Kladno – HC Plzeň 1:2 (po pr.) | Hradec Králové – Vítkovice 2:1 (po pr.) | Sparta Praha – Olomouc 4:0 (kon.)
Chomutov – Jihlava 2:3 (kon.) | HC Litvínov – Kometa Brno 3:4 (kon.) | Pardubice – Třinec 0:3 (kon.)
Č. Budějovice – Zlín 3:1 (kon.) | Slavia – K. Vary 3:4 (kon.)
Mountfield HK
2:1 (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
HC Vítkovice Ridera
cz Pondelok 10.10.2016, 17:15 • FORTUNA aréna, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 13. kolo

Ode mě je to z FORTUNA arény pro dnešek vše. U dalšího onlajnu se s Vámi těším na viděnou. (19:30:38)

Napínavá hokejová podívaná je za námi. Ačkoli se oba celky dostávaly do tempa postupně, nakonec bylo k vidění pohledné klání se zajímavými souhrami mladých hráčů. V první třetině jsme sice viděli dvě branky, více střeleckých příležitostí jsme ale viděli až ve druhé a třetí dvacetiminutovce. V zápase ale excelovali oba gólmani a on vítězi tak muselo rozhodnout až následné prodloužení. V něm zazářil hrdina dnešního utkání Radim Šalda, který zařídil výhru Mountfieldu 2:1 po prodloužení, když vstřelil obě branky svého týmu.

61:40
    Hradec právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Aktivita se RADIMU ŠALDOVI v dnešním utkání pořádně vyplatila. Na modré čáře přebral přihrávku od Tomáše Zahradníka, rozhýbal si gólmana a milimetrovou střelou mezi nohy vítkovického gólmana rozradostnil svůj tým. Asistence: František Hnik, Aleš Dufek.

61:02
    Spratek střílel z levého kruhu, kde jeho šanci zblokoval jeden z hradeckých obránců.

60:28
    Jaroslav Dvořák ve velké šanci! Sám před Daňem zkoušel kličku, kterou ale hostující gólman dobře přečetl.

60:24
    Spratkův průnik ale zastavuje ofsajd.

60:05
    Buly vyhrávají Vítkovičtí a tlačí se před Bechného.

60:01

Protože šedesát minut hry o vítězi nerozhodlo, bude po krátké přestávce následovat prodloužení tři na tři.

60:00

59:57
    Šalda ještě zkusil překvapit Daňa od levého mantinelu. Ten ale jeho střelu chytá. Bude se prodlužovat.

59:15
    Čas ubíhá, oba týmu bojují o kotouč v rohu kluziště.

58:49
    Hartmann navíc vyváží kotouč z pásma. U kotouče jsou znovu domácí.

58:18
    Mountfield kličkuje v prostoru kolem Daňa, ten statečně odolává.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:48
    Šenderovu střelu Bechný dobře viděl a vyráží ji betonem.

57:20
    Vítkovický gólman je v permanenci. Teď si úspěšně poradil se střelou Martina Štohanzla.

56:24
    Havránkovu rána od levého mantinelu vytěsňuje Daňo vyrážečkou do rohu kluziště.

55:59
    Dvořák svým typickým výpadem najížděl do útočného pásma. Když ale přihrával puk na svého spoluhráče, kotouč přešel modrou čáru a hra se tak přesunula zpět do neutrální zóny.

55:54
    A znovu. Hra se vrací do obranného pásma hostů.

55:31
    Hostující celek se osvobozuje za cenu icingu. Buly před Daňem.

54:46
    Vítkovičtí se přou za vlastní bránou o kotouč, který ale končí na holích hradeckých hráčů.

54:14
    Hartmann zalehl v rohu Šaldu, pokračuje se ale ve hře.

53:25
    Řepík nahazoval od mantinelu na bráněného Chalupu, do střely se ale vložil Šendera a hradeckou začínající akci překazil.

52:57
    Tam se nezdrželi dlouhou, o kotouč je připravil Jirásek, který bez jedné rukavice míří vstříc vítkovickému brankáři.

