Buffalo – Carolina 2:0 (kon.) | NY Islanders – NY Rangers 3:2 (po pr.) | Montreal – Boston 4:3 (kon.)
Nashville – Columbus 2:3 (po pr.) | Chicago – Detroit 6:1 (kon.) | Dallas – Florida 2:1 (1:0 po s.n.)
Colorado – Minnesota 2:0 (kon.) | Edmonton – Anaheim 2:1 (kon.) | Ottawa – Toronto 3:2 (po pr.)
New York Islanders
3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)
New York Rangers
cz Streda 05.10.2016, 01:00 • Barclays Center, New York • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. V tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí New York IslandersNew York Rangers.

New York Islanders odehrál již pět přípravných zápasů. Vyhrál pouze dvakrát. Hned na úvod porazil Flyers 3:0 a v zatím posledním duelu si poradil s New Jersey 4:3.

New York Rangers má na svém kontě čtyři odehrané zápasy. Vyhrál dva. Porazil New York Isladers 5:2 a New Jersey Devils 3:1.

Dnes se oba týmy potkávají znovu a bude zajímavé sledovat, jak se bude zápas vyvíjet.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!
    39 hráčů zůstalo ve hře o hlavní tým Rangers.

New York Islanders: Berube (Gibson) – Pelech, de Haan, Mayfield, Pulock, Seidenberg, Leddy – Kulemin, Beauvilier, Fritz, Cizikas, Boulton, Nelson, Lee, Chimera, Gionta, Strome, Clutterbuck, Bailey

New York Rangers: Hellberg (Raanta) – Skjei, Gilmour, Staal, Klein, McIlrath, Clendening – Zibanejad, Pirri, Kovacs, Hrivik, Grabner, Jensen, Kreider, Fast, Glass, Gerbe, Hayes, Miller.

Zápas začne o něco později, což je v NHL zcela běžné.

00:01

00:20
    První akci zakládají hosté, jejich kombinace měla na svém konci nepřesný pas, a tak se Rangers o útočné pásmo připravili.

01:00
    Sledujeme rychlý hokej, na první střelu zatím čekáme.

01:19
    Autorem prvního střeleckého pokuse je domácí Nick Leddy, jehož střelu zápěstím dokázal brankáře Antti Raanta zastavit.

01:51
    Skvěle to udělal Stephen Gionta, který se dostal do útočného pásma a probojoval se ke střele i dorážce. Výborně situaci vyhodnotil brankáře Rangers, který si připisuje důležitý zákrok.

02:20
    Hosté mají kotouč v útočném pásmu, do zakončení se však nedostali. Výborně hraje obrana domácích, ta nedává prostor pro zakončení.

03:07
    Chris Kreider se střetl ve středním pásmu s Ryanem Pulockem. Oba hráči pokračují ve hře, byl to tvrdý hit.

03:40
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, ani jeden celek se nedostává do zakončení. Brankáři mnoho práce nemají.

03:57
    Hostující Marc Staal minul branku střelou od modré čáry. Kotouč byl možná ještě tečovaný, ale nic to nemění na tom, že rána branku neohrozila.

04:45
    Mnoho osobních soubojů je k vidění na ledové ploše, čeká se na chybu na jedné nebo druhé straně.

05:14
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Tanner Glass – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Eric Boulton – 5 min., bitka + 2 min., hrubost). Máme za sebou i úvodní šarvátku, která byla dlouhou dobu vyrovnaná.

05:50
    Sledujeme přesilovou hru hostujícího celku, který hraje hodně aktivně, dostal se do útočného pásma, ale nemůže vystřelit na branku.

06:15
    Výborně hraje domácí obrana. Bránící se čtveřice drží hru poměrně daleko od branky. Rangers se nemohou propracovat do zakončení.

07:16
    Domácí v plném počtu, oslabení sehráli velmi zodpovědně a svědomitě.

07:41
    Aktivní hra hostů pokračuje i při hře pět na pět.

08:10
    Výborně si před brankou Rangers počínal Ryan Strome. Sjel si před branku, ale přesněji zakončit nedokázal.

08:47
    Sledujeme velmi rychlý hokej, kteří se přesouvá ze strany na stranu. Mnoho vyložených šancí k vidění není.

09:10
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka. Islanders jsou střelecky aktivnější, v tomto ohledu vedou 5:1.

09:36
    Rangers se nedokázali dostat do útočného pásma správně, píská se postavení mimo hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

09:59
    J.T. Miller tečoval kotouč před brankou, ale domácí brankář dokázal výborně na změnu směru letu puku zareagovat, a tak přerušuje hru. V polovině první třetiny buly před Berubem.

