Buffalo – Minnesota 0:4 (kon.) | Philadelphia – Arizona 4:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:2 (kon.)
Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Montreal – Tampa Bay 3:1 (kon.) | St. Louis – Detroit 1:2 (1:2 po s.n.)
Winnipeg – Dallas 4:1 (kon.) | San Jose – Columbus 3:1 (kon.) | LA Kings – Nashville 3:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Tampa Bay Lightning
cz Piatok 28.10.2016, 01:30 • Bell Centre, Montreal • NHL
    Hokejisté Montrealu mají po osmi zápasech na svém kontě sedm vítězství.

Československá stopa

Tomáš Plekanec (MTL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:31
    Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 14:43
    Ondřej Palát (TBL) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:02 (04:24:33)

Tři hvězdy utkání:
    1. Carey Price (MTL) 30 zák., 1 gól, 96,8%
    2. Max Pacioretty (MTL) 1+0
    3. Jonathan Drouin (TBL) 0+0

Bell Centre bylo vyprodané. Zápas tedy navštívilo 21 288 diváků!

Statistiky 3. třetiny:
    Střely na branku – 9:14 (26:31)
    Zblokované střely – 7:3 (18:13)
    Trestné minuty – 4:2 (11:11)
    Hity – 8:6 (24:18)

Hokejisté Montrealu otočili ve třetí části třemi zásahy nepříznivý stav a v bitvě dvou nejlepších celků Východní konference přehráli Tampu Bay 3:1. Hosté se ujali vedení ve 37. minutě poté, co Hedmanovu nabídku pohotově tečoval do sítě Alex Killorn. Ve třetí části ale úřadovali Habs. Ve 47. minutě nejprve v přesilovce srovnal Alex Galchenyuk a o čtyři minuty později domácí poslal do vedení kapitán Max Pacioretty. Kanadský celek poté ustál nápor soupeře a 44 sekund před koncem definitivně rozhodl střelou do prázdné branky Torrey Mitchell.

59:36
    Branka Tampy je opět prázdná. Domácí vyhození jen těsně minulo svatyni Bolts!

59:26
    Time-out pro Tampu.

59:26
    Andrew Shaw sebral hostujícím zadákům kotouč a dovezl puk do prázdné branky. Gól ale neplatí! Místo toho je Shaw vyloučen za držení, kterým si pomohl v souboji s Nestěrovem!
    59:16 Torrey MITCHELL - 3:1

59:16
    Montreal právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Od červené čáry trefil prázdnou hostující klec TORREY MITCHELL – 1:3. Bez asistence.

58:58
    Branky Lightning je už prázdná! Buly v obranném pásmu Habs.

58:41
    Bishop už bruslil ke střídačce, ovšem jeho spoluhráči zahráli na zakázané uvolnění. Brankář Tampy tak musí zamířit zpět.

58:24
    Hosté už jistě uvažují o odvolání Bishopa, k tomu se ale potřebují dostat do útočného pásma.

57:37
    Hosté v postavení mimo hru.

57:24
    Hodně dlouhá přetlačovaná u mantinelu. Kotouč nakonec vydolovali domácí a poslali jej do středního pásma.

56:48
    Bleskům se pomalu krátí čas na vyrovnání.

55:42
    Pacioretty a Paquette se postrkávali před domácí brankou. Vylučovat se nebude.

55:22
    Po střele Maxe Paciorettyho zvonila tyčka! Hosté teď měli velké štěstí.

55:17
    Domácí mohli z brejku udeřit! Gallagher předložil puk před brankou úplně volnému Alexandrovi Radulovovi, jenž si kotouč přehodil na bekhend a poslal ho jen do lapačky Bishopa, který si tento zákrok vychutnal!

54:54
    Puk do útočného pásma zavezl Victor Hedman, domácí se opět musejí bránit.

54:19
    Hosté zvyšují svůj tlak! Garrison netrefil branku, střela Stamkose byla znovu sražena a další pokus Garrisona lapil Price. Reklamní přestávka, poslední v zápase.

53:48
    Stamkos pálil po předávce od Drouina z vrcholu pravého kruhu. Jeho střela ale byla sražena.

53:15
    Hosté vedou na střely na branku 28:21. Skóre ale hovoří pro Montreal.

53:15
    Nahození Hedmana bylo sraženo do hlediště. Hra opět přerušena.

52:51
    Bekhendový pokus Naměstnikova skončil v lapačce Careyho Price. Buly v obranném pásmu Habs.

