Columbus – Boston 1:2 (kon.) | NY Rangers – Philadelphia 2:4 (kon.) | Florida – Tampa Bay 0:0 (odl.)
Montreal – Toronto 6:1 (kon.) | Edmonton – Winnipeg 5:2 (kon.) | Vancouver – Calgary 4:0 (kon.)
New York Rangers
2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Philadelphia Flyers
cz Piatok 07.10.2016, 01:00 • Madison Square Garden, New York • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Zdravím všechny hokejové fanoušky u sledování přípravy NHL, která se pomalu chýlí ke konci. Dá se tedy očekávat, že v utkání mezi New York Rangers a Philadelphií Flyers již uvidíme několik stabilních opor v sestavě. Přeji příjemnou zábavu!

Pro Jezdce z Manhattanu je to poslední zápas před zahájením nového ročníku. Odehráno jich celkově mají pět. Na úvod si poradili s Ostrovany v poměru 5:2, poté na domácím ledě přehráli také Devils 3:1. První porážka přišla v odvetě s New Jersey, jenž na domácím ledě vyhrálo 5:4.

S Flyers si Rangers již jednou zahráli a padli 3:4 v prodloužení. Pětiminutový nastavený čas jim výhru nepřinesl ani naposledy s Islanders, kteří doma vyhráli 3:2 právě v prodloužení.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Letci za sebou mají šest zápasů, kromě dnešního je pak ještě jeden čeká. Úvod do přípravy jim vůbec nevyšel, když v rámci tzv. split games podlehli Devils 0:2 a Islanders 0:3. Dojem však napravil ihned o den později, kdy porazili Islanders 4:0, a další den s Devils, kdy vyhráli 2:0.

Na začátku října se utkali na domácím ledě s Bostonem Bruins, padli však 3:4 v prodloužení. Poslední zápas skončil stejným poměrem, s Rangers se však tentokráte z vítězství radovali oni. Více si zápas rozebereme výše...

Flyers 4:3pr. Rangers
    Před zraky více než 18 tisíc diváků v Wells Fargo center zářil Jakub Voráček. Jeho Flyers se po třech gólech v rozmezí necelých čtyř minut dostali do vedení 3:0 (autoři byli Weal, Voráček a Konecny), Rangers však flintu do žita nevhodili a po trefách Gravese, Pirriho a Veseyho poslali utkání do prodloužení.

A to si vzal na starosti Jakub Voráček. Po přihrávce od Seana Couturiera se nadchl k parádnímu sólu, kterým rozhodl o vítězství svého celku 4:3 v prodloužení.

Zápas také ozdobila bytka mezi Dylanem McIlrathem a Radkem Gudasem. Český obránce se totiž dopustil velice tvrdého zákroku na Jimmyho Veseyho u mantinelu.

New York Rangers: Raanta (Lundqvist) – Clendening, Klein, Skjei, Girardi, Holden, Staal – Kreider, Zibanejad, Buchnevic – Vesey, Hayes, Gerbe – Miller, Jooris, Pirri – Grabner, Nieves, Fast

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Stolarz) – Provorov, Schultz, Gostisbehere, Streit, Del Zotto, Gudas – Voráček, Edouard Bellemare, Konecny, Cousins, Giroux, Gordon, Weise, Weal, Simmonds, Couturier, Raffl, Schenn.

Zápas začne o něco později, což je u NHL běžné.
    Foto z rozbruslení.

00:01

00:22
    Máme tu první střelu na branku, David Drake střelou zápěstím našel připraveného brankáře domácích.

00:43
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Marc Staal – 2 min., vysoká hůl).

00:57
    Elitní formace hostů na ledě, Jakub Voráček ani jeho kolega Claude Giroux nevyzráli na brankáře Lundqvista.

01:10
    Domácí hokejisté dokázali poslat kotouč do pásma Flyers. Hosté musí zakládat akci od své vlastní branky.

01:36
    Jakub Voráček z dobré střelecké pozice nedokázal trefit branku. Jeho rána byla možná ještě tečovaná obráncem.

02:43
    New York Rangers oslabení zvládl, vyloučený hráč se vrací do hry. Sledujeme znovu hru pět na pět.

