Barys – Red Star Kunlun 4:1 (kon.) | Jekaterinburg – Chabarovsk 1:2 (0:2 po s.n.) | Jugra Chanty-Mansijsk – Vladivostok 0:1 (kon.)
Metallurg Magnitogorsk – Jaroslavľ 2:1 (kon.) | Čeljabinsk – D. Moskva 1:2 (po pr.) | Ufa – Viťaz 1:2 (kon.)
HC Salavat Julajev Ufa
1:2 (1:0, 0:0, 0:2)
Viťaz Moskovská oblasť
cz Streda 23.11.2016, 15:00 • Ufa Arena • KHL

Česká stopa v zápase
    Jakub Jeřábek (CEC) 0+0,1 střela, čas na ledě 22:11
    Roman Horák (CEC) 1+1, 4 střely, čas na ledě 18:28. (17:21:02)

V dramatickém zápase vyhrávají hosté díky brance, kterou vstřelil Roman Horák 11 sekund před koncem třetí třetiny. Dlouhou dobu měli domácí zápas pod kontrolou, nakonec z něj nemají ani bod.

59:49 Roman HORÁK - 1:2

59:49
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají v přesilové hře do vedení. Mario Kempe našel ROMANA HORÁKA. tomu se rána úplně nepovedla, ale i tak končí kotouč v brance. Asistence: Mario Kempe a Alexej Kopejkin.

58:44
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Anton Lazarev – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

58:36
    Domácí hrají přesilovou hru aktivně, ale nemohou se stabilněji prosadit v útočném pásmu.

57:03
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexej Semjonov – 2 min. + osobní trest do konce utkání, hrubost).

57:00
    Zakázané uvolnění vrací hru před brankáře Svedberga.

56:48
    Sledujeme finální část třetí třetiny, aktivnější jsou nyní hosté.

55:20
    Stav zápasu je vyrovnaný, domácí fanoušci dál hlasitě podporují své oblíbence ve snaze získat zpět vedení.
    53:09 Miro AALTONEN - 1:1

53:09
    Gól v přesilové hře a je vyrovnáno, Mario Kempe našel před brankou volné MIRA AALTONENA, který neměl se zakončením problém. Asistence: Mario Kempe a Roman Horák.

52:20
    Hostující celek má k dispozici přesilovou hru, pokouší se o vyrovnání, velmi dobře ale chytá brankář Niklas Svedberg.

51:56
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Alexandr Něstěrov – 2 min., držení protihráče).

51:36
    Domácí kontrolují hru, soupeře do žádných šancí nepouští, Niklas Svedberg nemá mnoho práce.

50:09
    Enver Lisin se dostal do výborné šance, vybruslil si před branku, ale přesněji zamířit nedokázal.

49:18
    Jevgenij Korotkov měl kotouč v útočném pásmu za brankou soupeře, ale do zakončení se probojovat tento zkušený hráč nedokázal.

48:32
    Ufa kontroluje dění na ledové ploše, hraje podstatně lépe a je střelecky výrazně aktivnější.

48:00
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho šancí. Ani jeden celek se nikam nežene, čeká se na chybu.

47:11
    Ufa se dostala do útočného pásma, snaží se něco vymyslet. Kirill Kaprizov byl ve výborné střelecké pozice, ale trefil jen brankáře Harriho Säteriho.

46:43
    Enver Lisin zůstal na malý moment neobsazený před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

46:00
    Drobné zaváhání spoluhráče dokázal velmi rychle napravit domácí Dmitrij Vorobjov.

45:30
    Domácí celek stále vede o jednu branku a hraje velmi dobře takticky. Vychází ze zabezpečené obrany a nedává soupeři prostor pro hru v útočném pásmu.

45:00
    Pět minut hry ze třetí třetiny je pryč a výraznější gólovou šanci jsme zatím neviděli.

44:38
    Sledujeme rychlý hokej, Dmitrij Malcev se pokoušel něco vymyslet před brankou Viťazu, ale nepodařilo se mu to.

43:56
    Oddechový čas pro hosty.

43:36
    Hosté se dostali do útočného pásma, ale zakončit se jim nedaří.

43:12
    Domácí celek hraje v oslabení velmi dobře, hosté se nemohou stabilněji dostat do útočného pásma. Ufa velmi dobře brání.

41:56
    Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Zachar Arzamascev – 2 min., hákování).

