Masters Česká republika – Old Boys SVK sk 6:5 (2:1 po s.n.) | Pardubice – Martin sk 7:1 (kon.)
po s.s. (2:1)
Masters Česká republika
6:5 (2:1, 2:0, 1:4)
Old Boys Slovakia
cz Sobota 22.10.2016, 12:00Československý Superpohár

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Již popáté v historii se bude konat akce s názvem Československý Superpohár. Oproti předchozím sezonám je však pro letošek připravena řada změn. Fanoušci byli zvyklí na celodenní souboje všech věkových kategorií, jenže z řady důvodů se letos v Pardubicích uskuteční pouze dva plnohodnotné zápasy. Přesně v poledne bude vhozeno úvodní buly souboje veteránských reprezentací, zkušenému českému výběru se postaví tým Old Boys Slovakia.

Předpokládané sestavy obou mužstev:

brankáři:
    Radek Petrovič, Lubor Komenda.
    obránci: Martin Turek, Karol Rehák, Marek Miko, Peter Pribela, Peter Hránek, Slavomír Vojčík, Rasťo Vojčík, Mišo Roháčik, Juraj Somorovský.
    útočníci: Štefan Stanko, Rono Kochan, Jozef Zemeš, Miroslav Polák, Martin Komínek, Ladislav Leszko, Dušan Klucsik, Dag Bajtala, Luboš Krajsa, Martin Štefanka, Robert Kováč, Roman Chmelík, Daniel Lipár.
    realizační tým: Marián Hambálek Marek Kopecký, Dušan Ježek, Peter Rak, Radoslav Agh, Vladimír Palinkáš, Aladár Melíšek, Jaroslav Frindrich, František Valovič.

brankáři: Petr Menc (Heřmanův Městec), Zdeněk Kubeš (Třemošná), Martin Budínský (Splašené hole Pce).
    obránci: Martin Bohm (Plzeň- Litice), Lubomír Menc (Heřmanův Městec), Jan Lucák, Petr Michetschlager (Kert-Přelouč), Viktor Vodrážka (Třemošná), Petr Jílek (Svítkov).
    útočníci: Martin Šmíd, Libor Komůrka, Rudolf Raška (všichni Přelouč), Roman Bukač (Svítkov), Martin Lipert (Most), Marek Bizoň, Slavomír Švancar (oba Most- Žatec), Patrik Dobrý (Třemošná), Miroslav Tlustý (Rakovník), Jiří Hubáček (Polička), Jiří Kubík (Most), Radek Komanec (Třemošná), Petr Kůrka (Dobřany).
    realizační tým: Rostislav Sukup (vedoucí týmu)

Premiérově se tak v Pardubicích na Československém Superpoháru 2016 utkají dvě veteránské reprezentace. Proti českému výběru se postaví celek Old Boys Slovakia, pravidelný zástupce světových šampionátů veteránských týmů. Jak souboj v Pardubicích dopadne?

Masters Česká republika: Menc (Kubeš, Budínský) – Bohm, Menc, Lucák, Michetschlager, Vodrážka, Jílek – Šmíd, Komůrka, Raška, Bukač, Lipert, Bizoň, Švancar, Dobrý, Tlustý, Hubáček, Kubík, Komanec, Kůrka.

Old Boys Slovakia: Petrovič (Komenda) – Turek, Rehák, Miko, Pribela, Hránek, S. Vojčík, R. Vojčík, Roháčik, Somorovský – Stanko, Kochan, Zemeš, Polák, Komínek, Leszko, Klucsik, Bajtala, Krajsa, Štefanka, Kováč, Chmelík, Lipár..

00:01

00:25
    Hraje se zatím ve středu pole, nyní se ale dopředu vydává český výběr.

00:53
    Snažení domácích ale nebude dlouho pokračovat, Michetschlager dostává dvě minuty za podražení.

01:27
    Slováci se drží v útočné třetině a snaží se kombinačně dostat k první vážnější střele.

01:59
    Old Boys se už dostali do jedné koncovky, Menc si s ní ale poradil.

04:27
    Masters právě vstřelili branku!
    Domácí se dostávají do vedení! Od modré vystřelil z ničeho nic PATRIK DOBRÝ a míček nakonec zapadl do sítě – 1:0!

