54:61 (12:17, 24:33, 33:52)
Basketball Nymburk
cz Streda 07.12.2016, 20:30 • Hall Octave Henry • Europohár - ženy • Skupina E

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Dobrý středeční večer při sledování ženského basketbalu. V rámci 5. kola ženského Eurocupu zavítejí hráčky Basketball Nymburk na palubovku belgického celku BC Namur-Capitale, kde budou od 20:30 plnit roli favoritek a bojovat o další důležité vítězství, které by je nasměrovalo k postupu.

V domácí soutěži se BC Namur-Capitale nachází na 4. místě, když si v sezoně připsal 6 výher a 3 porážky. Domácím basketbalistkám se povedl hlavně úvod soutěže, kde v úvodních pěti duelech neochutnaly hořkost porážky. Jenže poté přišly tři prohry v řadě a týmu se nedaří ani v Eurocupu, tam dokonce má belgický celek na svém kontě čtyři prohry a je tak ze hry o postup do další fáze.

To Basketball Nymburk má opačné starosti, ze čtyř zápasů v Eurocupu prohrál pouze jednou a dnešní vítězství posune jeho hráčky do další fáze této soutěže. Tuzemskému celku se navíc daří i v domácí soutěži, když si ze 13 zápasů připsal 9 výher a v současné době okupuje 3. místo v tabulce.

Úvodní vzájemný zápas ovládly jasně hráčky Nymburka, které na domácí palubovce zvítězily hladce 70:41 a podobný výsledek by určitě rády zopakovaly i v Belgii.

BC Namur-Capitale: Deneilová, Gomezová, Ballauová, Hendrickxová, Bechouxová, Fallová, Saucinová, Davreuxová, Linskensová, Baggiová, Rozenbergaová

Basketball Nymburk: Pavelová, Hamplová, Zavazalová, Udodenková, Bartáková, Hunková, Mirčová, Bakajsová, Khomenčuková, Křížová, Ursuová

Rozhodčí: Vassallo – Grigoras, Miklošík.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:04
    Pavelová ztratila míč, čehož mohla využít Rozenbergaová, ale její střela netrefuje koš. (0:0)

00:25
    Ani Komenčuková na straně Nymburka nebyla přesná, a tak stále čekáme na úvodní koš tohoto zápasu. (0:0)

00:40
    Domácí Gomezová taktéž nemířila přesně, hráčky Nymburka si připsaly úspěšný obranný doskok a následně i první koš v zápase, když se po přihrávce Komenčukové prosadila Pavelová. (0:2)

00:58
    Namur reaguje trojkou, kterou trefila Rozenbergaová. (3:2)

01:32
    Komenčuková byla při střela faulována, navíc její pokus skončil v koši, stejně tak jako následný trestný hod. (3:5)

01:52
    Hráčky belgického celku mají v úvodu duelu velké problémy se střelbou, do dalšího protiútoku tak míří Nymburk. (3:5)

02:05
    Tento protiútok navíc končí košem, který vsítila Zavazalová. (3:7)

02:54
    Po další ztrátě míče se znovu prosazuje Zavazolová, Nymburk je momentálně na koni. (3:9)

03:31
    Další útoky Namuru končí neúspěchem a Nymburk má tak znovu možnost navýšit svůj náskok. (3:9)

03:55
    Zodpovědnost na sebe znovu vzala Zavazalová, která mířila opět přesně. (3:11)

04:21
    Konečně se dočkali také domácí fanoušci, Gomezová zamířila přesně a snižuje. (5:11)

04:49
    Tentokrát se útok nevydařil hráčkám Nymburka a byla to znovu Gomezová, která mířila přesně, navíc je tu další úspěšný pokus za tři body. (8:11)

05:43
    Nymburk však znovu zvyšuje vedení, Pavelová byla při svém pokusu faulována, ale i přesto dokázala trefit koš, stejně jako z následujícího trestného hodu. (8:14)

06:23
    Ani jeden celek momentálně není při svých útočných pokusech úspěšný. (8:14)

