Buffalo – Edmonton 4:3 (po pr.) | NJ Devils – Vancouver 3:2 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 4:2 (kon.)
Philadelphia – Florida 3:2 (po pr.) | St. Louis – Montreal 3:2 (po pr.) | Nashville – Colorado 4:3 (kon.)
Winnipeg – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.) | Chicago – Arizona 4:0 (kon.) | Dallas – Calgary 1:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Winnipeg Jets
3:4 (3:1, 0:2, 0:0 - 0:0)
Detroit Red Wings
cz Streda 07.12.2016, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Přeji krásnou hokejovou noc u sledování našeho textového přenosu ze zámořské NHL. My se zde zaměříme na duel Winnipeg Jets – Detroit Red Wings, který bude určitě zajímavý, jelikož se utkávají týmy, jimž to v poslední době jde.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (Hutchinson) – Morrissey, Byfuglien, Enström, Trouba, Postma, Chiarot – Ehlers, Little, Laine – Perreault, Wheeler (C), Stafford – Copp, Lowry, Daňo – B. Tanev, Burmistrov, Thorburn.

Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Green, Ericsson, Ouellet, Kronwall, Lashoff – Tatar, Zetterberg (C), Mantha – Jurčo, Nielsen, Glendening – Nyquist, Sheahan, Vanek – D. Miller, D. Larkin, Ott.

Rozhodčí: Watson, Skilliter – Alphonso, Knorr.

Utkání začne za malý okamžik.

00:01

00:40
    Green se pokoušel dlouhým pasem najít na útočné modré Zetterberga a to se mu také povedlo, kapitán Detroitu ale kotouč nezpracoval.

01:37
    Mrázek začíná tento duel ve velkém stylu! Little se z pravé strany natlačil přímo před českého brankáře, který předvedl parádní zákrok betonem.

02:13
    První útočná šance Detroitu úspěch nepřinesla, jelikož střela Sheahana byla sražena do ochranné sítě.

02:28
    Skákající kotouč dokázal zastavit mezi kruhy Ott a z otočky vypálil. Rána skončila vedle pravé tyče.

04:12
    Další vzrušení před brankou Mrázka. Tentokrát se o něj postaral Byfuglien, jehož jedovatá střela vypadla Mrázkovi vedle branky.

04:50
    Laine se pokoušel v souboji jeden na jednoho přejít přes Lashoffa, tento záměr mu ale nevyšel optimálně.

05:31
    Hosté jsou v úvodu utkání pod tlakem, jejich rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

06:18
    Nielsen se pokoušel vyslat do útočného pásma Jurča, ale ten nedokázal zpracovat rychlý kotouč.

06:41
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Jets se zaslouženě dostávají do vedení! ANDREW COPP dokázal na levém kruhu tečovat střelu Chiarota a Mrázek byl bezmocný. Asistence: Ben Chiarot, Marko Daňo.
    06:41 Andrew COPP - 1:0

07:05
    Detroit právě vstřelil branku!
    Hokejisté Detroitu velmi rychle odpovídají! DeKeyserovu střelu vyrazil Hellebuyck pouze před sebe, kde se k dorážce dostal TOMÁŠ TATAR a napálil kotouč do branky. Asistence: Danny DeKeyser a Henrik Zetterberg.
    07:05 Tomáš TATAR - 1:1

08:16
    Burmistrov nejprve výborně vypálil, posléze však trefil holí do obličeje Larkina a je vyloučen na dvě minuty. Přesilová hra pro Detroit.

08:35
    Domácí posílají kotouč daleko od své branky a hosté budou muset zakládat útok.

09:00
    Wheeler se v oslabení tlačit do šance, ale Zetterberg ho vytlačil do rohu kluziště.

09:31
    Red Wings se stále nemohou usadit v útočném pásmu. Winnipeg zvládá oslabení na výbornou.

09:55
    Po Larkinově pasu z levé strany střílel z protějšího kruhu Green, ale Hellebuyck se rychle přesunul a kotouč vyrazil.

