Fínsko
4:2 (1:0, 1:1, 2:1)
Česko
cz Piatok 07.10.2016, 13:00Reprezentace žien U18

Naše hokejistky do 18 let uzavřou turnaj na finské půdě zítra od 12:30 českého času bitvou s houževnatým Norskem. Do té doby se mějte hezky. (15:00:38)

Střely na branku ve 3. třetině (celkem):

Finsko – 11 (27)
    Česko – 6 (26)

Nejlepšími hráčkami zápasu jsou vyhlášeny za Finsko útočnice Emilia Vesaová a za Česko kapitánka Klára Hymlárová.

Tak bohužel, české juniorky sice dotáhly dvoubrankové manko, ale nakonec neuspěly ani ve druhé bitvě turnaje v Kuortane. Rozhodující gól inkasovaly v 55. minutě, Finky pak potvrdily triumf do prázdné klece. Přestože k bodům chybělo málo, musíme uznat, že za třetí třetinu si naše soupeřky zasloužily vítězství o něco víc.

59:58
    Kotouč byl zašlápnut ve finské třetině, takže nás čeká ještě jedno vhazování.
    59:30 NYLUNDOVÁ - 4:2

59:30
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Karolína Juřicová už odjela na střídačku, jenže náš tým neudržel útočné pásmo a Finky trefou do prázdné brány rozhodují o výsledku. Z vlastní modré čáry mířila nekompromisně JENNINA NYLUNDOVÁ – 4:2. Bez asistence.

59:09
    Finky chybovaly v rozehrávce a namazaly puk Zrnové. Bohužel se nám nedaří udržet na kotouči...

58:35
    Ne, česká kapitánka tentokrát z pravého kruhu neprostřelila clonu před gólmankou.

58:14
    Klára Hymlárová se v útoku na puku udržela jen chvilku, ale teď má náš první útok další pokus.

57:59
    Dokázali jsme pouze vyhodit kotouč z pásma, děvčata totiž už potřebovala střídat.

57:28
    Český tým je kompletní, ale dál se musí bránit ve své třetině.

56:54
    Emilia Varpulaová dostala puk před brankoviště. Česká obránkyně jí lehla pod nohy, takže musela zakončovat vysoko. Juřicová proti bekhendu zasahuje.

56:32
    Znovu letí kotouč přes všechny čáry, oslabení zatím zvládáme dobře.

55:59
    Češky vyhazují. Juřicová si předtím musela poradit s ostrou ranou Nieminenové.

55:17
    Finská střídačka si vybírá oddechový čas.

55:17
    Nepříjemnost pro bojující českou sestavu. Zuzana Martinů (CZE) je vyloučena za podražení.
    54:37 NIEMINENOVÁ - 3:2

54:37
    Předchozí česká snaha bohužel přichází vniveč, neboť Finky si berou zpět ztracené vedení. Rychle přebruslily naše útočnice, obrana navíc pomalu střídala, a tak PETRA NIEMINENOVÁ mířila na Juřicovou nehlídána. Také ona předvedla přesný bekhend a je to 3:2. Asistence: Sini Karjalainenová, Linnea Melotindosová.

54:06
    Uf! Karolína Juřicová vyrazila finskou střelu nad sebe a puk se obloučkem snášel do brankoviště. Naštěstí to dopadlo dobře.

53:19
    Snadný zásah pro Juřicovou, která je ve třetí třetině zaměstnanější gólmankou. Kotouč k ní teď jen tak dojel.

52:13
    Po našem zakázaném uvolněním jsme se dokázali vrátit do sedla. Kotouč se příhodně odrazil na hokejku Sandry Halounové, bohužel byla ve velkém úhlu a Silvonenová souboj vyhrála.
    50:43 Klára HYMLÁROVÁ - 2:2

50:43
    Česko právě vstřelilo branku!
    Góól, vyrovnáváme! Natálie Mlýnková dojela v obraném pásmu situaci u hrazení a zvládla puk vypíchnout dopředu. Ještě před vlastní modrou čarou ho vzala KLÁRA HYMLÁROVÁ, obhodila si obránkyni a uháněla dopředu úplně sama. Z levé strany vystřihla bleskurychlý bekhendový blafák, který zakončila do sítě, a je to 2:2! Skvěle! Asistence: Natálie Mlýnková.

