Jihlava – Most 3:0 (kon.) | Benátky n/J – Přerov 4:1 (kon.) | Litoměřice – Třebíč 2:3 (kon.)
Slavia – Kadaň 3:1 (kon.) | Kladno – Frýdek-M. 6:2 (kon.) | Havířov – Ústí n/L 5:1 (kon.)
AZ Havířov
5:1 (3:0, 1:0, 1:1)
HC Slovan Ústí nad Labem
cz Streda 09.11.2016, 18:00 • K&K PNEU Aréna Havířov • Chance Liga (CZ) • 22. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu.

22. kolo WSM igy přiváí na havířovský led Slovan Ústí nad Labem.

Hostující tým doposud získal 32 bodů a pohybuje se v klidném středu tabulky. Má velmi produktivní útok (3. místo ve WSM lize), ale také druhou nejhorší defenzívu. V posledním utkání prolomili sérii neúspěchů na ledě soupeře a vyhráli v Benátkách 4:3p.

Havířovští se odrazili ode dna tabulky a momentálně jsou s 22 body dvanáctí. Jeden bodík vyválčili v sobotním derby na ledě Frýdku-Místku. Za aktuálním postavením v tabulce není až tak špatná defenziva (4. nejlepší v soutěži). Naopak stále je trápí nízká produktivita. 44 vstřelených branek je po Mostu druhé nejnižší počet.

První vzájemný zápas vyhráli Ústečtí v 9. kole na svém ledě 3:1.

Jak dopadne souboj 12. s 8. celkem tabulky uvídíme ve středu večer. Utkání začíná v 18:00.

Sestavy obou týmů v minulých utkáních:

HC Slovan Ústí nad Labem:
    Soukup – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner, Bernad, Přindiš, Zajíc, Macek – Poulíček, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Vrdlovec, Melka – Dalecký, Loskot, Gengel – Markulinec, Macek, Moučka.

HC AZ Havířov: M. Laco – D. Seman, Lenďák, Krisl, Bahounek, Petran, Korím, Dudek – Maruna, Haas, Dvořáček – Říčka, Pechanec, Štumpf – Kalus, Gago, Tomi – Gřeš, Bednář, Kotala.

00:01

0:19
    Havířov právě vstřelil branku!

Neuvěřitelný start v Havířově. DAVID DVOŘÁČEK dostal parádní přihrávku na modrou za obránce a forhendovým blafákem překonal Soukupa. Asistence Marcel Petran a Lukáš Doudera.

1:28
    Střelu Gengela zablokovala domácí obrana.

2:53
    Domácí udrželi kotouč v útočném pásmu a Lukáš Doudera nahazoval na Soukupa, ten si tentokrát poradil.

3:47
    Domácí opět v útočném pásmu, tentokrát bez zakončení.

4:12
    O nápor se pokoušejí i hosté ale trefují pouze boční síť domácí branky.

5:25
    Moučka trefil pouze nohu domácího obránce.

5:42
    A z podobné pozice opět Moučka trefuje připraveného Laca.

6:50
    Opět Dvořáček v akci, z velkého úhlu ale Soukupa nepřekvapil.

7:23
    Krásná teč Loskota, puk ale míří těsně vedle pravé tyče.

8:07
    Střela domácích nyní sražena mimo hrací plochu, bude se vhazovat po pravé ruce Soukupa.

8:49
    Naprosto jasný a zbytečný faul Škůrka u mantinelu přináší první oslabení na domácí straně.

9:15
    Jenže o chvíi později atakoval Husák dojíždějícího Bednáře také nedovoleně a po chvilce se síly na ledě vyrovnají.

10:03
    Pechanec dostal hezkou přihrávku, ale finta na modré se mu nepodařila.

10:28
    Bernad střílí opět do připraveného Laca.

10:49
    Obrovská šance Daleckého, který dostal parádní přihrávku mezi kruhy a z první mířil k tyči, kde se ovšem nečekaně zjevil Lacův beton!

11:47
    Hosté opět v pásmu a Laco pro jistotu přerušuje hru.

12:17
    Obrovská šance na druhé straně. Sudí rozpažili při domnělém icingu a Haas dostal skvělý pas před branku, ale těsně minul!

12:58

Daniel Štumpf dostal pěkný pas od Tondy Pechance před Soukupa, který sice dokázal jeho blafák ztlumit, ale nezachytil jej a puk za jeho záda dorazil TOMÁŠ GŘEŠ. Asistence Daniel Štumpf a Anotnín Pechanec.

13:37
    Moučka pálí, ale branku netrefil.

