HBK Lion Svidník
3:2 (2:1, 1:0, 0:1)
Jokerit Petržalka
Nedeľa 02.10.2016, 11:00Extraliga (SK) • 6. kolo

Jokerit síce v tretej tretine znížil, no domáci Svidníčania si už nenechali vziať plný bodový zisk a zaknihovali teda prvé víťazstvo v tejto sezóne. Obrovská radosť levov!

Ďakujeme za pozornosť. (12:42:38)

44:57
    Posledné tri sekundy do konca. Vhadzuje sa pred Farbárom.

44:45
    Raschman strieľal od modrej, trafil však iba protihráča.

44:27
    Domáci vyhodili loptičku, následne sú však Petržalčania opäť nasťahovaní pred Farbárom.

44:18
    Hostia už hrajú v šestici a pokúšajú sa teda vyrovnať v power-play. Štefan teraz vyhadzoval puk z obranného pásma, ale bránku netrafil Bol z toho icing. Tréner hostí si následne berie oddychový čas sa potom sa bude vhadzovať pred Farbárom.

43:45
    Domáci sa oslobodili, no už to bolo po presilovej hre. Bolo teda odpískané zakázané uvoľnenie.

43:00
    Šulek pálil tvrdo od modrej. Farbár bol pripravený a dokázal reagovať.

42:05
    Róbert Kováč nahadzoval z ľavého kruhu pred bránku, no Farbár si priestor postrážil. Domáci sú v týchto chvíľach zovretí v obrannom pásme a dúfajú, že sa im podarí ubrániť tento stav.

41:28
    Svidníčania budú opäť prežívať ťažké chvíle. Branislav Barna dostáva trest za podrazenie.

39:50
    Z pravej strany pálil Jozef Metzner. Jeho tvrdá delovka, žiaľ, nebola presná.

39:00
    Kováč strelou od modrej čiary trafil len Farbára, ktorý bezpečne vyrazil.

38:02
    Presilovka pre Jokerit, ktorý má ideálnu možnosť na vyrovnanie. Hopkovič dostáva dve minúty za faul lakťom.

37:16
    Ficko sa ocitol vo výbornej pozícii pred bránkoviskom a ešte sa rozhodol prihrať Sabolovi na krátku vzdialenosť, no neprihral presne.

37:00
    Sabol sa pokúsil zakončiť z prvej z pravého kruhu. Mieril však vedľa.

35:25
    Hostia šli do protiútoku a prečíslenia dvoch proti jednému. Strelu z prvej Farbár skvelo vyrazil svojím pravým betónom.

34:38
    Ficko strieľal od modrej čiary, no jeho zakončenie skončilo iba na brankárovi Oborilovi.

33:50
    Z pravého kruhu delovkou pálil Sabol, ale Oboril si postrážil bránku, použil svoje betóny.

33:11
    Presilovka pre Svidník. Martin Chudý dostáva päť minút a trest do konca zápasu. Svidník bude mať poriadne dlhú presilovku.

32:05
    Ľubomír Šándor za následné zvalenie bránky dostáva osobný trest.

32:04
    Jokerit Petržalka dáva gól!
    Petržalčania znižujú stav stretnutia! Šúrek vypálil od modrej čiary a jeho delovku šikovne dokázal tečovať MIROSLAV ŠULEK. Bude to teda ešte riadne dramatické.
    Asistencia: Michal Šúrek.

31:14
    Obrovská šanca pre Svidník! Branislav Štefan sa vysunul do samostatného prieniku, ale blafák na bekhend mu veľmi nevyšiel.

30:37
    Svidník to bude mať ešte o niečo ťažšie. Branislav Barna dostáva dve minúty za hákovanie.

30:33
    Hostia hneď pokračujú vo svojej presilovke. Od modrej pálil Chudý, no mieril iba do Farbárovho betónu.

30:01

V prostrednej časti hry sme videli len jeden gól. V 20. minúte zvýšil vedenie domácich Oščipovský.

30:00

29:17
    Rozhodcovia trestajú Martina Hopkoviča. Posielajú ho na dve minúty za podrazenie.

28:45
    Hopkovičova delovka spoza modrej bola tečovaná, ale cez Oborila napokon aj tak neprešla.

