Ústí n. L. – Vítkovice 2:1 (kon.)
FK VIAGEM Ústí nad Labem
2:1 (2:0)
MFK Vítkovice
cz Piatok 14.10.2016, 18:00 • Městský stadion, Masarykova 780/228, Ústí nad Labem-Bukov • FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA (CZ)

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 18:00 hod.

Stadion: Městský stadion, Masarykova 228, Ústí nad Labem-Bukov;
    souřadnice: 50° 40′ 30,13" s. š., 14° 0′ 58,47" v. d.;
    kapacita: 4 000 diváků;
    rozměry: 105 x 68 m.

Příjemný páteční podvečer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky předehrávky 11. kola Fotbalové národní ligy ČR. Hráči FK Ústí nad Labem hostí MFK Vítkovice.

Letošní bilance obou týmů v soutěži:

FK Ústí nad Labem:

10 zápasů: 4 výhry, 2 remízy, 4 porážky; skóre 13:13, 14 bodů, 9. místo.

MFK Vítkovice:
    10 zápasů: 2 výhry, 0 remíz, 8 porážek; skóre 11:21, 6 bodů, 15. místo.

Poslední ligová utkání obou celků (10. kolo Fotbalové národní ligy ČR):

1. SK Prostějov – FK Ústí nad Labem

0:1 (0:0)
    Branka: 76. Moulis.
    Rozhodčí: Matějček – O. Černý, Fišer.
    ŽK: 27. Štrombach, 52. Píchal (oba PRO).
    ČK: 19. Zukič (UNL)
    Diváci: 520.

MFK Vítkovice – SK Sigma Olomouc
    1:2 (0:0)
    Branky: 47. Mišinský – 66. a 87. Yunis.
    Rozhodčí: Adámková – Kotík, Vysloužil.
    ŽK: 47. Hruzík, 57. R. Vaněk, 69. Mišinský – 42. Sladký, 50. Šindelář.

Nejlepší střelci obou celků v lize:

Lukáš Pouček, Pavel Moulis – oba 4 góly.

Vladimír Mišinský – 5 gólů;
    Radim Jurča – 2 góly.

Sázkové kanceláře pro dnešní střetnutí favorizují mužstvo FK Ústí nad Labem.

FK Ústí nad Labem: Tvrdoň – M. Zeman, J. Peterka (C), L. Vaněk, Šnirc – Martykán, Kateřiňák – Moulis, P. Výborný, Jindráček – Pouček. Trenéři: Jiří Skála, Petr Fousek.
    Náhradníci: Zacharda – Leibl, Miskovič, Mysliveček, Seidl, Pícha.

MFK Vítkovice: Ognjanov – Cverna, Coufal (C), Hruzík, Prajza – Ondráček, Texl, Demeter, Hlavsa – Jurča, Kraut. Trenéři: Roman West, Oldřich Jakubek.
    Náhradníci: Kostolanský, Kodeš – Klejnot, Vacek, Vítek.

Rozhodčí: Nenadál – Vít, Kubec; delegáti: Melichar, Hartman.

Domácí volí rozestavení 4-2-3-1, hosté sází na rozestavení 4-4-2.

Celá jména sudích a delegátů:

Hlavní rozhodčí:
    Martin Nenadál.
    Asistenti: Petr Vít, Václav Kubec.

Delegát svazu: Jaroslav Melichar.
    Technický delegát: Václav Hartman.

O poločasové přestávce proběhne dnes slavnostní křest autobusu Iveco Urbanway ev. č. 74 společnosti Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.

Někteří fanoušci měli dnes možnost se autobusem dopravit z centra města na fotbalový stadion, vozidlo odjíždělo v 17:10 hod. naproti OC Sever.

Arma nastupuje v modrobílé barvě dresů, Vítkovice se představí v dresech oranžových. Rozhodčí zvolili pro dnešní soudcování barvu žlutou.

Před samotným utkáním proběhne společné focení obou týmů s bannerem Fotbalová národní liga a víkend otců.

1

1
    Zápas zahájil výkopem ze středového kruhu Dominik Kraut.

2
    Kateřiňák u rohového praporku nestihl doběhnout míč, vykopávat od své brány bude Ognjanov.

3
    Vítkovice kombinují v blízkosti středové čáry a vyčkávají na chybu soupeře.

4
    Ústí nad Labem v ofsajdu (na ofsajdy 1:0).

4
    Také hosté se octli v ofsajdové pozici (na ofsajdy 1:1).

5
    Šnirc faulován u své vlastní střídačky, nařízena standardní situace ve prospěch domácích.