07:53
    A je to 2:0! Po rychlé protiakci mírně po levém křídle se míček dostal z hole Lubomíra Mence na MIROSLAVA TLUSTÉHO, který už si věděl rady – 2:0!

09:58
    Old Boys právě vstřelili branku!
    I slovenští hráči předvedli rychlou souhru, na jejímž konci nahrával mezi kruhy stojící Ladislav Leszko na MICHALA ROHÁČIKA, který snižuje. Na lavičce hostů tak vypukla radost a hostům rozhodně snížení stačit nebude – 2:1!

15:00

15:01

17:01
    Na modrou se odrazil míček pro LIBORA KOMŮRKU, který pohotovou a svižnou střelou překvapil brankáře hostů – 3:1!

18:15
    Hraje se u branky Česka, kde se hosté snaží prokombinovat ke snižovací akci. Menc ale zatím oba pokusy bezpečně pokryl.

19:36
    Hra se přesunula zase k brance hostů a Petrovič raději pozastavuje hru.

20:11
    Bukač se na hranici modré čáry otočil s míček a pálil na zadní tyč, zde ale stihl hostující strážce svatyně vymrštit beton.

20:43
    Po akci Slovenska se píská, jeden z hostů se totiž dostal do brankoviště, což neuniklo ani zraku sudího.

20:55
    Vhazovalo se tedy ve středu pole, ovšem České se rychle dostalo do útoku, kde se nyní snaží něco vymyslet.

22:10
    Změna v brance hostů, Petroviče nahrazuje Komenda. Jde ale čistě o taktické střídání, aby se oba pánové dostali do hry.

22:58
    Hraje se ze strany na stranu, zápas zatím nabízí poměrně dobrou podívanou plnou útočných akcí na obě strany. Větší radost je však na střídačce českého výběru, který drží dvoubrankové vedení.

23:33
    Švancar se z otočky snažil najít u mantinelu stojícího Jílka, k tomu se i míčem dostal, jenomže na střelu už díky defenzivě hostů nedošlo.

24:18
    Na druhé straně se snižovací akci u pravého mantinelu snažil založit Hránek, jeho přihrávka ale byla zblokovaná, takže z toho Slováci nic nevytěžili.

25:02
    Jenomže Bajtala se teď rozhodl od modré už přímo vystřelit a Menc musel být hodně na pozoru, aby neinkasoval.

27:17
    Martin Böhm přistrčil míček na rozjetého SLAVOMÍRA ŠVANCARU, který krásnou individuální akcí proběhl mezi obránci a následně i přesně zakončil – 4:1.

27:59
    Mohlo být hned sníženo! Po levé straně se dostal k brance Komínek, jenž si ale na parádní zákrok brankáře Mence nepřišel!

28:27
    Naopak na druhé straně musel rychle z branky Komenda, od kterého se míček odrazil do běhu na Bukače. Ten pak i rozvlnil síť, stalo se tak však rukou, takže toto pátá branka Česka nebude.

28:54
    Martin Böhm oslabí domácí, pokud jim to dobře půjde, na dvě minuty, které dostal za držení hole.

29:43
    Hosté se ještě do konce druhé periody snaží vehementně snížit, zřejmě se jim to ale nepovede.

30:00

30:01

30:50
    Zkraje, možná, závěreční periody máme hned sníženo na rozdíl dvou branek. Ještě asi dva metry za modrou napřáhl KAROL REHÁK a jeho rána zapadla za záda Mence – 4:2!

31:39
    Slovensko zůstává v útočné třetině a snaží se ještě s utkáním něco udělat. Vypadá to, že předchozí trefa jim nalila novou krev do žil.

31:58
    Češi se sice dostali dopředu, jenomže tam úřadovali hosté, jenž se hned vrací před brankáře Mence.

32:33
    Old Boys se sice do koncovky nedostali, jenomže následný rychlý protiútok domácích je zastavený ofsajdem a vhazovat se tudíž bude ve středu pole.

33:28
    Poslední minuta hry toho zase tolik zásadního nepřinesla, každopádně hrálo se blíže k brance Slovenska, ke které se ale Češi nějak závažněji nedostali.

