Toronto – Detroit 1:2 (kon.) | Carolina – Washington 3:2 (3:2 po s.n.) | Ottawa – Buffalo 2:4 (kon.)
Arizona – San Jose 3:1 (kon.) | LA Kings – Dallas 3:6 (kon.) | Pittsburgh – Columbus 3:5 (kon.)
Boston – Philadelphia 1:0 (po pr.)
Toronto Maple Leafs
1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Detroit Red Wings
cz Sobota 08.10.2016, 01:00 • FirstOntario Centre, Hamilton • Príprava NHL

Já vám děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek víkendu. (03:41:54)

Utkání je za námi. Příliš krásy nenabídlo a gólů taky ne. Především pak třetí třetina byla bez branek a chudá i na šance. Složení sestav ale ani žádnému super hokeji nenahrávalo. Detroit však může být spokojen s výhrou 2:1, kterou zařídil mladík Svečnikov a jeho dva góly.

59:52
    Buly po pravici Howarda. Poslední šance Leafs.

59:36
    Ott dostává puk až do útočné třetiny Red Wings.

58:55
    Leafs bez gólmana a v útočném pásmu.

58:35
    Hra je přerušena, bude se vhazovat a Leafs si berou oddechový čas.

58:29
    Puk je v útočné třetině Toronta a Mike Babcock odvolává brankáře z brány.

58:09
    Útočnou snahu Maple Leafs zastavuje ofsajd.

57:00
    Konec zápasu se blíží a Leafs už moc času nemají. Navíc se hraje u jejich branky.

55:10
    Opět Leafs vyhazují, sice jen do středního pásma, ale i to stačí.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

54:03
    Maple Leafs už podruhé vyhazují puk až za branku Detroitu.

53:38
    Další vyloučení a přesilovku si zahraje Detroit. Lindberg usedá na trestnou za sekání.

53:09
    Greening to zkusil z úhlu, ale na Howarda si nepřišel.

52:19
    Přesilovka Leafs začala a Toronta se zatím drží v útočné třetině.

51:02
    Poměr sil na ledě se vyrovná. Na trestnou usedá Svečnikov za hákování.

50:02
    Maple Leafs dostali puk alespoň do středního pásma.

49:41
    Vylučuje se. Na trestnou usedá Leipsic, který se provinil hrou vysokou holí. Bude to za dvě minuty.

49:23
    Dermott udělal na modré krok dopředu, vystřelil, ale Howard na jeho pokus viděl a schoval puk do náruče.

47:50
    Rychlý útok Leafs po kterém směřoval puk před branku, kam ho posílal Froese, ale ke smůle Toronta ho nikdo do sítě neztečoval.

47:26
    Kotouč doputoval ze středního pásma do lapačky Enrotha a tam taky zůstane.

46:45
    A nyní zakázané uvolnění na druhé straně. Zatím tato třetina není žádná sláva.

45:57
    Kotouč se doklouzal na zakázané uvolnění a tak se bude vhazovat u brankoviště Howarda.

44:45
    Criscuolo dostal přihrávku na kruh, pokusil se o střelu z první, ale ta zamířila jen do míst, kde byl připravený Enroth.

43:37
    Enroth zastavuje střelu od modré a má puk ve své moci. Takže se bude vhazovat.

42:57
    Zakázané uvolnění na straně Leafs. Hra se přestěhuje k brance Toronta.

42:09
    Ofsajd na straně Red Wings.

41:34
    Bertuzzi se ocitl v nadějné pozici, ale Enroth byl i tentokrát úspěšný.

41:06
    Nahození od modré Enroth vyrazil a možná ani nevěděl jak a kam přesně.

40:26
    Kapanen se dostal k odraženému puku a byl sám před Howardem. Na nic nečekal, nemířil, napřáhl a jeho rána skončila na hrudi Howarda.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce jsme viděli jen jednu branku a postaral se o ni opět ruský kouzelník Jevgenij Svečnikov. Díky jeho trefě tak drží Red Wings vedení 2:1.

40:00

39:29
    A Red Wings se nyní osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

39:10
    Howard vyráží stelu od modré.

38:55
    Buly po levé ruce Howarda.

38:13
    Ou! Street dostal omylem bruslí do obličeje a ihned míří na střídačku, snad bude v pořádku. Ovšem ještě předtím zahrál vysokou holí Aubry a musí jít na dvě minuty na trestnou.

37:44
    Kotouč směřuje přes všechny čáry za branku Howarda, takže se hra vrátí k bráně Toronta.

