Martin B – Michalovce 2:6 (kon.) | Spišská N. Ves – Trnava 8:4 (kon.) | Prešov – Pov. Bystrica 4:3 (kon.)
Topoľčany – Detva 0:1 (kon.)
MHC Martin B
2:6 (1:2, 1:4, 0:0)
HK DUKLA Ingema Michalovce
Streda 23.11.2016, 17:30 • Martinské hokejové centrum • TIPOS Slovenská hokejová liga (SR) • 25. kolo

Martin podľahol Michalovciam 2:6. Góly: 14. Šalka (Jurášek, Uhrík), 23. Poliaček (Uhrík, Dírer) – 10. Ščurko (Schnelly, Fajčák), 17. Fajčák (Banovský, Polaček), 24. Ščurko (Schnelly), 28. Fajčák (Slimák), 32. Baláž (Fajčák, Polaček), 40. Luchnikov (Král, Drotár). (19:36:51)

59:57
    Drotár s pukom vo vlastnom pásme. Už sa len dohráva.

59:34
    Zakončenie Krála. Do zadného mantinelu.

59:06
    Brveník pred Drotárom. Berie mu puk.

58:39
    Šmondrk za vlastnou bránkou. Snaží sa rozohrať.

58:07
    Kohutiar z pravej strany nachádzal Schnellyho. Ten minul odkrytú bránku.

57:43
    Fabian udržal útočné pásmo. Zakončenie Uhríka.

57:05
    Šalka pred brankárom neuspel. Ten sa postavil strele do cesty.

56:39
    Šalka získal puk od Poliačeka. Snaží sa ho dostať do bránky.

56:08
    Marcel Baláž (MIC) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

55:55
    Rudzan odpálil puk do bezpečia. Zovretie súpera už trvalo príliš dlho.

55:23
    Verbický z ľavej strany. Po dlhšej prestávke pokus aj na hosťujúcej strane.

54:56
    Hostia hrajú s veľkým prehľadom. Mesaroš teraz môže vyviezť puk.

54:26
    Jurášek dostal prihrávku na korčule. Nemohol ďalej pokračovať.

53:45
    Šmondrk sa musí vrátiť po puk. Hľadá Šalku.

53:26
    Ferleťák z ľavej strany. Ešte dorážka Olejníka.

52:43
    Gašpar z prvej. Netrafil bránku.

52:14
    Babka z pravej strany. Robí si priestor na strelu z oblasti kruhu.

51:41
    Jendroľ opäť od modrej. Strelu zblokoval Shangin.

51:23
    Dírer zabojoval o útočné pásmo. Pokus Šmondrka.

50:56
    Opäť Jendroľ. Tentoraz už jeho pokus smeroval na bránku Dzúra.

50:34
    Prudká strela Jendroľa. Trafil zadný mantinel.

50:16
    Martin Drotár (MIC) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

50:04
    Mendel trafil Krála. Ten musí ísť striedať.

49:39
    Šalka podrazený v súboji s Mesarošom. Hostia puk vyhadzujú.

49:17
    Zakončenie Drotára. Zákrok Žingora.

48:51
    Poliaček pred bránkou v obkľúčení trojice protihráčov. Puk je za ňou.

48:23
    Ladislav Ščurko (MIC) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

48:13
    Burzík trafil Jurášeka. Domáci prichádzajú o pásmo.

47:48
    Ščurko vo vlastnom oslabení dokázal preniknúť až pred bránku. Žingor puk prikryl.

47:18
    Rusina od modrej. Dorážať chcel Fabian.

46:42
    Rusina na Jurášeka. Ten smeruje s pukom pred bránku.

46:19
    Georgi Shangin (MIC) inkasuje dve minúty za podrazenie.

45:53
    Striedanie brankárov v tíme hostí. Do bránky prichádza Roman Dzúr.

45:14
    Burzík na modrej. Podarilo sa mu zastaviť puk.

44:46
    Kubát z prvej. Nasledoval ale okamžite rýchly protiútok domáceho tímu so zakončením Jurášeka.

44:20
    Trenčan si musí napraviť výstroj. Sú tam ešte konzultácie s hosťujúcim kapitánom týkajúce sa určeného vhadzovania v obrannom pásme hostí.

43:51
    Šalka získal puk. Vypálil stredom a pri dorážke posunul hosťujúcu bránku.

43:15
    Vyhodený puk z útočného pásma v podaní domácich hráčov. Fajčák sa poň vracia.

