NY Rangers – San Jose 7:4 (kon.) | Pittsburgh – Colorado 3:4 (po pr.) | Detroit – Ottawa 5:1 (kon.)
Winnipeg – Boston 1:4 (kon.)
Detroit Red Wings
5:1 (3:0, 0:1, 2:0)
Ottawa Senators
cz Utorok 18.10.2016, 01:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

56:59
    Tatar obětavě vybojoval pro svůj tým další přesilovku, za krosček si půjde sednout Methot (OTT).

53:24
    Po vstřeleném gólu se do sebe zaklesli Sheahan (DET) a Phaneuf (OTT), k bitce ale nedošlo. Přesto jsou oba vyloučení za hrubost.

51:26
    Abdelkader (DET) i Neil (OTT) dostali pětiminutové tresty za rvačku, hraje se v pěti.

47:29
    Rozhodčí se radili a nakonec vyloučili jednoho hráče na obou stranách, hrát se bude ve čtyřech.

39:15
    A vzápětí hrdina předchozích okamžiků fauloval. Green (DET) si odsedí dvě minuty za nedovolené bránění.

28:19
    Další přesilová hra pro Detroit. Na dvě minuty za hákování je vyloučen Hoffman (OTT).

23:27
    Dvě minuty za hrubost dostává Phaneuf (OTT), domácí mohou odskočit na rozdíl čtyř branek.

19:24
    Hosté dostali možnost snížit skóre, neboť dvouminutový trest si odpyká Larkin (DET), jenž se provinil vysokou holí.

15:42
    První přesilovou hru si zahrají také domácí, za hákování byl vyloučen Smith (OTT).

05:48
    Oba kohouti dostávají po pěti minutách.

04:23
    První přesilovou hru si zahrají hokejisté Ottawy. Za hákování je vyloučen Green (DET).

Milan Šplíchal

Góly a asistencie: 12. Green (Vanek), 15. Helm (Zetterberg, Ouellet), 18. Green (Tatar, Vanek), 54. Green (Glendening, Sheahan), 58. Helm (Vanek) – 29. Dzingel (E. Karlsson)

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – DeKeyser, Green, Br. Smith, Ouellet, Ericsson, Marčenko – Tatar, D. Larkin, Zetterberg (C) – Abdelkader, Nielsen, Sheahan – Nyquist, Helm, Vanek – Athanasiou, Glendening, D. Miller.
    Ottawa Senators: Hammond (Anderson) – Methot, E. Karlsson (C), Phaneuf, Ceci, Borowiecki, Wideman – Hoffman, Turris, Stone – B. Ryan, Brassard, Z. Smith – Pyatt, Pageau, Dzingel – Neil, Kelly, Puempel.