52:20
    Štohanzlovi se nepodařila rozehrávka ve středním pásmu a do útoku se ženou Vítkovice.

51:26
    Štěpánek střílí od modré čáry snad při každé příležitosti. Zkusil to i tentokrát, před Bechným však nebyl nikdo, kdo by jeho střelu ztečoval do brány.

51:01
    Hradec se přesouvá zpátky před Daňa, kde však úřadují dobře postavení obránci hostů.

50:30
    Zahrozit mohli na druhé straně kluziště junioři Ridery. Bechný si na pokus Jana Blaška počkal a posílá ji do rohu ledové plochy.

49:25
    Jirásek dobře tečoval Lierovu střelu od modré. Ta však, bohužel pro Hradecké, mířilo vedle vítkovické brány.

48:30
    Hradecký starší dorostenec krouží kolem Daňovy brány, kde však nemá žádného spoluhráče, který by se hlásil o nahrávku.

48:01
    Jaroslav Dvořák nabral rychlost a po Hnikově přihrávce vtrhl do pásma, kde vymýšlí útočnou akci.

47:40
    Pokračuje se v pěti hráčích. Hraje se ve středním pásmu.

47:00
    Mountfield dlouho trápil obranu hostí, Daňo je však pozorný.

46:34
    Radim Šalda ve velké příležitosti před brankářem Vítkovic. Daňo ale přečetl úmysl hradeckého obránce a skóre se nemění.

45:14
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Chalupa – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Šendera – 2 min., zdržování hry / zašlapování puku).

44:58
    Klubko hráčů bojuje o puk v rohu kluziště za Daňovou bránou. Rozhodčí přerušují hru.

44:37
    Hru teď narušuje zakázané uvolnění, vhazuje se po pravici hradeckého brankáře.

44:24
    Vítkovičtí nebezpečně dotírají v útočném pásmu. Štěpánkova dělovka zaduněla až v náručí Bechného.

43:29
    Hofman je v dnešním utkání hodně aktivní. Teď nebezpečně číhal před Daňovou brankou, který si však všechny tři tyče bezpečně pokryl.

43:00
    Kynčl bojuje v rohu o kotouč s Tomanem. Hradecký obránce je úspěšnější a posílá černou pryž na svého spoluhráče.

42:11
    Chalupa rozjíždí útočnou akci Hradce. V pásmu však Mountfield puk ztrácí a hra se tak znovu přesouvá.

41:59
    Beránkovu střelu z prostoru mezi kruhy ukrývá Bechný v lapačce.

41:09
    Výborné zákroky Bechného! Ten teď zastavil střelu Moravčíka i následnou dorážku z hole Kmoška.

40:25
    Vítkovičtí se nebezpečně pohybovali v útočném pásmu, a proto Hofman vyhazuje kotouč jen za cenu zakázaného uvolnění.

40:06
    I ve třetí třetině se jako první pouští do útoku hosté. Blaško však na Bechného vyslal spíše jen propagační střelu.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:41 .

Druhá část pondělního klání juniorů je dohrána. Branku jsme sice ani na jedné straně neviděli, co se týče atraktivnosti, byla však druhá třetina pro fanoušky rozhodně zajímavější. Hrálo se v rychlejším tempu s několika nebezpečnými šancemi na obou stranách. V závěru byli aktivnější Hradečtí, v branku však ani jeden ze střeleckých pokusů přetavit nedokázali. Kdo odejde z dnešního duelu jako vítěz?

40:00

39:26
    Šalda se zjevil před Daňem, tváří v tvář hostujícímu brankáři ale neuspěl.

38:56
    Štohanzl se po druhé v utkání dostal do přečíslení s Hofmanem. Akce na jeden dotek ale skončila jen pod ležícím vítkovickým gólmanem.

38:21
    Hostům se početní výhoda příliš nevyvedla, ale i nadále trápí hradecké obránce.

38:09

37:19
    Vítkovičtí jsou znovu v pásmu a usazují se před hradeckým strážcem svatyně.