50:19
    Jennina Nylundová projela statickou českou obranou, ale těsně před Juřicovou už neuspěla.

49:31
    České juniorky se nyní bohužel jen brání. Je z toho další zakázané uvolnění, potřebovali bychom víc.

48:41
    Další ohrožení české klece přišlo z hokejky Nylundové, ta zkoušela štěstí u bližšího růžku. Tam našla lapačku naší brankářky.

48:08
    Varpulaová nabrala rychlost a z hranice kruhů ostře vypálila ke druhé tyčce. Gólmanka Havlíčkova Brodu se perfektně natáhla.

47:06
    Znovu zasahovat musela Juřicová, krátce poté poslaly její spoluhráčky kotouč na zakázané uvolnění.

46:36
    Další příležitost pro Natálii Mlýnkovou! Finky byly jakési zkoprnělé, Mlýnková tak v rychlosti dojela až před gólmanku, kterou chtěla ze strany překvapit bekhendem. Levý beton Silvonenové byl opět na místě.

45:32
    Česká defenzíva si nechala za zády úplně volnou Yrjänenovou! Naštěstí puk netrefila dobře, ale i tak musela Juřicová vytáhnout parádní rozštěp a puk zastavit nataženým betonem.

44:55
    "Běž tam, před bránu!" zařval český kouč Jan Fidrmuc. Jenže před gólmanku žádná hokejistka nedojížděla, když ji znovu otestovala Dýcková.

44:08
    Zakázané uvolnění české reprezentace vrací hru před Juřicovou.

43:09
    Na druhou stranu zase prchala Nikola Dýcková. Její ránu přes chumel hráček Silvonenová pokryla a puk jí nevypadl.

42:34
    Až po přesilovce mířily Finky do velké šance. Yrjänenové naštěstí před Juřicovou sjel puk z hokejky a poslala ho těsně vedle.

41:38
    Česká osmnáctka zvládla na výbornou celý zbytek oslabení, takže nedopustila nic podobného jako na startu druhé části.

40:39
    Jako mazák si teď počínala mladá obránkyně Aneta Zachová. V oslabení udělala na útočné modré kličku, vybruslila si až do střelecké pozice, jen ten gól její akci chyběl!

40:01

Střely na branku ve 2. třetině (celkem):

Finsko – 5 (16)
    Česko – 11 (20)

Brzký finský gól z přesilovky na 2:0 jako by náš tým nakopl, ve druhé třetině jsme byli na ledě lepší. Magda Erbenová v půlce zápasu snížila přesnou trefou od modré čáry, obrovskou možnost na vyrovnání měla Natálie Mlýnková. Jenže ta neuspěla jak z prvního nájezdu, který jí ztížil nedovolený zákrok, tak ani z trestného střílení. Velká škoda, ale pořád nám zbývá dvacet minut.

Třetí třetina začne přibližně ve 14:26.

40:00

39:43
    Finské juniorky nedotáhly k zakončení přečíslení tří proti dvěma, a to už bude tak všechno.

38:55
    Počínání Martiny Exnerové (CZE), která se rozhodně nebojí přitvrdit, ohodnotila rozhodčí jako sekání. Takže jdeme do čtyř.

38:55
    Další šance! Zrnová s Exnerovou a Machalovou se navezly do brankoviště, ale ležící Silvonenová za pomoci obránkyň udržela puk před čarou.
    38:42 Mlýnkové se nepovedla klička v samostatném nájezdu!

38:42
    Ne. Mlýnková chtěla udělat fintu se stažením kotouče bekhendovou stranou hokejky po vzoru Kateřiny Mrázové, ale těžký manévr jí nevyšel a skóre se nemění.
    38:42 Natálie Mlýnková byla v úniku faulována

38:42
    Natálie Mlýnková sice v nájezdu bekhendový blafák nedotáhla, ale byla faulována a pojede trestné střílení!

37:13
    Finky posílají kotouč na zakázané uvolnění. Nepřipadají mi zrovna ve své kůži, spíš jen čekají, jenže se nám nedaří to využít. Před brankovištěm je pořád hodně těsno.

