Poprad – Nitra 4:2 (kon.) | Lipt. Mikuláš – Zvolen 4:3 (kon.) | Košice – Martin 7:2 (kon.)
B. Bystrica – Žilina 4:2 (kon.) | Nové Zámky – Trenčín 3:4 (0:1 po s.n.)
HC´ 05 Banská Bystrica
4:2 (1:1, 2:0, 1:1)
MsHK Žilina
Utorok 06.12.2016, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Banskobystričania prehrali tri zápasy v rade, ale stále i napriek tomu zostávajú na čele tabuľky. V nedeľu zaknihovali neúspešný výsledok vo Zvolene. Domácemu HKM podľahli v riadnom hracom čase 0:2. Predtým síce dva duely prehrali, ale až po predĺžení (N. Zámky, Trenčín). Stalo sa tak po troch výhrach v rade (Poprad, Martin, L. Mikuláš). Dovedna teda mali za sebou päť stretnutí, v ktorých ´barani´ bodovali, až v derby pri Hrone obišli naprázdno.

Vzájomné zápasy so Žilinou vyznievajú v prospech Bystričanov. Doma vyhrali po predĺžení 3:2 a pod Dubňom 6:2. Uvidíme teda, či sa ´vlkom´ podarí uchmatnúť na ľade pod Urpínom opäť nejaký bod, respektíve i viac, alebo domáci hokejisti sa vrátia na víťaznú vlnu.

Žilinčania po prehre vo Zvolene zvíťazili s Martinom, pokorili aj majstrovskú Nitru a dokázali doma po nájazdoch zdolať Poprad. Sú teda dobre naladení a v tabuľke im patrí štvrté miesto. Na tretiu priečku, ktorá patrí hráčom spod Zobora, však strácajú až priepastných jedenásť bodov. Pred piatym L. Mikulášom majú náskok troch bodov.
    Budú sa dnes domáci takto radovať?

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Mihálik, Cebák, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Belluš, Truchno, Tománek – Lunter, Bortňák, Kafka – Róth, Češík, Matoušek

MsHK Žilina: Tomek – Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, M. Macejko, Kříž, Gutwald, Mendrej – E. Švec, Marek Hovorka, Handlovský – Švihálek, Húževka, J. Jurík – Stupka, Holovič, R. Konečný – Gmitter, Š. Novotný, Matis

Rozhodca: J. Konc – Stanzel, Krajčík.

Hráči sú už na ľade, o chvíľu zaznie štátna hymna SR.

00:01

0:29
    Zakázané uvoľnenie Bystrice, buly pred Košarišťanom vyhrali domáci.

01:37
    Domáci sú už v útočnom pásme a sršia aktivitou.

01:55
    Banská Bystrica dala gól!
    Po prihrávke Bortňáka skóruje MÁRIO LUNTER. Presadil sa zblízka voľný pred Tomekom po ľade. Druhá asistencia: Kafka.
    01:55 M. LUNTER - 1:0

03:05
    Bystričania aj teraz aktívni, sú v útočnej tretine, Matoušek zakončoval pri ľavej žrdi, no neskóroval.

03:48
    Surový sa snažil pri pravej žrdi, ani on nenašiel recept na Tomeka, bol tam teč zadáka hostí.

04:05
    Handlovský napriahol spoza kruhu a zazvonil na žŕdke Košarišťana.

05:00
    Hostia sú aktívni, idú do každého súboja, hrá sa kontaktný hokej.

05:50
    Domáci boli dlhšie v útoku, ale nič tam nevymysleli, nezakončovali na bránku.

06:44
    Hra je teraz v strednom pásme, oba tímy bojujú o každý meter ľadu. Hrá sa v rýchlom tempe.

07:27
    Dlho sa hrá bez prerušenia, viac aktivity majú na hokejkách domáci hokejisti, viac sa aj tlačia dopredu.

08:17
    Žilina dala gól!
    Domáci vyrobili chybu, čo využili hostia. Po prihrávke Holoviča od zadného mantinelu sa presadil sám pred Košarišťanom technicky úplne voľný RASTISLAV KONEČNÝ – 1:1. Druhá asistencia Stupka.
    08:17 R. KONEČNÝ - 1:1

09:10
    Bystričania teraz tvoria a kombinujú v útoku, snažia sa aj o streľbu, no nedarí sa im.

10:09
    Pokračuje neúnavná bystrická snaha o útočenie a strelenie vedúceho gólu, dobre teraz hrá aj defenzíva Žiliny.

11:02
    Hostia sa nasťahovali do útočného pásma, ale hrajú zväčša pri mantineli.

11:56
    Puk opustil hraciu plochu po aktivite Žiliny, buly na útočnej modrej z pohľadu hostí.

12:45
    Domácim sa teraz nedarí dostať do útočného pásma, napokon sa po chybe Žiliny tam dostanú aspoň na buly.

13:31
    Hrá sa okolo bránky Košarišťana, ale hostia nehrozia, zväčša iba bojujú o puk.

14:26
    Až teraz sa dostali domáci do tretiny a kombinujú tam.