37:27
    Svečnikov zase nebezpečně dotíral u branky Leafs, nakonec hru zastavuje Enroth, který puk přikryl rukavicí.

36:06
    Clune skončil po ataku na ledě. Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

35:10
    To byla šance! Rychel napřáhl na modré a jeho dělovka zacinkala na tyč, následně se odrazila do zad Howarda a detroitský gólman se parádním zákrokem v poslední chvíli otočil a puk lapačkou dostal ven.

34:00
    Valiev se dostal ke střele od modré, měl před sebou volnou cestu, ale Howard puk viděl a kotouč vyrazil.

33:36
    Corrado se provinil přihrávkou rukou a tak se bude vhazovat.

32:44
    Leafs se ubránili a jsou již v plném počtu.

32:41
    Enroth se opět vytáhl, tentokrát zastavil střelu z kruhu od Millera.

32:15
    Ott posílal puk před branku a jen tak tak, že se ho do sítě nesrazil jeden z hráčů Toronta.

31:31
    Frk natáhl ke střele od modré a Enroth jen s velkými problémy stačil schovat střelu pod betonem. Brankoviště pak ještě vyčistil Roman Polák a česká stopa v tomto příspěvku je plnohodnotná.

30:43
    Corrado míří na trestnou za krosček, takže Red Wings si zahrají přesilovou hru.

30:15
    Nahození od modré vyrazil Enroth některou částí svého těla do rohu kluziště.

29:35
    Zakázané uvolnění Leafs a hra se tak vrací zpět k bráně švédského brankáře.

29:20
    Glendening prošel až na vrchol kruhu, ale jeho následná střela zamířila jen do středu branky, kde byl připraven Enroth.

28:36
    Kotouč po Corradově zásahu nebezpečně prošel kolem branky Enrotha.

27:26
    Nahození od modré nebezpečně tečoval Froese, ale Howardova lapačka byla na místě.

26:37
    Corrado vyslal tvrdou ránu z kruhu, ale Howard ji vyrazil.
    24:42 SVEČNIKOV - 1:2

24:42
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings jdou opět do vedení. Bertuzzi objel kolem mantinelu snad celou třetinu, předal puk na modrou, kde jej nehodil Russo, kotouče se pak zmocnil JEVGENIJ SVEČNIKOV a zametl puk za záda Enrotha. Asistence: Robbie Russo, Tyler Bertuzzi.

24:25
    Holland nahodil puk do útočného pásma a všichni hráči jeli střídat.

22:53
    Branka Leafs se vychýlila se svého postavení. Vhazovat se bude u branky švédského brankáře.

22:37
    Puk skončil někde po bruslemi hráčů za brankou Enrotha a tak se bude vhazovat.

21:52
    Kapanen se pokusil zakončit poté, co objel bránu, ale u bližší tyče našel jen beton Howarda.

20:40
    Frk předložil od mantinelu puk na Lorita, ten se středem dostal k bráně, ale zakončoval z úhlu a Enrotha neprostřelil.

20:01

První třetina je za námi. Příliš krásy nenabídla, ale že bychom se vyloženě nudili to se také říci nedá. K vidění byli dva góly, menší bitka a pár šancí.

20:00
    19:16 LEIPSIC - 1:1

19:16
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Těsně před odchodem do kabin máme vyrovnáno. Po nahození za branku Howarda se k puku dostal Smith, předložil ho před branku, tam se ho ujal BRANDEN LEIPSIC a vymetl horní růžek branky Howarda. Assitence: Colin Smith, Josh Leivo.

18:49
    Kotouč se doklouzal až za branku Enrotha a to znamená zakázané uvolnění. Hra se přesune před Howarda.

17:39
    Leafs se ubránili a jsou v plném počtu.

17:09
    Podruhé v krátké době se povedlo Torontu vyhodit puk do bezpečí.

16:37
    Maple Leafs se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

15:40
    Russo i Holland skončili na trestné a přesilovku si zahrají Red Wings, jelikož Holland dostal za bitku 4 minuty a Russo za svůj faul jen dvě.

15:40
    Nyní na ledě vzplály emoce. Russo ostře atakoval Hollanda, ten skončil bez helmy na ledě a svého spoluhráče šli hráči Leafs hned pomstít, Když neuspěl Polák, našel si Russoa právě Holland a alespoň částečně Russoa potrestal.

14:55
    Street se pokusil o střelu z kruhu, ale narazil na chrániče bránícího hráče.

