68 6 3
Norbert Gombos
2
7 4 6
Nedeľa 13.11.2016, 14:17Challenger Bratislava - Peugeot Slovak Open (krytý tvrdý povrch) • Finále

Víťazom turnaja Peugeot Slovak Open 2016 sa stal Norbert Gombos, ktorý vo finále porazil Mariusa Copila 7:6 (8), 4:6, 6:3. (16:29:19)

Koniec zápasu

3:6
    Norbert Gombos to zvládol. Premenil svoj druhý mečbal a teší sa z turnajového vavrínu. Tretí – rozhodujúci set získal Slovák pomerom 6:3.

30-40
    Copil zvládol výmenu po druhom podaní súpera a odvrátil prvý mečbal.

15-40
    Copilovi už zateká do topánok. Gombos má k dispozícii dva mečbaly.

15-30
    Galantský rodák po svojom druhom podaní odohral výbornú výmenu a má ďalší veľmi dôležitý fiftín. Slovák je už len dva fiftíny od turnajového víťazstva.

15-15
    Rumunský tenista sa nevzdá bez boja, čo dokázal aj počas tejto výmeny.

0-15
    Gombos začína ako z veľkej knihy. Získal prvý fiftín.

3:5
    Copil si podržal svoje podanie a vynútil si minimálne ešte jeden gem v tomto zápase. Gombos však už príde podávať na víťazstvo na turnaji.

40-30
    Po druhom podaní sa Copil presadil a má gembal.

30-30
    Gombos už súpera nechce pustiť do ďalšieho gemu a robí všetko preto, aby zápas ukončil už v tejto hre.

30-15
    Ďalší fiftín putuje na konto rumunského tenistu.

15-15
    Copil však veľmi rýchlo kontruje a vyrovnáva skóre.

0-15
    Gombos po prvýkrát v treťom sete získal prvý fiftín v geme.

2:5
    Koniec prestávky, podávať bude Marius Copil.

2:5
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:5
    Slovenský tenista zvládol veľmi náročný gem na podaní, ktorý zrejme bude z pohľadu celého zápasu označený za kľúčový. Slovák zvrátil stav 0:40 a dokázal celkovo odvrátiť v tejto hre päť brejkbalov súpera.

40-A
    Tak už bolo na čase! Gombos sa konečne dopracoval ku gembalu.

40-40
    Po tenkom ľade sa Gombosovi pohybuje dobre. Stále odoláva. Opäť sa ide do zhody.

A-40
    Rumun pracuje na comebacku ďalej. Znova sa dopracoval ku brejkbalu.

40-40
    Gombos si opäť poradil. Zlomové momenty zápasu slovenský tenista zvláda zatiaľ dobre.

A-40
    Dokonalý obrat Gombosa v tomto geme sa nekonal. Copil má k dispozícii ďalší brejkbal.

40-40
    Gombos aj tretí brejkbal súpera poslal do zabudnutia. Gem dospel do zhody.

40-30
    Slovenský tenista sa pomaly ale isto hrabe z poriadne kaše. Odvrátil aj druhý brejkbal, ale bude musieť uspieť ešte minimálne jedenkrát.

40-15
    Gombos esom odvrátil prvý brejkbal súpera.

40-0
    Gombos už vzniknutú situáciu chcel riešiť, ale cez svoj druhý servis sa mu to celé skomplikovalo. Jastrabie oko sa po tesnom údere Gombosa priklonilo na stranu Copila a ten má k dispozícii tri brejkbaly.

30-0
    Copil sa dostal do nebezpečného náskoku 30:0.

15-0
    Títo hráči sa snáď dohodli. :) Copil znova získal prvý fiftín v geme tretieho setu.

2:4
    Rumun musel ísť znova cez svoj druhý servis, ale zvládol to. Ukončil gem na podaní dobre, no stále je pozadu o jeden brejk.

40-30
    Copil lepšie zvládol výmenu po svojom druhom podaní a má gembal.

30-30
    Gombos vyrovnal skóre na 30:30 a o osude tohoto gemu sa rozhodne v jeho koncovke.