06:53
    Ballauová přerušuje sérii nepovedených střeleckých pokusů a úspěšnou střelou za dva body snižuje. (10:14)

07:28
    Znovu se pod koš dostala v domácím adresu velmi aktivní Gomezová. Ta si vykoledovala faul a následně proměnila oba trestné hody. (12:14)

07:55
    Nymburku se bohužel přestalo střelecky dařit, naštěstí pro český celek na tom nejsou hráčky domácího celku o moc lépe. (12:14)

08:45
    První úspěšná trojka hostujícího celku, kterou zapisuje Komenčuková. (12:17)

09:12
    Další nepovedený útok domácího týmu a Nymburk může před koncem úvodní čtvrtiny znovu navýšit svůj náskok. (12:17)

09:49
    Ovšem ani jeden celek své následující útoky neproměnil a tak se zdá, že v úvodní čtvrtině se již divácí žádného úspěšného pokusu nedočkají. (12:17)

10:00
    První čtvrtina skončila. (12:17)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (12:17)

10:20
    Belgický celek svým prvním útokem ve druhé čtvrtině přerušuje dlouho sérii bez získaného bodu. (14:17)

11:14
    Nymburk si bere zpět vícebodové vedení, ale střelecké trápení v řadách jak hostícího, tak i domácího celku stále trvá. (17:19)

11:50
    Jestli něco domácímu celku alespoň částečně vychází, tak to jsou střely za tři body. Již třetí úspěšný pokus v tomto zápase znamená rozdíl pouhých dvou bodů. (17:19)

12:16
    Další neúspěšný útoční pokus Nymburku a Namur může vyrovnat nebo dokonce otočit vývoj utkání. (17:19)

12:38
    Jenže i Namur je znovu nepřesný, zatím nevidíme příliš pohledný zápas. (19:19)

13:05
    Nymburk při svém útoku znovu nezaznamenal bod, čehož domácí hráčky využívají a zatím jim druhá třetina vychází o poznání lépe. (19:19)

14:48
    Další dlouhá šňůra bez bodového zisku na obou stranách, ovšem Nymburk je na tom mnohem hůře, jelikož se ve druhé čtvrtině prosadil zatím pouze z jediné střely. (19:19)

15:04
    Oddechový čas pro hosty. (19:19)

15:23
    Nymburk jde znovu do vedení, ovšem pouze o jediný bod díky úspěšnému trestnému hodu. (19:20)

15:51
    Oddechový čas zdá se Nymburku prospěl, jelikož tentokrát je z toho již konečně úspěšná střela za dva body a náskok se pomalu, ale jistě znovu zvětšuje. (19:22)

16:07
    Namur-Capitale je momentálně ve velkém útlumu a střelecky se domácím hráčkám vůbec nedaří. (19:24)

16:22
    Naopak Nymburk je opět na dobré vlně. Další úspěšný útok znamená střelu za dva body. (19:24)

16:52
    Další rychlá ztráta míče v podání domácích hráček, kterou Nymburk trestná střelou za dva body. (19:26)

17:08
    Již prakticky pět minut nedokázaly domácí hráčky vsítit koš a nic na tom nezměnil další útok, kterým Namur disponoval. Nymburk tak opět kontroluje po úspěšném doskoku hru. (19:26)

17:27
    Bodová série Nymburka pro tuto chvíli končí, jelikož z dalšího útoku se již hostující hráčky prosadit nedokázaly a Namur tak může přerušit černou sérii. (19:26)

17:57
    Ovšem Namur opět nedokázal snížit náskok Nymburka, který se po dalším útoku opět navýšil! Úspěšná střela za 3 body a máme tu první dvouciferné vedení v tomto duelu. (19:29)

18:00
    Oddechový čas pro domácí. (19:29)

18:18
    Stejně jako Nymburku pomohl oddechový čas, tak to samé se možná děje i s domácím celkem. Konečně se domácí hráčky dočkaly koše a snižují. (21:29)

