Sturm Graz – Mattersburg 2:2 (kon.) | Ried – Wolfsberger 0:1 (kon.) | Rheindorf Altach – Admira Wacker Mödling 2:0 (kon.)
SK Sturm Graz
2:2 (0:1)
SV BauWelt Koch Mattersburg
cz Sobota 22.10.2016, 16:00 • Merkur Arena (Graz) [Kapacita: 15 400] • Rakúska Bundesliga • 12. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu 12. kola rakouské Tipico Bundesligy mezi SK Sturm Graz a SV Mattersburg.

Sturm Graz se momentálně nachází v tabulce překvapivě na první příčce s osmadvaceti body a náskokem osmi bodů na druhý Altach. Po jedenácti odehraných zápasech má na svém kontě 9 výher, 1 remízu a 1 porážku. Na domácí půdě zatím Sturm Graz odehrál šest zápasů, ze kterých 5x vyhrál a 1x remizoval.

SV Mattersburg

Mattersburg se momentálně nachází na opačném konci tabulky, než jeho dnešní soupeř, neboť se nachází na poslední desáté příčce s pouhými pěti body. Po jedenácti odehraných zápasech má na svém kontě 1 výhru, 2 remízy a 8 porážek. Venku zatím Mattersburg odehrál pět zápasů, které všechny prohrál.

Mattersburg – Austria Vídeň 0:2
    Admira – Mattersburg 1:0
    Mattersburg – Ried 1:1
    Lafnitz – Mattersburg 1:0 po penaltách (POHÁR)
    Rapid Vídeň – Mattersburg 3:0

x

Poslední 3 vzájemná utkání

Mattersburg – Sturm Graz 0:2
    Sturm Graz – Mattersburg 1:1
    Mattersburg – Sturm Graz 1:0

SK Sturm Graz: Gratzei – Koch, Spendlhofer, Schulz, Lykogiannis – Jeggo, Matič – Huspek, Alar, Hierländer – Edomwonyi
    Náhradníci: Lück – Schoissengeyer, Zulechner, Potzmann, Gruber, Lovric, Dobras

SV Mattersburg: Böcskör – Höller, Erhardt, Mahrer, Rath, Maksimenko – Farkas, Grgic, Jano, Ertlthaler – Bürger
    Náhradníci: Rosenstingl – Varga, Ibser, Sprangler, Perlak, Fran, Lovric

Rozhodčí: Hameter.

1

1
    Domácí rozehráli první poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.

2
    Matič přišel o míč na polovině soupeře a hrát tak mohou hosté.

3
    Edomwonyi dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

4
    Farkas poslal do vápna přetažený centr z pravé strany a míč tak skončil pouze na opačné straně hřiště v zámezí.

5
    Koch se pokusil poslat do vápna přízemní centr z pravé stran. Nedovolil mu to však jeden z obránců, který jeho pokus o centr zablokoval.

6
    Bürger se dopustil faulu poblíž hranice vápna soupeře a hrát tak mohou opět domácí.

7
    Domácí se usadili s míčem na polovině soupeře.

8
    Hierländer napřáhl ke střele z velké dálky. Jeho střelecký pokus však skončil vysoko nad brankou.

9
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

9
    Míč se od rohového praporku dostal na zadní tyči na hlavu Spendlhofera. Jeho následný prudký hlavičkový pokus dokázal Böcskör fantasticky vyrazit mimo tři tyče.
    9. Böcskör předvedl skvělý zákrok proti prudké hlavičce Spendlhofera.

10
    Hra se momentálně pohybuje převážně na polovině hostujícího týmu.

12
    Maksimenko napřáhl ke střele z větší vzdálenosti. Jeho střelecký pokus však dokázal zblokovat do zámezí jeden z vracejících se protihráčů.

12
    S následným rohovým kopem neměli domácí větší potíže.

13
    Jano se pokusil poslat do vápna centr z pravé strany. To mu však nedovolil jeden z obránců, který jeho pokus o centr zablokoval.

15
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

16
    Hosté přišli o míč poblíž hranice vápna soupeře a hrát tak mohou domácí.

17
    Bürger se dopustil útočného faulu ve vápně domácích a domácí se tak opět dostávají k míči.

18
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

19
    Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba ze třiceti metrů.