03:32
    Rangers právě vstřelili branku!
    Dan Girardi vystřelil od modré čáry, jeho pokus výborně před brankou tečoval PAVEL BUCHNEVIČ. Michal Neuvirth nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Dan Girardi a Mika Zibanejad.
    03:32 Pavel BUCHNEVIČ - 1:0

03:59
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Hostující celek se štěstím velmi rychle vyrovnává. MARK STREIT se dostal do zakončení, byl tísněn obránce. Jeho střela od odrazila od betonu brankáře a kotouč pomalu zamířil za brankovou čáru. Nedůslednost obrany Rangers znamená gól pro Flyers.. Asistence: Claude Giroux a Wayne Simmonds.
    03:59 Mark STREIT - 1:1

05:55
    Po dvou rychlých gólech se hra poněkud uklidnila. Sledujeme vyrovnanou hokejovou partii. Střeleckou převahu mají hosté.

06:38
    Nechybělo mnoho a domácí mohli jít do vedení. Michal Neuvirth zvedl beton z ledu, díky tomu se otevřela mezírka pro střeli Mika Zibanejada, který trefil pouze tyčku.

07:47
    Hra je nyní přerušena, následuje komerční přestávka. Sledujeme velmi rychlý hokej, který rozhodně nenudí.
    Radost domácích.

08:00
    Osm minut hry je minulostí, sledujeme rychlý hokej, který pokračuje i po komerční přestávce.

08:24
    Hostující Radko Gudas dostal od domácí obrany hodně prostoru a pochopitelně toho využil – vystřelil na branku a Lundqvist musel být pozorný. Kotouč odrazil do rohu kluziště, kde hrají obránci.

09:12
    Na druhé straně musel zasahovat Michal Neuvirth. Jako lavina se na něho řítil Nathan Gerbe. Český brankář si s jeho rychlýma rukama poradil dokázal.

09:42
    Dostáváme se do poloviny první třetiny, viděli jsme dva góly a dalších devět střel na branky.

10:30
    Osobních soubojů začíná přibývat, zatím se hraje podle pravidel zcela v pořádku. V soubojích o kotouč mají převahu hráči Rangers.

11:16
    Lundqvist ramenem vyrazil střelecký pokus z velkého úhlu, kterým se prezentoval Jakub Voráček. Domácí brankář si poradil na výbornou, vyrazil puk k obránci, který otočil směr hry.

12:00
    Zbytečně se nepřerušuje, hra je plynulá.

12:24
    Po střele jednoho z hostujících hráčů a následné teči obráncekončí kotouč mimo hrací plochu. Následovat bude komerční přestávka a po ní buly před Lundqvistem.

12:27
    Hostující Shayne Gostisbehere se po buly dostal do zakončení, jeho střela však branku neohrozila.

13:10
    Velmi dobře hrají obrany obou soupeřů. Ty nedávají útočníkům mnoho prostoru pro zakončení. Diváci sledující tento duel se rozhodně nenudí.

13:36
    Zakázané uvolnění Philadelphie Flyers znamená buly před Michalem Neuvirthem.

13:56
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Boyd Gordon – 2 min., podražení). Naprosto zbytečný faul ihned po vhazování znamená přesilovku pro domácí.

15:14
    Velmi dobře hraje obrana Flyers. Domácí jsou v útočném pásmu, ale nemají mnoho prostorou pro zakončení.

15:40
    Jednu střelu v přesilové hře vyslali domácí hokejisté na branku Neuvirtha. Ten jinak mnoho práce neměl, výborně hrála bránící se čtveřice.

16:13
    Následovat bude komerční přestávka. Střelu Boyda Gordona ukryl do rukavice brankář Henrik Lundqvist. Střelecky jsou aktivnější hosté – 10:8 v jejich prospěch.

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v první třetině. Sledujeme vyrovnanou hokejovou bitvu, ani jeden celek nechce udělat chybu.

17:14
    Hostující Michael Raffl se dostal do zakončení, jeho nepříliš povedený střelecký pokus branku domácích minul, gólman se za pukem jen ohlédl.

18:00
    Dvě minuty do konce první periody.

18:30
    V poklidném tempu se třetina dohrává.

18:47
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Adam Clendening – 2 min., nedovolené bránění).

19:00
    Poslední minuta hry, domácí hrají oslabení.

19:23
    Cristoval Nieves se dostal do zakončení, jeho rána zápěstím končí na výstroji českého gólmana.