14:02
    Nahození ze středního pásma doputovalo až k rukavici Howarda. Ten puk musel přikrýt, jelikož se k němu hnal Clune.

12:53
    Clune a Ott se měli u střídačky co říct. Tito dva také patří mezi vyhlášené bitkaře. Zatím však na pěsti nedošlo.

12:41
    Loov se dostal na vrchol kruhu, mířil, ale branku přestřelil.

11:40
    Kotouč končí na střídačce Red Wings. Vhazovat se bude u branky Howarda.

10:58
    Už už se do šance tlačil Lorito, ale těsně puk minul a tak je nebezpečí kolem branky Toronta zažehnáno.

10:14
    A nyní zakázané uvolnění na straně Detroitu. Takže se hra přesune před Howarda.

09:19
    Corrado hledal dlouho přihrávkou svého spoluhráče na modré, ale jeho pas byl nepřesný a tak puk končí na zakázaném uvolnění.

07:30
    Street se dostal za obranu Toronta, ujížděl sám na Enrotha, zvolil střelu, ale brankář Leafs jeho pokus betonem vytěsnil.

06:23
    Wings vyhráli buly, ke střele od modré se odhodlal Paetsch, ale švédský gólman jeho pokus zkrotil na hrudi.

06:16
    Hicketts vyslal tvrdou ránu od modré, ale brankář Leafs byl ve střehu a drží kotouč ve své moci.
    04:12 SVEČNIKOV - 0:1

04:12
    Jen co se Red Wings ubránili, dostávají se do vedení. A byl to právě JEVGENIJ SVEČNIKOV, kdo si najel ze strany na střed hřiště a vyslal nechytatelnou střelu k tyči, na kterou Enroth nedosáhl. Asistence: Drew Miller, Nathan Paetsch.

04:02
    Detroit je v plném počtu.

03:36
    Opět je puk za brankou Toronta.

03:05
    Puk směřuje až k brance Enrotha, Leafs se přesilovka zatím nedaří.

02:38
    Red Wings se pokoušeli vyhodit puk přes všechny čáry, ale někdo z hráčů Leafs ho srazil do hlediště a tak se bude vhazovat.

02:15
    Založení útoku Toronta zastavuje ofsajd.

02:02
    Máme tu první trest. Svečnikov putuje na trestnou za držení a Leafs si tak zahrají přesilovku.

01:02
    Sproul nahazoval od modré, puk byl ještě tečovaný, ale Enroth zasáhl betonem a vyrazil puk do rohu kluziště.

00:01

Nyní zazní hymny USA a Kanady.

Toronto Maple Leafs: Enroth (Sparks) – Corrado, Valiev, Dermott, Polák, Holl, Loov – Kapanen, Holland, Greening – Timašov, Froese, Rychel – Leipsic, Laich, Leivo – Lindberg, Smith, Clune.

Detroit Red Wings: Howard (Coreau) – Lashoff, Sproul, Hicketts, Russo, Paetsch, Jensen – Ott, Glendening, Miller – Bertuzzi, Lorito, Frk – Street, Aubry, Callahan – Svečnikov, Criscuolo, Tangradi..
    Na tréninku Leafs dnes byla zábava. Brandon Prust učil mladíky jak se postavit k bitce.

Oba týmy dnes budou zkoušet převážně své mladé hráče a hráče z farmy. Red Wings do zápasu nasadí tyto borce:

Howard, Coreau – Hicketts, Jensen, Paetsch, Russo, Lashoff, Sproul – Ott, Glendening, Miller, Tangradi, Lorito, Frk, Bertuzzi, Criscuolo, Callahan, Aubry, Street, Svechnikov.

Toronto by mělo vyrazit v tomto složení:

Enroth, Sparks – Corrado, Valiev, Dermott, Polák, Holl, Loov, Brouillard, Hrabarenka – Johnsson, Holland, Greening, Timašov, Froese, Moore, Leipsic, Laich, Leivo, Lindberg, Smith, Clune.

Vítejte u přípravného zápasu před startem NHL mezi Torontem a Detroitem. V tomto duelu jsou vedeni jako domácí Maple Leafs, ovšem utkání se odehraje v kanadském Hamiltonu (provincie Ontarrio).

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Michal Sedláček

Góly a asistencie: 20. Leipsic (Smith, Leivo) – 5. Svečnikov (Miller, Paetsch), 25. Svečnikov (Russo, Bertuzzi)