42:39
    Ferleťák na ľavej strane. Osamotený musí počkať na spoluhráčov.

42:19
    Brveník na Babku, ktorému sa podarilo udržať pásmo. Akcii chýbalo už len zakončenie.

41:57
    Babka proti Slimákovi. Puk sa odrazil do pásma hostí.

41:21
    Luchnikov dostal prihrávku na pravú stranu. Vyprášil betóny Žingora.

40:55
    Dírer si pýtal prihrávku. Uhrík ešte vyčkáva.

40:23
    Brveník si nakorčuľoval do zakončenia. Hneď v úvode tretiny sa prezentoval peknou strelou.

40:01

V druhej tretine si hostia vypracovali sľubný štvorgólový náskok. Stalo sa tak po vyrovnávajúcom góle domáceho tímu, ktorý ale aktuálne už len sleduje presné zásahy súpera.

40:00

39:54
    Fajčák ešte v závere skúšal prejsť cez Mendela. Ten ho udržal v blízkosti mantinelu.

39:23
    Dukla Michalovce dala gól!
    Opäť rýchly protiútok hostí, ktorý začal Martin Drotár. Cez Zdeňka Krála sa puk odrazil od brankára kedy stačilo GLEBOVI LUCHNIKOVI dosledovať celú akciu.

39:19
    Pokus Šmondrka od modrej. Priamo do Trenčana.

39:05
    Uhrík z pravej strany. Strieľal spoza brániaceho hráča.

38:43
    Gašpar sa pokúša získať puk od Cútta. Ten je s ním v strednom pásme.

38:11
    Banovský trafil hokejku domáceho obrancu. Puk vyletel von z pásma.

37:58
    Olejník prepustil puk Gašparovi. Ten s ním skončil za bránkou.

37:24
    Šalka triafa iba bočnú sieť. Domáci sa teraz snažia udržať útočné pásmo.

36:57
    Olejník pred Fajčákom. Domáci nemôžu vyhodiť puk z vlastného pásma.

36:22
    Drotár si nakorčuľoval do zakončenia. Strela z ľavej strany.

35:52
    Král hľadal Drotára. Ten jeho prihrávku minul.

35:21
    Brveník získal prihrávku. Za ním je ešte Rusina.

34:50
    Šalka osamotený pred bránkou. Na pomoc mu prišiel Poliaček.

34:05
    Mesaroš z pravej strany. Hľadal Verbického.

33:31
    Cútt z ľavej strany. Trafil mantinel.

32:41
    Poliaček skončil aj s pukom v rohu klziska. Nedostal sa s ním na dostrel bránky.

31:45
    Domáci naďalej v zovretí súpera. Luchnikov to skúšal sám.

31:15
    Vladimír Polaček udržal puk v útočnom pásme. Ľuboš Fajčák si gól vďaka vyrazenému puku nepripísal, MARCEL BALÁŽ už ale áno.

31:10
    Šterbák z pravej strany. Prihrávka pred bránku.

30:51
    Fajčákov pokus po prihrávke od Schnellyho. Tesne vedľa bránky.

30:06
    Drotár sa opieral do strely. Rozhodca už ale predtým pískal postavenie mimo hry.

29:43
    Král po pravej strane preniká do útočného pásma. Ujíma sa ho Uhrík.

29:12
    Balážova strela po ktorej zvoní žŕdka. Rozhodca ukazuje aby sa pokračovalo v hre.

28:44
    Banovský spoza pravého kruhu. Nechýbalo veľa.

28:19
    Baláž priamo do brankára. Žingor stiahol betóny k sebe a zabránil ďalšiemu gólu.

27:42
    Rýchly protiútok hostí vedený Petrom Slimákom. ĽUBOŠ FAJČÁK mal už len následne pred sebou brankára, ktorý pohotovou strelou prekonal. Tomáš Banovský takisto zaznamenáva asistenciu pri tomto góle.

27:16
    Šalka z ľavej strany. Strela do brániaceho Hančáka.

27:01
    Jurášek v úlohe zakončovateľa. Opäť Trenčan.

26:49
    Strela Rusinu. Prihrával mu Jurášek.

26:20
    Dírer tentoraz priamo do Trenčana. Ten puk prikryl.

25:47
    Dírer vracal puk na pravú stranu. Následne mu ho vracia Uhrík.

25:06
    Adam Trenčan (MIC) inkasuje dve minúty za údery. Trest si za neho odsedí Zdeněk Král.

