Poprad – Nitra 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 4:3 (kon.) | Košice – Martin 7:2 (kon.)
B. Bystrica – Žilina 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
4:3 (2:1, 2:2, 0:0)
HKM Zvolen
Utorok 06.12.2016, 17:00 • SE Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní utorňajšieho hokejového zápasu 27. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne tím HKM Zvolen. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    V posledných zápasoch zaznamenal sedem bodov po dvoch víťazstvách v predĺžení a v 26. kole na ľade Trenčína zvíťazil 0:3. Liptáci už v prvej tretine viedli 2:0, keď v štrnástej minúte počas desiatich sekúnd strelili góly najprv Sukeľ a potom Róbert Huna. V druhej tretine gól nepadol a Liptovský Mikuláš v tretej tretine už len kozmeticky upravil výsledok na konečných 0:3 gólom Kadlubiaka.
    Najproduktívnejší hráč: Sukeľ Matúš (13+9)
    Skóre: 73:78

HKM Zvolen
    Zvolen mal po vysokej 6:1 prehre proti Popradu možnosť si napraviť chuť proti silnému súperovi z Banskej Bystrice, čo sa mu aj podarilo. O cennom zvolenskom víťazstve sa rozhodlo v prvej tretine stretnutie, kde padli jediné dva góly stretnutia. V 17. minúte otvoril skóre Klhůfek a o dve minúty sa podarilo zvýšiť Zuzunovi. Zvolenčania dokázali tento stav udržať až do konca zápasu, z ktorého si napokon odniesli všetky tri body. HKM Zvolen je v tabuľke na šiestom mieste s 38 bodmi hneď za Liptovským Mikulášom, na ktorý stráca len jeden bod.
    Najproduktívnejší hráč: Klhůfek Pavel (9+16)
    Skóre: 77:94

Posledný vzájomný zápas:
    HKM Zvolen – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:4x (2:0, 0:1, 1:2, 0:1)
    Góly: 4. McGregor (Mráz), 8. Žilka (Ďaloga), 52. McGregor (Klhůfek) – 23. Sukeľ (Uram, Kriška), 52. Uram (Makovský), 59. Faith (Ru. Huna, Uram), 61. Sukeľ
    Vylúčenia: 2:4
    Strely: 33:24
    Dnes aj stredoslovenské derby medzi Liptovským Mikulášom a Zvolenom.

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Moravčík, Šiška,Kadlubiak, Makovský – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Števuliak, Cibák, Uhrík – Brezniak, Stümpel, Kabáč

HKM Zvolen: Baroš – M. Novák, Krejči, Hraško, Dubeň, Ivan, Plekhanov, Trnka, Priatka – L. Novák, Puliš, Zuzin – Klhůfek, Mráz, Majdan – Ďaloga, Jurík, Šišovský – Tatár, Jakubík, Žilka

Rozhodca: Orolín, Husár – Holienka, Gavalier.

00:01

00:20
    Do útočného pásma vnikli Zvolenčania, ale puk po nepresnej prihrávke rýchlo stratili.

00:50
    Zvolen má puk na hokejkách a zakladá akciu spoza vlastnej brány.

01:05
    Kriška vybojoval puk v strednom pásme a v rýchlom protiútoku sa snažil nájsť pred bránou osamoteného Urama, ale prihrávka bola nepresná.

01:50
    Liptáci sú v útočnom pásme a kombinujú okolo mantinelov. K strele sa dostal Cibák, ale tú dokázal brankár vyraziť.

02:30
    Lukáš Novák sa pekne uvoľnil po pravej strane, ale jeho prudká strela minula Križanovu bránu.

03:23
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ďaloga – 2 min., nedovolené bránenie).

03:30
    Domáci vyhrali buly v útočnom pásme. Stehlíkovu strelu od modrej čiary brankár chytá a prerušuje hru.

03:35
    Rudolf Huna našiel krížnou prihrávkou perfektne svojho brata Róberta, ale ten osamotený nedokázal puk usmerniť do brány.