36:38
    Pěkná jedlička vyrostla za českou modrou čarou! Karolína Hornická sundala soupeřku tělem a dívala se po rozhodčí, zda to neposoudí jako faul. Naštěstí neposoudila.

35:55
    Kateřina Zrnová vymyslela kombinaci s Martinou Exnerovou. Zpětný pas na střed však přes několik finských hokejek už neprošel.

35:13
    Anna Kotounová nyní velmi dobře nehledala puk pod nohama, místo toho si pohlídala tělo najíždějící Finky a nedala jí sebemenší prostor k zakončení.

34:32
    Špatná finská rozehrávka skončila u Sabiny Matouškové. Ta na levé straně váhala mezi přihrávkou a střelou, rozhodla se pro druhou variantu a Silvonenová musela zasáhnout ramenem.

33:57
    Finsko hraje v plném počtu.

33:35
    České obránkyně si na modré čáře přihrály nepřesně. Když Magda Erbenová zpracovávala puk, už byl nejspíš pár milimetrů ve středním pásmu. Ofsajd.

32:29
    Petra Nieminenová v oslabení vypíchla kotouč a odhodlala se k sebevědomému průniku. Ten byl opravdu krásný, ale Juřicová ho znovu vystihla a nenechala Nieminenové prostor na zakončení!

31:45
    Alespoň přichází první česká přesilovka v zápase. Vynutili jsme si nedovolené bránění Neey Lehtimäkiové (FIN).

30:53
    Náš tlak po krátké pauze pokračoval. Dýcková zavezla puk, pak zpoza brány vyzvala Hornickou. Její střelu vyrazila Silvonenová před sebe, ale bohužel se nám nepodařilo dorazit kotouč do brány.
    29:56 Magdalena ERBENOVÁ - 2:1

29:56
    Skvěle, v půlce zápasu oživujeme naděje na bodový zisk a vracíme se Finkám na dostřel! V rohu útočné třetiny bojovala Mlýnková, Hornická pak postrčila puk na MAGDALENU ERBENOVOU, která s ním udělala pár temp do středu pole. Od modré čáry vyslala přesnou střelu, která krásně zapadla do druhého růžku! Erbenová tenhle gól potřebovala, stejně jako celý český tým – 2:1! Asistence: Karolína Hornická, Natálie Mlýnková.

28:47
    Po mezihře v neutrální zóně se za modrou čáru vydala Mlýnková, její nahození poslala gólmanka do rohu pásma.

28:12
    Těžký zákrok vyrážečkou musela Karolína Juřicová vytáhnout proti přesné ráně Liikalaové.

27:33
    Tohle oslabení jsme zvládli bez inkasování i bez problémů. Poslední rozehrávku Finky pokazily samy a jen přenechaly puk Magdě Erbenové.

26:46
    Finky trpělivě kombinovaly. Střelu od modré čáry pak zastavila Natálie Mlýnková a její spoluhráčka ji odpálila do bezpečí.

26:08
    Národní celek se osvobodil, teď už se ale musí bránit finskému pětiúhelníku.

25:33
    Paní rozhodčí se nelíbil druhý český zákrok v zápase. Anna Kotounová (CZE) je vyloučena za hru tělem, takže nás čeká další oslabení.

25:09
    Rozehrávající Češky měly problém s napadajícími Finkami. Ty pak nahodily puk na zadní hrazení, odkud se odrazil k Juřicové. Brankářka ho po chvíli přikryla.

24:26
    Divácky nejatraktivnější pasáž hry je dočasně přerušena poté, co se český tým dopusil ofsajdu.

23:08
    Na útočné modré čáře jsme však udělali chybu a Viivi Vainikkaová se mezi obránkyněmi protáhla do sóla. Dlouhou forhendovou kličku jí Juřicová přečetla a vybruslila!

22:33
    Také druhý český útok předvedl dobré střídání, náš tým je od inkasované branky hodně aktivní.

21:59
    Mlýnková s Karlecovou ujely do přečíslení! Tereza Karlecová si však kotouč zpracovala v úhlu a přes soupeřku už nedokázala přihrát zpátky.