10:16

11:22
    Green propadl v útočném pásmu a Jets přečíslení trestají! Laine ukázkovým pasem přes hokejku Ericssona našel DUSTINA BYFUGLIENA, který se zakončením nechvátal a po přesném zamíření poslal kotouč do šibenice. Mrázek byl proti této střele krátký. Asistence: Patrik Laine a Blake Wheeler.
    11:22 Dustin BYFUGLIEN - 2:1

13:06
    Aréna ve Winnipegu znovu bouří! Kotouč na levém kruhu obdržel PATRIK LAINE, který vypálil po ledě. Jeho ránu holí zvedl Tatar do Greena, od nějž se kotouč smolně odrazil do branky. Asistence: Nikolaj Ehlers a Dustin Byfuglien.
    13:06 Patrik LAINE - 3:1

15:19
    Sheahan se pokoušel zpoza branky najít Glendeninga, ale tomu se pohotová střela nevyvedla.

15:52
    Mantha si při bránění pomohl držením a Winnipeg si zahraje přesilovou hru. Navýší v ní své vedení?

16:15
    Trouba vypálil od modré čáry přesně do míst, kde byl připravený Mrázek. Ten hru přerušuje.

17:00
    Detroit se zatím úspěšně brání. Domácí si žádnou větší šanci v přesilové hře nevytvořili.

17:20
    Kotouč je za brankou Hellebuycka, domácí musí zakládat nový útok.

17:40
    Laine vypáll tvrdě z levého kruhu a Mrázek musel zasahovat betonem. Detroit přečkal i tuto šanci Jets.

17:52

18:53
    Hosté jsou i po skončení oslabení pod mírným tlakem a nemohou se dostat ze svého pásma.

19:34
    Detroit nebyl daleko od snížení! Larkin dostal kotouč do jízdy, vypálil z pravého kruhu a trefil břevno! Tohle byla parádní střela.

20:00

Divoká první třetina skončila lépe pro Winnipeg, který se v ní dostal do vedení 3:1. Na první branku Jets dokázali hosté rychle zareagovat, ale na další dva góly Winnipegu již nikoliv. Jak se bude vyvíjet druhá třetina?

Střely na branku: 16 – 7.

20:01

21:14
    Detroit začal aktivně a kombinuje v útočném pásmu. Tatarova střela z modré čáry se neujala.

21:40
    To samé se dá říci o střele Wheelera z levého kruhu. Hraje se ve vysokém tempu.

22:09
    Laine našel na modré čáře Ehlerse, který vypálil hodně nepřesně.

23:23
    Mantha se uvolnil na pravém kruhu a vystřelil přes hráče. Hellebuyck musel obtížně zasahovat.

24:24
    Jurčo tečoval mezi kruhy střelu Greena těsně vedle branky. Tohle byla zajímavá příležitost.

25:00
    Larkin se znovu dostal k zajímavé střele, ale tentokrát se mu nepodařilo trefit branku.

25:13
    Na druhém konci kluziště pálil Stafford, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.

26:14
    Ott fauloval ve středním pásmu a oslabí svůj tým. Je totiž vyloučen na dvě minuty za držení.

26:45
    Trouba uvolnil na pravém kruhu Wheelera, který to zkusil zápěstím. Mrázek dokázal zasáhnout vyrážečkou.

27:15
    Hosté nyní dvakrát rychle dostali kotouč ze svého pásma a Jets se nemohou usadit před brankou Mrázka.

27:43
    Ehlers číhal na pravé straně a dostal přesný pas od Laineho. Mrázek ale s touto variantou počítal, rychle se přesunul a puk zastavil.

28:14

29:31
    Domácí se po skončení přesilové hry nadále drží v útoku a hosté se musí pozorně bránit.

30:30
    Laine našel volného Ehlerse, který z mezikruží vypálil těsně nad břevno.

30:59
    Hosté přečkali tlak a následně skórují! Larkin se parádně obtočil okolo branky Hellebuycka, našel před brankovištěm volného ANTHONYHO MANTHU, jenž pohotovou ránou prostřelil brankáře Jets. Asistence: Dylan Larkin.
    30:59 Anthony MANTHA - 3:2

31:50
    Domácí se snaží na inkasovanou branku najít odpověď a přidali na aktivitě. Mrázek se musí mít na pozoru.

33:20
    Lowry si najel do slibné pozice pro střelu a zkusil to na Mrázka. Český brankář jeho pokus zvedl nad branku.

33:55
    Green se dopustil nedovoleného bránění a na dvě minuty oslabí svůj tým.

