0:3 (0:0)
Sparta Rotterdam
cz Štvrtok 15.12.2016, 20:45 • Polman Stadion, Almelo • Holandský pohár • Osemfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Nizozemský pohár má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Heraclesem a Spartou Rotterdam.

Heracles Almelo se zatím v poháru představil dvakrát. V prvním utkání narazil na Excelsior Maassluis a na jeho hřišti nakonec vyhrál 3:1 po prodloužení. V dalším kole hrál doma s celkem UNA a vyhrál jednoznačně 5:0.

Sparta Rotterdam také odehrála dva pohárové zápasy. Nejdříve doma hostila Dordrecht, který porazila 3:1. Pak ale Sparta hostila slavné PSV, jenže to nepotvrdilo roli favorita a se Spartou překvapivě padlo 1:3.

Poslední vzájemné zápasy

Heracles – Sparta 2:2
    Heracles – Sparta 2:0
    Sparta – Heracles 1:1
    Heraclec – Sparta 1:1
    Sparta – Heracles 1:0

Heracles Almelo: Castro – Droste, te Wierik, Hoogma, Gosens – Bruns, Pelupessy, Duarte – Kuwas, Armenteros, Darri
    Náhradníci: Pröpper, Kada, Navrátil, Vermeij, van Mieghem, Fij, Brouwer, Niemeijer, van de Berg

Sparta Rotterdam: Kortsmit – Dumfries, Breuer, Vriends, Floranus – Dijkstra, van Moorsel, Dougall – Verhaar, El Azzouzi, Brogno
    Náhradníci: van Drongelen, Goodwin, Calero, Mendes da Silva, Verrips, Pogba, Chevreuil, Alhalft, Kieboom, Stokkers, Ketting, Sanusi.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Začalo se hodně zostra. Domácí se hned vydali dopředu a dostali se i ke střele, ale po tomto projektilu skončil míč nad brankou.

2
    Rohový kop pro Heracles.

3
    A další roh pro Heracles.

4
    Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. Domácí jsou stále u míče a tlačí se dopředu. Sparta vůbec neví, co má hrát.

5
    Domácí vybojovali další rohový kop.

5
    A další, už čtvrtý.

6
    Ale ani z jednoho rohu nic nebylo. Domácí na svého soupeře pořádně vlétli a jsou od první minuty jasně lepší.

8
    Hraje se stále hlavně na polovině Sparty, která se pouze brání a směrem dopředu ještě nevymyslela vůbec nic.

9
    Snad poprvé se hosté vydali dopředu. Byl z toho dlouhý míč do vápna, ale žádný z hráčů se do zakončení neprodral.

11
    A nakonec to jeden z hostujících hráčů vyzkoušel po další akci z dálky, ale tento projektil byl velmi nepřesný.

13
    Domácí se dostali k míči a trpělivě kombinují, tak uvidíme, zda něco vymyslí.

14
    Ale hosté vybojovali míč a nakonec po centru z levé strany zakončoval Dougall, ale po jeho hlavičce skončil míč nad brankou.

16
    Po nepříliš vydařeném vstupu do utkání hosté přidali a hra se vyrovnala.

18
    Nyní to hosté zkusili dlouhým nákopem, ale ten byl velmi nepřesný a míč doputoval do zámezí. Rozehrávat bude Castro.

20
    První rohový kop vybojovala i hostující Sparta.

21
    Ve vápně se k míči nakonec dostal Floranus, ale jeho slabá střela nemohla Castra překvapit.

22
    Na druhé straně se do šance dral Darri, ale u míče byl nakonec jako první pozorný Kortsmit.

24
    Na levé straně čaroval jeden z domácích hráčů, ale nakonec se zamotal do svých kliček a ani z této akce tedy nic nebylo.

26
    Zahrozili hosté. Po centru se k míči dostal Brogno, ale jeho hlavička nebyla přesná a Castro zasahovat nemusel.

28
    Domácí drží míč a nikam nepospíchají. Nutno ale dodat, že Sparta dobře napadá.

30
    Žlutou kartu dostává Brogno (Sparta Rotterdam).

30
    Tak to je obrovská komplikace pro domácí. Po faulu neudržel Duarte nervy na uzdě, oplácel a vyfasoval za to červenou kartu!
    30. Červená karta

31
    Vzápětí domácí poslali míč do vápna Sparty, ale vše skončilo faulem na brankáře Kortsmita.

33
    Žlutou kartu dostává Bruns (Heracles Almelo).

35
    Kuwas utekl po levé straně, dostal se do vápna a vyzkoušel to z úhlu, ale jeho křižná střela přesná nebyla a míč skončil vedle tyče.

37
    Na trávníku se pořádně jiskří a rozhodčí to nyní nemá vůbec lehké. No, bude to ještě hodně zajímavý zápas.

39
    Hosté jsou nyní aktivnější a snaží se směrem dopředu něco vymyslet, ale zatím se jim ve finální fázi příliš nedaří.