11:01
    Ryan Pulock se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal přesněji ohrozit branku soupeře. Jeho střelecký pokus nebyl špatný, ale chyběla přesnost.

11:28
    Kevin Hayes se dokázal položit do střely jednoho z domácích, a tak pomohl svému brankáři, který zasahovat nemusel.

12:00
    V poklidném tempu se dostáváme do druhé poloviny první třetiny. Střelecky aktivnější jsou domácí, ale nemohou se dostat do žádné vyložené šance.

12:27
    Nick Leddy skvěle zblokoval pokus Nathana Gerbea, který by jinak mířil do odkryté branky. Následovat bude komerční přestávka.

13:03
    Raanta kryje střelecký pokus od modré čáry. Brankář měl snadnou práci, neměl zakrytý výhled.

13:26
    Když už se hostující celek dostane do zakončení, tak většinou míří kotouč výrazně mimo branku. Nyní Kovacz nejprve branku minul, pak už mířil lépe. Domácí brankář připravený.

14:00
    Šest minut zbývá do konce první třetiny, na úvodní branku stále čekáme. Více ze hry mají domácí hokejisté.

14:28
    Rangers se dostali do postavení mimo hru, následovat bude buly ve středním pásmu a ještě předtím komerční přestávka.

14:41
    7:3, tak aktuálně vypadá statistika střelby. Více ze hry mají domácí, ale nemohou se dostat do zakončení.

15:22
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Casey Cizikas – 2 min., podražení).

15:37
    Kevin Hayes se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho rána zápěstím nepřekvapila brankáře.

16:25
    Dobře hrají přesilovku hosté, snaží se překvapit obranu domácích a vstřelit první branku zápasu. Zatím neúspěšně, ale jsou v útočném pásmu.

17:22
    Domácí v plném počtu, Islanders se dokázali ubránit. Rangers přesilovou hru proměnit nedokázali.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině. Brankář Rangers kryje kotouč po střele Jasona Chimery.

18:27
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu New York Islanders (Eric Boulton – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Adam Clendening – 2 min., vysoká hůl).

18:55
    Sledujeme hru čtyři na čtyři, Rangers mají momentálně více ze hry. Ale nemohou svou převahu přetavit v gól.

19:07
    Ryan Pulock střelou příklepem nepřekonal brankáře Rangers.

19:30
    Ryan Pulock výborně přečetl hru, a tak dokázal zastavit přečíslení soupeře.

19:42
    V poklidném tempu se dohrává první třetina.

20:00

Velmi rychlý hokej přinesla první třetina. Domácí hokejisté jsou střelecky aktivnější, vedou v tomto ohledu 10:5. Ani jedna z patnácti střel neskončila v brance, a tak platí po dvaceti minutách nerozhodný stav 0:0.

20:01

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hokejisté Rangers.

20:21
    Vyloučení v týmu New York Rangers (Brady Skjei – 2 min., sekání).

20:24
    Současné vyloučení hráči se vrací do hry, pokračuje přesilovka domácích.

20:44
    Nic Laddy se dostal ke střele příklepem od modré čáry. Jeho zakončení však nebylo přesné.

21:00
    Brock Nelson se dostal do zakončení, ani on ale nezměnil bezbrankový stav.

21:40
    Domácí početní výhoda se blíží do své finální fáze, sledujeme hru ve středním pásmu. Islanders zdaleka nehrají tak dobře, jak by mohli.

22:13
    Jason Chimera ránou z první nedokázal branku Rangers výrazněji ohrozit. Jeho pokusu chyběla přesnost.

22:21

23:00
    Tři minuty hry ve druhé třetině jsou pryč. Sledujeme velmi rychlý hokej, který o všem nenabízí mnoho střel.

23:47
    Domácí hráči se dostali do postavení mimo hru, sledujeme atraktivní hokejový duel, kterému by pomohla vstřelená branka.

24:40
    K vidění momentálně není mnoho střel na branku. Sledujeme poklidný zápas, ve kterém se čeká ne chybu obránců.

25:20
    15:7. tak vypadá statistika střel na branku. Nyní se do obrovské šance dostal domácí Brock Nelson, který nedokázal zakončit přesněji. Hostující gólman se mohl jen ohlédnout za kotoučem.

25:49
    Šest minut hry ve druhé třetině je pryč. Gólmani zatím drží čisté konto, ani jeden z nich neinkasoval.

26:20
    Rangers dokázali hru ze svého obranného pásma dostat do neutrální zóny. Následně ale domácí zahráli na icing.

26:40
    Do zajímavé pozice se dostal Jason Chimera, který vystřelil z první. Hostující brankář neměl prostor mezi betony.

