Pittsburgh – Florida 3:2 (kon.) | NJ Devils – Arizona 5:3 (kon.) | Boston – Minnesota 0:5 (kon.)
Detroit – Carolina 4:2 (kon.) | Philadelphia – Buffalo 4:3 (2:0 po s.n.) | Toronto – Tampa Bay 3:7 (kon.)
St. Louis – Calgary 1:4 (kon.) | Dallas – Winnipeg 3:2 (kon.) | Vancouver – Ottawa 0:3 (kon.)
San Jose – Anaheim 2:1 (po pr.) | LA Kings – Columbus 3:2 (po pr.)
St. Louis Blues
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
Calgary Flames
cz Streda 26.10.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dobrý den, vítám Vás u sledování on-line přenosu ze zápasu zámořské NHL mezi St. Louis Blues a Calgary Flames.

Hokejisté St. Louis zatím vládnou pravděpodobně nejtěžší divizi současné NHL, tedy té centrální. Ze šesti zápasů Blues vytěžili devět bodů a naposledy vyhráli právě na ledě svého dnešního soupeře z Calgary vysoko 6:4. Hattrickem se na tom podílel navrátilec David Perron, jinak ale útok Bluesmanů táhne především trio Tarasenko-Stastny-Steen, které dohromady posbíralo již 21 kanadských bodů. V brance St. Louis je nyní po odchodu Briana Elliotta právě do Calgary jasnou jedničkou Jake Allen, který sice v úvodu sezony zatím nemá úplně přesvědčivé statistiky, jeho týmu to ale zatím na výhry stačí a to je podstatné. Bluesmanům se navíc doma proti Flames tradičně daří a tak jsou papírovým favoritem dnešního utkání.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Špatný vstup do sezony za sebou mají Plameny z Calgary. Po sedmi zápasech mají Flames na kontě pouhých pět bodů, a to si ještě renomé značně vylepšili v noci na dnešek, když zaskočili Chicago v United Center a odvezli si dva body za výhru po samostatných nájezdech. Ty rozhodl až v sedmé sérii bývalý Jestřáb Kris Versteeg a zajistil tak Plamenům druhou výhru sezony. Zda-li se v Calgary opravdu blýská na lepší časy uvidíme dnes, kdy je čeká další těžký venkovní duel proti neoblíbenému soupeři. Výborný výkon (v dresu Calgary poprvé) včera předvedl v Chicagu Brian Elliott, pro kterého by dnešní zápas měl speciální příchuť, protože právě ze St. Louis v létě do Calgary zamířil. Jeho start je ale nejistý, protože by se jednalo o druhý Elliottův zápas ve dvou dnech a šanci tak možná počtvrté dostane Chad Johnson.

Michael Frolík (CGY) - 7 zápasů, 3+1

Potemnělou arénou nyní zní kanadská hymna, po níž bude samozřejmě následovat i ta americká.

Úvodní ceremoniál je u konce a zápas tak může začít!

00:01

00:08
    Rychlé nahození Bouwmeestera chytá Elliott do lapačky.

00:27
    Ani jeden ze dvou střeleckých pokusů hostů k Huttonovi neprošel a oba týmy střídají.

00:58
    První zákrok si tak Carter Hutton připisuje až nyní po střele Troye Brouwera.

01:20
    Rozjetého Alexe Pietrangela zastavil hvizd čárového sudího, jenž viděl ofsajd.

01:42
    Rozehrávka Blues končí na střídačce hostů a vhazovat se bude před Huttonem.

02:30
    Po Brodieho ráně od modré čáry se puk odrazil před Huttona, Matthew Tkachuk však na dorážku nedosáhl.

03:22
    Tvrdou střelu Jadena Schwarze Elliott dobře viděl a přerušuje hru svým zásahem.

03:36
    Berglund pěkně nabil mezi kruhy volnému Nailu Jakupovovi, ruský útočník však nedokázal přesně zamířit a branku Calgary minul.

03:45
    První přesilovku zápasu si zahrají hosté, Patrik Berglund dostává dvě minuty za nedovolené bránění.

03:54
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Flames přesilovku bleskově využívají a ujímají se vedení! Domácí po souboji u pravého mantinelu zcela zapomněli na DENNISE WIDEMANA, čehož si všiml Brouwer a zkušenému obránci nahrál mezi kruhy. Wideman si s touto možností poradil výborně a nedal Huttonovi šanci, 0:1 pro Calgary.
    Asistence: Troy Brouwer, Johnny Gaudreau.
    03:54 Dennis WIDEMAN - 0:1

05:10
    Další šance hostů, moc nechybělo a Matthew Tkachuk se gólově prosadil ve svém rodném městě.