41
    Aktivní van Moorsel to vyzkoušel z dálky a byl to hodně povedený pokus, ale míč směřující pod břevno skvěle vyrazil Castro!
    41. van Moorsela skvěle vychytal Castro

42
    Z následného rohu nic nebylo a stav se tedy stále nemění.

44
    První poločas se už pouze dohrává a vypadá to, že na úvodní branku si budeme muset počkat do druhého dějství.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45

45
    Z rohu ale nic nebylo a u míče už jsou hosté.

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45+2

První poločas je za námi. Lépe do něj vstoupili domácí, ale neprosadili se a hosté postupem času vyrovnali hru. Heraclesu to ale ve 30. minutě pořádně zkomplikoval Duarte, který za oplácení vyfasoval červenou kartu. Branky jsme se nedočkali a Heracles tak hraje se Spartou bez branek.

Druhý poločas začne přibližně v 21:47.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

48
    Ani jeden celek v poločase nestřídal, takže pokračujeme ve stejném složení, jako na začátku. Samozřejmě bez Duarteho, který byl vyloučen.

49
    Sparta Rotterdam právě vstřelila branku!
    A máme tu úvodní branku tohoto zápasu. Po centru se k hlavičce dostal ZAKARI EL AZZOUZI, který se štěstím překonal natahujícího se Castra.
    49. Zakaria El AZZOUZI - 0:1

51
    A po další akci to chytře zkoušel Brogno, ale jeho technická rána se nakonec neujala a míč skončil těsně vedle tyče!

53
    Dopředu se vydali i domácí, ale jeden z hráčů se dostal s míčem do zámezí a na tahu je tak opět Sparta Rotterdam.

55
    Po faulu domácího hráče je tu hodně zajímavá standardní situace pro Spartu.

56
    Ale hostující hráč poslal míč jen do zdi a stav se tentokrát nemění.

58
    Domácím nelze upřít snahu, ale zatím se jim nepodařilo vymyslet něco kloudného a stále tak prohrávají o jednu branku.

60
    Je před námi posledních třicet minut a je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a máme se tak na co těšit.

61

62
    A je to 2:0 pro Spartu. Domácí sice zahrávali roh, ale nic z něho nebylo a hosté šli do rychlého brejku, kterou nakonec zakončil ZAKARI EL AZZOUZI.
    62. Zakari El AZZOUZI - 0:2

64
    Žlutou kartu dostává Dijkstra (Sparta Rotterdam).

66
    Střídání v týmu Heracles Almelo: ze hřiště odchází Kuwas, přichází Navrátil.

68
    Domácí bojují a snaží se s nepříznivým výsledkem něco udělat, ale vypadá to, že Sparta si postupový výsledek pohlídá.

70
    Je před námi posledních dvacet minut. Na trávníku se nyní nic zajímavého neděje.

72
    Rohový kop pro Spartu.

73
    Z rohu ale nic nebylo a stav se nemění. Hosté i nadále vedou o dvě branky a diktují tempo hry.

75
    Hosté trpělivě kombinují a nikam nepospíchají, což je za současného stavu zcela pochopitelné.

76
    Rohový kop pro Spartu Rotterdam.

77
    Ale ani z tohoto rohu hosté nic nevytěžili a dopředu už pospíchají domácí.

78
    A po rychlé akci se do vápna prodral Darri, ale s jeho dělovkou si Kortsmit dokázal poradit a míč vyrazil.

80
    Žlutou kartu dostává Floranus (Sparta Rotterdam).

82
    Hosté stále kontrolují své vedení a vypadá to, že o postupujícím je zřejmě rozhodnuto.

84
    Nyní se domácí dostali k míči a zkusili to dlouhým nákopem, ale ten se neujal a míč sebral pozorný Kortsmit.

86
    Hosté samozřejmě nikam nepospíchají a šetří cenné vteřinky. Domácí už působí hodně nervózním dojmem.

88
    Ale domácí se dostali k míči a po rychlé akci hlavičkoval zřejmě Armenteros, ale Kortsmit vytasil pohotový zákrok a míč jednou rukou skvěle vyrazil!

89
    A je definitivně rozhodnuto. Po rychlé akci přišel centr z pravé strany a k míči se ve vápně dostal ZAKARI EL AZZOUZI, který ho zřejmě kolenem dostal s velkou dávkou štěstí za Castra a zkompletoval tak hattrick.
    89. Zakari El AZZOUZI - 0:3

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal dvě minutky.

90+2

Je dobojováno. Domácí celek vstoupil do utkání skvěle, ale pak se nechal vyloučit Duarte a od té doby na hřišti kralovali hosté. Ti se nakonec třikrát prosadili, vyhráli tedy 3:0 a zajistili si postup do další fáze. Naopak domácí v poháru končí.

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:35:03)