Brazília – Argentína 3:0 (kon.) | Arménsko – Čierna Hora 3:2 (kon.) | Francúzsko – Švédsko 2:1 (kon.)
Česko – Nórsko 2:1 (kon.) | Sev. Írsko – Azerbajdžan 4:0 (kon.) | San Maríno – Nemecko 0:8 (kon.)
Dánsko – Kazachstan 4:1 (kon.) | Rumunsko – Poľsko 0:3 (kon.) | Anglicko – Škótsko 3:0 (kon.)
Malta – Slovinsko 0:1 (kon.) | Slovensko – Litva sk 4:0 (kon.)
Slovensko
4:0 (3:0)
Litva
Piatok 11.11.2016, 20:45 • City Arena, Štadión Antona Malatinského v Trnave • Kvalifikácia MS (Európa) • Skupina F

Pekný večer z Trnavy! (22:52:16)

Ján Kozák, tréner Slovenska:
    Zápas sa ľahko hodnotí, chlapci prišli vyhrať to bolo vidno už na tréningu. Prvý polčas bol excelentný. To sa vidí málokedy. Druhý polčas ste hostí nútili hrať do plných, padol štvrtý gól, viac by sme už asi chceli priveľa. Chlapci si vďaku zaslúžia, pochvalu, škoda, že nebol plný štadión.

Je koniec a naši reprezentanti vyhrali nad Litvou 4:0. Góly dávali Nemec, Kucka, Škrtel a Hamšík. Výborný výkon korunovali aj streleckou prevahou. Diváci môžu byť s dnešným zápasom spokojní. O malú chvíľu prinesieme vyjadrenie trénera Kozáka po zápase.

90+2

90+2
    Diváci tlieskajú v stoji. Naši hráči si to plne zaslúžia.

90+1
    Rozhodca pridáva minimálne dve minúty.

90
    Posledné minúty zápasu a v šestnástke hostí sa zrazili dvaja hráči. Teraz sa nehrá.

89
    Weiss dohral, za potlesku divákov ho strieda Bero.

88
    Ruzgis prišiel do hry namiesto Valskisa.
    87. Marek HAMŠÍK - 4:0

87
    Slovensko dalo gól!
    Je to 4:0. V závere zápasu sa do šestnástky dostal MAREK HAMŠÍK a pridal štvrtý zásah. Je to jeho jubilejný dvadsiaty gól v národnom drese.

85
    Litva sa v závere dostáva do držania lopty, ich tlak je symbolický.

84
    Mak ešte pred striedaním vybojoval rohový kop. Naši ho rozohrajú centrovanou loptou a Ďurica sa dostal k zakončeniu. Gólman hostí chytá.

83
    Mak strieda, príde Švento.

82
    Tréner Kozák chystá striedanie.
    81. Vykintas Slivka (LIT), Arvydas Novikovas (LIT)

81
    Slivka sa dostal do šestnástky a našiel Novikovasa. ten sa dostal k strele, ale bola blokovaná pred Kozáčikom. Skóre sa nemení a Kozáčik je blízko k čistému kontu.

80
    Do konca zápasu ostáva niečo viac ako desať minút, zápas sa prakticky dohráva. Tréner Kozák šetrí striedaniami. Šancu mladším a širšiemu kádru dá zrejme v priateľskom zápase s Rakúskom.

79
    Slivka sa dral do zakončenia pred Kozáčika, ale pošmykol sa, z jeho šance nebolo napokon nič.

78
    Dnešné stretnutie sleduje 9653 divákov.

77
    Michal Ďuriš nahradil strelca prvého gólu Slovenska Adama Nemca.

77
    Kozáčik skvele vybehol proti útočiacemu hráčovi Litvy a zmaril jeho šancu. Aj keď nemal dlho prácu, vyznamenal sa.

76
    Weiss už mohol ísť do útoku, ale lopta mu v ťažkej pozícii skočila a už bol pri nej súper.

75
    Aj pätnásť minút pred koncom zápasu absolútne dominujeme a drží opraty zápasu pevne v rukách.

73
    Náš pokus o strelu bol blokovaný, musíme loptu posúvať od obrany. Diváci skandovane tlieskajú.

73
    Ďalší rohový kop po útoku cez Hamšíka. Do šestnástky mieria Ďurica so Škrtelom.