52:27
    Hosté si vytvořili tlak. Až nyní Canadiens osvobodil Byron.

51:58
    Nepříjemné nahození Garrisona musel krotit Price. Domácí gólman toho moc neviděl.

51:43
    Domácí zahráli na icing. Hra se stěhuje před Price.

51:15
    Paul Byron se snažil natlačit před Hedmana. Ten mu holí vypíchl puk.

50:56
    Střelu Radulova srazil mimo hřiště Jonathan Drouin. Reklamní přestávka.
    50:23 Max PACIORETTY - 2:1

50:23
    Domácí otáčejí skóre! Greg Pateryn nahrál MAXOVI PACIORETTYMU, který z vrcholu pravého kruhu zápěstím vystřelil a puk prolétl nad levou rukou klečícího Bishopa. Gólman Blesků nic neviděl přes clonícího Shawa. Asistence: Greg Pateryn a Andrew Shaw.

49:41
    Od modré pálil Victor Hedman. Orazítkoval pouze zadní mantinel.

48:49
    Nahození Coburna zůstalo v lapačce Price. Hosté získali buly v útočném pásmu.

48:12
    Puk je v ochranné síti. Reklamní přestávka.

47:57
    Brayden Point to zkoušel z úhlu, Price na místě.

47:28
    Domácí zrychlili přístup k protihráčům. Tampa má najednou problémy.
    46:12 Alex GALCHENYUK - 1:1

46:12
    Přeci jen Habs početní výhodu využívají a vyrovnávají! Andrej Markov našel krásnou přihrávkou ALEXE GALCHENYUKA, který z pravého kruhu zamířil z první do poloodkryté branky. Bishop se už nestačil proti střelci přesunout – 1:1. Asistence: Andrej Markov a Jeff Petry.

45:54
    Nyní vyhazuje Boyle. Tampa dnes hraje v oslabení velmi dobře.

45:39
    Hosté dokázali vyhodit.

44:58
    Nikita Nestěrov se dostal do konfliktu s Brendanem Gallagherem a míří na trestnou lavici za hrubost. Domácí budou hrát přesilovku!

44:58
    Velká mela před Bishopem! Vše začala střela Grega Pateryna, po které se kotouč motal mezi bruslemi hráčů, kteří byli u brankoviště. Bishop se ale včas zorientoval a zalehl puk.

44:15
    Probouzejí se ochozy. Domácí fanoušci by chtěli vidět gól svého týmu.
    NHL se v rámci boje proti rakovině oblékla do netradičních barev.

V rámci boje proti rakovině se NHL oblékla do netradičních barev ???? #CCM #MadeOfHockey #HockeyFightsCancer

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

43:37
    Andrej Markov naskočil z trestné lavice a hned si najížděl do šance. Před brankou však nezasáhl kotouč.

42:56
    Strålmanovu střelu se snažil tečovat Drouin. Nebyl úspěšný.

42:13
    Naměstnikov ztratil hůl a domácí mohli vyhodit.

41:38
    Domácí jsou ve čtyřech.

41:26
    Andrej Markov poslal kotouč do hlediště! Hosté budou mít 12 sekund dlouhou dvojnásobnou početní výhodu.

41:06
    Domácím se podařilo vyhodit.

40:20
    Obrovskou šanci měl na holi Ondřej Palát! Připravil mi ji Johnson, ale Price domácí zachránil!

Hity – 9:6 (16:12)

Ve druhé třetině byly o něco lepší Blesky, kterým se konečně také podařilo pohnout s dlouho bezgólovým stavem zápasu. Ve 37. minutě tečoval Hedmanovu nabídku za záda bezmocného Price Alex Killorn. O chvíli později mohli hosté i zvýšit svůj náskok, ovšem Stamkosova rána skončila na tyčce.

40:00

39:48
    Ránu Hedmana od modré se ještě snažil tečovat Ondřej Palát. Price opět přerušuje hru.

39:41
    Drouin vyhrál buly na Stamkose. Jeho rána končí v klíně Price.

39:37
    Za držení je vyloučen Artturi Lehkonen. První přesilová hra pro Tampu.

39:08
    Na začátku poslední minuty druhé části se z levé strany přiřítil do útočného pásma Alex Killorn. Jeho projektil vyrazil Price ramenem!

38:38
    Desharnais dostal zpoza branky kotouč do brankoviště a Andrewovi Shawovi chyběly centimetry, aby na puk dosáhl!