34:14
    Hra u branky Komendy pokračovala, ten ale zůstal pouze na pozoru, jelikož se vedoucí tým nyní k žádné koncovce nedostal.

35:36
    Hraje se hodně nahoru dolu, ovšem v těchto minutách chybí hře nějaká vážnější koncovka a střely obecně. Tak uvidíme, jak se to bude vyvíjet dále.

36:11
    Pořádně ostrými pálil Švancar, míček byl ale zblokovaný, takže skončil v síti, hra ale rychle pokračuje.

37:02
    Raška zahrál vysokou holí a je to dvouminutová početní výhoda pro Slovensko.

37:19
    Old Boys už jsou v útočné třetině a kombinují.

37:50
    Zatím nejvážnější střelu si připsal Roháčik, kterému ale zkazil radost pravý mrštný beton gólmana Mence.

38:07
    RONO KOCHAN se na levé straně vedle branky dostal k míčku a dokonce dokázal i zakončit za záda brankáře! Máme tak sníženo a už je to jen o jednu branku, čeká nás tak pořádné drama – 4:3!

38:33
    Jenomže dvě minuty dostává i Komůrka a Slováci tak mají další přesilovku, podaří se jim vyrovnat?!

39:17
    Odpověď na přecházející řečnickou? Ano! Hosté srovnávají a začínáme tak podstatě od nuly. Karol Rehák vystřelil prudce o modré a před brankou poté dostal míček Jozef Zemeš, jenž ho hned poslal na ŠTEFANA STANKA, který dává branku – 4:4!

39:46
    Menc musel řešit další prekérní situaci, nebýt jeho zákroku, Slovensko už je ve vedení!

40:37
    I nadále se hraje především na polovině domácích, hostům vyrovnání totiž pochopitelně nestačí!

41:44
    Před brankou dorážel Marek Miko, jenom, po veliké závaru nakonec dostal míček za záda brankáře až MICHAL ROHÁČIK a hosté tak předvádějí fantastický obrat – 4:5!

42:30
    Domácím zbývá dvě a půl minuty, proto to jsou nyní hosté, jenž se musí bránit nebezpečné kombinaci Čechů.

42:56
    Hra se ale stěhuje před branku domácích, kde se bude vhazovat po levici Mence.

43:06
    A to se bude po chvíli opakovat, Česko totiž vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

43:25
    Domácí se snaží vysoko napadat a obrat Slováky o míček, ti si ale své vedení drží a už nechtějí pochopitelně dopustit vyrovnáni.

43:27
    Češi si berou oddechových čas, vymyslí něco?

43:36
    Domácí dostali balónek do sítě a radovali se z vyrovnání! Jenomže zřejmě rukou, nebo nevím, proč by tento gól neplatil.

43:57
    Tak to je neuvěřitelné, Česko přeci jenom rychle vyrovnává! Ze středu hřiště se míček dostal od Böhma na Dobrého, jenž vyslal do gólovky SLAVOMÍRA ŠVANCARU, který svojí druhou branku v utkání minutu před koncem vyrovnává na 5:5!

44:26
    Hraje se u branky Čechů, tohle bude ještě napínavá koncovka!

44:59
    Slovensko ještě ztratilo při rozehrávce míček a Češi chtěli trestat, střela ale vyšla zřejmě se sirénou, takže kdyby Komenda nečapnul, případný gól by stejně zřejmě neplatil.

45:00

Dramatická třetí třetina tak rozhodla o konečné stavu 5:5 a tedy o tom, že o vítězi rozhodne až samostatné střílení. To začíná už za malou chvíli!

Samostatná střílení začínají.

1. séria
    0:0
    Hostující Krajsa už si položil nepatrně brankáře, míček přes něho ale do branky neposlal.

1. séria
    1:0
    Dobrý dlouho vyčkával a poté svižně zamířil do pravé strany, tedy po lapačku a je to 1:0.

2. séria
    1:0
    Chmelík měl na holi vyrovnání, domácí brankář ale dokázal lapačkou míček přizvednou a zamezit tak jinak jasné brance.

2. séria
    2:0
    Švancar prokázal zkušenost a posílá domácí už do dvoubrankového vedení.

3. séria
    2:0
    Lipár gólmana nepřekonal, stav zůstává 2:0.