30-15
    Slovenský tenista je na koni a snaží sa súpera zaskočiť aktívnou hrou od základnej čiary.

30-0
    Rumun odskakuje Gombosovi na rozdiel dvoch fiftínov.

15-0
    Copilovi už tradične patrí prvý fiftín v geme.

1:4

1:4

1:4
    Gombos znova získal fiftín po svojom druhom podaní a ukončil tak úspešne ďalší gem na podaní. Slovenský tenista potvrdil získaný brejk z predošlej hry a vedie už 4:1.

15-40
    Gombos nezaváhal ani po svojom druhom podaní a má tak dva gembaly.

15-30
    Slováka drží servis. Zahral krásne eso.

15-15
    Gombos vyrovnal skóre.

15-0
    Copil znova získal prvý fiftín na začiatku gemu. Zatiaľ mu patrili všetky prvé fiftíny v jednotlivých gemoch tretieho setu.

1:3
    Copil pod tlakom musel ísť cez svoj druhý servis. Gombosovi sa naskytla šanca dostať sa bližšie k víťazstvu na turnaji a aj ju premenil. Po prvýkrát zobral Rumunovi podanie a v rozhodujúcom sete vedie už 3:1.

40-A
    Copilovi sa darí získavať kľúčové výmeny, ale teraz mu to nevyšlo a Gombos má prvý brejkbal v zápase.

40-40
    Gombos využil slabší druhý servis súpera a ide sa do zhody.

40-30
    Copil zvládol výmenu po svojom druhom podaní a má gembal.

30-30
    Copil je dnes na podaní suverénny. Ani tentoraz nechce súperovi dopriať brejkbalové šance.

15-30
    Gombos sa výborne presadil cez druhý servis súpera a dostáva sa do zaujímavého náskoku.

15-15
    Po druhom podaní Copila sa dostalo k slovu jastrabie oko, ktoré sa priklonilo na stranu Gombosa.

15-0
    Copilovi vychádzajú v treťom sete začiatky gemov. Znova získa prvý fiftín.

1:2

1:2

1:2
    Gombos si podržal svoje podanie ku 15. Slovák po druhýkrát v treťom sete vedie.

15-40
    Eso slovenského tenistu.

15-30
    A ďalší fiftín pribudol na konto domáceho tenistu.

15-15
    Gombos rýchlo kontruje.

15-0
    Copil sa aj do tretice na úvod gemu v treťom sete dokázal presadiť.

1:1
    Copil sa presadil aj cez svoj druhý servis a čistou hrou expresne rýchlo vyrovnal skóre na 1:1.

40-0
    Eso Mariusa Copila.

30-0
    Rumunský tenista sa opäť dokázal presadiť.

15-0
    Copil získava prvý fiftín aj na začiatku druhej hry tretieho setu.

0:1
    Gombos vybavil prvú hru tretieho setu na podaní úspešne.

6:4
    Copil zahral štrnáste eso a ukončil ním prvý set, ktorý získal 6:4. Jeho servis ešte posudzovalo jastrabie oko, ale challenge Rumuna sa ujal. O osude finálového zápasu rozhodne tretí set.

40-30
    Copil robí tretiu dvojchybu v zápase a trochu si komplikuje tento gem.

40-15
    Marius Copil sa dopracoval k dvom setbalom.

30-15
    Rumunský tenista znova musel ísť cez svoj druhý servis, ale tentoraz vo výmene uspel.

15-15
    Copil veľmi rýchlo vyrovnal skóre v tomto pre oboch tenistov dôležitom geme.

0-15
    Cez druhý servis Copila sa presadil domáci tenista.

5:4

5:4

5:4
    Gombos čistou hrou na podaní znížil stav v druhom sete na 4:5. Pred nami je kľúčová hra druhého dejstva, v ktorej bude podávať Copil.

0-40
    Štrnáste eso slovenského tenistu.

0-30
    Slovák opäť úspešný.

0-15
    Gombos podáva, aby sa udržal ešte v druhom sete a začal dobre. Získal v tejto hre prvý fiftín.