37:07
    Početní výhodu Vítkovic teď navíc narušuje ofsajd. Vhazuje se ve středním pásmu.

36:46
    Mountfield se dobře brání a vyhání Vítkovické z pásma.

36:13
    Štěpánek se s ničím nemazal a rovnou z buly vystřelil na Bechného. Ten je připraven čelit nátlaku hostujících hráčů.

36:09
    Štěpán Havránek se ale provinil nedovoleným zákrokem a Hradečtí se znovu budou muset bránit ve čtyřech.

35:13
    Slibnou šanci si vypracoval Baláž. Ten si z rohu obloučkem vybruslil až do levého kruhu, odkud chtěl překvapit Bechného. Hradecký gólman ukryl na poslední chvíli kotouč pod vyrážečku.

34:32
    Tempo hry se uklidnilo, hraje se převážně po rozích a ve středním pásmu.

33:54
    Kosina při pokusu o střelu trefil vlastního spoluhráče, který v bolestech odjíždí na střídačku.

33:42
    Obrana Mountfieldu však funguje výborně a hostům příliš prostoru ke střele nedává.

32:58
    Hosté znovu krouží jako vosy kolem klece Daniela Bechného.

32:14
    Vítkovice vybojovali černou pryž a míří do útoku. Pozornost Bechného vyzkoušel v zápase aktivní Raška.

31:16
    Štohanzl nahrával Hofmanovi, jenž však nedokázal skákající kotouč zpracovat a hra se tak přelévá do středního pásma.

30:58
    Daňa má v posledních minutách plné ruce práce. Jistými zákroky ale drží svůj celek.

30:26
    Nepříjemně byl teď u mantinelu zasažen Šalda. Vypadá to ale, že je v pořádku a pokračuje ve hře.

29:51
    Vítkovičtí se snaží vymanit z pásma, ale nedaří se jim to. U puku je znovu Hradec.

29:45
    Odražený kotouč se dostal k osamocenému Zahradníkovi. Ani ten recept na brankáře hostí ale nenašel.

29:03
    Po Kynčlově přihrávce střílel na Daňa Lier. Před hostujícím gólmanem byl ještě připraven na teč Řepík, Daňa ale našel kotouč ve své náruči.

28:36
    Je to právě Hradec, kdo je v tuto chvíli aktivnějším týmem.

28:09
    Šaldova tvrdá rána míří mimo tři tyče vítkovického gólmana.

27:04
    Teď mohl na druhé straně udeřit Štohanzl, jenž dostal nahrávku na modrou čáru! Jeho klička mu ale nevyšla a Daňa jeho pokus vyráží.

26:34
    Nádherný pas teď dostal Adam Beránek, který si sám najížděl od pravého mantinelu! V poslední možné chvíli ale proti němu zasáhl pozorný Bechný.

25:52
    Štěpánkovu střelu od modré čáry zblokoval Řepík vysoko nad.

25:50
    Vhazuje se po pravici hradeckého brankáře.

25:45
    A znovu. Havránek odpaluje kotouč až před hradeckého strážce svatyně,

25:00
    Hradečtí se musí bránit ve čtyřech. Zatím úspěšně vyhazují.

24:33
    Vyloučení v týmu Mountfield HK (Šalda – 2 min., sekání).

24:17
    Kmošek se ukázkově prokličkoval až před Bechného. Tam ho však zastavil Šalda, který odpaluje kotouč z pásma.

23:48
    Ach ty brusle! Jirásek má znovu problém s nožem u brusle, a tak musí znovu opustit ledovou plochu.

23:05
    Mountfield se usadil v útočném pásmu, kde se mu nepodařilo nic vymyslet. Hra se přelévá do neutrální zóny.

22:50
    Neuspěl ani z levého kruhu střílející Štohanzl, Vhazuje se po Daňově pravici.

22:42
    Lier poslal dělovku od modré, ta se ale od Daňových betonů odrazila vysoko do ochranné sítě.