27:11
    Scott Mayfield vystřeli zápěstím, ani jeho zakončení nepřekonalo brankáře hostů. Následuje komerční přestávka.

27:50
    Výborně to udělal Cizilkas, jehož střela z otočky mířila do středu branky, kde byl připravený brankář soupeře. Ani tato střela neznamená úvodní gól.

28:12
    Brock Nelson střelou zápěstím našel rukavici hostujícího brankáře, který je pro svůj celek vyloženě oporou.

28:34
    Hostující celek se mohl dostat do vedení. Robin Kovacz trefil střelou z první jen brankovou konstrukci, nechybělo mnoho.

29:10
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Sledujeme rychlý hokej, na první branku stále čekáme.

30:01
    Marc Staal střelou zápěstím pořádně protáhl brankáře Berubeho. Ten je pozorný kotouč vyrazil před sebe, kde jsou obránci.

30:50
    Antti Raanta kryje další střelecký pokus, nyní na něj nevyzrál Adam Pelech.

31:00
    Devět minut zbývá do konce druhé periody, aktivnější jsou nyní domácí, ale nemohou vstřelit gól. Podobný problém mají i hosté.

31:30
    Rána Kleina mířila vysoko nad hostující branku, Raanta zasahovat nemusel. Jen zkontroloval kotouč.

32:20
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho vyložených šancí. Čekání na chybu jedné z obran pokračuje dál.

33:00
    New York Islanders je podstatně lepším týmem, střelecky vede 23:8. Nicméně na vstřelení branky to stále nestačí.

33:39
    John Gilmour se dostal do výborné střelecké pozice, ale branku Berubeho trefit nedokázal.

33:51
    Zakázané uvolnění vrací hru před branku domácích.

34:10
    Pomalu ale jistě se dostáváme do finální části druhé třetiny. Buly v útočném pásmu domácích. Ti ale souboj o kotouč prohráli.

34:58
    Anders Lee se dostal do zakončení, nedokázal prostřelit brankáře Rangers.

35:14
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

35:40
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina. Ani jeden celek se nikam nežene. Taktická bitva pokračuje dál.

36:52
    Rangers právě vstřelili branku!
    Na konci druhé třetiny hosté otevírají skóre. CHRIS KREIDER. dokázal výborně před brankou tečovat střelu Marce Staala od modré čáry. Asistence: Marc Staal a Nathan Gerbe.
    36:52 Chris KREIDER - 0:1

37:33
    Islanders právě vstřelili branku!
    Domácí velmi rychle vyrovnávají.CAL CLUTTERBUCK vystřelil od mantinelu a puk se odrazil od brusli bránícího hráče do branky. Hostující gólman nemohl nic udělat. Bez asistence.
    37:33 Cal CLUTTERBUCK - 1:1

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.

38:41
    Calvin de Haan se dostal do dobré střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé periodě.

39:24
    V poklidném tempu se dohrává prostřední dvacetiminutovka. Více ze hry mají hosté, kteří mají optickou převahu.

40:00

Dva góly během necelé minuty na konci druhé třetiny znamenají, že po čtyřiceti minutách je stav vyrovnaný, tentokrát 1:1. Nejprve se prosadil Kreider, pak vyrovnal Clutterbuck.

40:01

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhrál hostující celek.Rangers se rychle dostali do zakončení, Berube musel být pozorný.

40:23
    Sledujeme dál rychlý hokej, uvidíme, který celek dokáže vstřelit další branku.

41:34
    Momentálně má více ze hry domácí celek, který se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

42:23
    Domácí maskovaný muž kryje kotouč, vhazovat se bude v útočném pásmu Rangers.

43:00
    Anders Lee dokázal zablokovat střelu Marca Staala, který by jinak byl ve výborné střelecké pozici.

43:16
    Zakázané uvolnění vrací hru před brankou Islanders. Berube musel být pozorný.

43:27
    Nathan Gerbe střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře. Nerozhodný stav je tak stále aktuální.

44:43
    Vyloučení v týmu New York Rangers (J.T. Miller – 2 min., podražení).

45:05
    Domácí hokejisté hrají přesilovku dobře, jsou nastěhovaní před brankou Rangers, ale nemohou se dostat do zakončení. Obrana hostů hraje výborně.

46:00
    Polovina přesilovky je pryč, hosté se zatím brání dobře.

46:06
    Josh Bailey celou akci rozjel od vlastní branky. Dostal se do zakončení, kotouč se odrazil od brankáře Rangers až k volnému CALU CLUTTERBUCKOVI, který měl dostatek prostoru pro zakončení a dokázal si poradit. Domácí se dostávají do vedení. Asistence: Josh Bailey a Jean-Francois Berube.
    46:06 Cal CLUTTERBUCK - 2:1

47:22
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka. Domácí hokejisté se díky dvěma gólům Clutterbucka dostávají do vedení.