6
    Jiří Kateřiňák si vybojoval faul u středové čáry.

7
    Stíhaný Jakub Prajza raději zakopl míč na roh.

7
    Rohový kop v podání Pavla Moulise neslavil úspěch.

9
    Arma si vytvořila tlak, brankář hostů zatím nemusel zasahovat.

10
    Martykán předal míč Jindráčkovi. Ránu druhého jmenovaného z hranice velkého vápna zblokoval do bezpečí pro Vítkovice Coufal.

11
    Roh Kateřiňáka nenadělal obraně Vítkovic velké potíže.

12
    Marián Tvrdoň si připsal první zákrok, Jaroslav Hlavsa z pětadvaceti metrů recept na gólmana Severočechů nenalezl.

14
    Zeman z dálky přestřelil.

15
    Cverna si počínal v souboji se Šnircem za hranicí pravidel, Ústí nad Labem má k dispozici trestný kop z obranné poloviny.

17
    Ofsajd Vítkovic (na ofsajdy 1:2).

19
    Texl z přímého volného kopu adresoval přihrávku na Jurču, jehož hlavičku Tvrdoň vyrazil.

20
    Třetí ofsajd hostů (na ofsajdy 1:3).

22
    Lukáš Vaněk se zmohl pouze na odkopnutí balónu za postranní čáru.

22
    Jurča přízemní střelou z pravé strany prověřil pozornost ústeckého hájce svatyně.

23
    Jindráček hledal ve velkém vápně Moulise, kterému dorážka nesedla.

24
    Čtvrtý ofsajd fotbalistů z městské části Ostravy (na ofsajdy 1:4).

25
    Výborný neprošel přes bránícího Texla.

27
    Hlavsa zpoza velkého vápna minul.

27
    Pokus Jindráčka zblokován na roh, který zahraje z pravé strany Moulis.

28
    Hlavička Zemana končí v náruči Ognjanova.

29
    Martykán faulován u vlastní střídačky.

30
    Kateřiňák s Jindráčkem svou akci překombinovali.

32
    Pavel Moulis zamířil nad.

33
    Jurča zahlédl ve velkém vápně Krauta, který naštěstí pro domácí fauloval a po zaznění píšťalky hlavního sudího nemohl pokračovat ve hře.

34
    Pouček hledal v předbrankovém prostoru Výborného, který na míč nedosáhl.

35
    Ze závaru před hostující bránou vznikl pouze další rohový kop pro domácí.

36
    Po odražené střele Demetera se k balónu dostal Cverna, jehož ránu zblokovala defenziva soupeře.

37
    Martin Jindráček vybojoval standardní situaci v blízkosti rohového praporku.

38
    Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Jiří Kateřiňák centroval na Michala Zemana, který se nejprve rozhodl pro střelu. Druhý jmenovaný, jenž se zmocnil odraženého míče přihrál následně zprava na střed LUKÁŠI VAŇKOVI, který prostřelil brankáře Vítkovic.

39
    Z rychlého protiútoku domácí podruhé udeřili. Pavel Moulis z pravé strany zahlédl na středu nedostatečně pokrytého LUKÁŠE POUČKA, který neměl problémy se zakončením do odkryté brány.

41
    Ofsajd Army (na ofsajdy 2:4).

42
    Jiří Texl (VIT) nestačil fyzicky Jiřímu Kateřiňákovi a volil zastavení za hranicí pravidel. Prvně zmiňovaný inkasoval žlutou kartu.

44
    Domácí mají hru pod kontrolou, momentálně vyčkávají na vlastní polovině na konec poločasu.

45
    Bude se dnes podruhé žlutit. Žlutou kartou za faul u postranní čáry napomenut Jakub Prajza (VIT).

45
    Teč Jana Peterky zblízka si Ognyan Ognjanov pohlídal.

45+1
    Standardní situace pro domácí v blízkosti středového kruhu.

45+1
    První poločas skončil. Odehrálo se navíc deset sekund.

Fauly: 9:13.

Druhý poločas začne přibližně v 19:01 hod.

Právě probíhá avizovaný křest autobusu Iveco Urbanway ev. č. 74 společnosti Dopravní podnik města Ústí nad Labem, a. s.

Po pětačtyřiceti minutách jsou šťastnější svěřenci Jiřího Skály a Petra Fouska, kteří vedou díky brankám Lukáše Vaňka ze třicáté osmé minuty a Lukáše Poučka ze třicáté deváté minuty nad Vítkovicemi 2:0.

46

46
    Lukáš Pouček zahájil druhý poločas.

48
    Moulis se Zemanem opět akci překombinovali, Ognjanov bez práce.

50
    Ústí nad Labem kombinuje na útočné polovině, brankové příležitosti zatím schází.