5:3
    Copil si bleskovo podržal svoj servis, keď mu opäť výborne fungoval servis. Rumunský tenista je už blízko k zisku druhého setu.

40-15
    Ďalšie eso Rumuna.

30-15
    Copilove eso potvrdilo aj jastrabie oko.

15-15
    Gombos sa ešte nevzdáva a bojuje.

15-0
    Rumun otvára ôsmy gem druhého setu pri podaní lepšie.

4:3

4:3

4:3
    Galantský rodák sa znova presadil cez svoj druhý servis a ukončil náročný gem na podaní úspešne. Domáci tenista však stále stráca na súpera brejk.

40-A
    Gombos sa trápi na prvom podaní. Druhý servis mu však vyšiel úspešne a dostáva sa do výhody.

40-40
    Jastrabie oko sa priklonilo na stranu Gombosa. Ten mohol zopakovať druhé podanie a následne dotiahnúť gem do zhody.

40-30
    Copil si vypracoval šiesty brejkbal v zápase. Z predchádzajúcich piatich premenil jeden.

30-30
    Gombos zahral eso.

30-15
    Rumunský tenista získal ďalší fiftín a opäť plánuje súpera na podaní potrápiť.

15-15
    Rozbehnutý Copil sa ho snaží brzdiť.

0-15
    Gombos vstupuje do ďalšieho gemu úspešne.

4:2
    Marius Copil potvrdil brejk z predchádzajúcej hry čistou hrou na podaní a vedie už 4:2.

40-0
    Copil si vypracoval rýchlo a ľahko komfortný náskok 40:0.

30-0
    Rumun sa dopracoval k ďalšiemu fiftínu.

15-0
    Copil začína cestu za potvrdením brejku úspešne.

3:2

3:2

3:2
    Gombos musel ísť v dôležitej chvíli opäť cez svoj druhý servis a tentoraz to už nedopadlo pre neho dobre. Copil premenil tretí brejkbal a z pohľadu druhého setu je momentálne na koni.

40-30
    Aj druhý brejkbal je už minulosťou. Gombos však má pred sebou ešte jednu ťažkú skúšku.

40-15
    Gombosovi vôbec v tejto hre nefunguje prvý servis. Napriek tomu zahral eso z druhého podania a odvrátil prvý brejkbal súpera.

40-0
    Toto už vôbec nevyzerá dobre. Gombos zaváhal opäť po druhom podaní a Copil má k dispozícii tri brejkbaly.

30-0
    Gombos sa dostáva do problémov. Slovák zaváhal pri svojom druhom podaní a súper má tak veľmi sľubný náskok 30:0.

15-0
    Copil získal prvý fiftín na returne v druhom sete.

2:2
    Rumunský tenista si poradil vo výmene po svojom druhom podaní a zvládol tak bez problémov aj druhý gem v druhom sete na podaní.

40-15
    Copil zvládol ďalšiu výmenu a vedie už 40:15.

30-15
    Gombosovi sa konečne podarilo zahrať pekný return, po ktorom sa presadil.

30-0
    Copil sa znova dokázal presadiť a vedie už 30:0.

15-0
    Copil získava prvý fiftín vo štvrtom geme druhého setu.

1:2

1:2

1:2
    Desiatym esom v zápase ukončil Gombos tretiu hru druhého setu. Slovenský tenista si pripisuje druhú čistú hru na podaní v rade.

0-40
    Zdá sa, že Gombos našiel recept na súpera. V tejto fáze zápasu ho doslova valcuje na podaní.

0-30
    Slovák pokračuje v úspešnom ťažení.

0-15
    Gombos v druhom sete je zatiaľ na podaní veľmi istý.

1:1
    Rumunský tenista vyrovnal skóre v druhom sete, keď si podobne ako súper v celku bez problémov dokázal podržať svoje podanie.

40-15
    Rumunský tenista opäť zahral delový nechytateľný servis.

30-15
    Gombos sa snaží zachytiť nástup súpera.