28:27
    Farbár si nebol stopercentne istý, kde má puk po strele Répasiho z ľavého kruhu. Následne ho nepríjemne zasiahol Miroslav Božik, ktorý dostáva 10-minútový osobný trest.

27:48
    V týchto chvíľach sa presilovka Svidníka končí. Hostia už sú v plnom počte a po dlhšom čase sa hrá v hre piatich proti piatim.

26:41
    Domáci kombinovali v útočnom pásme, ale ich ťaženie bolo prerušené. Útočiaci hráč sa ocitol v bránkovisku.

25:40
    Sabol zastavil za bránkou Božika, ktorý následne odchádza na trestnú lavicu na dve minúty za napadnutie.

25:05
    Svidníčania presilovku ani len nezačali a už ju aj musia skončiť. Martin Raschman dostáva dve minúty za krosček.

24:59
    Rozhodcova pravica bola vztýčená a rozhodla o vylúčení Adama Virága za sekanie.

24:06
    Antal pálil z ľavého kruhu. Oboril bol pripravený a strelu bezpečne vyrazil.

22:42
    Hostia sa snažili dostať do útočného pásma, no dopustili sa ofsajdu. Domáci v druhej časti hry zatiaľ svojho súpera do veľkých šancí nepustili.

21:04
    Džupina pálil od modrej čiary z jednej opäť. Tentokrát už brankár Oboril musel zasiahnuť a strelu podržať vo výstroji.

20:27
    Od modrej tvrdo vypálil Martin Džupina. Jeho delovka smerovala tesne vedľa bránky. Oboril ani nemal dobrý výhľad.

20:10
    Brankár Oboril pre istotu prikryl nahodený puk domácich, ktorý sa odrazil od mantinelu pred bránku.

19:35
    Presilovka pre Svidník. Dve minúty si odpyká Ondrej Hraško.

19:17
    HBK Lion Svidník dáva gól!
    Levi zo Svidníka sa opäť dostávajú na rozdiel dvoch gólov! FILIP OŠČIPOVSKÝ spomedzi kruhov šikovnou strelou prekvapil Oborila! Je to už jeho tretí bod v zápase.
    Asistencie: Martin Raschman, Branislav Barna.

18:49
    Hostia sa dostali do hernej situácie troch proti dvom, ale veľa nevyťažili. Farbár bol pripravený, ale zasahovať nemusel.

17:38
    Svitana šikovne bekhendom prihral Fickovi, ktorý pálil na bránu, ale Oboril bezpečne vyrazil loptičku.

17:12
    Šándorova strela z diaľky skončila len v Oborilovej vyrážačke.

16:53
    Svidníčania už hrajú s piatimi hráčmi a snažili sa ísť dopredu. Zastavil ich však ofsajd.

15:28
    Jokerit ešte má presilovku. Hostia sú nasťahovaní v útočnom pásme, no zatiaľ si len prihrávajú.

15:01

Úvodná časť hry lepšie vyšla domácich. Svidník vedie 2:1.

15:00

14:22
    Aj na druhýkrát sa podarilo Svidníčanom poslať loptičku von z obranného pásma.

13:56
    Presilovka pre Jokerit. Martin Hopkovič dostáva trest za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

13:22
    Hostia sa bránia zodpovedne a svojho súpera v tejto presilovke v podstate do ničoho nepúšťajú.

12:22
    Petržalčania nepustili súpera za modrú čiaru, systematicky ho vytlačili von.

11:32
    Oščipovský krížnou prihrávkou hľadal Raschmana, ale hokejbalisti Petržalky si na spoluprácu týchto dvoch hráčov dali pozor.

11:16
    Svidník bude hrať presilovú hru. Marek Répasi dostáva dve minúty za podrazenie.

11:06
    Oščipovský si spracoval loptičku pred bránkou, no razantne zakončiť už nedokázal.

10:40
    Farbár pre istotu pred Virágom prikryl nahodenú loptičku, a to znamená, že sa bude vhadzovať po jeho ľavici.

10:06
    Šándor vybehol po ľavom krídle a z kruhu preveril pripravenosť gólmana Oborila. Brankár Petržalky si svätyňu postrážil.

09:42
    Hostia znižujú stav stretnutia! Od modrej vypálil , ktorého zakončenie Farbár vyrazil, ale na následnú dorážku pod brvno od ANDREJA HRAŠKA nemal nárok!
    Asistencia: Miroslav Božik.