34:40
    Domácí se nemohou v přesilové hře usadit v útočném pásmu, Detroit dneska oslabení zvládá na výbornou.

35:10
    A stále platí to samé.

35:46
    Trouba to zkusil od modré čáry, ale jeho pokus až k brance nedoletěl.

35:55

37:10
    Tatar tečoval střelu Manthy a Hellebuyck musel zasahovat. Tohle byl lišácký pokus slovenského útočníka.

37:52
    Ve Winnipegu je srovnáno! Do střely Ouelleta vložil hůl THOMAS VANEK a nasměroval kotouč k tyčce. Jednoduchá akce hostujícího celku. Asistence: Xavier Ouellet a Gustav Nyquist.
    37:52 Thomas VANEK - 3:3

39:09
    Silný tlak Winnipegu přerušuje Mrázek, který si našel střelu Laineho a předvedl parádní zákrok lapačkou.

40:00

Detroit nebyl ve druhé třetině lepším týmem, ale i přes tento fakt dokázal smazat dvoubrankovou ztrátu a do šaten se nyní míří za stavu 3:3. O osudu celého utkání tak rozhodne poslední třetina.

Střely na branku: 28 – 16.

40:01

40:20
    Larkin chtěl překvapit Hellebuycka střelou ze středního pásma, ale ten byl pozorný.

41:00
    Ouellet vypálil od modré čáry a jeho pokus Hellebuyckovi propadl za záda. Na poslední chvíli ho zachránil jeden z obránců.

41:49
    Hosté vstoupili do třetí třetiny velmi aktivně a pokouší se poprvé v tomto duelu dostat do vedení.

43:33
    Byfuglien se vydal na útočný výlet, který zakončil střelou z velkého úhlu. Mrázek byl pozorný.

44:10
    Laine vystihl nepřesný pas Larkina a vydal se do útočného pásma. V něm se dopracoval ke dvěma střeleckým pokusům, které skončily na výstroji Mrázka.

45:23
    První lajna Detroitu se usadila v útočném pásmu a má silný tlak. Navíc se bude vylučovat.

45:41
    Za hákování je vyloučen Enström. Tohle je velká šance pro Red Wings jít do vedení.

45:50
    Nielsen si našel odražený puk před brankou a vypálil. Hellebuyck jeho pokus vyrazil.

46:12
    Domácí se osvobozují a posílají kotouč k brance Mrázka. Hosté musí zakládat útok.

46:40
    Vanek výborným pasem zpoza branky vyzval ke střele Nyquista, který z levého kruhu trefil pouze brankáře Jets.

47:41

48:08
    Domácí byli nadále pod tlakem a tak raději poslali kotouč na zakázané uvolnění.

49:14
    Perreault si vybruslil před branku do slibné šance, ale DeKeyser dokázal svému sokovi zablokovat hůl a tak se střela nekonala.

50:00
    Jets se začínají dostávat do hry, hraje se ve vysokém tempu na obě strany.

51:20
    Detroit se snaží nadále kontrolovat hru a daří se mu to. Jets v této třetině mnoho příležitostí neměli.

53:27
    Výtečný Mrázek! Ehlers se podél levého mantinelu dostal za obranu a jel sám na českého brankáře, na kterého kličkou do bekhendu nevyzrál.

53:41
    Na druhé straně zahrozil střelou bekhendem Nielsen. Je cítit, že zápas přichází do rozhodující fáze.

54:37
    Byfuglien zápěstím nahodil kotouč na branku a Mrázek musel zasahovat. Tohle byl nebezpečný pokus.

55:13
    Ott nahodil kotouč zpoza branky do brankoviště, kde stálo pár hráčů. Kotouč se ale neodrazil na branku.

56:30
    Kronwall si sjel na levý kruh a tvrdě vypálil. Jeho tvrdý pokus se zastavil až o tyčku!

57:00
    Na druhé straně pálil z pravého kruhu Perreault a jeho pokus pravděpodobně škrtl o břevno.

57:40
    Ani jednomu týmu se do prodloužení nechce. Hraje se ve vysokém tempu, kde útok střídá útok. Dočkáme se ještě rozhodnutí?

58:28
    Kronwall ztratil v útočném pásmu kotouč a domácí mohli jít do rychlého přečíslení, ale nepřesná rozehrávka tomu zabránila. Zakázané uvolnění.