25:00
    Potrestaná hráčska lavica hostí za príliš veľa hráčov na ľadovej ploche. Dvojminútový trest si odsedí Tomáš Banovský.

24:27
    Cútt proti Dírerovi. Vystrelil spoza neho.

23:55
    Banovský z prvej. Puk sa obtrel o brankárov betón.

23:17
    Okamžitá odpoveď hostí. Martin Schnelly na pravú stranu kam sa priblížil LADISLAV ŠČURKO. Ten okamžite skóruje. Druhú asistenciu si pri góle pripisuje Peter Slimák.

22:44
    MHC Martin B dáva gól! Michal Uhrík našiel spoza bránky FRANTIŠKA POLIAČEKA, ktorý z prvej prestrelil hosťujúceho brankára. Svoju úlohu pri góle zohral aj Matej Dírer.

22:29
    Poliaček zakončil vedľa pravej Trenčanovej žŕdky. Domáci zostávajú v pásme.

22:03
    Dírer z pravej strany. Puk letel nad bránku.

21:32
    Dírer udržal útočné pásmo. Prihrával na čiare Jendroľovi.

20:59
    Jendroľ na modrej. Hľadal Poliačeka.

20:34
    Georgi Shangin (MIC) inkasuje dve minúty za nedovolené bránenie v hre.

20:23
    Fabian si musí dať pozor na Banovského. Ten prenikal po pravej strane.

20:01

V úvodnej tretine sme videli tri góly, z toho dva padli do bránky domáceho tímu. Hostia si tak v tejto sezóne zaknihovali už 100 strelených gólov, domáci naopak 100 v kolónke inkasovaných.

20:00

19:50
    Sladkovský ešte číhal pred hosťujúcou bránkou. Shangin mu ale nedovoľuje vziať si puk.

19:20
    Trenčan radšej puk prikryl pred Poliačekom. Ten už sa k nemu nedostal.

18:47
    Jendroľ ešte na modrej zachránil útočné pásmo. Hostia však následne bez väčších problémov získavajú puk.

17:56
    Opäť Uhrík. Triafa zadný mantinel.

17:22
    Kubát pred Uhríkom. Domáci útočník trafil jeho hokejku.

16:54
    Tomáš Banovský ešte dokázal udržať puk pred bránkou. Z ľavej strany sa mu ukazoval ĽUBOŠ FAJČÁK, ktorý prekvapil domáceho brankára strelou po ľade. Vladimír Polaček si takisto pripisuje pri góle asistenciu.

16:42
    Ščurko hľadal Fajčáka. Nebezpečenstvo pre domácu bránku.

16:08
    Ščurko napriahol a vyprášil Žingorove betóny. Následne ešte Schnelly skúšal dorážať.

15:36
    Kohutiar to urobil veľmi pekne. Prešiel si cez obrancu a dokonca nadvihol puk pri zakončení.

14:54
    Olejník z prvej. Trenčan stál pripravený.

14:14
    Brveník v ďalšej dobrej príležitosti. Domáci hráči si po góle teraz trúfajú i na viac.

13:26
    MHC Martin B dáva gól! Výmena puku medzi Andrejom Jurášekom a MICHALOM ŠALKOM, ktorý svoj únik zakončil krásnym potiahnutím povedľa brankára. Pri góle asistoval aj Michal Uhrík.

13:20
    Luchnikov bojuje o puk. Šalka mu ho berie.

12:54
    Banovský z pravej strany. Mohol ale radšej voliť prihrávku.

12:23
    Hančák sa musel vrátiť po vyhodený puk. Domáci si môžu na chvíľku vydýchnuť.

11:54
    Poliaček v oslabení dokázal natlačiť brankára hostí dovnútra bránky. Hra je prerušená.

11:25
    Michal Uhrík (MHB) inkasuje dve minúty za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou.

11:13
    Zákrok Žingora. Fajčák mu nedal vydýchnuť.

10:43
    Šterbák pred Šalkom, ktorý aktívne dorážal. Trenčan nemusel napokon zasahovať.

09:56
    Postavenie mimo hry na domácej strane. Drotár už nemusel stíhať Gašpara.

09:13
    Zmätky v domácej obrane. Puk získal Martin Schnelly. V tlačenici pred bránkou napokon uspel LADISLAV ŠČURKO. Asistenciu si pripisuje aj Ľuboš Fajčák.

08:54
    Pokus Schnellyho. Ten trafil zadný mantinel.

08:20
    Luchnikov z pravej strany. Dokázal sa presunúť na výhodnejšiu stranu a vystreliť.