15:00
    Pôvodne mal chytať dnes v bránke Bystrice Bacashihua, ale chytá Košarišťan, pretože Bacashihua sa na rozkorčuľovaní zranil. Teraz prišiel na striedačku brankár s číslom 3, ale nemáme ho na súpiske.

15:39
    Domáci útočia, ale málo ohrozujú Tomeka v bránke, ten prakticky nemá prácu.

16:30
    Hostia sa dostali do pásma a snažia sa tiež skórovať.

16:50
    Stupka vystrelil spoza kruhu, Košarišťan je pozorný.

17:42
    Hrá sa hore – dole, no bez šancí. Málo vzruchu je pred bránkami.

18:26
    Domáci mútili vodu okolo bránky hostí, ale ku koncovke sa nedostali.

19:01
    Švihálek nahodil puk od modrej a obtrel sa o žŕdku.

19:47
    Záver tretiny patrí hosťom, sú aktívnejší, ale dopustili sa zakázaného uvoľnenia.

20:00

V prvej tretine sme veľa vzrušivých momentov nezaznamenali. Domáci nastúpili s Košarišťanom, keďže Bacashihua sa na rozkorčuľovaní zranil a išli rýchlo do vedenia Lunterom. ocitol sa sám pred Tomekom. Rovnako sám pred brankárom Bystrice sa neskôr ocitol Konečný a bolo 1:1. Tento stav sa nemenil, aj keď na bránke ´baranov´ dvakrát ´zvonila´ žŕdka. Viac aktivity majú domáci, no chýbajú šance. Druhá tretina sa začne cca. o 18:17 hod.

20:01

20:40
    Košarišťan radšej prikryl puk pred J. Juríkom, ktorý sršal aktivitou a pohybom na pravej strane.

21:29
    Veľmi pekná akcia celého útoku Surového, zakončoval Buc spomedzi kruhov a hoci prekonal Tomeka, puk sa odrazil od žŕdky a už ho nik z domácich nedokázal poslať medzi žrde.

22:30
    Domáca aktivita pokračuje, hostia sa teraz iba bránia a odolávajú tlaku súpera.

23:21
    Cebák si nakorčuľoval rýchlo z pravej strany, ale nenašiel pred bránkou Belluša, z koncovky tak zišlo,

23:48
    Matoušek vystrelil z ľavej strany, Tomek puk chytá.

24:29
    Žilina sa na chvíľu dostala do pásma, ale nič tam nevymyslela a prišla napokon o puk.

24:55
    Domáci opäť vyhrávajú po spolupráci celého tretieho útoku a skóruje znovu MÁRIO LUNTER v pokľaku švihom, keď našiel voľný priestor pri ľavej žrdi. Prihrával mu Kafka, asistoval Bortňák.
    24:55 M. LUNTER - 2:1

25:45
    Bystrická aktivita pokračuje, domáci sú pri chuti a stále neúnavne útočia.

26:37
    Maione hľadal Buca pred bránkou, ale nepodarilo sa mu to cez zadáka hostí.

27:25
    Pokračuje domáce dobývanie žilinskej bránky, Bystrica stále aktívnejšia.

28:23
    Belluš vyrobil dve chyby v obrannej tretine, ale Novotný ich nevyužil, hoci zakončoval, no pred Košarišťanom boli ešte spoluhráči.

29:09
    Hostia boli asi minútu vpredu, ale veľa vody pred bránkou Bystrice nenamútili.

30:02
    Wishart od modrej napálil, ale iba do Tomeka, stav nemení.

30:39
    Bortňák sa pekne preštrikoval pred bránku a mohol prekonať Tomeka, nevyšla mu koncovka, resp. dobre myslený úmysel.

31:17
    Zakázané uvoľnenie hostí, buly pred Tomekom.

31:33
    Belluš je voľný pri pravej žrdi, no neskóruje. Dobrá možnosť Bystrice.

32:06
    Ďalšie šance, Tománek a Češík pri ľavej žrdi, ani im sa nedarí poslať puk do bránky...

33:05
    Pokračuje aktivita Bystrice, hostia sa teraz iba bránia.

33:46
    Po prihrávke Buca je Maione sám pred Tomekom a zakončuje pohotovo bez prípravy. Neuveriteľný zákrok predviedol gólman Žiliny, keď sa už obranca ´baranov´ tešil z gólu.

34:07
    Bortňák poslal puk pred bránku, operoval tam Lunter, ale puk mal za chrbtom, Tomek ho prikryl.

35:03
    Záver pred bránkou Bystrice po dlhom čase, operoval tam Rehák, no nepresadil sa. Hostia naďalej zlobia.

35:29
    Gmitter zakončuje pri ľavej žrdi, ani on neprekonal Košarišťana.

36:11
    Matoušek sa rútil na bránku z ľavej strany, zakončil a hoci Tomek chcel schovať puk do lapačky, nepodarilo sa, vypadol mu, z dorážky však neskóroval ani Róth.

37:07
    Teraz je hra zväčša v strednom pásme, oba tímy sa striedajú na puku.