18:33
    Nymburku však zdá se pauza nevadila a po dalším úspěšném útoku a střele za dva body se vrací na výslednou tabuli dvouciferné vedení. (21:31)

18:34
    Oddechový čas pro hosty. (21:31)

18:59
    Nymburk měl momentálně k dispozici dva trestné hody a mohl navýšit své vedení, bohužel ani jeden pokus nezamířil přesně. (21:31)

19:12
    Přece jen se však Nymburk následně dočkal a jeho hráčky si připsaly úspěšnou střelu za dva body. (21:33)

19:34
    Belgický celek opět snižuje díky trefené trojce. To je zatím nejspíše jediný aspekt hry, který domácím hráčkám vychází na výbornou. (24:33)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (24:33)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (24:33)

20:35
    Úvodní úspěšný útok třetí čtvrtině a druhé poločasu obstaral Nymburk, který se úspěšně trefuje za dva body a znovu vede dvouciferným rozdílem. (24:35)

20:56
    Na druhé straně začíná Namur tam, kde skončil ve druhé čtvrtině, znovu neúspěšným střeleckým pokusem. (24:35)

21:21
    Jenže Nymburk ztrácí míč, čehož domácí hráčky využívají a i ony se připisují úvodní dva body ve druhém poločase. (26:35)

21:43
    Hráčky Nymburka měly k dispozici další trestné hody, ty jim však v tomto zápase příliš nevycházejí a znovu to je pouze jeden úspěšný pokus ze dvou hodů. (26:36)

22:15
    Situace se opět opakovala. Nymburk měl k dispozici další dva trestné hody, z nichž končí úspěchem pouze jediný. (26:37)

22:46
    Namur je v útočné fázi nadále neúspěšný a hráčky Nymburka přicházejí s dalším pokusem o navýšení náskoku. (26:37)

23:05
    Tentokrát však i hráčky Nymburka míjejí cíl a Belgičanky mohou snížit. (26:37)

24:02
    Je za námi minuta hry, ve které ani jeden celek nedokázal trefit koš. (26:37)

24:28
    Čas bez vstřeleného koše přerušují až hráčky Nymburka, které navíc dávají koš za tři body a momentálně své soupeřky doslova výsledkově drtí. (26:40)

25:13
    Nevím, co by se muselo stát, aby Nymburk o své vítězství a postup dnes přišel. Další neúspěšný pokus domácích a rychlý protiútok zakončený přesnou střelou za dva body. (26:42)

25:29
    Další neúspěšná střela domácího celku. (26:42)

25:30
    Oddechový čas pro domácí. (26:42)

26:11
    Další úspěšná tříbodová střela z rukou nymburských hráček. Momentálně je na palubovce pouze jeden celek a to je k naší radosti Basketball Nymburk. (26:45)

26:41
    Namur se prakticky po šesti minutách prosazuje a snižuje, jenže aby se belgický celek pokusil zápas alespoň zdramatizovat, to by musel hodně přidat. (28:45)

27:14
    Další úspěšný útok domácích za dva body, rozdíl mezi oběma celky je však stále velký. (30:45)

27:46
    Nymburku se přece jen přestává lehce dařit. Neúspěšný útok a následný faul znamenal dva trestný body pro domácí, které hráčky belgického celku proměnily a je to již šest bodů v řadě pro Namur. (32:45)

28:04
    Nymburk možný tlak domácích momentálně odvrací úspěšnou střelou za dva body. (32:47)

28:42
    Navíc po další ztrátě domácích přichází úspěšný pokus za tři body a Nymburk si hladce kráčí pro vítězství. (32:50)

29:39
    Konec třetí čtvrtiny po střelecké stránce nevychází ani jednomu celku. (32:50)

29:45
    Namur následně proměňuje jeden trestný hod. (33:50)

29:58
    Ještě krátce před koncem třetí čtvrtině dokázal Nymburk vstřelit koš za dva body. (33:52)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (33:52)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (33:52)

30:49
    Prvním úspěšným pokus se v poslední čtvrtině zápasu prezentují hráčky Nymburka, které si připisují další dva body. (33:54)

