Žilina B – Nitra 4:1 (kon.) | Spiš. N. Ves – Lipany 6:0 (kon.) | MFK Zvolen – Košice 1:2 (kon.)
Bardejov – Lok. Košice 0:2 (kon.) | Haniska – R. Sobota 2:2 (kon.) | Nové Mesto n/V – B. Bystrica 2:1 (kon.)
Martin – Šamorín 3:4 (kon.) | Poprad – L. Mikuláš 2:3 (kon.)
MŠK Fomat Martin
3:4 (2:2)
FC ŠTK 1914 Šamorín
Sobota 12.11.2016, 13:30 • Štadión FK Slovan Žabokreky • MONACObet liga

Vážení diváci, vitajte pri priamom prenose zo zápasu 17. kola druhej ligy skupiny Západ. V dnešnom súboji sa stretnú MŠK Fomat Martin a FC ŠTK 1914 Šamorín. Stretnutie sa začne o 13:30.

Šamorín sa zo série nepriaznivých výsledkov dokázal oklepať a v minulom kole porazil rezervu Slovana Bratislava. Hostia sa nachádzajú na štvrtom mieste tabuľky so ziskom 28 bodov. Rozdiel medzi domácim Martinom a hosťami zo Šamorína je markantný, konkrétne 16-bodový. FC ŠTK bude favoritom zápasu aj vďaka tejto štatistike.

Martinčania držia aktuálnu desiatu priečku a to vďaka dvanástim bodom. V poslednom kole Martin prehral v Banskej Bystrici hanebne 0:4, na tento zápas chcú domáci čo najskôr zabudnúť. MŠK Fomat Martin môže favorita zo Šamorína prekvapiť, ale bude to naozaj ťažké.

27. augusta sa medzi týmito tímami zrodila remíza. Ani jeden z celkov nebol schopný vstreliť gól, mužstvá si body podelili.

MŠK Fomat Martin: Hažer – Boďa, Romančík (C), Palenčár, Ďungel, Ďanovský, Burger, Gríger, Repáň, Koleno, Lanko
    Náhradníci: Melich, Sapieta, Jesenský, Bobok, Feriančik

FC ŠTK 1914 Šamorín: Hajdúch – Horváth (C), Adrian Auban, Dos Santos, Mezovský, Ágh, Edginton, Souza Santos, Marič-Bjekič, Silvino Da Cruz, Králik
    Náhradníci: Špánik, Pončák, Čemba, Poser, Ozogány, Mariotto Dos Santos

Rozhodca: Michal Čiernik – Peter Mihalík, Roman Poracký.

1

2
    Aktívnejšie začali hostia zo Šamorína, ktorí zahrozili z krídla už v druhej minúte.

3
    Teraz zahrozil aj domáci Martin, ten ale nič závratné neukázal.

4
    Hostia zakladajú postupnú akciu z vlastnej polovice, domáci tím sa bráni.

5
    Prvý strelecký pokus šiel mimo bránu, postarali sa o to futbalisti Šamorína.

6
    Útok Fomatu bol zastavený až v šestnástke hostí!

7
    A ďalší útok domáceho tímu, ktorý sa evidentne začína prebúdzať.

8
    Bola nariadená penalta pre hostí.

8
    Šamorín dáva gól! Hostia sa ujímajú vedenia po góle zo značky bieleho bodu! LUCAS HENRIQUE DOS SANTOS sa nemýlil a brankára Hažera prekonal!

10
    Ofsajd domáceho hráča, skvelý vstup do zápasu z pohľadu hostí!

11
    Martin chce odpovedať čo najskôr, strela mimo bránu Hajdúcha nemohla znepokojiť.

13
    Domáci sú aj napriek inkasovanému gólu asi lepším družstvom, pridávajú druhu strelu mimo bránu.

14
    Šamorín sa bráni dobre a likviduje aj túto šancu Martina.

15
    Martinčania to teraz skúsili cez krídlo, žiaľ, neúspešne.

16
    Po štvrťhodine hry je na tom lepšie Šamorín, ktorý vyhráva vďaka gólu z penalty.

17
    Martin dal gól! Aktívny Martin sa dočkal! Domáci vyrovnávajú na 1:1, odpoveď na seba nenechala dlho čakať! RADOSLAV ĎANOVSKÝ využíva taktiež ponúknutý pokutový kop.