72
    Novikovas trafil iba Kucku a naši mohli ísť do kontry. Je z toho rohový kop.

71
    Faul našich a priamy kop Litvy blízko našej šestnástky.

70
    Do konca tohto duelu ostáva čosi viac ako 20 minút, hostia sa stále bránia na svojej polovici. Weiss si chcel prihrať s Pekaríkom, ale krajný obranca jeho úmysel nepochopil.

68
    Kombinácia pred šestnástkou Litvy skončila na Škriniarovi, tomu sa prihrávka odrazila od nohy a musel sa snažiť, aby loptu získal späť.

67
    Weiss opäť faulovaný, jeho pohyb robí súperovi problém. Držíme loptu a hráme do plných radov hostí.

66
    Slováci si zápas užívajú. Aj tí na ploche, aj tí na tribúnach. Pravda, tempo trochu opadlo, ale naši hráči bavia aspoň kombináciou.

65
    Weiss si pomohol finesou a hráč Litvy ktorý ho strážil pre to nemal pochopenie. Pomohol si faulom a rozhodca píska. Držíme loptu na polovici súpera.

64
    Kucka vyslal na bránu hostí strelu, mierila mimo a gólman Litvy nemusel zasahovať.

63
    Teraz sa naši chlapci hrajú so súperom v jeho šestnástke. Viacero z nich mohlo strieľať, ale vždy si chceli vytvoriť lepšiu pozíciu. Napokon je z akcie priamy kop po faule hostí.

62
    Litva ukázala už počas prvého polčasu, že vie zaútočiť, ku gólu im však vždy niečo chýbalo.

61
    Kuklys pošle loptu do šestnástky, Slivka strelou trafil Nemca, napokon sme sa však ubránili.

60
    Po hodine hry stále vidíme svižný futbal, aj keď naše mužstvo má náskok. Teraz sa budeme brániť rohu Litvy.

58
    Nemec posunul na Weissa a ten po behu do šestnástky bol zrejme faulovaný, ale rozhodca má iný názor. Weiss sa rozčuľuje. Hrá sa však ďalej.

56
    Jeden z hráčov hostí, konkrétne Černych na moment prestal hrať a naši zakopli loptu do zámedzia. Po chvíli sa hrá ďalej.

55
    Litva teraz drží loptu na polovici domácich, Novikovas ukončil akciu centrom nad bránu Kozáčika.

54
    Tlak Slovenska vyústil do spätnej prihrávky a strele Škriniara. Tá iba tesne minula bránu Šetkusa. Diváci tlieskajú.

53
    Slováci kopali aj rohový kop, ale ďalší gól nepridali.
    52. Žltá karta pre Freidgeimasa.

52
    Kontra Weissa a Freidgeimas ho fauloval. Vidí po akcii žltú kartu.

50
    Center hostí priamo na Kozáčika, ten vyboxoval na rohový kop Litvy.

49
    Vaitkūnas si z obrany nabehol a zo stredu pred šestnástkou skúsil strelu. Kozáčikovi lopta vypadla, ale rýchlo ju vzal späť do rukavíc.

48
    Diváci na tribúnach teraz skandujú meno Mareka Hamšíka. Celé mužstvo by si zaslúžilo pochvalu za výkon v prvom polčase.

47
    Hamšík sa predieral cez stred ihriska, síce o loptu prišiel, ale ostávame útočiť. Weiss posielal z pravej strane loptu do šestnástky, nikto v bielom však neskóroval.

46
    Pokračujeme v druhom dejstve. Naši ani hostia nestriedali.

46

Polčas s poradovým číslom jeden sme zvládli na výbornú. Vedieme 3:0 a predvádzame výborný futbal. Góly dávali Nemec, Kucka a Škrtel. Do druhého polčasu sa dostaneme asi o 21:48.

45+1

45+1
    Polčas sa skončil.

45+1
    Hamšíkova strela a gólman vyrazil, budeme kopať rohový kop.