21:29
    Česká reprezentace se hned po gólu navezla do útoku. Nejdřív střílela Dýcková, pak od modré čáry Erbenová.
    20:34 AROVÁ - 2:0

20:34
    Finky ale hned z následující situace zvyšují náskok. Petra Nieminenová vyhrála vhazování na střed, kde dojel na hokejku JANINĚ AROVÉ. Ta se s ničím nerozpakovala a tvrdou ranou ho poslala do růžku české branky – 2:0. Asistence: Petra Nieminenová.

20:29
    Karolína Juřicová měla na brankovišti plné ruce práce s dorážející Melotindosovou! Nakonec ale ani ve vychýlené pozici nepustila puk za záda, ještě jí pomohly i spoluhráčky.

20:01

Střely na branku v 1. třetině:

Finsko – 11
    Česko – 9

Úvodní část bitvy českých hokejistek do 18 let s finskými vrstevnicemi nabídla vyrovnaný obraz hry. Do vedení se díky povedené akci z 16. minuty dostaly Finky, které si do druhé části přenesou ještě 48 sekund početní výhody.

Druhá třetina začne přibližně ve 13:42.

20:00

19:49
    Finky střídaly, škoda že si toho naše čtveřice nevšimla, aby byla více agresivní. Následná střela z levého kruhu mířila jen do boční síťky.

19:23
    První část oslabení národní tým odrazil, Finky budou muset založit novou útočnou snahu.

18:48
    Přichází vůbec první vyloučení českého týmu tady na turnaji. Adéla Škrdlová (CZE) si odpyká dvě minuty za podražení u finské střídačky.

18:29
    Dýcková založila útok pro Matouškovou, pak ještě zůstala na ledě a vystihla špatnou finskou rozehrávku. Se soupeřkou na zádech však zakončovala méně důrazně a Silvonenová kotouč přikryla, Hymlárová už se k dorážce nedostala.

17:17
    Odpověď z českých hokejek plánovala Karolína Hornická, nicméně její vyražený pokus nedojížděla žádná spolupháčka, takže náš útok zase skončil.

16:38
    Dalším odvážným průnikem se blýskla Nylundová. Karolína Juřicová situaci ustála a puk s ledovým klidem schovala do lapačky.
    15:56 VESAOVÁ - 1:0

15:56
    Čtyři minuty před první sirénou se finské juniorky bohužel ujímají vedení. Nieminenová rozjela ve středním pásmu Melotindosovou, která se povedeným způsobem zbavila naší obránkyně. Potom posunula kotouč na střed EMILII VESAOVÉ a ta před Juřicovou zamířila přesně ke druhé tyčce – 1:0. Asistence: Linnea Melotindosová, Petra Nieminenová.

15:02
    Klára Hymlárová chytře vypálila na branku a Silvonenová vyrazila puk do míst, kam dojížděla Bára Machalová. Škoda, že skákavý kus černé gumy netrefila.

14:21
    Útok zakončila tvrdá rána Anety Zachové, kterou Silvonenová zastavila.

14:01
    Škoda! Mlýnková po nesmírně krkolomném boji u mantinelu přece jenom puk vydolovala, Zrnová pak vyzvala napříč pásmem Karlecovou. Té ale kotouč ujel.

13:12
    V zajímavé pozici se zjevila aktivní Yjränenová, naštěstí teď z levé strany netrefila prostor mezi třemi českými tyčemi.

12:36
    Po nějakých pěti minutách je hra přerušena. Nikola Dýcková výtečně přistoupila zezadu k natahující soupeřce, ale pokusu Melotindosové už jsme zabránit nedokázali. Na rozdíl od lapačky Juřicové.

11:56
    Na stejnou minci vsadily i severské soupeřky, proto jedna z českých útočnic byla nucená v tísni už jen odevzdat kotouč.

11:05
    Dobrýn forečkingem přidělává soupeřkám práci náš třetí útok. Bohužel však bez jakéhokoli dalšího efektu.

10:21
    Šikovnou kličkou se za útočnou modrou čarou prezentovala Yfjänenová. Karolína Juřicová byla připravena a její střelu vytěsnila do rohu.

09:49
    Zápas nabírá na tempu. Teď se dopředu probíjela naše kapitánka Klára Hymlárová, soupeřka ji odstavila v mezích hokejových pravidel.

09:14
    Sandra Halounová skočila na led a neměla marnou pozici, na gólmanku si to hasila z úhlu. Překonat ji bohužel nedokázala.