05:48
    Michael Frolík vyhazuje kotouč z obranného pásma a hosté střídají, zakázané uvolnění to nebude.

06:11
    Na druhé straně to však icing po nepřesné rozehrávce Blues je a hra se stěhuje před Huttona.

06:20
    Hned po buly se do dobré příležitosti dostal Monahan, puk ale promáchl a dopředu míří Blues.

06:41
    Monahan vytlačil Steena z útočného pásma a domácí musí založit novou akci.

07:06
    Shattenkirkova střela letí nad branku a puku se zmocňují Flames.

07:38
    Grossmann odevzdal puk domácím a Colton Parayko zakládá novou akci St. Louis.

08:19
    Ferland posílá puk k Huttonovi a čtvrtá formace hostů střídá.

08:39
    Jen kousek teď chyběl Tkachukovi, aby dosáhl na velmi zajímavý pas Backlunda.

09:15
    Bouwmeesterovo nahození jako první dojel Fabbri a vyzkoušel Elliottovu pozornost pokusem zpoza branky. Brankář hostů byl pozorný a následuje první komerční přestávka.

09:25
    Pietrangelova nabídka na teč zůstala nevyužita, na druhé straně předvedl dobrý zákrok Hutton proti střele Seana Monahana.

10:29
    Hosté po krásné akci odskakují do dvougólového vedení! Tarasenko ztratil puk v útočném pásmu a rychlý brejk vedl Kris Versteeg, který z levé strany nádherně našel z druhé vlny najíždějícího DERYKA ENGELLANDA a ten si sám před Huttonem poradil na poměry obránce až nečekaně s lehkostí, přehodil si puk na bekhend a poslal ho do sítě.
    Asistence: Kris Versteeg, Sam Bennett.
    10:29 Deryk ENGELLAND - 0:2

11:31
    Je tady další komerční přestávka. Dnešní utkání má zatím nečekaný průběh, domácím se zatím nedaří dostat do zápasu.

12:12
    Grossmann odstavil Perrona a k puku se dostal Gaudreau, ten ho ale jen odpálil na zakázané uvolnění a vhazovat se bude před Brianem Elliottem.

12:44
    Chiassonovu nepřesnou rozehrávku vystihl Steen, domácí u puku ale dlouho nebyli.

12:58
    Akci Flames zastavuje ofsajd.

13:37
    Jakupov nahrál Berglundovi puk na brusle a švédský útočník si s touto těžkou pozicí neporadil a o kotouč přišel.

14:04
    Reaves dostal prostor ke střele a využil ho k nastřelení tyče!

14:42
    Pěkná a rychlá akce domácích gólem nekončí, protože Schwartz nedokázal usměrnit přihrávku zpoza branky mezi tři tyče.

15:49
    Blues přidali a nyní mají tlak poté, co Fabbri tvrdě odstavil Giordana v boji o kotouč.

16:18
    Do zajímavé pozice se dostával Paul Stastny, nakonec však v brance místo puku skončil sám americký centr.

16:28
    Nahození domácího obránce nedělalo Elliottovi problémy ukrýt do lapačky. Další buly v útočném pásmu St. Louis.

17:00
    Carl Gunnarsson nahodil opět puk na Elliotta a tentokrát z toho vznikl závar, který nakonec řeší hosté zakázaným uvolněním.

17:20
    Rychlý brejk Blues po Tkachukově ztrátě zakončil Tarasenko bekhendovým pokusem mimo branku.

17:50
    Fabbri nahazuje puk sám pro sebe, první je u něj však Brodie.

18:09
    Sam Bennett zblokoval Bouwmeesterovu ránu a poté pelášil s pukem dopředu, byl však tísněn a jeho střelu Hutton vyrazil.

18:56
    Gaudreaův pokus z ostrého úhlu letí nad a domácí se zmocňují puku.

19:27
    Schwartzovu ránu blokuje Engelland.

19:46
    Před napadajícím Boumou musí rozehrát Carter Hutton.

20:00
    Domácí začnou druhou třetinu ve čtyřech, dostávají totiž ještě menší trest za příliš mnoho hráčů na ledě.