41:24
    Stanislav Garejev nedokázal zakončit přesně rychlou akci svého celku.

40:51
    Domácí Maxim Majorov se jako první hráč dostal ve třetí třetině do zakončení, Harri Säteri je pozorný a kryje další střelu domácích.

40:01

Druhá třetina přinesla rychlý hokej, který nabídl poměrně málo vyložených šancí. Díky velmi dobře takticky odehrané druhé části vedou domácí hokejisté stále o jednu branku. 33:13, tak vypadá statistika střel po čtyřiceti minutách. Ufa je jednoznačně aktivnější.

40:00

39:40
    Niklas Svedberg kryje střelecký pokus jednoho z hráčů Viťazu. Hra je přerušena, vhazovat se bude v útočném pásmu hostů.

38:59
    Vhazovat se znovu bude v útočném pásmu domácích, hostující celek nyní drží brankář.

38:42
    Dmitrij Malcev tvrdou střelou zkoušel upravit stav zápasu. Proti byl hostující Harri Säteri, který si připisuje velmi těžký zákrok. Buly v útočném pásmu Ufy.

38:25
    V poklidném tempu se druhá třetina dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

37:33
    Maxim Gončarov se dostal ke střele od modré, jeho pokus před brankou možná ještě někdo tečoval, nicméně puk končí mimo branku hostů.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve druhé třetině.

36:30
    Viťaz kombinuje ve svém obranném pásmu a snaží se najít cestu cestičku, kterou by vedl útočné akce.

36:03
    Stanislav Romanov se dostal s kotoučem do útočného pásma, od modré vystřelil, jeho pokus byl ale tečovaný mimo branku, Niklas Svedberg zasahovat nemusel.

35:45
    Domácí hokejisté jsou aktivnější, snaží se vstřelit druhou branku, zatím však ale marně.

35:34
    Alexandr Něstěrov se dostal do zakončení, jeho střelu zápěstím dokázal hostující brankář Harri Säteri ukrýt do rukavice.

35:00
    Dostáváme se do finální části druhé třetiny, k vidění je rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

34:04
    Denis Abdullin se pokoušel před brankou prosadit. Výbornou práci odvedl domácí útočník Jevgenij Korotkov, který soupeře do zakončení nepustil.

33:36
    Maxim Majorov zavezl puk do útočného pásma, ale neměl komu by přihrál. Sám se pokusil zakončit, ale neuspěl.

32:59
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

32:23
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho výrazných šancí k vidění není, domácí hokejisté kontrolují dění na ledové ploše.

31:55
    Michail Vorobjov se dostal do výborné střelecké pozice, branku však trefit nedokázal. Nechybělo mnoho a domácí vedli o dva góly.

31:12
    Obrázek hry je stále stejný. Domácí hokejisté jsou aktivnější, snadněji se dostávají do útočného pásma. Hosté se musí bránit tlaku soupeře.

28:35
    Maxim Afinogenov se dostal do zakončení, po delší době se dostali hosté do útočného pásma.

28:04
    Alexandr Něstěrov souboj o kotouč nestihl, hra je přerušena, následovat bude buly ve středním pásmu.

27:14
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí stále vedou o jednu branku. Střelecky jsou hokejisté Ufy aktivnější.

26:42
    Harri Säteri ukončil dlouhý tlak domácí povedeným zákrokem. Hostující celek je nesmírně rád, že může vystřídat.

26:12
    Michail Vorobjov se nadvakrát dostal do zakončení, ale ani jedna jeho střela neprošla k brance. První byla zblokovaná, druhá nepřesná.

25:16
    Optickou i střeleckou převahu mají hokejisté Ufy, ale nemohou se dostat do výraznější střelecké pozice.

24:20
    Sledujeme klidný hokej v úvodu druhé třetiny, více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se však nemohou stabilně dostat do útočného pásma.

22:24
    Domácí hokejisté hrají v úvodu druhé třetiny aktivně, snaží se něco vymyslet před brankou Viťazu.

22:20
    Domácí se dostali do brejku dva na jednoho, Michail Vorobjov zakončil nepřesně, následně byla posunuta branka hostů.

21:31
    Dmitrij Malcev našel Zachara Arzamasceva, který byl ve výborné střelecké pozici. Zkoušel to na bližší tyč, kde byl připravený brankář Harri Säteri.