04:33
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Uram poslal krížnu prihrávku na Stümpela, ktorý puk okamžite poslal na modrú čiaru TOMÁŠOVI NÁDAŠDIMU a ten prudkou strelou prestrelil brankára Baroša.
    Asistencie: Stümpel Jozef, Uram Marek
    04:33 NÁDAŠDI - 1:0

04:48
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Dubeň – 2 min., hákovanie).

05:44

Domáci využívajú aj druhú presilovú hru. Za bránou pekne zakombinovali bratia Hunovci a Rudolf Huna presnou prihrávkou našiel v dobrej pozícii osamoteného MARTINA CIBÁKA, ktorý nemal problém poslať puk za chrbát brankára.
    Asistencie: Huna Rudolf, Huna Richard
    05:44 CIBÁK - 2:0

06:45
    Zvolenčania mali teraz príležitosť znížiť nepriaznivé skóre, keď sa v neprehľadnej situácii pred Križanom dokázali dostať k viacerým strelám, ale domácich teraz podržal Križan výbornými zákrokmi.

07:26
    Po nepresnej prihrávke Zvolena rozhodca odpískal zakázané uvoľnenie a bude sa vhadzovať v útočnom pásme Liptovského Mikuláša.

08:09
    Zvolen dal gól!

Zvolen zvýšil aktivitu a dokázal znížiť na 2:1. Mráz vybojoval puk v útočnom pásme a poslal ho presne na hokejku PAVELA KLHůFKA, ktorý nemal problém puk streliť za brankárov chrbát.
    Asistencie: Mráz Nruno, Majdan Juraj
    08:09 KLHŮFEK - 2:1

08:19
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ďaloga – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

09:51
    Domácim sa táto presilová hra zatiaľ nedarí a do vyloženej príležitosti sa nedostali.

10:15
    Zvolen puk vyhadzuje cez všetky čiary a pomaly sa končí jeho hra v oslabení.

10:52
    Po zvolenskej nepresnej prihrávke rozhodca odpískal zakázané uvoľnenie.

10:55
    Buly v útočnom pásme vyhrali Liptáci. Nádašdiho prudká strela od modrej čiary Barošovi problémy nerobila a prerušuje hru.

11:15
    Uram sa pekne spoza brány snažil nájsť osamoteného Sukeľa, ale do prihrávky stihol obranca Zvolena vložiť hokejku.

11:35
    V útočnom pásme vyhral buly Zvolen a po nepresnej strele Liptáci puk vyhodili cez všetky čiary a hra sa opäť prerušuje.

12:20
    Domáci zakladajú akciu spoza vlastnej brány a už sú v útočnom pásme. Šiška bol v dobrej pozícii na strelu, ale tento puk minul bránu hostí.

13:20
    Zvolen pri prechode do útočného pásma často stráca puk.

13:53
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Dubeň – 2 min., podrazenie).

14:10
    Domáci sa usadili v útočnom pásme a kombinujú.

14:51
    Uramova krížna prihrávka hľadal v dobrej pozícii Krišku, ale ten pod tlakom nedokázal zakončiť.

15:30
    Hostia dokázali puk vyhodiť a na chvíľu si môžu vydýchnuť.

16:00
    Zvolen už hrá s piatimi hráčmi, ale domáci pokračujú v tlaku.

16:30
    Po nepresnej prihrávke Liptáci o puk prišli a Zvolen môže vystriedať.

16:50
    Moravčík urobil hrubú chybu v obrane a Šišovský bol v obrovskej príležitosti, ale jeho strela bránu minula.

17:05
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Šiška – 2 min., nedovolené bránenie).

17:30
    Hostia sú v útočnom pásme. Michal Novák vystrelil od modrej čiary, ale Križan tento puk vyráža mimo nebezpečenstva.

18:21
    Zuzinovu strelu z pravého kruhu Križan chytá a prerušuje hru.

18:22
    Domáci okamžite po vhadzovaní v ich obrannom pásme puk dokázali vyhodiť cez všetky čiary.