45
    Ešte roh pre Slovensko, všetko už v nadstavenom čase.

44
    Polčas sa blíži ku koncu. Dážď neustáva, ale našich hráčom to nebráni v hre vpred.

42
    Slovenský tím si zápas zjavne užíva. Vysoké vedenie a vidíme aj prudké kolmice na útočiacich hráčov.

40
    Do konca polčasu ostáva päť minút a akcia po ľavej strane takmer priniesla gól v sieti Litvy. Hamšík prihrávku od Nemca nevyužil a prestrelil bránu Šetkusa.

38
    Hostia sa ojedinele dostali do šance. Ich snahu zmaril ofsajd.

37
    Polčas sme zvládli zatiaľ vynikajúco. Toto je výborný výkon našich chlapcov. Hostia sú na uterák.
    36. Martin ŠKRTEL - 3:0

36
    Je to 3:0! Pekný Weissov center z ľavej strany doletel až na vzdialenejšiu tyč a tam zasunul loptu do brány MARTIN ŠKRTEL. Náš kapitán upravil na rozdiel triedy.

35
    Faul na agilného Maka. Slováci majú výhodu priameho kopu z polovice súpera. Pri lopte Weiss.

34
    Kozáčikova brána v ohrození, Novikovas poslal strelu tesne nad bránu Slovenska.

33
    Chvedukas strieda Žulpu. Prvé striedanie v tíme Litvy.

31
    Po polhodine hry máme jednoznačne navrch, hostia síce miestami dlhšie držia loptu, ale nič im to nie je platné. Góly dávali zatiaľ iba Nemec a Kucka.

30
    Hostia si takmer po hlavičke dali vlastný gól. Slováci ostávajú v tlaku. Prenikajúceho Škriniara zastavil asi až tretí brániaci súper.

29
    Slovákom s blokovaním prihrávky hostí pomohol aj rozhodca a Škriniar môže poslať loptu vyššie. Napokon sa do hry dostal aj Kozáčik, keď odkopnutú loptu musel hasiť pri rohovej zástavke. Nelenil a poslal ju späť na útočiacich Slovákov a my budeme kopať roh.

28
    Pekná akcia v podaní našich. Mak posunul na pravú stranu, Pekarík z krídla našiel Hamšíka a náš mozog tímu hľadal niekoho vpredu. Nenašiel nikoho a prihrávka končí v zámedzí.

27
    Nemec faulovaný pri preberaní lopty a môžeme rozohrávať od polovice ihriska. Loptu dostáva Hamšík a naši hráči idú postupne bližšie k bráne hostí.

26
    Rohový kop pre Slovensko. Mak pošle loptu šestnástky. Hostia sa ubránili, Černych sa dostával do kontry a musel byť faulovaný. Rozhodca píska pre Litvu.

25
    Menší náznak šance hostí, ale napokon sa k strele nedostali. Kozáčik stále s čistým kontom a treba pochváliť aj našu obranu.

24
    V Trnave prší, je teda fajn, že sa nám podarilo skórovať a môžeme kontrolovať hru.

23
    Valskis skúsil strelu z diaľky, ale jeho pokus bol blokovaný a Kozáčik nemusel zasahovať. Ďurica je späť a sme v plnom počte.

22
    Ďurica je v zámedzí a chvíľu hráme o muža menej. Hrajú hostia.

20
    Dobrých dvadsať minút Slovákov a vedenie 2:0 prináša pokoj na naše kopačky. Hra je prerušená a Ďurica je na zemi. Prichádza k nemu lekársky tím.
    19. Marek Hamšík (SVK)

19
    Strela Mareka Hamšíka a gólman Šetkus sa musel hodiť, aby zabránil gólu. Roh sme napokon nevyužili a musíme sa brániť kontre hostí.

18
    Center z pravej strany teraz neznamenal hrozbu pre hostí, ale tí sú zjavne zaskočení po rýchlych góloch.

17
    Hubočan s Ďuricom vyviezli loptu a Škriniar bol pred šestnástkou faulovaný. Máme loptu.

16
    Teraz takmer vlastný gól Slovenska pri odkope nášho obrancu. Kozáčik ostal prekvapený, ale hostia roh nevyužili. Stále vedieme 2:0.
    15. Juraj Kucka (SVK) - 2:0

15
    Krásna akcia Slovenska a vedieme 2:0. Krátke prihrávky na polovici súpera, prenesenie hry na pravú stranu a po centri skóruje krásnou strelou JURAJ KUCKA.