08:32
    Anna Kotounová zblokovala finskou střelu, čímž založila útok pro Nikolu Dýckovou. Její pokus však nebyl tak důrazný.

07:54
    Česká pětice se vzápětí provinila zakázaným uvolněním, takže Karolína Hornická si vyzkouší další obranné buly.

07:36
    Zasahovat naopak musí Karolína Juřicová, která si musela hlavně pokrýt bližší tyč po pokusu z kruhu.

06:59
    Hra českého týmu má v posledních minutách solidní parametry, nicméně ke gólu zatím chybí kus.

06:29
    Zuzana Martinů se na modré čáře vyhla clonící soupeřce a vystřelila. Jenže Silvonenové nikdo nestínil.

06:08
    Pokus prvního českého útoku je minulostí. Mlýnková se snažila najít před brankou Hymlárovou, ale Finky zasáhly. Pak vypíchly kotouč i Adéle Škrdlové.

05:23
    Brzy po buly napálila puk na branku česká obránkyně, na dorážku si tentokrát brousila zuby Mlýnková.

05:08
    Dvojčata Halounova příkladně zabojovala u hrazení a Sandra pak viděla, že jí před brankou stojí Veronika Lorencová. Ta se však nedokázala natáhnout k pořádné dorážce, byť Silvonenová neměla práci snadnou.

04:29
    První nebezpečná situace, po levé straně se vydala až k Juřicové Jenniina Nylundová. Z úhlu ale nenašla místo v postoji naší gólmanky.

03:53
    Martina Exnerová se při dojíždění situace poroučela na led do finského brankoviště, hra je přerušena a vykázána do středního pásma.

03:32
    První střelecký pokus českého týmu patřil Barboře Machalové, která dostala zadovku od Zrnové. Silvonenová zasahuje vyrážečkou.

02:45
    Na ledě už je zase první česká formace. Za nahozeným kotoučem se hnala Natálie Mlýnková, pak přišel další nához, ale opět neúspěšný.

01:48
    Teď už musí česká gólmanka zasahovat. U zadního mantinelu vybojovala puk Yrjänenová, ale Juřicová si situaci u své tyčky pohlídala.

01:09
    Po úvodním střídání, kdy byl kotouč zašlápnut u české střídačky, se do útoku vydaly Finky. Naše obrana nepropustila kotouč na Juřicovou.

00:01

Čeští trenéři provedli po včerejším utkání drobné změny v sestavě. V první obraně bude místo Magdy Erbenové nastupovat Aneta Zachová, Erbenová se posunula na pozici sedmé obránkyně. Barbora Machalová bude v útoku nově hrát po boku Kateřiny Zrnové s Martinou Exnerovou, zatímco ke dvojici Dýcková – Hornická se připojí Sabina Matoušková. Do brány jde znovu Karolína Juřicová.

Největší finské nebezpečí bude jednoznačně hrozit od první formace. Její tahounkou je blonďatá útočnice Petra Nieminenová, která ještě v roce 2015 hrála proti Česku na turnaji Geneve Futur Hockey Challenge, letos v lednu na MS do 18 let a v dubnu už dokonce v první formaci finského A-týmu na MS v Kamloops. Myslím, že to svědčí o jejích kvalitách víc než dost.

Finsko: Silvonenová (Oksmanová) – Arová, Karjalainenová (C), Laitinenová, Tohilaová, Lahtimäkiová, Parkkonenová, Tervalaová, Mikkonenová – Melotindosová, Nieminenová (A), Vesová – Nousiainenová, Varpulaová, Nylundová – Yrjänenová, Liikalaová, Holopainenová – Rinneová, Vainikkaová, Hautamaaová.

Česko: Juřicová (Štumbaurová) – Škrdlová, Zachová, Vozdecká, Martinů (A), Kotounová, Cornová, Erbenová (A) – Mlýnková, Hymlárová (C), Karlecová – Machalová, Zrnová, Exnerová – Matoušková, Hornická, Dýcková – S. Halounová, A. Halounová, Lorencová. Trenér: Jan Fidrmuc.

Rozhodčí: Tauriainenová – Vainionpääová, Maijalaová (všechny FIN).