07:58
    Uhrík z pravej strany. Pokus vedľa bránky.

07:28
    Burzík po spolupráci s Poliačekom mohol trafiť odkrytú bránku. Predtým ešte akciu začal Gašpar.

06:52
    Rozohrávka Junasa. Hľadal vpredu Ferleťáka.

06:26
    Ďalekonosný pokus Sladkovského. Trafil od polovice klziska hosťujúcu bránku.

05:50
    Král s gólom na hokejke. Žingor predviedol parádny zákrok lapačkou.

05:11
    Puk sa vracia na hokejku Brveníka. Ten sa s ním chcel dostať do útočného pásma.

04:36
    Ščurko v úlohe obrancu. Musel zasiahnuť pred Rusinom.

04:12
    Šalka na modrej. Pripravený vyraziť dopredu.

03:44
    Schnelly zachytil zlú rozohrávku na domácej strane. Jendroľ sa ešte snaží hodiť sa mu do strely.

03:08
    Pokus Uhríka spoza brániaceho hráča. Trenčan mal i kus šťastia.

02:51
    Sladkovský sa dostal iba medzi kruhy. Vystreliť už nestihol.

02:21
    Ščurko z ľavej strany. Ďalší pokus hostí.

01:59
    Brveník už nestihol uchmatnúť puk Polačekovi. Ten ho s prehľadom kontroluje.

01:40
    Poliaček zabojoval proti Slimákovi. Bol však v rohu osamotený a nemal komu následne prihrať.

01:16
    Zakázané uvoľnenie na strane domácich. Šalka už puk nestihol.

00:56
    Fabian rozohráva na Šalku. Ten sa dostal len po stredovú čiaru.

00:30
    Luchnikov ako prvý so streleckým pokusom. Zakončenie nad domácu bránku.

00:01

MHC Martin B: Žingor (Bernát) – Jendroľ, Burzík – Fabian, Rusina – Mendel, Štrbák – Šmondrk, Junas – Poliaček, Uhrík, Dírer – Šalka, Jurášek, Olejník – Sladkovský, Babka, Brveník – Ferleťák, Gašpar, Rudzan

HK Dukla Michalovce: Trenčan (Dzúr) – Hančák, Shangin – Šterbák, Kubát – Slimák, Polaček – Dolgoš, Boboš – Baláž, Cútt, Banovský – Drotár, Král, Luchnikov – Ščurko, Fajčák, Schnelly – Mesaroš, Verbický, Kohutiar

Rozhodca: Valach – Makúch, Drblík, Kontšek (video).

Martin si v prvom vzájomnom zápase zaknihoval vysokú prehru 6:1. Michalovce sa doma ukázali ako silný súper, pričom po dva góly z jeho strany zaznamenali až dvaja hráči, a to Fajčák a Král. Po jednom ešte pridali Baláž a Drotár. Za hostí sa dokázal presadiť iba Varga.

Deväť dní dozadu sa mali títo dvaja súperi možnosť stretnúť opäť. Tentoraz to bolo oveľa vyrovnanejšie stretnutie, Martin doma podľahol Michalovciam 2:3. Za domácich skórovali Rudzan a Poliaček, hostia zvíťazili zásluhou dvoch gólov Drotára a jedného Cútta.

Martinu patrí aj naďalej deviata priečka s 12 bodmi. Michalovce si upevnili vedúce postavenie vďaka doteraz získaným 53 bodom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.
    Športové stávky - recenzie, tipy, triky!
    Pridaj sa ku nám aj na Facebooku!

Daniel Modrovský

Hľadáme spravodajcu pre tím HK DUKLA Ingema Michalovce. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 14. Šalka (Jurášek, Uhrík), 23. Poliaček (Uhrík, Dírer) – 10. Ščurko (Schnelly, Fajčák), 17. Fajčák (Banovský, Polaček), 24. Ščurko (Schnelly, Slimák), 28. Fajčák (Slimák, Banovský), 32. Baláž (Fajčák, Polaček), 40. Luchnikov (Král, Drotár)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Trenčan (Dzúr) – Hančák, Shangin – Šterbák, Kubát – Slimák, Polaček – Dolgoš, Boboš – Baláž, Cútt, Banovský – Drotár, Král, Luchnikov – Ščurko, Fajčák, Schnelly – Mesaroš, Verbický, Kohutiar

Rozhodca: Valach – Makúch, Drblík, Kontšek (video)