20:42
    Roman Horák se pokoušel založit útočnou akci svého celku, ale do zakončení se přes domácí beky neprobojoval.

20:01
    Zápas pokračuje druhou třetinou, do níž vstupují domácí hokejisté s jednobrankovým náskokem.

20:01

Po první třetině, která nabídla rychlý hokej, vedou domácí hráči o jednu branku. V čase 19:31 se prosadil střelou zápěstím Alexandr Loginov. Niklas Svedberg v brance domácích mnoho práce neměl, zatím drží čisté konto.

20:00
    19:31 Alexandr LOGINOV - 1:0

19:31
    Ufa právě vstřelila branku!
    V samém závěru první třetiny jdou domácí do vedení. Anton Lazarev našel výborným pasem ALEXANDRA LOGINOVA, jehož tvrdá střela končí v brance. Gól potvrdil videorozhodčí. Asistence: Anton Lazarev.

18:51
    Dmitrij Vorobjov od modré čáry vyslal navštívenku hostujícímu brankáři. Harri Säteri byl pozorný a puk chytil do lapačky.

18:27
    Velké problémy měl hostující celek s rozehrávkou u vlastní branky, nechybělo mnoho a Viťaz si dal vlastní gól.

18:00
    Kirill Kaprizov vybojoval puk za brankou soupeře, pokoušel se přihrát kotouč do předbrankového prostoru. To se mu podařilo, ale nebyl tam nikdo z jeho spoluhráčů.

17:14
    Roman Horák hledal dlouhým pasem spoluhráče na útočné modré, ten byl ale obsazený, a tak český hráč vrací hru za vlastní branku.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině, na úvodní branku stále čekáme.

16:50
    Maxim Afinogenov se dostal do zakončení, jeho střelecký pokus končí na výstroji Niklase Svedberga.

16:21
    Hostující celek se při snaze vybojovat útočné pásmo dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude v neutrální zóně.

15:51
    Miro Aaltonen nahazoval kotouč na branku z nulového úhlu. Domácí brankář si bližší tyčku dokázal pohlídat.

15:03
    15:4, tak vypadá statistika střel na branku. Mnoho domácích střel ale bylo z velké vzdálenosti, a tak Harri Säteri měl snadnou práci.

14:50
    Domácí mají více ze hry, ale hrají takticky, výborně hrají ve vlastním pásmu a čekají na chyby soupeře.

14:21
    Maxim Gončarov má puk ve vlastním obranném pásmu a čeká na vhodný moment pro založení útočné akce.

14:00
    Ufa se dostala do postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka.

13:42
    V poklidném tempu se hraje, ani jeden celek se nikam nežene, šancí je k vidění velmi málo, sledujeme plynulý hokej.

12:42
    Arťom Černov se dostal s pukem do útočného pásma, motal hlavu domácím obráncům, ale do zakončení se dostat nedokázal. O kotouč ho připravil Sami Lepistö.

12:24

11:36
    Početní výhoda se domácímu týmu příliš nedaří. Ufa má stejné problémy jako při první přesilovce. Nedokáže se stabilně dostat do útočného pásma.

11:02
    Nejprve neuspěli v přesilové hře domácí, následně se hostující Alexej Makejev dostal do brejku, který proměnit nedokázal. Stav zápasu zůstává stále bezbrankový.

10:42
    Další přesilová hra pro domácí, Jevgenij Bodrov se natlačil s kotoučem před branku, ale nedokázal výrazněji ohrozit branku Viťazu.

10:24
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Denis Abdullin – 2 min., podražení).

09:44
    Dmitrij Malcev byl velmi blízko vstřelení branky, krásně obkroužil klec, ale zakončit se mu nepodařilo podle představ. Obrovská šance Ufy.

08:25
    Oba týmy střídají, puk za svou brankou mají hosté. Stanislav Romanov zakládal akci, v níž nikdo nepokračoval, neboť dlouhý pas přes střední pásmo byl nepřesný.

07:26
    Hra je po zákroku Harriho Säteriho přerušena, následovat bude komerční přestávka.

06:40

06:35
    Teemu Hartikainen znovu stál na konci přesilovkové akce, ale jeho střela byla snadnou prací pro brankáře Viťazu.

06:15
    Teemu Hartikainen měl puk za brankou, pokoušel se někomu přihrát, ale nepodařilo se mu to.