38:02
    Hrá sa hore – dole a rýchlo na oboch stranách, útoky sa striedajú, takže brankári sa musia mať na pozore.

38:49
    Obraz hry sa nemení, stále sa oba tímy striedajú v útočení, avšak nezakončujú podľa predstáv.

39:16
    Domáci zvyšujú, Mathew Maione vystrelil, Tomek puk iba vyrazil, ten putoval do hornej časti medzikružia k DÁVIDOVI BUCOVI a ten ho už poslal pohotovo medzi žrde – 3:1. Druhá asistencia Tomáš Surový.
    39:16 BUC - 3:1

40:00

V druhej tretine mala jednoznačnú prevahu Banská Bystrica, z množstva šancí dala dva góly a zaslúžene vedie 3:1. Hostia málo hrozili, zväčša sa iba bránili a odolávali domácemu tlaku. Tretia tretina sa začne cca. o 19:08 hod.

40:01

40:55
    Bojuje sa pri mantineli o puk, oba tímy hrajú s nasadením.

41:35
    Surový tečoval puk pred bránkou, ale ten sa vydal zlým smerom ako by si kapitán Bystrice prial.

42:30
    Hra je hore – dole, zatiaľ nevidíme nebezpečné šance.

43:15
    Domáci majú viac puk na hokejkách a tlačia sa dopredu.

43:40
    Buc mieri z pravej strany tesne vedľa žrde.

44:15
    Domácim sa črtalo prečíslenie, ale Róth bol odstavený od puku, neprihral Matouškovi.

44:55
    Lunter dostal puk pred bránku a zakončoval, stratil hokejku, neskóruje zblízka.

45:50
    Hostia sa snažia niečo vymyslieť, ale ak aj prejdú pred bránku, nedokážu lepšie preveriť Košarišťana.

46:29
    Zakázané uvoľnenie hostí, hra sa presunie pred Tomeka.

46:47
    Matis vystrelil spoza kruhu, Košarišťan puk vyrazil do rohu ihriska.

47:33
    Prečíslenie Bystrice dvoch na jedného, Buc išiel dopredu, zakončoval, ale iba do Tomeka, Mohol prihrať aj Matouškovi, ale volil strelu, čo tiež nebolo až také zlé riešenie.

48:20
    Domáci zvyšujú po aktivite v útoku, od zadného mantinelu poslal Lunter puk DALIBOROVI BORTŇÁKOVI a ten sa pri ľavej žrdi presadil – 4:1.
    48:20 BORTŇÁK - 4:1

49:15
    Bystrica stále aktívna, je v útočnej tretine, strieľa, kombinuje.

50:05
    Už aj hostia útočia, ale nie sú dôrazní pred bránkou, Košarišťan ľahšie puky kryje, vyráža.

51:00
    Domáci začali hrať takticky, snažia sa držať hostí na dištanc, už bránia stredné pásmo.

51:55
    Bystričania sú v útočnej tretine, ale nehrozia, nestrieľajú na Tomeka.

52:30
    Češík sa dostal ku koncovke, ale nedokázal prekonať Tomeka, aktivita domácich pokračuje.

53:22
    Dnešné stretnutie sleduje 1862 divákov.

53:58
    Hostia boli na chvíľu v útoku, ale nič tam nevymysleli.

54:45
    Domáci sa snažili dostať pred bránku, nepodarilo sa im to cez defenzívu hostí.

55:40
    Hostia sú v útočnej tretine, ale hrajú pri mantineloch, nehrozia strelami.

56:29
    Hostia z ničoho nič dávajú gól bekhendom sa pred bránkou presadil RASTISLAV KONEČNÝ, puk poslal pod hornú žŕdku – 4:2. Asistovali: Stupka a Holovič.
    56:29 R. KONEČNÝ - 4:2

57:11
    Hostia útočia a snažia sa o kontaktný gól, ale nedarí sa im teraz cez dobrú defenzívu domácich.

58:00
    Aktivita Žiliny v tretine, chýba však presnosť, stratili teraz hostia zbytočne puk.

58:35
    Zakázané uvoľnenie domácich, buly pred Košarišťanom.

59:03
    Holovič a Stupka sa snažia o koncovku, lieta puk pred Košarišťanom, ten napokon nekončí za ním.

59:44
    Domáci v útočnej tretine kombinujú, sú v rohu ihriska, držia puk na paliciach.

Koniec zápasu. (19:37:18)

Dado Balco

Góly a asistencie: 2. M. Lunter (Bortňák, Kafka), 25. M. Lunter (Kafka, Bortňák), 40. Buc (Maione, T.Surový), 49. Bortňák (M.Lunter) – 9. R. Konečný (Holovič, Stupka), 57. R.Konečný (Stupka, Holovič)

HC´ 05 Banská Bystrica: Košarišťan – Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, Matuškin, Mihálik, Cebák, Ťavoda – Buc, T. Surový, Hickmott – Belluš, Truchno, Tománek – Lunter, Bortňák, Kafka – Róth, Češík, Matoušek

Rozhodca: J. Konc – Stanzel, Krajčík