20
    Lykogiannis to zkusil přímo na branku, tu však zhruba o metr přestřelil.

21
    Hosté byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od vlastní branky.

22
    Hosté budou mít možnost ohrozit branku soupeře z přímého kopu, který je vzdálený zhruba dvaadvacet metrů od branky soupeře.

23
    Rath to zkusil přímo na branku, ale trefil pouze dobře postavenou zeď protihráčů.

24
    Matič se dostal ke střele poblíž hranice vápna. Jeho slabý pokus však skončil pouze v rukavicích brankáře Böcsköra.

25
    Domácí budou zahrávat rohový kop z levé strany hřiště.

25
    Tento rohový kop však hostům příliš potíží nenadělal.

26
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

27
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

29
    Edomwonyi nedokázal ve vápně zpracovat přihrávku od jednoho ze svých spoluhráčů a k míči se tak dostávají hosté.

30
    Hosté ale na polovině soupeře nic nevymysleli a dopředu tak mohou opět domácí.

31
    Žlutou kartu dostává Christian Schulz (SK Sturm Graz).

32
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a o míč tak přišli.

33
    Domácí byli donuceni míč poslat až ke svému brankáři, a ten ho následně poslal dlouhým odkopem daleko od své branky.

35
    Domácí se dostávají často s míčem až před vápno soupeře. Tam však ale také o míč často přicházejí, a tak se do větší příležitosti nemohou dostat.

36
    Mattersburg právě vstřelil branku!
    Hosté se dostávají do vedení! Hosté zahrávali přímý kop zhruba ze čtyřiceti metrů. Míč po centru do vápna skončil na hlavě PATRICKA BÜRGERA, a ten se umístěnou hlavičkou pod břevno nemýlil.
    36. Patrick BÜRGER - 0:1

38
    Hosté drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

39
    Hosté po vstřelém gólu dostali větší chuť ke hře a momentálně svého soupeře přehrávají.

41

42
    Domácí teď s míčem hodně chybují a zbytečně o něj často přicházejí.

44
    Domácí momentálně drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet nějakou kloudnou akci směrem dopředu.

45
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka prvního poločasu. Stav utkání je zatím překvapivě 0:1.

45+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 1 minutu.

45+1
    Domácí ještě budou zahrávat v samém závěru prvního poločasu rohový kop.

45+1
    Tento rohový kop se jim ale vůbec nepovedl a hrát tak mohou hosté.

45+2

První poločas je za námi. Domácí byli po většinu prvního poločasu lepším týmem, ale z první branky utkání se překvapivě radovali hosté, když se z přímého kopu prosadil přesnou hlavičkou pod břevno Bürger. Domácí se v prvním poločase dostali prakticky do jediné větší šance, ve které ale selhal Spendlhofer. Domácí tak budou muset ve druhém poločase ještě zabrat, aby s tímto pro ně nepříznivým výsledkem dokázali něco udělat.

Držení míče: 56% – 44%
    Střely celkem: 5 – 5
    Střely na branku: 2 – 1

Druhý poločas začne přibližně v 17:02.

46

46
    Hosté rozehráli druhý poločas a ihned se s míčem ženou směrem dopředu.

47
    Huspek poslal do vápna přízemní centr z pravé strany. Míč však ve vápně skončil pouze u jednoho z obránců.

48
    Alar se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře. Jeho povedený pokus mířený ke vzdálenější tyči však orazítkoval pouze břevno Böcsköryho svatyně.

49
    Maksimenko poslal do vápna centr z levé strany, který však skončil pouze v rukavicích brankáře Gratzeie.

49
    Žlutou kartu dostává Jano (SV Mattersburg).

50
    Domácí na svého soupeře od začátku druhého poločasu vlétli a snaží se co nejrychleji vyrovnat.

51
    Sturm Graz právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají na 1:1! Huspek našel svou přihrávkou z pravé strany hřiště ve vápně volného DENIHO ALARA, který se sice ihned napoprvé neprosadil, ale jeho druhý střelecký pokus z hranice malého vápna už skončil v síti!
    51. Deni ALAR - 1:1

53
    Máme opět vyrovnaný stav utkání, a tak uvidíme, kdo se dnes nakonec bude radovata z vítězství, nebo skončí zápas remízou? To si budeme muset počkat ještě zhruba šestatřicet minut.