13:48
    Na druhé straně to zkouší Tomi, Soukup zasahuje výborně ramenem.

14:48
    Husák vymýšlel zpětnou přihrávku zpoza branky, ale adresáta ve svém dresu nenašel.

15:04
    V další skvělé šanci po pěkné kombinaci Maruna, ale nedal.

15:58
    Melka dorážel těsně před Lacem, ten nechal své betony pevně sklapnuty.

16:32
    Kalus to zkusil z velkého úhlu a Soukup raději kotouč přidržel.

17:15
    Kalus mohl jet sám na gólmana, ale neměl potřebnou rychlost tak hned za modrou vypálil, ale Soukupův beton byl na místě.

17:38
    Bednář se prosmýkl středním pásmem a jeho rána švihem zaměstnala Soukupa, ten ale našel kotouč v lapačce.

18:02
    Bednář tentokrát z pravého křídla tvrdou ranou minul.

18:51

Trochu kuriózní branka, protože nikdo nevěděl, kde je kotouč, ten si ovšem našel MAREK HAAS a překonal Soukupa. Asistence Jan Maruna.

20:00

Takovou úvodní třetinu ještě domácí diváci letos nezažili. Azetu pomohla rychlá branka z první akce a i když nejsou výrazně lepší než jejich soupeř, tak dokázali třikrát skórovat a do kabin tak míří s pohodovým vedením. Druhá třetina začne asi v 18:48.

20:01

20:12
    Hezká situace, hráč hostí přiznal teč a místo icingu se vhazuje opět ve středovém kruhu.

20:50
    Štumpf krásnou střelou švihem trefuje levou tyč.

21:12
    A hned po něm pálil dvakrát Petran, pokaždé do připraveného Soukupa.

22:24
    Kalus místo střely z levého křídla spíše jen nahazoval, Soukup v pohodě kryje.

22:36
    Brož vyzkoušel, zda už je Laco z kabiny na hřišti a zjistil, že je.

23:16
    Azet dva na jednoho, Bednářovu přihrávku stihl zachytit ležící obránce.

23:51

Další hezká kombinace domácích, ne jejímž konci byl TOMÁŠ GŘEŠ, který dorazil za Soukupova záda vyražený kotouč po Štumpfově střele. Asistence Daniel Štumpf a Antonín Pechanec.

24:40
    Nahození Roubíka si Laco v poklidu našel.

25:42
    Hezký bekhend Gengela, ale těsně nad.

26:16
    Dalecký přízemní střelou také Laca nepřekonal.

26:40
    Hezkou kombinaci zakončuje Lenďák, hostující obrana pozorná.

27:04
    Dvořáčkovo zakončení likviduje Soukup efektně lapačkou.

28:02
    Kalus zachytil rozehrávu Ústí a řítil se sám na Soukupa – břevno!!

28:32
    Kotala z dobré pozice vedle.

28:53
    Štumpf v zakončení, Soukup výborný.

29:37
    Domácí v drtivém náporu, Gřeš lehkou tečí míjí branku.

30:06
    Tvrdou ránu Petrana Soukup vyráží lapačkou.

30:20
    Vágner vyprášil Lacovy betony.

30:30
    Marek Haas si nyní pomohl faulem a domácí se budou bránit.

31:05
    Vágner v přesilovce opět zkouší Laca, ten setrvává s čistým štítem.

31:48
    Po střele Gengela ještě nyní rezonuje levá tyč!!

34:32
    Se střelou Doležala měl teď Laco nečekané problémy, ale situaci ustál.

35:30
    Haas předvedl rychlé ruce a vystrašil hostujícího gólmana, jenže strašení obvykle ke gólu nestačí.

35:58
    Macek už servíroval přihrávku před branku, Korím do ní zkušeně lehnul.

36:57
    Hosté ze svého náporu nic nevytěžili a tak udeřili domácí, ale rychlý brejk Tomi zakončil jen tvrdou střelou do brankáře.

37:15
    Jedovka Krisla těsně mimo.

38:40
    Mezihra bez přerušení, ale bez vážnější šance.

39:05
    Kterou ukončila až nepříliš tvrdá rána Přindiše, navíc nemířící mezi tři tyče.

39:57
    Od červené to zkusil ještě Moučka, ale Laco ještě na cestě do kabiny nebyl.

40:00

Druhá třetina je u konce a jak jsem po první třetině tvrdil, že domácí nejsou o moc lepší, tak nyní už jsou výrazně lepší než jejich soupeř a skóre v jejich prospěch mohlo klidně ještě narůstat. Takový zápas Azet potřeboval!!! Třetí třetina začne asi v 19:35.