22:18
    Hradeckým se nedaří usadit v pásmu a Vítkovice vyhazují.

21:55
    Jenže hosté to teď přehnali s aktivitou a Jaroslav Veřmiřovský získává menší trest za sekání.

21:16
    Hráči Ridery jsou v úvodu druhé periody aktivnějším celkem a dělají obraně Mountfieldu problémy.

20:42
    Hradečtí obránci teď nezachytili kotouč a hra se přesouvá znovu do pásma před Bechného.

20:03
    Vítkovičtí na nic nečekali a namířili si to rovnou před Bechného! Jeho pozornost vyzkoušel z první Jozef Baláž, jehož střelu ale Bechný chytil do lapačky.

20:01

Další třetina začne přibližně v 17:58.

Úvodních dvacet minut utkání je za námi. V něm jsme viděli po gólu na každé straně, když se o první branku duelu postaral v 8. minutě Raška. Na jeho gól však hráči Mountfieldu stihli bleskově zareagovat, když v téže minutě srovnal stav utkání Radim Šalda. Nehraje se však v nijak závratném tempu. Co nám přinese druhá třetina?

20:00

19:41
    Raška nahodil černý nesmysl do obranného pásma Mountfieldu, kde však nebyl nikdo z jeho spoluhráčů.

19:15
    Šalda od modré čáry rozehrál slibně se vyvíjející akci, kterou však zastavila střela do ochranné sítě.

18:56
    Kmošek se probil až do útočného pásma a mířil si to přímo na Bechného. Tam včas zasáhl Jaroslav Dvořák, jenž posílá kotouč do neutrální zóny.

18:17
    Do slibné pozice si najížděl Zahradník, kde ho však o puk připravil Štěpánek.

17:50
    Jirásek má zjevně problém s bruslí a za pomoci spoluhráče odjíždí na střídačku.

17:00
    A Vítkovice dál kousají v útočném pásmu.

15:55
    Obrovská šance Dominika Moravčíka! Ten dostal přihrávku před Bechného, kde se nikým nehlídaný pokusil vrátit svému celku vedení. Hradecký muž v masce mu to ale nedovolil.

15:18

14:45
    Havránek nabral rychlost a míří do pásma před Daňu, kde rozehrává další útočnou akci domácích.

13:54
    Weintritt si teď u mantinelu počkal na Hofmana, který okusil příchuť hradeckého ledu.

13:18
    Početní výhodu si vyzkouší i Hradec, Baláž je vyloučen na 2 minuty za sekání.

12:57
    Hra se vrací zpět do útočného pásma Mountfieldu.

12:21
    Kosina se ale nebezpečně probil do prostoru před Bechným. Hradecký gólman je proti jeho střele připraven.

11:15
    Chalupa se ve vlastním pásmu zhostil kotouče a ujížděl do vlastního pásma, kde ho však o puk připravil Malina.

10:15
    V přečíslení ujížděl Zahradník s Hroudným. Prvně jmenovaný nabil od pravého mantinelu najíždějícímu Hroudnému, jenž však nedokázal černou pryž zpracovat podle svých představ.

09:47
    Lier vybídl ke skórování Filipa Jiráska, který dostal přesnou přihrávku do mezikruží. Hradecký útočník ale Daňovu branku minul!

09:00
    Mountfield je po vstřelené brance při chuti a operuje v útočném pásmu.

08:10
    Moník byl hodně dotěrný před Daňou. Tak dlouhou ale zkoušel najít volnou mezírku ve výstroji hostujícího brankáře, až rozhodčí přerušil hru.

07:43
    Ale máme tu rychlou odpověď z holí hradeckých juniorů! Pouhých šestadvacet sekund uběhlo na světelné tabuli, když na 1:1 zvyšuje sedmnáctiletý obránce RADIM ŠALDA. Asistence: David Malík, Aleš Dufek.