47:59
    Brock Nelson se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal přesněji zakončit.

48:22
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Sledujeme zajímavý hokejový zápas, ve kterém zatím padly tři branky. Domácí vedou 2:1.

49:06
    Kevin Hayes se dostal do výborné střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit brankáře soupeře. Rangers hrají hodně aktivně, domácí se musí bránit.

50:01
    Dostáváme se do posledních deset minut hry ve třetí třetině. Náskok Islanders stále platí.

50:08

50:30
    Hostující Nathan Gerbe nedokázal trefit branku ve výborné střelecké pozici.

51:01
    A je vyrovnáno. Krásnou střelou pod horní tyčku se prosazuje NICKLAS JENSEN. Domácí brankář se snažil, ale neměl nárok zareagovat. Asistence: Chris Kreider, Dylan McIlrath.
    51:01 Nicklas JENSEN - 2:2

52:30
    Sedm a půl minuty hry zbývá do konce třetí třetiny, stav zápasu je vyrovnaný. Více ze hry mají nyní domácí, ale nemohou se stabilněji prosadit před brankou.

53:20
    Domácí hokejisté jsou nyní výrazně lepším týmem, hostující brankář má plné ruce práce, zatím ale drží svůj celek.

53:47
    Sledujeme poklidný závěr třetí třetiny. Ani jeden celek se nemůže déle udržet v útočném pásmu.

54:15
    Pirriho zakončení dokázal brankář domácího celku zastavit. Následuje komerční přestávka.

55:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny, stav zápasu je stále vyrovnaný.

55:52
    V poklidném tempu se dohrává třetí třetina, vypadá to, že uvidíme prodloužení.

56:12
    Kotouč mají pod kontrolou domácí, stabilně se ale nemohou dostat před branku Rangers.

57:00
    Do konce třetiny zbývají tři minuty. Domácí hokejisté se snaží za každou cenu rozhodnout ještě v základní hrací době.

57:42
    Obrovskou šanci měl hostující Ryan Strome. Jeho rána ale branku neohrozila, výborné střídání Islanders.

58:00
    Dvě minuty hry zbývají do konce třetiny.

58:31
    Raanta nyní výborně dokázal podržet své spoluhráče, Adam Pelech nedokázal důrazněji zakončit.

58:54
    Pravděpodobně uvidíme prodloužení, do konce třetiny zbývá jedna minuta.

59:09
    Hra je přerušena, kotouč vylétl z hrací plochy. Buly ve středním pásmu.

59:30
    Ani tentokrát nedokázali domácí hokejisté prostřelit brankáře soupeře.

59:45
    Icing vrací hru do útočného pásma Islanders.

60:00

60:01

60:16
    Prodloužení začali lépe domácí, kteří se dostali do útočného pásma, ale zakončit se jim zatím nedaří.

61:00
    Minuta prodloužení je pryč. Sledujeme vyrovnaný hokej, který se musí divákům líbit.

63:00
    Sledujeme velmi dramatické prodloužení, ani jeden celek se nemůže stabilněji udržet před brankou soupeře. Gólmani drží své týmy.

64:38
    Domácí vyhrávají tento dramatický duel. Seidenberg posla kotouč před branku a JOSH BAILEY jej dorazil za brankovou čáru. Asistence: Dennis Seidenberg a Jason Chimera.
    64:38 Josh BAILEY - 3:2

Domácí celek vyhrává tento dramatický zápas až v prodloužení. V posledních sekundách nastaveného času rozhodl důrazem na brankovišti Josh Bailey. Sledovali jsme velmi vyrovnaný hokejový zápas, který obsahovat úplně všechno, co má. Góly, šance, potyčky, nechyběla ani výborný divácká kulisa.

Tři hvězdy utkání:
    1. Cal Clutterbuck (NYI 2+0
    2. Josh Bailey (NYI) 1+1
    3. Chris Kreider (NYR) 1+1 (04:22:09)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 38. Clutterbuck, 47. Clutterbuck (Bailey, Berube), 65. Bailey (Seidenberg, Chimera) – 37. Kreider (Staal, Gerbe), 52. Jensen (Kreider, McIlrath)

New York Rangers: Raanta (Hellberg) – Skjei, Gilmour, Staal, Klein, McIlrath, Clendening – Zibanejad, Pirri, Kovacs, Hrivik, Grabner, Jensen, Kreider, Fast, Glass, Gerbe, Hayes, Miller

Rozhodca: Pollock, South – Nowak, Grandt

Diváci: 10244