37:40
    Čtvrtá řada Canadiens předvedla sympatické střídání. Domácí potřebují něčím nabudit a energický projev této lajny by mohl pomoci.

36:50
    Moc nechybělo a bylo to 0:2! Drouin nabil mezi kruhy Stevenu Stamkosovi, který z první orazítkoval brankovou konstrukci! Před dotírajícím Palátem pak přikryl puk Price.
    36:08 Alex KILLORN - 0:1

36:08
    Tampa právě vstřelila branku!
    Hokejisté Tampy se ujímají vedení! Od modré nastřelil kotouč před branku Victor Hedman, ALEX KILLORN pohotově nastavil hůl a Carey Price byl bez šance. Už šestý gól Killorna v sezóně. Velkou pochvalu si ale zaslouží také Hedman, od něhož to byla vědomá nabídka na teč. Asistence: Victor Hedman a Anton Strålman.

35:11
    Pohotová střela Galchenyuka z levé strany. Puk ale srazil mimo branku obránce Nestěrov.

34:48
    Domácí v přečíslení 2 na 1. Najíždějící Galchenyuk ale nedostal od spoluhráče přesnou přihrávku!

34:32
    Max Pacioretty zůstal v útočném pásmu o něco déle a vystavil tak domácí do postavení mimo hru. Opět reklamní přestávka.

34:18
    Desharnais nahodil od mantinelu puk na Bishopa. Ten v rozkleku vyráží.

33:46
    Hosté přimáčkli soupeře do jeho obranného pásma. Jejich nápor přerušil Price, jenž si sáhl lapačkou pro nahození Coburna.

33:08
    Killorn rozjel Johnsona. Ten se ale dostal do téměř nemožného úhlu a bekhendem těžko mohl skórovat.

32:44
    Nahození Webera ještě lehce tečoval Flynn. Bishop byl na místě.

32:06
    Brendan Gallagher to zkoušel z pravého kruhu. Jeho střela přesná nebyla.

31:26
    Tampa je v posledních minutách lepším týmem. Možná se projevuje, že Canadiens včera hráli na ledě New Yorku Islanders, kdežto Bolts měli 24 hodin odpočinku navíc.

30:59
    Price se za brankou špatně dohodl se svými obránci a byla z toho velká šance Braydena Pointa. Domácí měli štěstí!
    Který kapitán dotáhne svůj tým až na vrchol?

30:43
    A další rána Jasona Garrisona. Price puk dobře viděl a přerušil hru. Komerční pauza.

30:23
    Od modré čáry pálil Garrison. Jeho projektil vyrazil Price!

30:15
    Zakázané uvolnění Habs. Hra se stěhuje před Price.

29:13
    V sestavě Tampy už několik střídání schází Nikita Kučerov. Rameno, které si poranil po nárazu v první části, zřejmě není zcela v pořádku.

29:06
    Střela Naměstnikova z poměrně dobré pozice neprošla až na domácí branku.

29:00
    Z velké dálky to zkoušel Coburn. Price má puk ve výstroji a je tu tedy první reklamní přestávka ve druhé třetině.

27:51
    Tomáš Plekanec najížděl na Bishopa spolu s Paciorettym. Střelu českého útočníka Bishop vyrazil a dorážející Pacioretty netrefil před odkrytou brankou kotouč!

27:32
    Blesky jsou už v plném počtu.

27:18
    A nyní se domácí připravili o pásmo dokonce sami...

27:00
    Kdepak, hosté opět vyhazují.

26:36
    Montrealu se první polovina přesilové hry nevyvedla. Tampa se brání výborně.

26:06
    Domácím se nepovedl přechod přes útočnou modrou. Vyhazuje Filppula.

25:48
    Hostům se podařilo na úvod oslabení vyhodit.

25:31
    Tyler Johnson v rohu útočného pásma naprosto zbytečně podrazil Jeffa Petryho a posílá tak hosty do čtyř! Druhá přesilovka Canadiens.

24:48
    Obrovská šance domácích! Radulov hodil v přečíslení 2 na 1 kotouč na Alexe Galchenyuka, který byl sám před Bishopem, ale gólman Tampy si s jeho bekhendovou kličkou poradil!

23:19
    Brayden Point je poměrně aktivní. Střelu hostujícího nováčka musel vyrážet Price.

22:56
    Oba hráči dostávají pětiminutové tresty za bitku.