Zatímco český zápas skončil vítězstvím favorita, ten druhý už nikoli. Naše dnešní soupeřky, finské hokejistky do 18 let, totiž překvapivě podlehly těm norským 3:4 po samostatných nájezdech! Marná byla i obrovská střelecká převaha 50:23.

Když Finky ve druhé třetině vedly 2:1, tak polevily, což pro ně mělo fatální následky. Norsko totiž otočilo na 2:3. Ve třetí třetině Finky svého soka sevřely do mohutného náporu, paradoxně ale srovnaly z velmi nenápadné (a sporné) situace ve 48. minutě, kdy rozhodčí uznala gól až po dlouhé poradě s čárovými.

Samostatné nájezdy pak rozhodla ve čtvrté sérii jediná úspěšná střelkyně Emilie Johansenová, nejdůležitější norskou hráčkou však byla jednoznačně gólmanka Ena Nyströmová, která pochytala 47 puků. Její tým využil dvě přesilovky, Finsko jednu. Tady se zaslouží vrátit k českému týmu, jenž včera proti finské dvacítce neměl ani jedno vyloučení! To je na velkou pochvalu, snad nám disciplína vydrží i dál.

Finsko U18 – Norsko U18 3:4 sn. (1:1, 1:2, 1:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Karjalainenová (Arová, Nieminenová), 25. Melotindosová (Nieminenová, Nylundová), 48. Nieminenová (Vesaová) – 11. Johansenová (Tendenesová, Jörgensenová), 34. Olsenová (Brunvoldová, Havelandová), 37. Jörgensenová (Tendenesová), rozh. nájezd Johansenová.

Příjemný pátek, zdravím vás u druhého zápasu českých hokejistek do 18 let na turnaji ve finském Kuortane. Náš tým včera začal proti domácímu výběru do 20 let a nepředvedl tak špatný výkon, jak by napovídalo konečné skóre 2:7.

O všem bohužel rozhodly čtyři finské branky během šesti minut v první třetině, kdy nás potkal velký výpadek. Národní tým se pak snažil rozdíl zmírnit, ale marně. Druhá třetina skončila nerozhodně 2:2, v závěru nevyšlo odvolání brankářky a finská dvacítka přidala sedmý zásah do prázdné klece.

Českou reprezentaci předčila hlavně ve finální fázi a kvalitě střelby. Obě branky poraženého týmu zařídila první formace, Tereza Karlecová i Klára Hymlárová vždy dotáhly práci Natálie Mlýnkové.

Česko U18 – Finsko U20 2:7 (0:4, 2:2, 0:1)

Branky a nahrávky: 25. Karlecová (Mlýnková), 40. Hymlárová (Mlýnková) – 13. Remesová (Säkkinenová, Koukkulaová), 13. Tuorilaová (Katajamäkiová, Haukijärviová), 18. Karjalainenová (Remesová, Karppinenová), 19. Koukkulaová (Välikangasová, Savanderová), 31. Jokikokková, 32. Antinmäkiová (Haukijärviová), 60. Koukkulaová (Välikangasová)

Česká sestava: Juřicová – Erbenová, Škrdlová, Martinů, Vozdecká, Cornová, Kotounová, Zachová – Karlecová, Hymlárová, Mlýnková – Dýcková, Hornická, Machalová – Exnerová, Zrnová, Matoušková – Lorencová, A. Halounová, S. Halounová.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Martin Voltr

Góly a asistencie: 16. Vesaová (Melotindosová, Nieminenová), 21. Arová (Nieminenová), 55. Nieminenová (Karjalainenová, Melotindosová), 60. Nylundová – 30. Erbenová (Hornická, Mlýnková), 51. Hymlárová (Mlýnková)

Fínsko: Silvonenová (Oksmanová) – Arová, Karjalainenová (C), Laitinenová, Tohilaová, Lahtimäkiová, Parkkonenová, Tervalaová, Mikkonenová – Melotindosová, Nieminenová (A), Vesová – Nousiainenová, Varpulaová, Nylundová – Yrjänenová, Liikalaová, Holopainenová – Rinneová, Vainikkaová, Hautamaaová.

Rozhodca: Tauriainenová – Vainionpääová, Maijalaová (všechny FIN).