07:17
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    A máme tu úvodní branku dnešního střetnutí! Po akci na jeden dotek se prosazuje DOMINIK RAŠKA, jenž Spratkovu přihrávku přes brankoviště pohodlně dopravil za záda hradeckého brankáře. Asistence: Daniel Spratek, Ondřej Hartmann.

06:58
    Jenže teď jsou u kotouče zase Vítkovičtí a ohrožují Bechného klec.

06:17
    Dvořák zkoušel po Šaldově střele od modré tečovat puk za Daňova záda. Vítkovický gólman ale ukryl jeho střelu bezpečně v lapačce. Pěkná šance pro domácí.

06:00
    Ne však na dlouho. Šalda je přebral o kotouč a posílá hru znovu do neutrální zóny.

05:07
    Mountfield se přetahuje o kotouč v rohu s hráči Ridery. Ti jsou v souboji úspěšnější a postupují do útočného pásma.

04:10
    Lierův pokus o průnik do pásma nevyšel, a tak se na druhou stranu vydal vítkovický Baláž. Mířil ale mimo.

03:39
    Zatím se nehraje v nikterak závratném tempu, gólmani mnoho práce nemají.

03:17

02:55
    Raškova střela míří mimo tři tyče Bechného svatyně.

02:25
    Hra se přesunula do středního pásma, odkud vyzkoušel Daňovu pozornost Dominik Matouš. Hostující gólman jeho střelu vyráží.

01:53
    Vítkovice kroužily kolem brány hradeckého gólmana, ale Hradečtí se osvobozují.

01:17
    Jenže Hradečtí se budou muset bránit ve čtyřech. Rozhodčí posílá za katr Radima Šaldu za nedovolené bránění.

00:57
    O první střelu utkání se postaral z levého kruhu Jirásek. Daňa vytěsnil jeho střelu betony.

00:10
    Vítkovičtí bojují o puk v rohu za Bechným.

00:01

Oba celky jsou nastoupeni na modrých čarách. Vše je připraveno ke vhození úvodního buly.

Mountfield HK: Bechný (Špirek) – Hroudný, T. Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, J. Moník, Lier – D. Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik, Dvořák, Hofman, Jirásek, Řepík, Chalupa.

HC VÍTKOVICE Ridera:

To Vítkovičtí jsou na tom podstatně lépe. V tabulce jim patří pátá příčka se získanými 21 body a ztrátou pouhých čtyř bodů na vedoucí celek Komety Brno. Ani jejich výkony však nejsou příliš ustálené. Z posledních dvou klání si junioři Vítkovic neodnesli ani bod, když nejprve podlehli pražské Spartě, a o den později Českým Budějovicím.

Mountfield HK:

Hradeckým juniorům se v letošní sezóně zatím nedaří úplně podle představ. V tabulce se nacházejí na 13. místě s počtem čtrnácti bodů stejně jako Liberec a Jihlava. Výkony Mountfieldu jsou navíc jako na houpačce, v posledním odehraném utkání podlehli na venkovním ledě Mladé Boleslavi 2:3.

Hezký podvečer z královéhradecké FORTUNA arény, kde se dnes ve vzájemném duelu DHL Extraligy střetnou juniorské celky Mountfieldu HK a HC VÍTKOVICE Ridera. Jak si oba týmy povedou?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Lenka Jonešová

Góly a asistencie: 8. Šalda (Malík, Dufek), 62. Šalda (Hnik, Dufek) – 8. Raška (Spratek, Hartmann)

Mountfield HK: Bechný (Špirek) – Hroudný, T. Kynčl, Havránek, Gaspar, Šalda, Lier – D. Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Štohanzl, Hnik, Dvořák, Hofman, Jirásek, Řepík, Chalupa, J. Moník. Trenér: Aleš Krátoška.
    HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Šendera, Veřmiřovský, Weintritt, Mrowiec, Štěpánek, Gabrhelík – Hartmann, Spratek, Blaško, Raška, Malina, Toman, Moravčík, Baláž, Kmošek, Beránek, Kosina. Trenér: Mojmír Trličík.

Rozhodca: Wagner – Maštalíř, Svoboda.