31:55
    Závěrečná čtvrtině nepřináší žádné výrazné zlepšení ve střelbě ani u jednoho z celků. Stále vidíme velké množství nepřesných pokusů. (33:54)

32:24
    Konečně se prosazují i domácí hráčky, kterým se podařila střela za dva body. (35:54)

33:15
    Oba celky mají za sebou další neúspěšné útoky a střelecké pokusy. S výsledkem tohoto zápasu se už nejspíše nic nestane a Nymburk si zajistí postup do další fáze. (35:54)

33:58
    Další úspěšná střela domácích hráček, ale náskok Nymburka je více než vysoký. To by musel být hodně velký výpadek hostujícího týmu. (37:54)

34:23
    Nymburk se navíc z následného útoku prosazuje za dva body a kráčí lehce za vítězstvím. (37:56)

34:48
    Namur se následně prosazuje střelou za tři body a navíc ještě zůstává u míče. (40:56)

35:14
    Další úspěšný pokus z hranice tříbodového hodu. Dočkáme se ještě přece jen mírného dramatu? (43:56)

35:15
    Oddechový čas pro hosty. (43:56)

35:33
    Další ztráta v podání hostujících hráček a Namur může znovu stáhnout manko. (43:56)

36:04
    Jenže o míč přichází i Namur a do útoku šel Nymburk, který byl zastaven faulem. Jenže následujících dvou trestných hodů dokázala jedna z hostujících hráček proměnit pouze jediný. (43:57)

36:29
    Namur nyní tlačí na pilu a jeho útoky jsou velmi rychlé a navíc i přesné. Další úspěšná střela za dva body. (45:57)

36:51
    Stejnou mincí vzápětí oplácí i Nymburk. (45:59)

37:09
    Namur znovu míří přesně a stáhnul ztrátu na Nymburk na 12 bodů. Do konce zápasu však již mnoho času nezbývá. (47:59)

37:40
    Tak pozor! Další úspěšný pokus za tři body v podání domácích basketbalistek a máme tu přece jen před koncem zápasů mírné drama? (50:59)

38:02
    Snad nikoliv, z následného útoku se Nymburk prosazuje za dva body a znovu máme rozdíl mezi oběma celky dvouciferný. (50:61)

38:24
    Oddechový čas pro domácí. (50:61)

38:43
    Namur dlouho neotálel a rychle svůj útok zakončil úspěšnou střelou za dva body. (52:61)

38:55
    Nymburk znovu přišel o míč a Namur si rychlou hrou vykoledoval faul a následné dva trestné hody jedna z domácích hráček proměňuje. (54:61)

39:15
    Nymburku se závěr zápasu vůbec nedaří, naštěstí belgické hráčky nedokázaly svůj další útok úspěšně zakončit. (54:61)

39:31
    Hostující basketbalistky měly k dispozici další dva trestné hody, ale opět nedokázaly ani jeden proměnit. (54:61)

39:32
    Oddechový čas pro domácí. (54:61)

39:50
    Namur to ještě zkoušel za tři body, ale střela míjí svůj cíl. (54:61)

Konec zápasu. (54:61)

Je tu konec zápasu mezi domácím BC Namur-Capitale a hostujícím Basketball Nymburk. Hráčky českého celku potvrdily roli favoritek a od začátku zápasu lehce kráčely za vítězstvím a postupem do další fáze Eurocupu. Duel byl plný nepřesností především při střeleckých pokusech na straně obou celků. V závěru zápasu se přece jen Namur dokázal zlepšit, ale Nymburk si již vítězství pohlídal.

Z mé strany je to pro tuto chvíli vše, já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dne. (22:14:06)

Dominik Špringer

Basketball Nymburk: Pavelová, Hamplová, Zavazalová, Udodenková, Bartáková, Hunková, Mirčová, Bakajsová, Komenčuková, Křížová, Ursuová

Rozhodca: Vassallo – Grigoras, Miklošík
    Štvrtiny: 12:17, 12:16, 9:19, 21:9