Waregem – Sint-Truiden 2:0 (kon.) | Charleroi – Genk 1:3 (po pr.) | Oostende – Gent 1:0 (kon.)
SV Zulte Waregem
2:0 (1:0)
Sint-Truiden VV
cz Streda 14.12.2016, 20:00 • Regenboogstadion, Waregem • Belgický pohár • Štvrťfinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Belgický pohár má dnes na programu tři čtvrtfinálové zápasy. Jedním z nich je souboj aktuálního lídra belgické ligy, Waregemu, proti St. Truidenu. Waregem měl v předešlém kole náročnou práci, z osmifinále postoupil až po prodloužení. St. Truiden, momentálně třináctý tým belgické ligy, prošel ještě větším dramatem, neboť postoupil až díky penaltovému rozstřelu. Rozhodne se dnes v normální hrací době, nebo nám oba týmy připraví další vyrovnanou bitvu?

SV Zulte-Waregem: Bossut – De Fauw, Baudry, Marrone, Hamalainen – Meite, Lerager – Cordaro, Lepoint, Coopman – Leye (C).
    Náhradníci: Bostyn – Dalsgaard, Kaya, Madu, Naessens, Oulare, Vetokele.

Sint-Truiden VV: Pirard – Pulido, Fernandes, Kotysch (C), Valdivia – Ceballos, Peeters, Dussaut – Gerkens, Proschwitz, Boli.
    Náhradníci: Dutoit – Bagayoko, Bamba, Bezus, Cuevas, de Petter, Swers.

Rozhodčí: A. Boucaut – L. Conotte, F. Lemaire.

1

3
    V úvodu je aktivnější domácí tým, který drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou útočnou akci.

5
    Zatím se hraje hlavně ve středu hřiště, na první střelu zápasu dosud čekáme.

9
    Po faulu hostujícího týmu bude mít Waregem k dispozici přímý kop na útočné polovině hřiště.

11
    Nebezpečí z toho však nebylo, k míči se totiž dostal hostující gólman, který může odkopávat od brány.

13
    Domácí mají více ze hry, ale ke střele je obrana St. Truidenu stále ještě nepustila. Waregem však bude zahrávat další standardku.

14
    První střela na bránu v podání domácího týmu! Míč ovšem mířil mimo bránu, takže brankář Pirard mohl zůstat v klidu.

15
    Na druhé straně se do zakončení dostali poprvé i hosté, ale ani jejich střelecký pokus nemířil na bránu.

17
    Hosté vyrovnávají obraz hry a nyní dokonce donutili Bossuta k prvnímu zákroku v tomto zápase.

19
    Waregem bude mít k dispozici první rohový kop zápasu.

20
    Jeden z domácích se po rohu dostal do zakončení, ale Pirardovu bránu minul.

22
    Hra je hodně kouskovaná, hosté se často dopouští menších prohřešků proti pravidlům. Nyní byl navíc na trávníku ošetřován jeden z hráčů Waregemu.

22
    Waregem právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení! Ošetřovaným hráčem byl MBAYE LEYE, který se hned po ošetření ujal rozehrávky přímého kopu a povedenou střelou poslal míč těsně pod břevno bezmocného Pirarda.

26
    Další přímý kop domácího týmu rozehrál tentokrát Hamalainen, jehož střelu Pirard bez potíží zastavil.

28
    Hostující Boli se dostal do zakončení, ale Bossut na jeho přízemní střelu dosáhl.

30
    Další střela Boliho! Hostující útočník tentokrát pálil přímo do středu brány, takže jeho pokus nebyl nebezpečný.

35
    Čeká nás posledních deset minut prvního poločasu. Domácí vcelku kontrolují hru, ale přesto se hráči St. Truidenu již dostali do několika střeleckých příležitostí. Waregem by jistě rád přidal uklidňující druhý gól.