22:56
    Cédric Paquette sekl Nathana Beaulieua, který si to nenechal líbit a vrhl se na útočníka Tampy. Několika ranami ho srazil k zemi a Paquette může být rád, že od něho rozhodčí zadáka Habs oddělili.

22:38
    Jonathan Drouin to zkoušel z velmi ostrého úhlu. Bishop nemusel zasahovat.

21:56
    Opět Weber, který nahodil puk za branku, kde se o hrací předmět v těchto chvílích bojuje.

21:10
    Následně pálil od modré Shea Weber. Bishop po jeho pokusu přerušil hru.

21:05
    Drouinovi sáhl do rozehrávky Radulov a puk se odrazil těsně vedle hostující branky.

20:42
    Domácí zastavilo odpískané postavení mimo hru.

20:26
    Hosté v přečíslení 3 na 2. Nedokázali ale zakončit akci.

Hity – 7:6

V první třetině jsme gól neviděli. Hrálo se v na NHL poměrně poklidném tempu a také vyložených šancí se mnoho neurodilo. Střelecky aktivnější byl domácí Montreal, ale většinou nešlo o nějaké nebezpečnější situace z pohledu gólmana Bishopa.

20:00

19:29
    Bena Bishopa zasáhl loktem do hlavy Alex Galchenyuk. Ten za to ale nemohl, na hostujícího strážce svatyně jej natlačil Hedman. Bishop se sice těžce zvedal z ledu, ale teď už je připraven chytat.

19:23
    Hra je v závěru periody hodně kouskována. Puk skončil v ochranné síti za brankou Canadiens.

19:08
    Hosté v postavení mimo hru. Na ledě je i Nikita Kučerov, který se tedy oklepal z nárazu do mantinelu, po kterém to s ním v první chvíli nevypadalo úplně nejlépe.

18:30
    Další pokus Markova, tentokrát už Bishop musel zasahovat.

18:10
    Od mantinelu pálil Markov. Před Bishopem byl zaparkovaný domácí hráč, ale kotouč zamířil vedle branky.

17:12
    Drouin poslal kotouč za domácí branku, kam si pro něj vyjel Ben Bishop.

16:30
    Z levé strany se natlačil do zakončení Brendan Gallagher. Obrovitý Ben Bishop mu ale nedal žádný prostor a ukryl puk na hrudi.

15:56
    Radulov dobruslil vyhozený puk a hledal před brankou Tomáše Plekance. Český forvard nedokázal ohrozit Bishopa.

15:38
    Před brankou domácích nebezpečně operoval Stamkos. Gól z toho není.

15:22
    Hosté už snižují statistiku střel. Momentálně v tomto ohledu prohrávají 4:5.

15:04
    Tampa okamžitě vyrazila do brejku, který zakončil nebezpečnou ranou Brayden Point. Price ale předvedl kvalitní zákrok.
    14:54 Ben Bishop skvěle přečetl hru a vyjetím z brány zmařil šanci Shawovi. Následně však zahodil puk lapačkou a podle bývalého gólmana Buffala, Philadelphie či NY Rangers, Martina Birona, měl dostat 2 minutový trest.

14:54
    Výborně Ben Bishop! Hostující gólman bleskově vybruslil ze své branky a zabránil Andrewovi Shawovi v samostatném úniku!

14:25
    Střela Šustra prošla až na Price, který puk vyrazil jen před sebe. Brown se ale nedokázal protlačit k dorážce.

13:38
    Beaulieuho střela byla zblokována. Zdravotní problémy má Nikita Kučerov, který podklouzl a nepříjemně narazil do mantinelu. Uvidíme, zda bude útočník Blesků schopen pokračovat.

13:21
    Braydon Coburn podpořil útok Tampy. Jeho jedovku vytěsnil mimo svou klec Price.

12:46
    Také domácím teď nevychází přechod přes útočné pásmu. Úvodní část zatím není moc zajímavá.

12:13
    Až teď si Carey Price připsal první zákrok! Střelu Alexe Killorna vyrazil do ochranné sítě. Druhá reklamní pauza v úvodní třetině.

12:03
    Mezi domácí beky si najížděl Brayden Point, ale Markov mu kotouč vypíchl. Ani z této akce tedy nebude střela na Price.

11:27
    Domácí nyní rozvážně rozehrávají ve svém obranném pásmu.

10:40
    Hostující ofenzivě zatím něco chybí. Spolupráce hráčů Tampy nefunguje v úvodu utkání ideálně.