19:40
    Výborně to nyní udělal Michal Neuvirt. Rodák z Ústí nad Labem dokázal výborně zastavit holí kotouč, který mířil za brankou čáru. Domácí se do šance dostali v oslabení.

20:00

Dvě branky nabídla první třetina. Nejprve poslal hosty do vedení Pavel Buchnevič, následně vyrovnal Martk Streit. Díky tomu je po první třetině stav vyrovnaný – 1:1. Další velkou šanci v závěru třetiny zneškodnil Michal Neuvirth.
    Zatím je to plichta.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají domácí, ti ale hned přicházejí o kotouč.

20:30
    Flyers se nedaří se stabilně dostat do útočného pásma, nyní se píská postavení mimo hru.

20:47

21:20
    Už sledujeme hru pět na pět. Optickou převahu mají hostující hokejisté.

22:22
    Do vyložené střelecké pozice se dostal hostující Brayden Schenn, který trefil brankovou konstrukci. Nechybělo mnoho a hosté šli do vedení.

22:51
    Nyní se píská zakázané uvolnění domácích, buly v obranném pásmu Rangers. Režie nám ukazuje ještě jednou tyčku Schenna. Lundqvist si nepohlídal bližší tyčku a málem z toho byl gól.

23:20
    Mark Streit, autor branky Flyers, se dostal do další zajímavé střelecké pozice, tentokrát brankáře prostřelit nedokázal.

23:54
    Jakub Voráček bojoval o kotouč v útočném pásmu, ale jeho snaha nebyla podpořena aktivní hrou spoluhráčů.

24:20
    Radko Gudas, to je hráč, který dokáže rány rozdávat, ale také přijímat. A právě nyní předvedl tu druhou jmenovanou vlastnost.

25:06
    Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje, nyní předvedl výborný obranný zákrok Adam Clendening. Ukázkovým způsobem zamezil přečíslení Flyers dva na jednoho.

25:28
    Michal Neuvirth musel zasahovat po střele Cristovala Nieves. Český gólman byl pozorný.

26:01
    Na druhé straně musel být pozorný Lundqvist, jehož pozornost vyzkoušel Nick Cousins.

26:32
    Znovu to byl Nick Cousins, kdo se dostal do zakončí rychlé akce spoluhráčů. Tentokrát zvolil střelu zápěstím a Lundqvist byl pozorný.

26:57
    Pirri hlídkoval mezi kruhy, kde byl na malý moment volný. Spoluhráči mu nedokázali přihrát, protože do pasu vložil hůl Provorov.

27:44
    Jesper Fast se dostal k rychlé střele zápěstím. Michal Neuvirth dokázal puk zastavit. Buly před brankou českého brankáře.

28:00
    CHRIS KREIDER dostal výbornou přihrávku a mířil sám na Michala Neuvirtha. Ten šel poměrně rychle betony na led, čehož využil střelec a přišpendlil kotouč pod horní tyčku. Asistence: Pavel Buchnevič a Dan Girardi.
    28:00 Chris KREIDER - 2:1

28:24
    Odpovědět stejnou mincí mohl velmi rychle Brayden Schenn, jehož střelecký pokus byl ovšem nepřesný.

29:04
    Domácí vyslali do šance Marca Staala, který prostor vymezený třemi tyčemi trefit nedokázal.

29:40
    Dale Weise stál ve výborné střelecké pozici, ale brankáře Rangers prostřelit nedokázal.

29:58
    Pomalu ale jistě se dostáváme do poloviny druhé třetiny i zápasu. Sledujeme velmi rychlý a vyrovnaný hokej.

30:13
    Sen Couturier stál tváří v tvář brankáři Lundqvistovi, který nyní domácí hokejisty podržel, a tak je stav stále 2:1 pro Rangers. Následuje komerční přestávka.

30:41
    Hostující Michael Raffl se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku domácích trefit nedokázal, kotouč mířil nad branku.

31:03
    Mika Zibanejad střelou zápěstím nedokázal překonat rodáka u Ústí nad Labem. Michal Neuvirth mu vystavil stopku.

31:27
    Střelecky jsou aktivnější hostující hokejisté, ti na branku vyslali 18 střel, na jejich branku mířilo pokusů patnáct.

32:00
    Jordan Weal dokázal výborně zblokovat střelecký pokus Mika Zibanejada.

