Bohemians - NE – Jičín 10:4 (kon.) | Královské Vinohrady – Židenice 3:9 (kon.) | Panthers – Ne 1:14 (kon.)
TJ Sokol Královské Vinohrady
3:9 (1:1, 0:4, 2:4)
K1 Florbal Židenice
cz Nedeľa 23.10.2016, 17:00 • Vinohrady • ČEZ Extraliga žen (CZ) • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

V zápase sedmého kola ženské extraligy se proti sobě utkají dva nejhorší týmy soutěže. Oba mají na svém kontě jeden jediný bod za porážku v prodloužení a na desáté Pathers ztrácí čtyři body. Favorit tohoto utkání se tak hledá velmi těžko, o čtyři branky více doposavad nastřílely hráčky Vinohrad, nicméně mnohem méně gólů zase inkasovaly Židenice.

TJ Sokol Královské Vinohrady: A. Kutnarová (Vyrobíková) – F. Kutnarová, Sladkovská, Čermáková, Vejvodová, Lingová – Tvrzníková, Honzová, Trunečková – Bursová, Bartůňková, Bartošová – Zelníčková, Šádková, Jarešová – Vavřinová, Dobisíková.

K1 Florbal Židenice: Příleská (Mannová) – Veletová, Pravcová, Drápalová, Pospíšilová – Finková, Hyksová, Babáčková – A. Grufíková, Novotná, Sejáková – Vývodová, Indrová, Dernerová – Obrovská.

Rozhodčí: Beranová, Šedová.

00:01

00:35
    Po úvodním vhazování se k balónu dostaly hráčky Židenic, jejich první střela ale prolétla nad domácí brankou.

01:19
    Nyní už hrají obránkyně Vinohrad, zatím se však stále pohybují před brankářkou Kutnarovou.

02:30
    První vážnější šance Židenic gólem neskončila, Kutnarová u své levé tyče dobře zasáhla a vyrazila míček do bezpečí.

02:50
    Sladkovská špatně rozehrála, její soupeřky toho ale nevyužily, sražená střela z levé strany skončila mimo hřiště.

03:40
    Hosté jsou stále mnohem aktivnější, gólmana Příteská se v židenické brance zatím spíše nudí.

04:46
    Židenice právě vstřelily branku!
    Židenice ze svého úvodního náporu vytěžily vedoucí branku! Po přihrávce od Grufíkové dopravila balónek do branky LINDA HYKSOVÁ. Asistence: Anna Grufíková.

05:10
    Zakončení Tvrzníkové nebylo vůbec špatné, branku hostujícího týmu ale netrefila jen o malý kousek

06:55
    Domácí Honzová zachytila míček a okamžitě vypálila, z gólu se ale radovat nemůže.

08:50
    Úvodní nápor Židenic se hráčkám Vinohrad povedlo utlumit a nyní se samy pokouší o vyrovnání.

10:05
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku!
    Po polovině první třetiny je skutečně vyrovnáno. Jarešová poslala míček na PETRU HONZOVOU a ta se tentokrát nemýlila. Asistence: Kristýna Jarešová.

11:05
    Domácí mohli vzápětí vyrovnat, Zelníčková ale trefila tyčku!

12:30
    Židenice teď zamkly domácí hráčky u Kutnarové, která se má ve svém brankovišti co otáčet.

13:15
    Hostující tým měl k dispozici standardní situaci, svatyně Anny Kutnarové ale odolala.

14:35
    Michaela Lingová zůstala ležet na palubovce, na střídačku jí musely pomoct až spoluhráčky.

15:30
    Židenice opět přebraly iniciativu a dělají vše pro to, aby se co nejdříve dostaly zpět do vedení.

17:30
    Domácí tým zuby nehty odolává tlaku Židenic, jejich branka ale visí ve vzduchu hodně nízko.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Za domácí tým po delší době zahrozila Tvrzníková, nicméně Příleská její pokus zastavila.

20:00

V právě skončené první třetině měl více ze hry celek Židenic, který se v páté minutě dostal i do vedení, jenomže domácí manko dokázala v jedenácté minutě smazat Honzová.

20:01

20:40
    Hyksová se pěkně prosmýkla skrz domácí obranu, jenomže na Kutnarovou už nevyzrála.

22:50
    Hráčky hostujícího týmu vlétly i do druhé třetiny a opět se radují z vedoucí branky. Po asistenci Veletové propálila brankářku ANDREA DERNEROVÁ. Asistence: Žaneta Veletová.

26:04
    A je tady třetí balónek v domácí brance! Autorkou další branky je LINDA HYKSOVÁ, který se rozhodla oběhnout branku a poté zasunout míček za záda Kutnarové. Bez asistence.

27:40
    S dalším nášupem přispěchala Indrová, domácí strážkyně branky se ale tentokrát překonat nenechala.

30:23
    Teď už se ale MARTINA INDROVÁ prosadit dokázala a hosté tak mají výborně nakročeno k prvnímu vítězství v sezóně. Bez asistence.

32:40
    Židenice jsou nadále při chuti, pokus Vývodové každopádně domácí obrana zablokovala.

35:20
    Rychlý výpad Honzové byl sražen nad hrazení, nápor hráček v růžovém tedy může pokračovat.

38:20
    V závěru třetí třetiny už se zdá být o vítězi pomalu rozhodnuto. Aktivní Indrová přenechala míček LINDĚ HYKSOVÉ a Příleská na její střelu už nenašla odpověď. Asistence: Martina Indrová.

40:00

40:01

40:40
    Domácí tým nemá ve třetí části co ztratit, i proto to už nyní zkouší v šesti hráčkách v poli.

42:30
    Snaha snížit čtyřbrankový náskok je zatím bez efektu, Židenice se tak každou minutou výrazně přibližují první výhře v sezóně.

44:20
    Královské Vinohrady jsou po druhé přestávce nadále aktivnější, Příleská však předvádí výborný výkon a stále má na svém kontě jen jednu inkasovanou branku.

46:41
    Autorem branky je ANDREA DERNEROVÁ. Asistence: Martina Babáčková.

47:36
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Natálie Bartošová – 2 minuty, Špatné střídání).

49:09
    Autorem branky je VERONIKA VÝVODOVÁ.

51:27
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Autorem branky je MICHAELA LINGOVÁ. Asistence: Aneta Tvrzníková.

54:33
    Vyloučení v týmu TJ Sokol Královské Vinohrady (Natálie Bartošová – 2 minuty, Hrubost).

56:11
    Tým Královské Vinohrady právě vstřelil branku! Autorem branky je ANETA TVRZNÍKOVÁ.

56:33

56:59
    Autorem branky je LINDA HYKSOVÁ.

59:22
    Vyloučení v týmu K1 Florbal Židenice (Regina Obrovská – 2 minuty, Sekání).

59:50
    Autorem branky je MARTINA INDROVÁ.

Je dobojováno. Židenice si ve třetí třetině pohlídaly svůj náskok a k němu přidaly další čtyři branky, díky kterým nakonec přesvědčivě vítězí 9:3 a slaví tak první výhru. Domácí tým naopak znovu prohrává a s jedním bodem zůstává v tabulce poslední. (18:59:27)

Michal Břuchanský

Góly a asistencie: 11. Honzová (Jarešová), 52. Lingová (Tvrzníková), 57. Tvrzníková – 5. Hyksová (A. Grufíková), 23. Dernerová (Veletová), 27. Hyksová, 31. Indrová, 39. Hyksová (Indrová), 47. Dernerová (Babáčková), 50. Vývodová, 57. Hyksová, 60. Indrová

Rozhodca: Beranová, Šedová