40:01

40:58
    Hosté budou chtít s výsledkem něco udělat a proto operují v útočném pásmu, jenže domácí se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

41:50

Podobná situace jako u třetí branky. Vyražený kotouč si našel VOJTĚCH TOMI a překonal Soukupa popáté. Asistence Marek Kalus.

42:06
    Při chuti opět Bednář, ale skóre nenavýšil.

43:22
    Roubík trefuje pouze nohu obránce.

43:31
    A následně si pomohl fulem a odchází za katr.

44:43
    Pěkná střela doudery v přesilovce, ale byla tvrdá asi jako přezrálý tvarůžek, Soukup si s ní poradil.

45:02
    Krisl pálí od modré, Soukup chytá.

45:42
    Maruna dostal hezký pas k levé tyči, ale atakován nezamířil přesně.

46:13
    Kotala z otočky také jen do Soukupa.

46:36
    Šance pro hosty po vysoké hokejce od Lenďáka.

47:14
    Jenže v oslabení se dostává ke střele Tomi a Soukup musí opět zasahovat.

47:43
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!

Chyba domácích, když chtěli hrát v obraně konstruktivně, ale hosté jim kotouč sebrali a po asistencích Jaroslava Roubíka a Jaroslva Kasíka se trefil MAREK LOSKOT.

48:58
    Perfektní teč Kotaly, Soukup měl teď víc štěstí než rozumu.

49:16
    A další nápor domácích zakončuje střelou Krisl, pouze do pupku Soukupa.

50:47
    Parádní akci Azetu, která si teď vysloužila potlesk na otevřené scéně zakončil Ollender těsně nad.

52:13
    Teď se hrálo asi minutu pouze u mantinelu v domácím pásmu, to byste si nepřáli vidět....

52:47
    Laco přerušil hru, protože měl pocit, že už se hraje dlouho bez pauzy.

53:10
    Dnes velmi přesní rozhodčí vykazují Ollendera na 2+2 minuty za vysokou hůl.

53:49
    Kloz z mezikruží zkouší Laca, ten obstál na výbornou.

54:20
    Vágner při střele zlomil hokejku a puk letěl asi killometr vedle brány, Laco na něj logicky nedosáhl.

55:10
    První dvě minuty z oslabení jsou pryč a Ústí se nedostalo do většího náporu.

55:52
    Bomba Daleckého jen prosvištěla vedle tyče.

54:42
    Maruna teď hezky kličkoval s pukem v útočném pásmu a ukrojil tak z trestu další cenné vteřinky.

57:10
    Roubík ve výbrné šanci, Laco skvělým zákrokem drží Azet.

58:18
    Doudera ukazuje svůj přehled v rozehrávce.

59:03
    Maruna nabil Škůrkovi, který míjí pravou tyč.

59:25
    Z mezikruží tentokrát samotný Maruna, ale míjí.

59:27
    A domácí publikum již oslavuje tři body po perfektním výkonu.

59:40
    A pro pobavení diváků ještě bitka Přindiše s Lenďákem.

59:40
    Kterou vyhrál na body nejspíše Lenďák, který uštědřil soupeři asi dvacet sedm ran, ale pouze do břišního chrániče.

59:40
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Martin Lenďák – 2 min., hrubost).

59:40
    Vyloučení v týmu HC Slovan Ústí nad Labem (Petr Přindiš – 2 min., hrubost).

Azet dnes nedal severočechům žádnou šanci a po výborném výkonu zvítězil přesvědčivě 5:1. Nutno vyzdvihnout výborný výkon rozhodčích, kteří dnes nebyli téměř vidět, pouze v důležitých situacích, a tak by to mělo být! (20:06:59)

Libor Gavlas

Góly a asistencie: 1. Dvořáček (Petran, L. Doudera), 13. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 19. Haas (Maruna), 24. Gřeš (Štumpf, Pechanec), 42. Tomi (Kalus) – 48. Loskot (Kasík, Roubík)

AZ Havířov: M. Laco – L. Doudera, Petran, Krisl, Lenďák, Korím, Škůrek, Bahounek, Dudek – Maruna, Haas, Dvořáček – Gřeš, Pechanec, Štumpf – Ollender, Bednář, Kotala – Kalus, Tomi.
    HC Slovan Ústí nad Labem: Soukup – Husák, Kasík, Vl. Brož, M. Vágner (C), Bernad, Přindiš, Zajíc, Macek – Loskot, Roubík, J. Kloz – Z. Doležal, Vrdlovec, Melka – Dalecký, Gengel, Moučka – Markulinec, Navarra.

Rozhodca: Kubičík – Měkýš, Rampír