52
    Ondřej Cverna se zasloužil o rohový kop pro hosty.

53
    Střelecká muška Texla ze středu nebyla přesná.

55
    Vítkovice se snaží o zvrat utkání, domácí ale pozorně brání.

56
    Radim Jurča faulován na obranné části hřiště.

57
    Cverna nemířil přesně.

58
    Peterka hledal u pravé postranní čáry Zemana, míč skončil v zámezí.

59
    Na hřišti se objevily dva míče, hlavní arbitr přerušil hru. Následovat bude míč rozhodčího.

60
    Radim Jurča v rámci fair-play vrátil balón soupeři.

61
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Ondřej Cverna z pravé strany centroval na DOMINIKA KRAUTA, který hlavičkoval kulatý nesmysl za záda Mariána Tvrdoně. Ústecký brankář si tak s jistotou dnes nepřipíše páté čisté konto v řadě.

62
    První změna v sestavě Ústí nad Labem. Z trávníku odstupuje střelec první branky Lukáš Vaněk, kterého nahradí Jakub Seidl.

64
    Ofsajd Ústí nad Labem (na ofsajdy 3:4).

66
    Vítkovice vycítily šanci a domácí obránci mají plné ruce práce.

68
    Pavel Moulis předal míč na pravou stranu Michalu Zemanovi, který přelstil gólmana Vítkovic. Gól ale neplatí pro ofsajd domácích (na ofsajdy 4:4).

70
    Texl volil raději přihrávku na vlastního brankáře.

70
    Do dobré střelecké pozice se dostal také Radim Jurča, jenž přestřelil. Branka by ale stejně neplatila pro pátý ofsajd Vítkovic (na ofsajdy 4:5).

72
    Druhé střídání Ústí nad Labem. Martina Jindráčka střídá Michal Leibl.
    Střídají také Vítkovice. Z hrací plochy odstupuje Jakub Prajza, příležitost dostává David Vacek.

74
    Domácí ztrácejí balóny po hloupých chybách, Vítkovice ale s obtížemi překonávají středovou čáru.

Dnešní utkání sledují 784 diváci.

76
    Hosté se pokouší o brejky, obrana Army se má na pozoru.

78
    Radim Jurča to mírně přehnal při důrazu a omlouvá se Mariánu Tvrdoňovi, který zůstal na hrací ploše ležet. Přivolání byli i lékaři.

79
    Marián Tvrdoň bude ve hře pokračovat.

80
    Tvrdou ránu Texla z přímého volného kopu Tvrdoň chytá.

82
    Na hrací ploše zůstal ležet Jan Peterka, kterého fauloval Dominik Kraut (VIT). Útočník Vítkovic obdržel žlutou kartu.

83
    Jan Peterka musel podstoupit ošetření za postranní čárou, nyní je již stoper domácích zpět na trávníku.

84
    Kateřiňák zamířil ze středu z leže nad.

86
    Domácím nyní zatrnulo, Hlavsa z dálky pálil jen těsně nad bránu.

87
    Jaroslav Hlavsa opět zahrozil, jeho přízemní jedovku lapil ústecký brankář.

88
    Lukáš Pouček vybojoval rohový kop.

89
    Poslední střídání domácích. Petr Výborný přenechává své místo Františku Myslivečkovi.
    Podruhé střídají Vítkovice. Nebezpečný Jaroslav Hlavsa přenechává místo na trávníku Radku Vítkovi.

90
    Tutovou šanci Pavla Moulise vytáhl Ognyan Ognjanov na roh.

90
    Patrik Demeter (VIT) vyfasoval žlutou kartu.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje tři minuty.

90+1
    Přímý volný kop pro domácí od vlastní střídačky na útočné polovině.

90+2
    Jakub Seidl hlavičkoval míč jen do autu.

90+2
    Tvrdoň po svém zákroku zůstal chvilku ležet, nakonec domácí gólman vykopl míč.

90+3
    Jiří Kateřiňák si došel pro faul před středovou čárou.

90+4
    Severočeši drží míč na ofenzivní polovině.

90+4

Statistiky utkání:

Branky:
    38. L. Vaněk, 39. Pouček – 61. Kraut.
    ŽK: 42. Texl, 45. Prajza, 82. Kraut, 90. Demeter (všichni VIT).
    Střely na branku: 7:6 (6:3).
    Střely mimo branku: 4:5 (3:1).
    Rohové kopy: 9:1 (5:0).
    Ofsajdy: 4:5 (2:4).
    Fauly: 14:22 (9:13).

Ke tříbodovému zisku dokráčeli fotbalisté Ústí nad Labem po velkém nerváku. Ve druhé půli bránila Arma své dvoubrankové vedení po brankách Lukáše Vaňka a Lukáše Poučka z úvodní pětačtyřicetiminutovky, v minutě šedesáté první ale snížil na nejtěsnější možný rozdíl Dominik Kraut.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (19:57:32)