38
    Rohový kop pro domácí tým.

39
    Hosté se dokázali ubránit, ale Waregem zůstává u balónu.

42
    Závěr prvního poločasu se blíží, hra je teď plná nepřesností a míč často mění svého majitele.

43
    Domácí Leye našel kolmým balónem Coopmana, který dokázal zakončit, ale Pirard si s jeho střelou poradil.

44
    Dussaut poslal do domácí šestnáctky nebezpečný centr, míč se ocitl mezi několika hráči a jeden z hostů dokázal vystřelit, jenže Bossut prokázal dobré reflexy a nepustil míč do brány!

45+1
    První poločas se dostal již do nastaveného času. Nyní se však nehraje, protože na hřišti je ošetřován jeden z hráčů.

45+2

První poločas vyšel lépe domácímu favoritovi, který vede 1:0. Dosud jediný gól zápasu vstřelil ve 22. minutě Mbaye Leye, který se krásně trefil z přímého kopu a přiblížil tím Waregem k postupu do semifinále.

Druhý poločas začne přibližně ve 21:02.

46

49
    Hosté budou rozehrávat rohový kop.

50
    Rohy byly nakonec dva, ale oba dokázal Warege bez potíží ubránit.

51
    Leye našel krásnou přihrávkou Coopmana, ten posílal míč do vápna na Lepointa, který však rychlý balón nedostihl.

53
    Hamalainen našel svým rohovým kopem Baudryho, který však hlavičkuje mimo bránu.

55
    S rohovým kopy se nyní roztrhl pytel. Ten dosud poslední rozehrávali hosté, ale Waregem se opět bez potíží ubránil.

60
    Máme za sebou hodinu hry a stav zápasu je stále 1:0 pro domácí. Pojistí si Waregem vedení, nebo nás čeká drama až do samého konce?

63
    Po krásné kombinaci na pravé straně dostal Cordado dostatek času na odcentrovaní, ale před bránou nenašel nikoho z domácích hráčů.

66
    Rohový kop pro Waregem.

67
    Hosté se ubránili pouze za cenu dalšího rohového kopu pro Waregem.

68
    Roh rozehrál Hamalainen, který poslal do vápna hodně pěkný centr, ale nikdo z domácích se nakonec k hlavičce nedostal.

69
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Dussaut, přichází Swers.

71
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Coopman, přichází Naessens.
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Cordado, přichází Vetokele.

74
    Hosté chybovali při rozehrávce, čehož využil Lepoint, který měl před sebou pouze brankáře Pirarda, jehož dokázal přelobovat, jenže míč přeletěl i bránu!

76
    Přetažený centr byl snadnou kořistí pro hostujícího gólmana, který si došel pro míč.

79
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Boli, přichází Bamba.

81
    Začíná poslední desetiminutovka. Hosté potřebují alespoň vyrovnat, aby si vynutili prodloužení a zůstali ve hře o postup do semifinále.

83
    Střídání v týmu SV Zulte-Waregem: ze hřiště odchází Hamalainen, přichází Madu.

86
    Hosté mají k dispozici přímý kop z nebezpečné pozice. Tohle může být jedna z posledních šancí na vyrovnání!

86
    Střela ovšem míří mimo bránu, takže Bossut může v klidu rozehrávat. Předtím ještě proběhne poslední střídání dnešního zápasu.

86
    Střídání v týmu Sint-Truiden VV: ze hřiště odchází Valdivia, přichází Bezus.

88
    Obrovská příležitost St. Truidenu! Proschwitz se prezentoval hodně povedenou přízemní střelou, kterou zastavuje tyč Bossutovy brány!

89
    Hosté drží míč na útočné polovině a snaží se o závěrečný tlak.

90
    Jenže nyní už jsou v útoku opět domácí.

90
    Je rozhodnuto! Domácí KINGSLEY MADU se zbavil bránícího hráče, rázem unikal sám na bránu a střelou pod padajícím brankářem pojistil Waregemu vítězství.

90+2

Waregem nakonec poráží St. Truiden 2:0, díky čemuž postupuje do semifinále belgického poháru! Lídrovi belgické ligy se tak daří i v pohárové soutěži a potvrzuje svou letošní skvělou výkonnost. Hosté byli pár minut před koncem blízko vyrovnání, ale Proschwitzova střela skončila na tyči a vítězství domácích následně stvrdil gólem v 90. minutě Kingsley Madu.

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (21:53:17)