19:05
    Domáci v plnom počte.

19:14
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Zvolena. Pri puku zostali Liptáci, ale nepresnou prihrávkou sa oň sami pripravili a píska sa zakázané uvoľnenie.

20:00

V prvej tretine dnešného stretnutia sa diváci dočkali troch gólov. Po šiestich minútach stretnutia domáci viedli už 2:0 gólmi Nádašdiho a Cibáka v presilových hrách. Hostia ale zvýšili aktivitu a v deviatej minúte Klhůfek dokázal znížiť. Do konca tretiny si oba tímy vytvorili viacero príležitostí na skórovanie, ale nedokázali ich využiť. Do druhej tretiny tak tímy nastúpia za stavu 2:1.

20:01

20:10
    Prvý pri puku je Zvolen a zakladá akciu spoza vlastnej brány.

20:35
    Puliš sa vybral na útočný výlet, pekne sa uvoľnil, ale pri prechode do útočného pásma rozhodca prerušil hru pre ofsajd.

20:49
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Buly vyhrali domáci a okamžite sa vrhli do útoku.

21:02
    Uram bol v obrovskej príležitosti, ale pod tlakom nedokázal Baroša prekonať.

21:17
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., napadnutie + 10 min. osobný trest, napadnutie).

21:51

Hostia sa po buly udržali v útočnom pásme. DANIEL KREJČÍ nahodil puk na brankára Križana, ktorý toho moc nevidel a puk prekĺzol za jeho chrbát.
    Asistencie: Puliš Radovan, Novák Lukáš
    21:51 KREJČÍ - 2:2

22:14
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Ivan – 2 min., nedovolené bránenie).

22:33
    Rudolf Huna bol v obrovskej príležitosti, brankár mu puk vyrazil na hokejku, ale obrancovia stihli dobre zakročiť.

23:16
    Liptáci sú v tejto presilovke nebezpeční a vytvorili si už viacero príležitostí.

23:45
    Zvolen vyhodil puk cez všetky čiary a napáda rozohrávku domácich.

24:40
    Hostia už hrajú s piatimi hráčmi. V gólovej pozícii sa ocitol Brezniak, ktorý bol osamotený pred brankárom, ale Baroš bol proti a puk zastavil a hra sa prerušuje.

25:15
    Hostia stratili puk v útočnom pásme, ale dokázali ho naspäť vybojovaťa pokračujú v útočnej akcii.

25:42
    Róbert Huna bol v rýchlom protiútoku a pred bránou našiel vo výbornej pozícii Urama, ale ten si puk nedokázal spracovať a zakončiť.
    25:42

26:22
    Ivan vystrelil od modrej čiary, Križan puk betónmi vyráža mimo nebezpečenstva.

26:54
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Zvolena. Buly vyhrali hostia, ale v súboji pri mantinely o puk prišli.

27:41
    Tatár teraz z uhla vyskúšal Križanovu pozornosť, ale ten puk chytá a prerušuje hru.

28:30
    Richard Huna sa spoza brány snažil prekvapiť Baroša, ale ten dokázal puk vyraziť.

28:47
    Uram za bránou odviedol peknú individuálnu prácu a snažil sa nájsť v streleckej pozícii Sukeľa, ktorý bol ale dobre bránený a nedokázal zakončiť.

30:00
    Zvolen nahodil puk do útočného pásma, ale rozhodca prerušil a odpískal zakázané uvoľnenie.

30:15
    Liptáci vyhrali buly v útočnom pásme, ale puk sa dostal k Barošovi, ktorý hru opäť prerušuje.

30:27

Liptáci nedovolili Zvolenu rozohrať a vybojovali puk na svoje hokejky. Stümpel poslal na modrú čiaru prihrávku JURAJOVI KADLUBIAKOVI, ktorý delovkou poslal puk za Barošov chrbát.
    Asistencie: Stümpel Jozef
    30:27 KADLUBIAK - 3:2

30:49
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Pri puku zostali Liptáci, ale Zvolen dokázal puk vybojovať a okamžite sa vrhol do útoku.