09:17
    Spoza modrej vypálil Guba, ale jeho projektil bol zblokovaný.

08:32
    Raschman sa vysunul na osi ihriska, spracoval si prihrávku v medzikruží a už sa chcel pripraviť na strelu. Chudý mu však loptičku vypichol.

07:45
    Hraško neprepasíroval loptičku cez Sálu na ľavej strane ihriska. Loptička skončila mimo.

06:59
    Ficko posunul pred bránku Svitanovi, ktorý vystrelil v podstate z prvej, no bránku netrafil.

06:12
    Domáci využívajú presilovku a zvyšujú svoje vedenie! MARTIN RASCHMAN si medzi kruhmi počkal na prihrávku od Oščipovského a strelou z prvej prekonal Oborila!
    Asistencie: Filip Oščipovský, Ladislav Sabol.

05:01
    Šándor mierne zaváhal v strednom pásme. Šikovný Axamit mu vypichol puk a utekal dopredu. K strele sa však už nedostal.

04:18
    Svidník bude hrať presilovku. Martin Chudý dostáva dve minúty za držanie.

03:43
    Domáci sa dostávajú do vedenia! Od modrej čiary poslal puk na bránku Oščipovský, ktorého strelu spred bránky tečoval BRANISLAV ŠTEFAN!
    Asistencia: Filip Oščipovský.

03:28
    Filip Oščipovský sa šikovne prepracoval po pravom krídle a vystrelil z kruhu. Oboril dokázal zasiahnuť.

03:05
    Raschman sa snažil krížnou prihrávkou nájsť spoluhráča, no jeho pokus smeroval iba na mantinel.

01:47
    Domáci sa dostali do zakončenia. Z pravého kruhu švihom vystrelil Raschman, no jeho strelu brankár Oboril bezpečne zastavil.

00:47
    Oboril si pripísal prvý zákrok. Bezpečne do svojej lapačky zachytil strelu z otočky od modrej z hokejky Oščipovského.

00:26
    Hostia vyhrali vhadzovanie a snažili sa udomácniť v útočnom pásme. Domáci hokejbalisti pozorne bránili a loptičku získali.

00:01

Oba tímy už máme na ploche. Svidníčania sa dnes predstavia v žltých dresoch, Jokerit v čiernych.

HBK Lion Svidník: Farbár (Pristáš) – Mar. Džupina, Sála, Sabol, Habovčík, Šándor, Oščipovský, Štefan, Raschman, Mat. Džupina, Vook, Barna, Ficko, Stanislav, Svitana, Hopkovič

Jokerit Petržalka: Letko (Oboril) – Šúpol, Šúrek, Metzner, Chudý, Šulek, Vančo, Ra. Kováč, Axamit, Božik, Ro. Kováč, Hraško, Guba, Šemetka, Répasi, Virág, Domes.

Prajem vám príjemné dopoludnie a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu slovenskej extraligy v hokejbale. HBK Lion Svidník o 11:00 začne súboj s Jokeritom Petržalka.

Svidníčanom patrí stále posledná 12. priečka tabuľky. Levi nazbierali zatiaľ len chudobné dva body a majú skóre 8:23. Včera neodohrali zlý zápas s lídrom tabuľky LG AB Hokej Bratislava, ale napokon mu podľahli 3:6.

Jokeritu Petržalka patrí po piatich odohraných zápasoch 5. miesto ziskom ôsmich bodov vďaka dvom výhram v riadnom hracom čase a jednej po nájazdoch. Petržalka včera podľahla Kežmarku 4:2 a chuť si teda bude snažiť napraviť na hokejbalistoch zo Svidníka.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:00.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Hľadáme spravodajcu pre tím HBK Lion Svidník. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 4. Štefan (Oščipovský), 7. Raschman (Oščipovský, Sabol), 20. Oščipovský (Raschman, Barna) – 10. Hraško (Božik), 33. Šulek (Šúrek)

Jokerit Petržalka: Oboril (Letko) – Šúpol, Šúrek, Metzner, Chudý, Šulek, Vančo, Ra. Kováč, Axamit, Božik, Ro. Kováč, Hraško, Guba, Šemetka, Répasi, Virág, Domes