05:36
    Viťaz posílá kotouč z obranného do útočného pásma, oba týmy střídají. První polovina přesilovky nebyla optimální z pohledu Ufy.

05:04
    Maxim Gončarov se probojoval ke střele od modré čáry, s jeho zakončením neměl hostující brankář Harri Säteri výraznější problém.

04:40
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Arťom Černov – 2 min., hákování).

04:03
    Hostující tým má kotouč ve své moci a nikam se nežene, sledujeme takticky vedenou bitvu. Žádný hurá hokej.

03:11
    Alexej Makejev se dostal do zakončení, výborně ale zapracoval domácí útočník Enver Lisin, který zblokoval střelu soupeře.

02:20
    Úvod zápasu přináší hodně opatrný zápas. Ani jeden celek se nikam nežene, sledujeme klidný hokej.

01:06
    Niklas Svedberg musel být pozorný, před brankou byl nikým nehlídaný Mario Kempe. Do zakončení se tento talentovaný hráč neprobojoval.

00:47
    Anton Lazarev se dostal do zakončení, s jeho pokusem si dokázal brankář hostů poradit, a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Ufy.

00:01

Zápas za malý moment začne.
    Jakub Jeřábek, pátý nejproduktivnější bek KHL!

Gólová radost Kuby Jeřábka!???? #ccmhockey #madeofhockey (Repost @narodnitym)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kuljaš, Gončarov, Lepistö, Loginov, Arzamascev, S. Garejev, D. Vorobjov, Kornějev – J. Bodrov, Lisin, A. Lazarev – Korotkov, M. Majorov, Hartikainen – D. Makarov, Kaprizov, Malcev – Něstěrov, M. Vorobjov, Chripunov.

HC Viťaz: Saprykin (Säteri) – Golovkov, A. Semjonov, Katičev, Jeřábek, S. Romanov, Gimajev, Jepišin – Rubcov, Afinogenov, A. Nikulin – Makejev, Kopejkin, Kempe – M. Aaltonen, Vyglazov, Horák – A. Černov, Al. Stěpanov, Cyganov – Abdullin.

Rozhodčí: Bondar, Gusev – Litvinov, Nikolajev.
    Domácí absolvovali předzápasový trénink.

Nejproduktivnějším domácím hráčem je během posledních pěti zápasů Teemu Hartikainen, který zaznamenal 9 kanadských bodů za 5 branek a 4 asistence. Na druhé straně patří tento post Maximu Afinogenovi, který vstřelil tři branky a další tři přihrál.

V tabulce Západní konference jsou hosté na osmém místě (12-5-3-12; 49 bodů). V tabulce Východní konference jsou domácí na čtvrté pozici (16-3-5-9; 59 bodů).

HC Viťaz z posledních pěti zápasů vyhrál jen dva. Porazil Čerepovec 4:0 a Jaroslavl 2:1. Nestačil na Dynamo Minsk 0:3, Dynamo Moskva 3:4 po nájezdech a Petrohrad 0:4.

Salavat Julajev Ufa z posledních pěti zápasů vyhrála hned čtyři. Poradila si s Nižněkamskem 4:1, Kazaní 4:2, Nižnij Novgorodem 3:2 a Spartakem Moskva 4:3 v prodloužení. Prohrála v Soči 3:4 po nájezdech.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Salavat Julajev Ufa a HC Viťaz.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Jan Prošek

Góly a asistencie: 20. Loginov (A. Lazarev) – 54. M. Aaltonen (Kempe, Horák), 60. Horák (Kempe, Kopejkin)

HC Salavat Julajev Ufa: Svedberg (Gavrilov) – Kuljaš, Gončarov, Lepistö, Loginov, Arzamascev, S. Garejev, D. Vorobjov, Kornějev – J. Bodrov, Lisin, A. Lazarev – Korotkov, M. Majorov, Hartikainen – D. Makarov, Kaprizov, Maľcev – Něstěrov, M. Vorobjov, Chripunov.
    Viťaz Moskovská oblasť: Saprykin (Säteri) – Golovkov, Semionov, Katičev, Jeřábek, S. Romanov, Gimajev, Jepišin – Rubcov, Afinogenov, Nikulin – Makejev, Kopejkin, Kempe – M. Aaltonen, Vyglazov, Horák – A. Černov, Stepanov, Cyganov – Abdullin.

Rozhodca: Bondar, Gusev – Litvinov, Nikolajev