Halepová – Cibulková sk 0:2 (kon.) | Kerberová – Keysová 2:0 (kon.)
3 65
Dominika Cibulková
2
6 7
Štvrtok 27.10.2016, 10:11 • Centrálny kurt. • Turnaj majsteriek - GNP Seguros WTA Finals Cancun (krytý tvrdý povrch) • Červená skupina

Dominika Cibulková zdolala po takmer dvojhodinovej bitke Simonu Halepovú 6:3, 7:6 (5) a stále tak živí šancu postúpiť zo skupiny. Teraz bude potrebovať dvojsetové víťazstvo Kerberovej.
    Slovenská tenistka vstúpila do zápasu dobre, keď sa hneď v úvode ujala vedenia 3:0. V ďalšom priebehu si už obe hráčky svoj servis podržali a tak zo zisku prvého setu sa tešila rodáčka z Bratislavy.
    V druhom sete už síce našla Halepová recept na výborný servis Cibulkovej, no zakaždým to bol z jej strany len re-break. Druhé dejstvo dospelo do tajbrejku, ktoré po infarktovom závere napokon zvládla lepšie Cibulková.
    Zverenka trénera Mateja Liptáka bola počas celého zápasu lepšou hráčkou, keď súperku drtila famóznym forhandovým úderom. Halepová sa síce snažila hrať bezchybne, ale na strojovú hru Slovenky jednoducho nestačila. (12:05:58)

Koniec zápasu
    0:2; 6:7 - Dominika Cibulková

6:7
    Je rozhodnuté!!! Halepová posiela loptičku do autu a druhý set tak získala Cibulková v tajbrejku, ktorý po veľkej dráme ovládla 7:5.

5-6
    Cibulková má mečbal!!! Fantastická forhandová hra slovenskej hráčky. Za svoj výkon si dnes skutočne zaslúži vyhrať.
    0:1; 6:6; 5-5 - Dominika Cibulková

5-5
    Cibulková vyrovnáva na 5:5. To je nervák. Slovenská tenistka dáva do toho všetko.

5-4
    Halepovej fantastický bekhend zaskočil Cibulkovú. Rumunka sa dostáva v pravý čas do vedenia. Podávať však ide Cibulková.

4-4
    Cibulkovej úder skončil v aute. Veľmi tesný aut. Thrillerový priebeh tajbrejku pokračuje ďalej.

3-4
    Opäť úradovala forhandová hra Cibulkovej. Halepová sa snaží vybehávať loptičky, ale pokiaľ Dominika nechybuje, tak má len veľmi malú šancu na úspech.

3-3
    Cibulkovej bekhend skončil tesne vedľa bočnej čiary v aute. Obe hráčky si menia strany za nerozhodného stavu 3:3.

2-3
    Forhandový úder Cibulkovej od základnej čiary zastavila páska siete.

1-3
    Obranný forhandový úder Halepovej skončil v aute. Cibulková má výhodu minibrejku.
    0:1; 6:6; 1-2 - Dominika Cibulková

1-2
    Ani úžasná defenzíva Halepovej nestačila Rumunke na dosiahnutie fiftínu. Slovenská tenistka sa presadila forhandovým víťazným úderom.

1-1
    Halepová posiela loptičku do autu. Stav v skrátenej hre je vyrovnaný 1:1.
    0:1; 6:6; 1-0 - Simona Halepová

1-0
    Po najdlhšej výmene v zápase zahrala Halepová úder, ktorý popieral zákony fyziky. Loptička sa takmer vôbec neodrazila od zeme a navyše mala neskutočný odskok.