20:00

První třetina je za námi a hosté z Calgary jí překvapivě ovládli poměrem 0:2. Flames se dostali do vedení díky bleskovému využití přesilové hry, později pak na Widemanovu trefu navázal jiný bek a sváteční střelec Engelland a Calgary tak zatím může být s průběhem utkání spokojeno. Blues se do hry dostali až v závěrečné části třetiny a ve druhé periodě budou jistě chtít co nejrychleji vstřelit kontaktní gól, aby si udrželi více jak pětiletou šňůru domácích výher proti Flames.

20:40
    Hostům se zatím nedaří usadit v útočném pásmu.

21:05
    Až teď se dostal ke střele Tkachuk, Hutton si ale jeho ránu přes obránce pohlídal a přerušuje hru.

21:11
    Krátce po buly David Perron vyhazuje puk přes celé hřiště.

21:41
    Bennett si vybruslil do dobré střelecké pozice, nedokázal však propálit houšť těl před brankou.

22:01
    Blues v plném počtu.

22:16
    Hosté ale i po návratu Fabbriho na led měli puk na svých hokejkách a nakonec přidávají třetí gól do Huttonovy sítě! SAM BENNETT si podruhé v krátkém sledu vybruslil do střelecké pozice a tentokrát už mířil přesně, když propálil vše, co mu stálo v cestě. Flames tak už vedou o tři branky!
    Asistence: Dougie Hamilton, Mikael Backlund.
    22:16 Sam BENNETT - 0:3

23:10
    Brodieho ránu Hutton vyráží a Blues míří dopředu.

23:45
    Icing Flames, buly před Elliottem.

24:02
    Sean Monahan si pomohl háčkem a nabízí domácím první možnost přesilové hry v tomto zápase.

24:27
    Tvrdá rána Steena letí těsně vedle pravé tyče.

24:36
    Po střele Tarasenka přerušuje hru jeho bývalý spoluhráč Brian Elliott.

24:42
    Dennis Wideman osvobozuje hosty.

25:08
    Domácí opět začínají až od Huttona.

25:40
    Elliottovu pozornost tentokrát zkoušel Parayko, hostující brankář ale jeho střelu dobře viděl.

26:03
    Flames v plném počtu, Monahan na ledě.

26:30
    Hutton vůbec neviděl ránu Engellanda přes clonícího Monahana, naštěstí pro domácí byla nepřesná.

27:04
    Blues nyní krouží v útočném pásmu.

27:29
    K žádné šanci to ale nevedlo a navíc se bude vylučovat.

27:32
    Po komerční přestávce si tedy potřetí v zápase vyzkouší přesilovku hokejisté Calgary, Kyle Brodziak totiž zasáhl hokejkou obličej Deryka Engellanda.

27:46
    Domácí vyhazují puk až k Elliottovi.

28:17
    Brouwera přihrávka ke Gaudreauovi nedoputovala a Scottie Upshall vyvezl puk.

28:46
    Kombinace Flames nyní vedly ke dvěma tvrdým střelám obránců, Huttonovy betony ale byly na svém místě v obou případech.

30:03
    A ještě jednou icing Flames. Další vhazování v útočném pásmu domácích.

30:07
    Paraykův pokus končí v ochranné síti nad brankou a máme zde další komerční přestávku, tentokrát takřka přesně v polovině zápasu.

30:33
    Závar před Elliottem nakonec končí hvizdem rozhodčích. Po akci Jakupova se několik domácích borců snažilo protlačit puk do sítě, obrana Calgary však nakonec gól nepovolila.

30:38
    Pietrangelovu tvrdou ránu kryje Elliott, nikdo z domácích před ním opět nestál.

31:18
    Po dobrém napadání Frolíka se do šance dostal Tkachuk, Hutton pozorný.

31:39
    Chybu Dougieho Hamiltona včasným vyjetím vyřešil Elliott.

31:49
    Puk na střídačce hostů, hra je přerušena a vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:53
    Po střele Brodieho zasahuje Hutton.

32:44
    Perron už nemá síly na další útok a tak jen nahazuje puk do pásma, kde ho sbírají hostující obránci.

33:09
    Hosté nyní dobře brání svou modrou čáru a Bluesmanům se nedaří zakládání útočných akcí.

34:10
    Nyní sledujeme hokej bez šancí, což vyhovuje samozřejmě spíše hostům, kteří vedou o tři branky.

35:22
    Flames přerušili další domácí snahu o útok a dopředu s pukem jede Monahan.

35:49
    Zajímavou pozici pro Hamiltona připravil Gaudreau, Hutton ale předvedl rychlou lapačku. Komerční přestávka.