09:54
    Domácí celek vede na střely už 5:0.

09:36
    Po dlouhé době je hra přerušena. Bishop schoval v lapačce kotouč po střele Paciorettyho. Reklamní přestávka.

09:15
    Nikitovi Kučerovovi nesedla střela z první. Price stále bez práce.

08:34
    Coburn vyhodil tak šikovně, že nešlo o icing a Jemelin tedy musel hrát.

07:38
    Nahození Netěrova bylo zablokováno. Obrana Canadiens zatím pracuje velmi dobře.

07:01
    J. T. Brown pálil na branku Montrealu, ale také jeho rána byla nepřesná. Price stále nemá ani jeden zákrok.

06:32
    Nahození Webera bylo sraženo do rohu. Tam se puku ujímají hostující hráči.

05:47
    Z pravé strany pálil Drouin. Mladý hostující útočník minul branku.

05:43
    Puk končí mezi střídačkami. Blesky ještě nevystřelily na branku Montrealu.

04:31
    Střela Radulova byla sražena do ochranné sítě. Tampa už je kompletní.

04:10
    Hostům se podařilo vyhodit.

03:32
    Petry našel před brankou Maxe Paciorettyho, který zkoušel z úhlu procpat puk za Bishopa. Úspěšný nebyl.

03:10
    Tampa vyhazuje.

03:01
    Kotouč se odrazil mimo hrací plochu. Vhazovat se bude v útočném pásmu Habs.

02:44
    Shea Weber si vyměnil puk s Radulovem a vypálil. Bishop v rozkleku vyráží.

02:23
    Brian Flynn se ocitl za zády hostující obrany a Vladislav Naměstnikov si musel pomoci háčkem. Přesilovka pro Montreal.

01:48
    Palátovo bekhendové zakončení srazil Markov. Bolts ještě zůstávají v útočné třetině.

00:44
    A po střele od modré si musel připsat první zákrok Ben Bishop. Prověřil ho Jemelin.

00:27
    Hosté bojovali o kotouč u mantinelu ve svém útočném pásmu. Úspěšní nebyli a dopředu mohou jít Habs.

00:01

Dozněla kanadská hymna a za malou chvíli už bude vhozeno úvodní buly.

V Bell Centre probíhá předzápasová show. Utkání začne o 7-10 minut později.
    Prožije dnes Alexandr Radulov další velký večer?

Montreal Canadiens: Price (Montoya) – S. Weber, Beaulieu, Petry, Markov, Pateryn, Jemelin – Gallagher, Galchenyuk, Pacioretty (C) – Radulov, Plekanec, Lehkonen – Shaw, Desharnais, Byron – Flynn, T. Mitchell, Danault.

Tampa Bay Lightning: Bishop (Vasilevskij) – Strålman, Hedman, Šustr, Garrison, Coburn, Nestěrov – Kučerov, Stamkos (C), Naměstnikov – Drouin, T. Johnson, Palát – Point, Filppula, Killorn – J.T. Brown, Boyle, Paquette.

Rozhodčí: Hebert, Lee – Knorr, Shewchyk.

Československá stopa:
    Tomáš Plekanec (MTL) – 7 zápasů, 3 body (0+3)

Ondřej Palát (TBL) – 6 zápasů, 4 body (1+3)
    Andrej Šustr (TBL) – 6 zápasů, 2 body (0+2)

Vzájemné zápasy v sezóně 2015/16:
    29.12. 2015: Tampa – Montreal 3:4 po sn.
    10.02. 2016: Montreal – Tampa 4:2
    01.04. 2016: Tampa – Montreal 0:3
    10.04. 2016: Montreal – Tampa 5:2

Montreal Canadiens:
    Hokejisté Montrealu Canadiens rozjeli sezónu skvěle, ale po loňských zkušenostech už vědí, že nemohou usnout na vavřínech. V loňském ročníku totiž začali devíti výhrami za sebou, a přesto pak nepostoupili do play-off. Habs hodně poznamenalo dlouhodobé zranění skvělého brankáře Careyho Price, jenž se vrátil až pro tuto sezónu. Když se k tomu navíc přidaly i spolehlivé výkony náhradníka Montoyi, je z toho parádní bilance 13 získaných bodů ze 14 možných a vedení v tabulce Východní konference. Canadiens aktuálně drží sérii pěti výher v řadě. Včera zvítězili 3:2 na ledě New Yorku Islanders.