30-0
    Desiate eso Copila v zápase.

15-0
    Copil vletel do druhého gemu druhého setu úspešne.

0:1
    Slovenský tenista dosiahol svoju prvú čistú hru v zápase. Najlepším možným spôsobom tak odštartoval druhý set.

0-40
    Eso číslo osem pre Gombosa.

0-30
    Slovenský tenista si pripisuje ďalší fiftín.

0-15
    Gombos začal druhý set úspešne.

6:7
    Gombos to zvládol. Tajbrejk ukončil výsledkom10:8. Prvé dejstvo zvládol lepšie slovenský tenista, ktorý ho po infarktovej koncovke, keď premenil tretí setbal získal 7:6.

8-9
    Rumun zaváhal pri svojom druhom podaní a Gombos má tretí setbal. Druhýkrát sa ho bude snažiť využiť cez svoj servis.

8-8
    Po dobrom podaní sa presadil Copil a stav v skrátenej hre je opäť vyrovnaný.

7-8
    Gombos si podržal svoje podanie a má k dispozícii aj druhý setbal. Podávať však bude Copil.

7-7
    Copil zvládol mimoriadne dôležitú výmenu. Infarktový tajbrejk pokračuje ďalej.

6-7
    Rumunský tenista po výmene strán zaváhal na podaní opäť. Gombos má tak prvý setbal, ktorý sa bude snažiť využiť cez svoj servis.

6-6
    Gombos to zvládol. Odvrátil aj tretí setbal a vyrovnal stav na 6:6. Nasleduje opäť výmena strán. Copil má k dispozícii ešte jedno podanie.

6-5
    Slovenský tenista odvrátil aj druhý setbal súpera. Teraz však príde na podanie Copil, ktorý má stále ešte jeden setbal k dispozícii.

6-4
    Gombos zvládol výmenu po svojom druhom podaní a ešte sa drží v prvom sete.

6-3
    Copil je v tajbrejku na podaní zatiaľ stopercentný. Rumunský tenista sa dopracoval k trom setbalom.

5-3
    Po dlhšej výmene sa cez svoj druhý servis dokázal presadiť Copil. Rumun si drží výhodu jedného minibrejku.

4-3
    Gombos po výmene strán na podaní nezaváhal a znížil na 3:4.

4-2
    Gombos neuspel pri podaní a Rumun sa dostáva do prvého minibrejku. Za stavu 4:2 v prospech Copila si teraz hráči vymenia svoje strany.

3-2
    Deviate eso Copila v zápase a prvé v tajbrejku.

2-2
    Rumun sa presadil cez svoj druhý servis a vyroval na 2:2.

1-2
    Gombos uspel aj na druhýkrát. Domáci tenista po prvý raz v skrátenej hre vedie. Podávať však bude dvakrát Copil.

1-1
    Domáci tenista na podaní taktiež uspel. Skóre v tajbrejku je vyrovnané.

1-0
    Copil si na úvod tajbrejku udržal servis a vedie 1:0.

6:6
    Gombos si podržal svoj servis. Nasledovať bude skrátená hra – tajbrejk.

15-40
    Slovenský tenista sa dopracoval k dvom gembalom a schyľuje sa k tajbrejku.

15-30
    Gombos sa posúva do vedenia 30:15.

15-15
    Copil vyrovnal skóre v dvanástej hre zápasu.

0-15
    Gombos otvára posledný gem prvého setu úspešne.

6:5
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

6:5

6:5
    Copil už ďalšiu drámu nepripustil a esom ukončil gem na podaní. Rumunský tenista je znova o krok vpredu.

40-30
    Po druhom podaní Copila sa domáci tenista excelentne presadil a ešte sa tak môže pokúsiť zdramatizovať tento gem.

40-15
    Copil si pripísal po dobre zvládnutej výmene ďalší fiftín.

30-15
    Rumun však dvojchybu ihneď opravil a získal dôležitý fiftín z hľadiska ďalšej pohody v tomto geme.

15-15
    Druhá dvojchyba Copila v zápase.