19
    Sledujeme skvelý duel, oba tímy už skórovali a diváci majú z hry radosť.

20
    Martin pridáva ďalšiu strelu mimo bránu, Hajdúch sa hnevá na svojich obrancov.

21
    Strelou mimo sa prezentovali aj hostia, pokračujeme v naozaj dobrom tempe.

22
    Hráči Šamorína sa ocitli v ofsajde, voľný kop pre Martin.

23
    Hostia sa teraz ubránili, na druhej strane nedokázali svoju aktivitu prejaviť do gólu.

24
    Útočný faul Martina, lopta pre Šamorín.

25
    Martin dal gól! Domáci otáčajú vývoj duelu a Martin tak vedie na začiatku 25. minúty 2:1! Postaral sa o to MARTIN BOĎA, ktorý prekonáva Hajdúcha!

26
    Rohový kop pre skvele hrajúcich futbalistov Martina.

27
    Až postranný rozhodca ukončil snahu Martina o tretí gól, píska sa ofsajd.

28
    Žltú kartu dostáva Horváth (FC ŠTK 1914 Šamorín).

30
    Šamorín dáva gól! Máme o päť minút neskôr a stav je opäť vyrovnaný! Šamorín vyrovnáva na 2:2! Autorom gólu je LEONEL ADRIAN AUBAN.

31
    V úvodnej polhodine sme videli už štyri góly, je sa na čo pozerať.

32
    Pokračujeme vo vysokom tempe, tretiu strelu na bránu si pripisujú hostia.

33
    Faul Martina znamená nebezpečnú štandardnú situáciu pre Šamorín.

34
    Žltú kartu dostáva Ďanovský (MŠK Fomat Martin).

35
    Štandardka sa gólom neskončila, pri lopte ostávajú futbalisti Šamorína.

36
    Desať minút do konca prvého polčasu, dočkáme sa aj piateho gólu?

37
    Domáci sú v tejto fáze zápasu o niečo aktívnejší.

39
    Piaty rohový kop zápasu, na svoje konto si ho pripisujú hostia.

40
    Po piatom rohu sme piaty gól nevideli, Martin sa ubránil.

41
    Lopta na kopačkách hostí, tí sa snažia prekonať Hažera.

42
    Akcia po pravom krídle hosťom nevyšla.

42
    Striedanie v tíme MŠK Fomat Martin: z ihriska odchádza Boďa, prichádza Bobok.

43
    Opakovala sa rovnaká situácia, brankár Hažer zasahovať nemusel.

44
    Strela mimo bránu aj v podaní domácich, do konca polčasu nám zostáva približne minúta.

45
    Vyzerá to tak, že štvrtý rozhodca nenadstaví ani minútu.

45+1

46

47
    Okamžite po začiatku druhého polčasu sú pri lopte hostia, Martinčania ale zabojovali a loptu získali oni.

48
    Faul MŠK v strede ihriska, voľný kop pre Šamorín.

49
    Šamorín z voľného kopu veľa nevyťažil.

51
    Strelu mimo bránu si na svoje konto pripisuje Šamorín, ktorý začal druhý polčas lepšie.

52
    Martin drží loptu na svojich kopačkách, ale zrazu ju stráca!

53
    Šamorín dáva gól! Z protiútoku je presný zásah v bráne Hažera! Rýchly brejk Šamorínčania dokázali využiť a v zápase druhýkrát vedú! LUCAS HENRIQUE DOS SANTOS sa zapísal do stretnutia svojim druhým gólom a svoj tím posiela do vedenia.

55
    Hostia dokonale využili chybu súpera, Martin tak v zápase opäť prehráva a navyše sa musí brániť aj teraz.

56
    Martin má ešte dosť času na to, aby so zápasom niečo spravil. Domáci futbalista aktuálne podniká výpad po ľavej strane.

57
    Snaha domáceho hráča vyšla nazmar, obrana Šamorínu ostáva pozorná.

58
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Králik, prichádza Čemba.

59
    Postupným útokom sa FC ŠTK snaží vymyslieť niečo, čo by obranu Martina dokázalo prekvapiť.

60
    Máme za sebou hodinu hry, v ktorej je na tom o niečo lepšie celok zo Šamorína.

61
    Šamorín dáva gól! Prvý raz v zápase jeden z tímov vyhráva už o dva góly! LEONEL ADRIAN AUBAN dokázal domáceho brankára prekonať už po druhýkrát a hostia vyhrávajú už 4:2!