36:11
    Prudká rozehrávka brankáře Huttona končí zakázaným uvolněním.
    Který kapitán dotáhne svůj tým až na vrchol?

36:22
    Wideman nyní přestřelil domácí branku o opravdu úctyhodný kus.

36:34
    Dělovku Giordana vykopl Hutton betonem. Flames jsou nyní aktivnější.

37:05
    Situaci dva na dva řešil Bouma střelou, kterou Hutton vyrazil do rohu.

37:41
    Jaškin teď v rohu složil Matta Stajana k zemi.

38:01
    Po odrazu puku od zadního mantinelu mohl skórovat Nail Jakupov, nedokázal však neposedný puk zkrotit na holi.

38:19
    Zakázané uvolnění domácích.

39:02
    Tarasenkova jedovka letí těsně vedle.

39:49
    Náznak domácího tlaku v závěru třetiny zažehnal Giordano.

40:00

I po druhé dvacetiminutovce mohou být jednoznačně spokojenější hosté z Calgary. Flames ve druhé části přidali třetí gól, když se trefil mladý Sam Bennett a zaslouženě vedou už 3:0. Hokejistům St. Louis se dnes vůbec nedaří, o čemž svědčí i poměr střel na branku. Uvidíme, zda-li se domácí favorit vzchopí ve třetí třetině a ještě dokáže se zápasem něco udělat, nebo zda hosté dokráčí k poměrně pohodlnému vítězství na ledě neoblíbeného soupeře.

Hity: 15-16

Hráči obou týmů se vrací na led, třetí třetina může začít.

40:01

40:30
    Steen bojuje v útočném pásmu o puk s Brodiem.

41:25
    Bouwmeester s přehledem ubránil Chiassona a domácí mohou přejít do útoku.

42:05
    Versteeg dlouho míchal s pukem podél levého mantinelu, aby ho nakonec krásně předložil do jízdy Bennettovi. Mladý útočník Calgary však nedokázal seřídit mířidla.

42:27
    Shattenkirkovi rána z pravé strany nesedla.

42:47
    Alex Steen zabránil Boumovi ve střelbě a domácí se ujímají puku.

43:20
    Po rychlé sehrávce s Frolíkem trefil Tkachuk pravděpodobně tyčku!

44:01
    Gaudreau si nerozuměl s Grossmannem a vše musí řešit Elliott.

44:07
    Nakonec je z toho icing Flames a hra se vrací před Elliotta.

44:57
    Mnoho tvrdých střetů jsme v dnešním zápase neviděli, nyní jeden takový předvedl Bennett a rozhodčí ho posílají na trestnou lavici za vražení na hrazení. Přesilovka pro St. Louis.

45:07
    Parayko při střele zlomil hokejku, přesto z toho byl závar před Elliottem.

45:14
    Puk nyní opustil hřiště a rozhodčí se radí, zda to nebyla práce Marka Giordana.

45:14
    Ano, nakonec tomu je skutečně tak a domácí budou mít k dispozici dlouhou přesilovku pět na tři!

45:34
    Shattenkirk míjí branku, domácí nadále u puku.

45:49
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Domácí nakonec dvojnásobnou výhodu využívají a konečně překonávají Briana Elliotta! Na konci kombinace Bluesmanů stál KEVIN SHATTENKIRK, který vymetl šibenici Elliottovy branky a snižuje na rozdíl dvou branek.
    Asistence: Vladimir Tarasenko, Colton Parayko.
    45:49 Kevin SHATTENKIRK - 1:3

46:19
    Flames stále ve čtyřech.

46:59
    Blues stále kombinují v útočném pásmu, ale zatím je to bez střelby.

47:06
    Colton Parayko prolomil čekání na střelu a Brian Elliott schoval puk do lapačky.

47:16
    Fabbri to nyní zkoušel baseballově, ale puk netrefil. Giordano na ledě a hosté v plném počtu.

47:55
    Po ofsajdu domácích je na řadě komerční přestávka.

48:41
    Po nepřesné rozehrávce hostů má puk Jay Bouwmeester.

49:26
    Blues si zahrají další přesilovku. Jejich bývalý hráč Troy Brouwer totiž oslabuje svůj tým menším trestem za hrubost.

49:51
    Shattenkirkovu ránu zápěstím Elliott jen vyrazil před sebe a nechybělo moc, aby Steen puk dorazil do sítě.

49:59
    Ránu Steena z první Elliott vyráží vysoko nad.

50:39
    Boumovi se na třetí pokus podařilo dostat puk z pásma.

51:03
    Perron opět s pukem u středového kruhu.