58:28
    Oddechový čas pro domácí.

58:31
    Green vypálil zápěstím po vyhraném vhazování Nielsena a Hellebuyck musel jít do kolen, aby tento pokus zastavil.

59:05
    Tatar střílel z obrovského úhlu a Hellebuycka nepřekvapil.

59:45
    Utkání pomalu spěje do prodloužení.

60:00

Třetí třetina nám rozhodnutí nepřinesla a na nás tedy čeká prodloužení, případně i samostatné nájezdy.

Střely na branku: 31 – 26.

60:01

60:23
    Nielsen po přejetí modré čáry přenechal kotouč Vanekovi, který střelou přes obránce Hellebuycka nepřekonal.

61:02
    Prodloužení je zatím v režii Red Wings, hosté mají kotouč neustále na hokejkách.

61:31
    Ehlers však kotouč vybojoval a okamžitě vystartoval na branku. V té ale narazil na Mrázka, který jeho slibný pokus zastavil.

62:16
    Larkin si vybruslil na levý kruh a zkusil to zápěstím, puk ale letěl hodně vedle pravé tyče.

62:58
    Mantha jako poslední hráč upadl a toho využil Little, který jel sám na branku. Mrázka střelou po ledě ale nepřekonal.

63:25
    Na druhé straně střílel v dobré pozici Tatar, ale i tady uspěl brankář.

63:52
    Zetterberg obdržel pas na pravý kruh, ale jeho střelecký pokus zápěstím byl zablokován.

64:40
    Byfuglien se pokoušel přetlačit v souboji jeden na jednoho Kronwalla, to se mu ale nepovedlo a jeho střela jednou rukou v brance neskončila.

64:50
    Nejblíže vstřelení gólu byl nyní Larkin, který si položil Hellebuycka a měl před sebou odkrytou branku. Tu ale hokejista Detroitu netrefil. Omlouvá ho pouze fakt, že střílel z opravdu velkého úhlu.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Vítěze nepřineslo ani velice zajímavé prodloužení, kde šance střídala šanci. O tom, kdo si z tohoto zápasu odnese dva body, budou muset rozhodnout až samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Jako první se rozjel Nielsen, který si dokázal Hellebuycka položit, poté ale trefil břevno!

1. séria
    0:0
    O první nájezd Winnipegu se postaral Wheeler, který se pokusil Mrázka překonat po kličce do forhendu, ale neuspěl.

2. séria
    0:0
    Po kličce do bekhendu neuspěl na druhé straně Nyquist.

2. séria
    1:0
    Laine přibližuje Winnipeg k vítězství. Finský útočník si nejprve hodil kotouč na bekhend, posléze si ho stáhl na forhend a střelou mezi betony Mrázka uspěl.

3. séria
    1:1
    Vanek při svém nájezdu nic nevymýšlel a čistým průstřelem udržuje Detroit v utkání.

3. séria
    1:1
    Little to zkusil podobně jako Vanek, ovšem jeho ránu zastavila tyčka.

4. séria
    1:2
    Zetterberg provedl kličku do bekhendu opravdu dokonale a následně poslal kotouč pod břevno.

4. séria
    1:2
    Domácí Stafford tedy musel dát, ale nestalo se tak. Mrázek jeho střelu vystihl a Detroit vítězí!

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Autorem vítězné branky je HENRIK ZETTERBERG.
    65:00 Henrik ZETTERBERG - 3:4

Dnešní zajímavé utkání poznalo svého vítěze až v samostatných nájezdech, které lépe zvládli hokejisté Red Wings. Detroit tak dotáhl do konce obrat z 1:3 a připisuje si důležité dva body. Jets se tentokrát budou muset spokojit pouze s bodem jedním.

Dnešní utkání sledovalo 15 294 diváků.

Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký středeční den. (05:00:52)
    Od druhé třetiny se v základní hrací době stav nezměnil, přijít musely až nájezdy.

Jan Šlapáček

Góly a asistencie: 7. Copp (Chiarot, Daňo), 12. Byfuglien (Laine, Wheeler), 14. Laine (Ehlers, Byfuglien) – 8. Tatar (DeKeyser, Zetterberg), 31. Mantha (D. Larkin), 38. Vanek (Ouellet, Nyquist), rozh. náj. Zetterberg