13
    Je to výborné, rýchly gól proti nepríjemnému súperovi vždy poteší. Hostia môžu odpovedať z rohu, domáci tím sa ubránil, ale Litva stále drží loptu.
    12. Adam Nemec (SVK) - 1:0

12
    Teraz to už vyšlo a diváci aj hráči sa tešia. Pekarík nacentroval na vysokého ADAMA NEMCA a ten nedal hlavou šancu brankárovi Šetkusovi.

11
    Nemec spracoval loptu a posunul vpred na Weissa. Ten obišiel súpera a posunul späť na nabiehajúceho Kucku. Juraj poslal strelu nad bránu brány Litvy.

10
    Weiss pri lopte, ale aj jeho pokus skončil mimo hry.

9
    Škriniar chcel urýchliť hru v strede ihriska, ale jeho prihrávka na krídlo bola veľmi nepresná a končí v zámedzí. Musíme čeliť útoku Litvy.

8
    Naši sú na polovici Litvy, ale viac ako nepresnosť divákom neponúkli. Sme však aktívni a naše šance sú nebezpečné.

7
    Hubočan si poradil s Černychom a Slováci idú vpred. Pribrzdil ich faul, ale lopta smeruje na Maka.
    6. Róbert Mak (SVK)

6
    Mak potvrdzuje dobrú formu z klubu či repre. Skúsil aj druhú strelu v krátkom slede a gólman Litvy opäť v práci. Poradil si aj tento raz, skóre sa nemení.

5
    Priamy kop zo stredu hosťujúcej polovice, lopta sa dostala k Makovi a náš reprezentant skúsil peknú strelu. Gólman Šetkus strelu vykryl.

4
    Hamšík skúšal prihrať stredom poľa, Nemec sa k lopte dostal iba na moment a hneď hrajú hosťujúci hráči.

3
    Lopta na Černycha v útoku hostí adresáta nenašla, naši chlapci postupne rozohrávajú cez stopérov.

2
    Odkop Hubočana ukončil mierny tlak hostí v strede ihriska, následne sa hostia dostali aj pred bránu, ale center z ľavej strany nenašiel adresáta.

1
    Hostia rozohrali a hrajú v zeleno – žltej kombinácii. Domáci sú celí v bielom.

1

Stanislav Šesták sa oficiálne lúči s reprezentáciou Slovenska. Účastník MS 2010 a ME 2016 si vyslúžil potlesk obecenstva.

Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel, Ďurica, Hubočan – Škriniar – Weiss, Kucka, Hamšík, Mak – Nemec
    Náhradníci: Novota, Dúbravka, Sabo,Greguš, Kiss, Bero, Lobotka, Hrošovský, Saláta, Švento, Ďuriš, Holúbek

Litva: Šetkus – Vaitkunas, Girdvainis, Freidgeimas, Andriuškevičius – Žulpa, Kuklys – Novikovas, Slivka, Černych – Valskis
    Náhradníci: Zubas, Gertmonas, Klimavičius, Slavickas, Grigaravičius, Chvedukas, Klimavičius, Ruzgis, Paulis, Lukša

Rozhodca: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis.

V Trnave sa v rámci F-skupiny kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta do Ruska 2018 stretne reprezentácia Slovenska a výber Litvy.

Zápas má výkop v piatok 11. novembra o 20.45. Zápas v City Arene Štadióna Antona Malatinského určite nebude vypredaný.

Trénerovi Kozákovi chýbajú niektoré mená. Kvôli zraneniam z kádra vypadli Viktor Pečovský, Norbert Gyömbér a Ondrej Duda. Tréner Kozák nominoval reprezentantov do 21 rokov Milana Škriniara, Matúša Bera a aj Stanislava Lobotku. Do nominácie sa vracia Peter Pekarík a Vladímír Weiss mladší.

Pred duelom v Trnave majú Kozákovi zverenci v F-skupine zatiaľ na konte tri body za dve prehry v Slovinsku a proti Anglicku. Litva je v tabuľke druhá s piatimi bodmi. Hostia remizovali doma so Slovinskom (2:2) a bod získali aj v Škótsku (1:1). Plný počet získali v súboji proti Malte (2:0).