51:26
    Brouwer zpátky na ledě, domácím se tato přesilovka příliš nepovedla.

51:34
    Paraykovu ráno z poloviny hřiště Elliott kryje a máme zde další komerční pauzu.

51:56
    Série osobních soubojů končí Bennetovým vyhozením puku do středního pásma.

52:24
    Domácí mají stále dost času na obrat skóre, potřebují ale co nejrychleji vstřelit kontaktní gól. Nyní se o to pokoušel Fabbri.

53:02

53:12
    Paraykovu střelu výtečně zblokoval kapitán hostí Giordano.

53:21
    Elliott přerušuje hru aby si unavená pětice hostů mohla odpočinout.

53:46
    Zakázané uvolnění Flames. Po něm se ještě strhla mela poté, co si mezi sebou vyřizovali účty Jaškin a Tkachuk.

53:46
    Oba kohouti si nakonec jdou odpočinout na dvě minuty za hrubost, uvidíme tak hru ve čtyřech.

53:54
    O pár vteřin později zde máme další současné vyloučení. Stastny a Backlund se pustili do křížku po vhazování a nakonec oba putují za katr. Pokračovat se bude ve čtyřech na obou stranách.

54:07
    Bennettův bekhendový pokus kryje do lapačky Hutton a přerušuje hru. Dnes naposledy komerční přestávka.

54:33
    Berglund zkoušel z úhlu nachytat Elliotta, neúspěšně.

54:44
    Hutton si připisuje zákrok po střele Hamiltona a opět přerušuje hru.

55:19
    Pietrangelo se nenechal ošálit Bennettovými kličkami a získal puk pro Blues.

55:36
    Brian Elliott kryje puk před Paraykem, vhazovat se bude po jeho levici.

55:48
    Oba týmy hrají v plném počtu.

56:18
    Flames vyhazují puk do středního pásma, kde ho sbírá Jay Bouwmeester.

56:57
    Johnny Gaudreau ujížděl sám na Huttona a kvůli očividnému faulu nemohl zakončit, paže sudích však zůstaly trochu nepochopitelně dole.

57:35
    Definitivně rozhodnout nyní mohl Sam Bennett, ani nadvakrát ale nedokázal překonat Huttona!

58:03
    Jakupov protečoval puk do útočného pásma a domácí to zkouší v šesti.

58:49
    Je rozhodnuto. Domácím se nedařilo ani se šesti hráči na ledě dostat do tlaku a logickým vyústěním je tak trefa JOHNNYHO GAUDREAUA do prázdné branky.
    Asistence: Matt Stajan, Michael Ferland.
    58:49 Johnny GAUDREAU - 1:4

59:29
    Zápas už se jen dohrává, domácí v klidu kombinují v obranném pásmu.

Je dobojováno! Hosté z Calgary trochu překvapivě, ale naprosto zaslouženě po více jak pěti letech vítězí ve Scottrade Center, když základ svému vítězství položili již dvěma góly v první třetině. Domácím se dnes nedařilo vůbec nic a celý zápas tahali za kratší konec lana, a přestože to ve třetí třetině chvíli vypadalo, že po Shattenkirkově snížení ještě může přijít drama, Flames nakonec své vedení s přehledem ubránili. Brian Elliott si tak osladil návrat do St. Louis svým druhým vítězstvím v dresu Calgary.

Flames 4, Blues 1

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji dobrou noc. (04:42:57)
    Marc Giordano oslavil 600. zápas v NHL výhrou.

Michal Muška

Góly a asistencie: 46. Shattenkirk (Tarasenko, Parayko) – 4. D. Wideman (Brouwer, J. Gaudreau), 11. Engelland (Versteeg, S. Bennett), 23. S. Bennett (D. Hamilton, Backlund), 59. J. Gaudreau (Stajan, Ferland)

St. Louis Blues: C. Hutton – Bouwmeester, Pietrangelo, Gunnarsson, Shattenkirk, Edmundson, Parayko – Fabbri, Stastny, Steen – Perron, Schwartz, Tarasenko – Jaškin, Berglund, Jakupov – Upshall, Brodziak, Reaves.
    Calgary Flames: Elliott – Giordano, D. Wideman, Brodie, Engelland, D. Hamilton, Grossmann – J. Gaudreau, Monahan, Chiasson – Versteeg, S. Bennett, Brouwer – Bouma, Backlund, Frolík – Ferland, Stajan, Tkachuk.

Rozhodca: Hebert, Peel – Murphy, Mach