32:25
    Sledujeme klidnější pasáž zápasu, ani jeden celek se nikam nežene, hra má rychlé tempu, zároveň ale oba týmy dodržují taktiku.

33:34
    Více ze hry mají hostující hokejisté, Rangers se musí bránit. Zatím se jim to daří, spolehnout se mohou mimo jiné i na svého brankáře.

34:07
    Kotouč končí mimo hrací plochu, následovat buly buly před Lundqvistem a také komerční přestávka.

34:30
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, stav zápasu je zatím příznivější pro domácí.

34:54
    Josh Jooris výborně tečoval kotouč před brankou, Michal Neuvirth se přemisťoval na druhou stranu, ale i tak dokázal zasáhnout. Výborná práce od českého brankáře.

35:30
    Necelých pět minut zbývá do konce druhé třetiny, sledujeme rychlý a pohledný hokej z obou stran.

36:00
    Lundqvist pohledem zkontroloval kotouč, který zamířil do rohu hrací plochy. Zasahovat nemusel, jeho obránci tam byli dříve než soupeř.

36:36
    Dale Weise se dostal do zakončení, jeho ránu na bližší tyč dokázal brankář Rangers zneškodnit.

36:46
    David Drake se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku netrefil. Podobně nepřesně si vedl o malý moment později na druhé straně Brandon Pirri.

37:40
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:22
    Vinou nepřesné rozehrávky na útočné modré se domácí připravili o pásmo. Do protiútoku se dostal Voráček, ale nedokázal se výrazněji prosadit.

39:00
    Minuta do konce třetiny, hru obou celků nyní provázejí nepřesnosti.

39:10
    Brandon Pirri si srovnal kotouč na holi, ale jeho rána končí jen o malý kousek mimo branku.

39:40
    Lundqvist musel zasahovat a neměl to vůbec snadné, neboť David Drake tečoval kotouč těsně před brankou.

40:00

Rychlý hokej nabídla také druhá třetina. V ní se dokázali prosadit domácí. Kreider poslal Rangers do vedení, které trvá i po čtyřiceti minutách. Dobrý výkon podává Michal Neuvirth v brance Flyers.

Za malý moment začne třetí třetina.

40:01

40:24
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Gerbe – 2 min., sekání).

40:44
    Hostující celek má k dispozici přesilovou hru, na ledové ploše je Voráček a jeho přesilovkové komando.

41:12
    Simmonds se dostal do zakončení, domácí brankář si s jeho pokusem dokázal poradit.

41:40
    Lundqvist výborně dokázal zastavit několik střeleckých pokusů hostů.

42:05
    Tlak Flyers pokračuje dál, domácí se nemohou osvobodit.

42:24

42:29
    Díky nedůslednosti domácí obrany se dostal do zakončení SEAN COUTURIER, který dokázal tečovat střelecký pokus spoluhráče. Stav zápasu je vyrovnaný. Asistence: Streit, Konecny.
    42:29 Sean COUTURIER - 2:2

43:55
    Sledujeme rychlý hokej, optickou převahu mají hokejisté hostujícího celku, kteří před malou chvílí dokázali vyrovnat.

44:15
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Mika Zibanejad – 2 min., podražení). Hodně zbytečný faul dává další přesilovku hostům.

44:20
    New York Rangers vyhazuje kotouč přes všechny čáry.

44:34
    Gólem v přesilové hře se hosté dostávají do vedení. Po krásné kombinaci dostal kotouč před odkrytou branku JAKUB VORÁČEK, který zvolil zakončení pod horní tyčku. Asistence: Wayne Simmonds a Claude Giroux.
    44:34 Jakub VORÁČEK - 2:3

45:35
    Sledujeme rychlý hokej, Flyers dokázali díky brance v přesilové hře otočit skóre a nyní vedou o jeden gól.

45:49
    Hned dvakrát se do zakončení dostal Radko Gudas, ani jednou však nedokázal trefit zařízení přesněji.

46:36
    Rychle se dostáváme k polovině třetí třetiny, mnoho šancí momentálně k vidění není. Diváci hlasitě podporují domácí hokejisty ve snaze o vyrovnání.

47:00
    Po zákroku domácího maskovaného muže po střele Shayna Gostisbehereho je hra přerušena, následovat bude komerční přestávka.