54
    Domácím se podařilo podruhé v krátkém čase skórovat, ale Edomwonyi byl nachytán v ofsajdu, a tak gól nemůže být uznán.

56
    Ertlhaler napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, ale branku vůbec netrefil.

57
    Domácí momentálně svého soupeře téměř ve všech směrech přehrávají.

58
    Jeden z domácích hráčů se ocitl po jednom ze soubojů uvnitř vápna soupeře na trávníku, ale rozhodčí pokutový kop neodpískal.

59
    Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z jednadvaceti metrů.

60
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Julius Ertlthaler, přichází Fran.

61
    Lykogiannis to zkusil přímo na branku. Jeho povedenou ránu směřující do pravé šibenice však dokázal Böcskör fantasticky vyrazit do břevna, od kterého se míč odrazil mimo vápno.

63
    Huspek poslal do vápna nebezpečný centr z pravé strany. Míč však pouze prosvištěl malým vápnem a skončil na opačné straně hřiště v zámezí.

63
    Domácí budou zahrávat další zajímavý přímý kop. Tentorkát ale zhruba z dvaceti metrů, avšak z poměrně velkého úhlu.

64
    Míč po centru do vápna však skončil pouze na hlavě jednoho z hostujících hráčů, a ten ho následně neměl problém poslat mimo vápno.

65

65
    Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.

67
    Jano vyslal na branku zajímavou střelu poblíž hranice vápna. Jeho pokus však Gratzei skvěle vyrazil mimo tři tyče.

69
    Edomwonyi dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Böcsköra.

70
    Maksimenko má nějaké zdravotní potíže a musí tak být ošetřen.

70
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Vitalijs Maksimenko, přichází Alexander Ibser.

71
    Edomwonyi se dostal k míči uvnitř vápna soupeře, ale ke střele ho nepustil jeden z obránců.

73
    Domácí si mezi sebou neporozuměli poblíž hranice vápna soupeře a o míč tak přišli.

74
    Žlutou kartu dostává Fran (SV Mattersburg).

75
    Huspek se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, ale branku trestuhodně minul!

77
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Bright Edomwonyi, přichází Philipp Zulechner.

78
    Žlutou kartu dostává Alois Höller (SV Mattersburg).
    Žlutou kartu dostává Deni Alar (SK Sturm Graz).

80
    Pomalu, ale jistě se blížíme k závěru dnešního utkání. Stav utkání je však stále nerozhodný 1:1.

81
    Žlutou kartu dostává Patrick Bürger (SV Mattersburg).

82
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Philipp Huspek, přichází Kristijan Dobras.

83
    Zulechner dostal příliš dlouhý pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Böcsköra.

84
    Domácí otáčejí vývoj utkání a vedou 2:1! STEFAN HIERLÄNDER dostal skvělou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů. Böcskör sice proti němu včas vyběhl, ale nezabránil mu ve vstřelení branky.
    84. Stefan HIERLÄNDER - 2:1

85
    Žlutou kartu dostává Alexander Ibser (SV Mattersburg).

87
    Střídání v týmu SV Mattersburg: ze hřiště odchází Patrick Farkaš, přichází Barnabas Varga.

87
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

88
    Zulechner se dopustil faulu poblíž hranice vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka zápasu.

90+1
    Rozhodčí nastavuje ještě 5 minuty.

90+2

90+3
    Střídání v týmu SK Sturm Graz: ze hřiště odchází Deni Alar, přichází Christian Schoissengeyer.

90+4
    Zulechner dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

90+5
    Tak to je neuvěřitelné! Hosté v samém závěru utkání vyrovnávají na 2:2! FRAN se dostal ke střele poblíž hranice vápna a míč poslal přesně mířenou střelou k levé tyči! Gratzei se po míči natahoval marně.
    90+5. FRAN - 2:2

90+6

Dnešní utkání je za námi. Domácí dnes byli po většinu zápasu lepším týmem, ale nakonec se musí spokojit pouze s remízou 2:2, neboť v poslední nastavené minutě zápasu dokázal vyrovnat Fran. Za domácí se dnes trefili Alar a Hierländer. Za hosty se ještě trefil Bürger. Oba týmy si tak připisují do tabulky jeden bod.

Držení míče: 59% – 41%
    Střely celkem: 12 – 9
    Střely na branku: 4 – 3

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (17:59:36)