31:40
    Ďaloga bojuje o puk za Križanovou bránou. Liptáci sú napokon úspešnejší a vytlačili Zvolen z obranného pásma.

33:00
    Zvolen zvyšuje aktivitu a tlačí sa do útočného pásma. Michal Novák dostal peknú prihrávku, ale puk mi preskočil hokejku a tak nedokázal zakončiť.

33:42
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Brezniak – 2 min., hákovanie).

33:48
    Zvolen po buly zostal v útočnom pásme, ale po nepresnej prihrávke sa k puku dostali Liptáci a puk vyhodili.

34:23
    Domáci teraz zdržovali hru za súperovou bránou, puk sa dobrou prácou podarilo vyviezť Rudolfovi Hunovi.

34:55
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., hákovanie).

34:55
    Zvolen bude mať 46 sekúnd výhodu 5 na 3.

35:00
    Stehlík sa po vhadzovaní dostal k puku a vyhodil ho cez všetky čiary.

35:10
    Domáci dobre napádajú rozohrávku hostí.

35:44

Hostia sa napokon dostali do útočného pásma a po peknej kombinácii od modrej čiary prepálil brankára DANIEL KREJČÍ.
    Asistencie: Zuzin Peter, Novák Michal
    35:44 KREJČÍ - 3:3

36:05
    Hostia gól strelili už v počte 5 na 4 a tak Liptáci pokračujú v plnom počte.

36:20
    Zvolenčania bojujú o puk za bránkou súpera, ale Liptáci boli napokon úspešnejší.

37:32

Domáci boli v útočnom pásme. Po súboji v rohu klziska sa k puku dostal MICHAL KABÁČ, ktorý okamžite prudko vystrelil a Baroš v bráne nemal žiadnu šancu.
    Asistencie: Makovský Jakub
    37:32 KABÁČ - 4:3

38:17
    Rudolf Huna obkorčuľoval bránku Zvolena a z uhla vstrelil. Puk trafil konštrukciu brány Baroša.

39:17
    Moravčík od modrej čiary prudko vystrelil ale puk minul bránku Baroša

40:00

V druhej tretine pokračovali oba tímy v útočnom snažení a podarilo sa im dokopy vsietiť štyri góly. Postupne sa presadili na domácej strane Kadlubiak a Kabáč a na strane hostí bol dvojnásobným strelcom Krejčí. Liptáci aj po druhej tretine vedú jedno-gólovým rozdielom 4:3. Tretia tretine bude preto zaujímavá a zároveň dôležitá pre oba tímy.

40:01

40:35
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (Zuzin – 2 min., sekanie).

40:40
    Nádašdi nahodil puk od modrej čiary, kde ho tečoval v dobre príležitosti Uram. Puk ale brankár dokázal vyraziť.

41:30
    Uram prihrávkou popred bránu hľadal Stümpela, ale ten pod tlakom nedokázal zakončiť.

42:01
    Zvolen napáda rozohrávku domácich, ktorí s ňou majú problémy.

42:40
    Zvolen už hrá s piatimi hráčmi a snaží sa dostať do útočného pásma. Krejčí hľadal pred bránou osamoteného Majdana, ale ten na jeho prihrávku nedotiahol.

43:35
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme po ofsajde Zvolena. Buly vyhrali domáci, ale Zvolenčania dokázali puk vybojovať na svoje hokejky.

44:02
    Sukeľ našiel v dobrej príležitosti medzi kruhmi Krišku, ale ten čakal príliš dlho a napokon bola jeho strela zblokovaná.

45:00
    Liptáci majú puk na hokejkách, ale pri prechode d útočného pásma rozhodca hru prerušil kvôli ofsajdu a vhadzovať sa bude v strednom pásme.

45:22
    Majdan sa natlačil do útočného pásma, kde teraz Zvolen bojuje o puk v rohu klziska.