47:20
    Michal Neuvirth kryje zakončení Pirriho. Buly před brankou hostujícího celku.

48:05
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Mark Streit – 2 min., držení protihráče).

48:30
    Hostující celek posílá kotouč přes všechny čáry, naopak domácí musí o útočné pásmo tvrdě bojovat.

49:00
    Znovu puk míří až k Lundqvistovi. Výborně hraje bránící se kvarteto hráčů.

49:25
    Michal Neuvirth skvěle dokázal zastavit akci domácích. Na českého brankáře se mohou hráči Flyers spolehnout.

49:50
    Mnoho času už domácí v přesilové hře nemají, snaží se hrát aktivně, ale nemohou se stabilněji dostat do útočného pásma.

50:05

50:53
    Akci založil Jakub Voráček, přihrál Travisu Konecnymu, který nachytal nepozorného domácího brankáře. Ten si nepokryl bližší tyč, kam kotouč mířil. Mnozí diváci byli překvapení, že tato akce má gólovou tečku. Asistence: Jakub Voráček.

51:31
    Michal Grabner se dostal do zakončení. S jeho střelou zápěstím si dokázal brankář Michal Neuvirth celkem v pohodě poradit.

51:58
    Nick Holden poslal kotouč mimo hrací plochu, bylo to po teči. Následuje komerční přestávka.

52:32
    Domácí hokejisté aktuálně prohrávají o dvě branky a navíc se musí bránit útokům Flyers. Po jednom takovém minul Radko Gudas branku.

53:44
    Travis Konecny se dostal ke střele zápěstím, jeho střelecký pokus tak tak dokázal domácí brankář vyrazit.

54:00
    Šest minut zbývá do konce třetí třetiny, hostující hokejisté hrají velmi dobře takticky. Drží soupeře daleko od vlastní branky.

54:51
    Grabner dostal prostor pro zakončení, pálil přes obránce. Jeho střelecký pokus mířil nad branku českého brankáře.

55:25
    Domácí Zibanejad zůstal před brankou úplně volný, jeho střelu z první kryje připravený Neuvirth. Následovat bude jednak buly v útočném pásmu Rangers, ale také komerční přestávka.

56:00
    Čtyři minuty zbývají do konce třetí třetiny a nic nenasvědčuje tomu, že by domácí dokázali zápas zdramatizovat.

56:20
    Flyers mají kotouč v útočném pásmu, do zakončení se dostal Jakub Voráček, který minul branku.

56:42
    Philadelphia má kotouč za vlastní brankou pod kontrolou, hosté čekají na dostřádání hráčů.

57:21
    Zakázané uvolnění domácích vrací hru před branku Lundqvista. Z pohledu domácích se jedná o nepříjemnost.

57:32
    Gudas při pokusu o dorážku zlomil svou hůl. Ke střele se nedostal a zamířil na střídačku pro nový nástroj.

58:12
    Už se zápas v poklidném tempu dohrává. Hosté hrají takticky velmi dobře.

58:34
    Buly před brankou Flyers. Hostující celek vyhrál vhazování.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:24
    Josh Jooris se střetl s Boydem Gordonem. Hráči ve hře budou pokračovat dál.

59:55
    Už se nic nestane.

V tomto rychlém zápase se domácí hokejisté dostali do vedení, hosté dokázali rychle vyrovnat. Pak se znovu radovali Rangers. Ve třetí třetině ale Flyers dokázali vstřelit tři branky, díky nimž vyhráli 4:2. Spolehlivý výkon podal Michal Neuvirth.

Radko Gudas (PHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:44
    Michal Neuvirth (PHI) 60 minut, 24 zákroků, 2 góly, 92,3% (03:38:25)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 4. Buchnevič (Girardi, Zibanejad), 28. Kreider (Buchnevič, Girardi) – 4. Streit (Giroux, Simmonds), 43. Couturier (Streit, Konecny), 45. Voráček (Simmonds, Giroux), 51. Konecny (Voráček)

New York Rangers: Lundqvist (Raanta) – Clendening, Klein, Skjei, Girardi, Holden, Staal – Kreider, Zibanejad, Buchnevic – Vesey, Hayes, Gerbe – Miller, Jooris, Pirri – Grabner, Nieves, Fast

Rozhodca: Francis Charron, Ghislain Hebert – Derek Amell, John Grandt

Diváci: 18 200