Nominácia Slovenska:

Brankári: Matúš Kozáčik (Viktoria Plzeň), Ján Novota (SK Rapid Viedeň), Martin Dúbravka (FC Slovan Liberec)

Obrancovia: Peter Pekarík (Hertha Berlín), Martin Škrtel (Fenerbahce Istanbul), Ján Ďurica (Trabzonspor), Tomáš Hubočan (Olympique Marseille), Kornel Saláta (ŠK Slovan Bratislava), Milan Škriniar (Sampdoria Janov)

Stredopoliari: Matúš Bero (Trabzonspor), Ján Greguš (FC Kodaň), Marek Hamšík (SSC Neapol), Jakub Holúbek (MŠK Žilina), Patrik Hrošovský (Viktoria Plzeň), Filip Kiss (FK Haugesund), Juraj Kucka (AC Miláno), Stanislav Lobotka (FC Nordsjaelland), Erik Sabo (Beitar Jeruzalem), Dušan Švento (Slavia Praha), Vladimír Weiss (Al-Gharafa SC)

Útočníci: Michal Ďuriš (Viktoria Plzeň), Róbert Mak (Zenit Petrohrad), Adam Nemec (Dinamo Bukurešť)

Nominácia Litvy:

Brankári: Ernestas Šetkus (ADO Den Haag), Emilijus Zubas (Bnei Yehuda), Edvinas Gertmonas (Stade Rennes)

Obrancovia: Vytautas Andriuškevičius (Portland Timbers), Deividas Česnauskis, Arunas Klimavičius (obaja FK Trakai), Georgas Freidgeimas (Irtyš Pavlodar), Edvinas Girdvainis (Piast Gliwice), Linas Klimavičius, Egidijus Vaitkunas (obaja Žalgiris Vilnius), Vaidas Slavickas (Suduva Marijampole)

Stredopoliari: Karolis Chvedukas (RNK Split), Mindaugas Grigaravičius (FK Jelgava), Mantas Kuklys, Vytautas Lukša (obaja Žalgiris Vilnius), Arvydas Novikovas (VfL Bochum), Simonas Paulius (FK Ventspils), Vykintas Slivka (Den Bosch), Arturas Žulpa (Tobol Kostanaj)

Útočníci: Fiodor Černych (Jagiellonia Bialystok), Deivydas Matulevičius (FC Botosani), Manfredas Ruzgis (1. FC Kolín), Nerijus Valskis (FK Trakai)

Slovenský výber a Litva sa stretli rokoch 2012 a 2013 počas kvalifikácie MS a oba zápasy sa skončili remízou 1:1. Za Slovákov sa vtedy strelecky presadili Jakubko a Sapara.

Náš tip na tento zápas: 2:0.

Duel povedie ako hlavný Tasos Sidiropoulos, na čiarach mu budú asistovať krajania Polychronis Kostaras a Lazaros Dimitriadis. Ako štvrtý bude pôsobiť Alexandros Aretopoulos. Všetci rozhodcovia sú z Grécka.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:45.

Martin Janiš

Góly: 12. Nemec, 15. Kucka, 36. Škrtel, 87. Hamšík

Karty:   52. Freidgeimas (LIT)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 10:1. Střely mimo: 4:2. Rohy: 11:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 8:14.
    Slovensko: Kozáčik – Pekarík, Škrtel (C), Ďurica, Hubočan – Weiss (89. Bero), Kucka, Škriniar, Hamšík, Mak (83. Švento) – Nemec (77. Ďuriš).
    Náhradníci: Novota, Dúbravka – Sabo, Greguš, Kiss, Bero, Lobotka, Hrošovský, Saláta, Švento, Ďuriš, Holúbek.

Litva: Šetkus – Vaitkūnas, Girdvainis, Freidgeimas, Andriuškevičius – Novikovas, Žulpa (33. Chvedukas), Kuklys, Černych (C) – Slivka – Valskis (88. Ruzgis).
    Náhradníci: Zubas, Gertmonas – L. Klimavičius, Slavickas, Grigaravičius, Česnauskis, Chvedukas, A. Klimavičius, Ruzgis, Paulius, Lukša.

Rozhodca: Sidiropoulos – Kostaras, Dimitriadis