63
    Strela mimo bránu od aktívnych hostí, rozohráva Hažer.

64
    Zahrozili aj domáci, brankár Hajdúch bol pozorný a s domácim pokusom si poradil.

65
    Ofsajd hostí, Šamorín by už tak výrazne útočiť nemal, môže sa to vypomstiť.

66
    A ďalšie ofsajdové postavenie hosťujúceho hráča.

68
    Domáci tréner sa musí zamyslieť nad tým, ako by svojmu tímu dokázal pomôcť.

69
    Minúty pomaly plynú a Martin je bez lopty. Hráči Šamorínu ukazujú, ako sa to má pri takejto situácii robiť.

70
    Teraz prichádza na rad rohový kop Martina, dokážu sa domáci do zápasu vrátiť? Majú na to ešte 20 minút + nadstavený čas.

71
    Gól po rohu neprišiel, Šamorín loptu odkopáva ďaleko preč.

72
    Martin dal gól! Po šiestom rohovom kope ale gól prichádza, Martin znižuje na rozdiel jediného gólu! RADOSLAV ĎANOVSKÝ sa v zápase presadil už druhýkrát a dáva domácim iskierku nádeje.

73
    Striedanie v tíme MŠK Fomat Martin: z ihriska odchádza Repáň, prichádza Jesenský.

74
    Parádna zápletka pokračuje, domáci Martin sa do zápasu vrátil a je pri lopte.

76
    Začala sa nám posledná štvrťhodina, psychicky sú na tom lepšie domáci, ale gólovo vedú stále hostia.

77
    Šamorín útočí, na polovici Martina si vybojoval vhadzovanie.

77
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Souza Santos, prichádza Mariotto Dos Santos.

78
    Snahu hostí dobrým zákrokom skazil jeden z obrancov.

79
    Fomat Martin stratil loptu v strede ihriska, takto sa góly rozhodne nedávajú.

80
    Sledujeme veľa strát lôpt, ani jeden z trénerov nemôže byť spokojný.

81
    Šanca Martinu sa gólom neskončila, brankár Hajdúch naťahuje čas ako sa dá.

83
    Siedmy roh v zápase pre Martin, ktorému začína prihárať.

84
    Štandardka gól nepriniesla, Šamorín sa dokonale ubránil.

85
    Hostia zaútočili, jeden z postranných rozhodcov im ale ďaleko zájsť nepovolil. Píska sa ofsajd.

86
    Hostia domácim veľa nedovolili a teraz loptu získali po nepresnosti jedného z hráčov.

87
    Dnešné stretnutie sleduje 100 divákov.

88
    Do konca zápasu ostáva zopár minút a pri lopte sú naďalej Šamorínčania.

89
    Žltú kartu dostáva Hajdúch (FC ŠTK 1914 Šamorín).

90
    Ešte jeden roh budú zahrávať domáci Martinčania.

90+1
    Rohový kop im ale nevyšiel a do protiútoku vyrazili hostia.

90+1
    Nadstavujú sa 2 minúty.

90+1
    Žltú kartu dostáva Burger (MŠK Fomat Martin).

90+2
    Domáci futbalista si musel vypomôcť faulom, inak by hrozilo gólové zakončenie. Sekundy plynú rýchlo, hostia sa s rozohrávkou neponáhľajú.

90+3

Vyrovnaný duel až do samého záveru. To priniesli tímy Martina a Šamorína. Šťastnejší sú nakoniec hostia, ktorí porazili tím z Turca po výhre 4:3. Dvomi gólmi sa prezentovali až traja hráči. O víťazný zásah sa postaral Leonel Adrian Auban. Šamorín vyhráva druhý zápas po sebe a drží si kontakt s čelom tabuľky.

To je odo mňa nateraz všetko, prajem príjemný zvyšok soboty. (16:01:15)

Viktor Kalinács

Hľadáme spravodajcu pre tím FC ŠTK 1914 Šamorín. Viac informácií tu.

Góly: 17. Ďanovský (pen.), 25. Boďa, 72. Ďanovský – 8. Dos Santos (pen.), 30. Adrian Auban, 53. Dos Santos, 61. Adrian Auban

Karty:   34. Ďanovský (MRT), 90+1. Burger (MRT) – 28. Horváth (SAM), 89. Hajdúch (SAM)