46:10
    Stümpel teraz odviedol perfektnú prácu. Uvoľnil sa od mantinelu a spomedzi kruhov vystrelil. Brankár dokázal puk vyraziť.

46:26
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kabáč – 2 min., držanie).

46:40
    Zvolen kombinuje v útočnom pásme, ale k strele sa zatiaľ nedostal.

46:58
    Po nepresnej prihrávke sa k puku dostal Sukeľ, ktorý puk vyviezol mimo nebezpečenstvo.

47:30
    Zvolen sa opäť usadil v útočnom pásme, ale kombinuje len okolo mantinelov.

47:56
    Mráz dostal puk na modrú čiaru a prudkou strelou vystrelil. Križan puk vyrazil na ochrannú sieť.

48:25

48:48
    Po skončení presilovej hry sa okamžite o útoku vrhol Rudolf Huna, ktorý pred bránou hľadal Kabáča, ale ten nedokázal pod tlakom zakončiť.

49:48
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Cibák – 2 min., hákovanie).

50:00
    Zvolen je v útočnom pásme. Zuzinova strela od modrej čiary bola zblokovaná, no hostia zostávajú pri puku.

50:20
    Stümpel vypichol puk na modrej čiare Zvolenčanom a vyviezol ho až do útočného pásma.

51:10
    Zvolenu sa zatiaľ nedarí udržať v pásme. Puk teraz vyhodil Stehlík.

51:56
    Cibák sa medzičasom vrátil na ľad a puk opäť vyviezol. Liptáci môžu vystriedať.

52:47
    Vhadzovať sa bude v strednom pásme. Liptáci buly vyhrali a sú v útočnom pásme. Uhrík sa pekne uvoľnil a perfektne našiel pred bránou Števuliaka, ten ale nedokázal Baroša vo veľkej šanci prekonať.

53:12
    Vylúčenie v tíme HKM Zvolen (M. Novák – 2 min., držanie).

53:25
    Domáci sú v útočnom pásme. Stehlíkova strela od modrej bola nepresná a hostia puk vyhadzujú.

54:30
    Uram bol s pukom za bránou a krásne našiel osamoteného Sukeľa, ktorého strela trafila len konštrukciu Barošovej brány.
    54:30

55:14
    Hostia v plnom počte.

55:40
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali Zvolenčania, ale Liptáci dokázali puk vytlačiť do stredného pásma.

56:20
    Zvolen je stále v útočnom pásme, ale do väčších gólových príležitostí sa dostať nevie a zväčša kombinuje len okolo mantinelov.

56:30
    Zvolen zvyšuje ku koncu stretnutia aktivitu a svojho súpera tlačí v jeho obrannom pásme.

57:40
    Liptáci teraz napádajú rozohrávku Zvolena a nechcú mu dovoliť prejsť stredným pásmom.

58:20
    V útočnom pásme sú domáci a za bránou zvádzajú súboj o puk. Stehlíkova strela od modrej čiary bola nebezpečná, ale Baroš dokázal puk vyraziť.

59:20
    Hostia odvolali brankára.

59:38
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Stehlík – 2 min., hákovanie).

59:40
    Krejčí vystrelil od modrej čiary, ale Križan bol pozorný.

59:49
    Vhadzuje sa v strednom pásme. Pri puku zostali Liptáci a puk vyhadzujú.

V dnešnom zápas diváci videli sedem gólov. Liptáci napokon zaslúžene zvíťazili tesne 4:3 a do tabuľky si pripisujú všetky tri body. Týmto sa s vami lúčim sa prajem pekný zbytok večera. (19:21:31)

Michael Hruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 5. Nádašdi (Stümpel, Uram), 6. Cibák (Ru. Huna, Ri. Huna), 31. Kadlubiak (Stümpel), 38. Kabáč (Makovský) – 9. Klhůfek (Mráz, Majdan), 22. Krejčí (Puliš, L. Novák), 36. Krejčí (Zuzin, M. Novák)

Rozhodca: Orolín, Husár – Holienka, Gavalier