15-0
    Copil otvára gem úspešným fiftínom. Zaúradoval jeho kvalitný servis.

5:5
    Norbert Gombos si podržal svoje podanie a opäť sa dotiahol na súpera. V prvom sete je domáci tenista v horšej pozícii, pretože musel iba doťahovať manko súpera, čo nie je dobré na psychiku.

30-40
    Gombos zvládol dôležitú výmenu po svojom druhom podaní a má gembal.

30-30
    Šieste eso rodáka z Galanty prišlo v pravý čas.

30-15
    Slovenský tenista je pod tlakom. Po svojom druhom podaní sa nedokázal presadiť.

5:4
    Rumun Copil si podržal svoje podanie a vedie 5:4. Gombos si v nasledujúcej hre už nemôže dovoliť stratiť svoj servis.

40-15
    Copil sa opäť dokázal presadiť cez svoj druhý servis.

30-15
    Siedme eso rumunského tenistu v zápase.

15-15
    Rumun opravil chybičku a vyrovnáva skóre.

0-15
    Copil robí prvú dvojchybu v zápase.

4:4
    Štvrté eso v zápase a druhé v tomto geme pre slovenského tenistu. Gombos si s prehľadom podržal svoj servis.

4:3
    Rumunský tenista sa presadil na podaní čistou hrou a dostáva sa opäť do tesného náskoku.

40-0
    Copil si veľmi pohodlne a rýchlo vypracoval komfortný náskok 40:0.

30-0
    Rumun získal ďalší fiftín po svojom druhom podaní.

15-0
    Gombos zatiaľ nevie nájsť recept na Copilov druhý servis.

3:3
    Gombos zavŕšil svoj obrat ziskom gemu. Slovenský tenista vyviazol z problémov bez ujmy a vyrovnal stav finálového zápasu na 3:3. O osude prvého setu rozhodne jeho druhá časť.

40-A
    Gombos otočil gem z 0:15 na A:40.

40-40
    Gombos zahral eso, ktoré muselo ešte potvrdiť jastrabie oko. Slovák odvrátil oba brejkbaly a poslal gem do zhody.

40-30
    Prvú brejkbalovú šancu súpera poslal Gombos do zabudnutia.

40-15
    Rumunský tenista si ako prvý z tejto dvojice vypracoval finálové brejkbalové šance. Má ich hneď dve.

30-15
    Copil sa opäť presadil pri podaní súpera a dostáva sa do nebezpečného náskoku.

15-15
    Copil skóre vyrovnal. Rumun predviedol kvalitný return.

0-15
    Gombos zahral kvalitný servis a na konte má prvý fiftín šiestej hry.

3:2

3:2

3:2
    Rumun si podržal svoje podanie aj po tretíkrát v rade. Gombos sa síce snažil dopracovať sa k prvému brejkbalu v zápase, ale súper v závere gemu predviedol výborné podanie, na ktoré nenašiel rodák z Galanty účinnú protizbraň.

40-30
    Copil zvládol dôležitú výmenu a má opäť gembal.

30-30
    Slovenský tenista dramatizuje piaty gem zápasu. Vyrovnal skóre na 30:30 a dostáva súpera pod menší tlak.

30-15
    Gombos sa pri podaní súpera dostal konečne do výmeny a napokon vyšiel z nej víťazne.

30-0
    Šieste eso v zápase pre Rumuna.

15-0
    Copil otvára gem na podaní esom.

2:2
    Gombos odvrátil črtajúce sa problémy pri podaní a napokon gem pohodlne dotiahol do úspešného konca.

30-40
    Po dlhšej výmene si fiftín pripisuje domáci tenista.

30-30
    Gombos skóre v geme vyrovnal na 30:30.

30-15
    Rumunský tenista sa chystá v tomto geme poriadne potrápiť súpera na podaní.

15-15
    Copil sa presadil vo výmene po druhom podaní Gombosa.

0-15
    Jastrabie oko sa znova priklonilo na stranu domáceho tenistu.

2:1

2:1

2:1
    Rumunský tenista zvládol druhý gem na podaní. Svoj servis si podržal ku 30 a po druhýkrát v zápase tak vedie.

40-30
    Ďalšie eso Copila.

30-30
    Rumun sa snaží vyvrátiť moje tvrdenia a zahral tretie eso v zápase.

15-30
    Copilovi zatiaľ dnes servis veľmi nefunguje. Gombos sa snaží toho využiť.

15-15
    Gombos fantastickým returnom po druhom podaní súpera získal fiftín.

15-0
    Rumunský tenista zahral druhé eso v zápase.

1:1
    Gombos si podržal svoj servis, keď gem na podaní ovládol ku 15.

15-40
    Prvé eso domáceho tenistu.

15-30
    Gombos uspel vo výmene, no pomohlo mu aj jastrabie oko.

15-15
    Copil prekvapil Gombosa na podaní a vyrovnal stav v druhom geme na 15:15.

0-15
    Slovák začal druhý gem na podaní úspešne.

1:0
    Esom ukončil Copil úvodný gem zápasu a ujíma sa vedenia 1:0.

40-30
    Copil znova zvládol výmenu po svojom druhom podaní a má prvý finálový gembal.

30-30
    Copilovi v úvode zápasu nefunguje prvý servis. Napriek tomu, zvládol výmenu po druhom podaní a vyrovnáva stav v úvodnom geme.

15-30
    Slovenský tenista uspel pri druhom podaní súpera a na konto mu pribudol ďalší fiftín.

15-15
    Copil sa dokázal presadiť cez svoj druhý servis a na konte má svoj prvý fiftín vo finále.

0-15
    Úvodný fiftín finálového súboja získal domáci Gombos.

0:0

Vzájomné zápasy:
    Marius Copil a Norbert Gombos sa stretnú vo vzájomnom zápase po druhýkrát v kariére. Premiérový vzájomný duel odohrali v roku 2015 v Davis Cupe, kde Rumun vyhral v štyroch setoch 7:6, 6:7, 6:4, 7:6. V prospech Copila hovorí vyššie rebríčkové postavenie i doterajšie vzájomné zápasy. Gombos však je forme a navyše bude hrať v domácom prostredí.

Marius Copil je 26-ročný rumunský tenista, ktorý sa narodil v meste Arad. Vo svetovom rebríčku mu patrí 138. miesto, najvyššie bol na 124. mieste (august 2013). Zverenec trénera Andreia Mlendea vybojoval na okruhu Challengers tri tituly. Na turnaji Peugeot Slovak Open je po štvrtýykrát v kariére. Vlani tu zaznamenal svoj najlepší výsledok, keď postúpil do semifinále, kde už ale nestačil na neskoršieho víťaza Gerasimova. Copil si zahrá svoje ôsme finále v kariére na okruhu ATP Challenger Tour, tretie v tomto roku.

Norbert Gombos je 26-ročný slovenský tenista, ktorý sa narodil v Galante. Vo svetovom rebríčku mu patrí 160. miesto, najvyššie bol na 103. mieste (máj 2015). Zverenec trénerov Ladislava Simona a Ladislava Olasza vybojoval na okruhu Challengers tri tituly. Na turnaji Peugeot Slovak Open je po siedmykrát v kariére, pričom hlavnú súťaž hrá po piaty raz. Vlani tu vyrovnal svoj najlepší výsledok z predchádzajúceho roka, keď postúpil do štvrťfinále, kde už ale nestačil na neskoršieho víťaza Gerasimova. Gombos si zahrá svoje deviate finále v kariére na okruhu ATP Challenger Tour, tretie v tomto roku.

Na Slovensku v Bratislave sa od 7. do 13. novembra odohráva mužský tenisový turnaj hraný v rámci Challenger Tour pod názvom Peugeot Slovak Open 2016. Podujatie s dotáciou 85 000 eur sa hrá v Národnom Tenisovom Centre v hale na tvrdom povrchu. Do finále turnaja postúpili Marius Copil z Rumunska a Norbert Gombos zo Slovenska.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 14:15.