Slovan Bratislava – Svätý Jur 1:5 (kon.) | Trnava B – Nitra 1:0 (kon.) | Haniska – Lok. Košice 2:3 (kon.)
Nové Mesto n/V – Žilina 0:0 (kon.)
FK Haniska
2:3 (1:2)
FC Lokomotíva Košice
Nedeľa 02.10.2016, 15:00 • Štadión FK Haniska • MONACObet liga

Vítame Vás pri on-line prenose zo zápasu druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V skupine Východ sa stretnú FK Haniska a FC Lokomotíva Košice. Stretnutie sa začne o 15:00.

Hosťom sa v uplynulých dvoch kolách nedarilo. V siedmom kole iba remizovali na domácej pôde s Popradom, v kole šiestom dokonca prehrali vo Zvolene. Aj napriek tomu sa Lokomotíva drží na tretej pozícii v skupine Východ. Pred týmto kolom má na Hanisku náskok 9 bodov a je jasným favoritom zápasu.

FK Haniska

Haniska je na priebežnej deviatej priečke, iba o bod pred poslednými Lipanami. V posledných dvoch kolách domáci prehrali s Košicami a Liptovským Mikulášom. Od Hanisky sa veľa neočakáva, do duelu nebudú vstupovať ako papierový favorit. Zaujímavosťou je, že každá prehra Hanisky skončila minimálne dvojgólovým rozdielom.

FK Haniska: Suchý – Laczko, Klimek, Majoroš, Hrubovčák, Beck (C), Cuprišin, Silva Santos, Molnár, Lukáč, Fejerčák
    Náhradníci: Sonoga, Ondira, M. Horváth, Stankovič

FC Lokomotíva Košice: Bréda – Cmarko, L. Horváth, Cicman, Pavúk, Harvila, Hloušek (C), Karaš, Slinčák, Chmelo, Gáll
    Náhradníci: Kamenec, Jano, Dický, Jass, Šuľák, Fabini

Rozhodca: Michal Čiernik – Roman Poracký, Peter Ličko.

1

2
    Už v úvode zápasu sme mohli vidieť prvý strelecký pokus. Domáci však brankára Brédu neohrozili a bude sa tak iba odkopávať od brány hostí.

3
    Lokomotíva odpovedala rovnakou mincou, ani pokus hostí sa nezmestil do priestoru troch žrdí.

4
    Haniska stratila loptu na útočnej polovici, Košice vyrazili do brejku a vybojovali si rohový kop.

5
    Rohový kop brankára Suchého neohrozil, pri lopte ostávajú hráči Košíc.

6
    Lokomotíva útočí, obrana Hanisky dobre zapracovala a útok hostí zbrzdila. Hostia vhadzujú.

7
    Rýchly útok domácich zastavili hostia pred pokutovým územím.

8
    Lokomotíva pridáva druhú strelu mimo bránu, brankár Suchý bude odkopávať.

9
    Hostia sa chcú ujať vedenia, snahu o gól im prekazil jeden z postranných rozhodcov, píska sa ofsajd.

10
    Akcia Lokomotívy končí iba odkopom od brány domáceho mužstva.

11
    Faul Košíc v strede ihriska, Haniska má možnosť niečo vymyslieť.

12
    Tretia strela mimo brány, hostia zvyšujú aktivitu.

13
    Nakoniec je z toho roh pre Lokomotívu a okamžitý strelecký pokus, ktorý je ale opäť nepresný.

14
    Košice s ďalším rohom a následným útočným faulom.

15
    Faul Košíc na obrannej polovici, nasleduje voľný kop domácich.

16
    Haniska dala gól!

Haniska zaútočila po ľavom krídle, loptu preniesla do šestnástky a strieľa prvý gól zápasu! DOMINIK LUKÁČ posiela Hanisku do vedenia 1:0!

17
    Je až neuveriteľné, ako efektívni sú domáci hráči. Hostia vystrelili už piatykrát v zápase mimo bránu.

18
    Tak prvá strela Košíc aj do priestoru brány, Suchý už musel zasahovať.

20
    Lokomotíva chce čo najskôr vyrovnať, zahrávala ďalší roh, útočná akcia bola zakončená faulom hostí v šestnástke.

21
    Hostia teraz držia loptu a snažia sa založiť postupný útok.

22
    Akcia Košíc nedopadla podľa predstáv trénera hostí, Haniska sa dobre bráni.

23
    Lokomotíva Košice dala gól!

Haniska sa dobre bránila iba do 23. minúty! BORIS GÁLL prelomil hradbu domácich, Lokomotíva skóre vyrovnala a začíname odznova.

24
    Nebezpečný útok po pravom krídle predviedli domáci hráči, akcia sa končí strelou mimo brány!

25
    Haniska vhadzuje, obranné rady pred chvíľou nezafungovali ideálne a FK stratilo svoj jednogólový náskok.

26
    Po jednom zo súbojov ostal na trávniku ležať hráč, v zápase sa ale okamžite pokračuje.

27
    Faulom sa previnili domáci, Lokomotíva teraz svojho súpera zatlačila.

28
    Ďalší roh pre Košice.

29
    Nádejná akcia sa končí ofsajdovým postavením jedného z hráčov Košíc.

30
    Hostia sa snažia niečo vymyslieť, domáci ich ale do šestnástky nevpustia.

31
    Haniska sa dopustila faulu, hostia môžu ohroziť brankára Suchého.

32
    Situácia sa opakuje, tentokrát majú Košičania ešte lepšiu pozíciu na skórovanie.

33
    Lokomotíva túto situáciu dokázala premeniť iba na strelu mimo brány.

34
    Ofsajdová pasca domáceho mužstva funguje, píska sa postavenie mimo hry.

35
    Haniska zahrávala rohový kop, avšak ten bol nevýrazný, hostia vyrazili do protiútoku, píska sa však ďalší ofsajd...

36
    Košičania faulovali a domáci môžu zahrať voľný kop.

37

Košičania skórovali druhýkrát a skóre zápasu otáčajú. Po dobrej aktivite a vysokom napádaní sa hostia ujímajú vedenia. BORIS GÁLL svojím druhým gólom v zápase mení priebeh duelu, Lokomotíva vyhráva 2:1!

38
    Haniska sa snažila kontrovať, nápor domácich Košice ustáli a vyrážajú do protiútoku.

38
    Žltú kartu dostáva Cuprišin (FK Haniska).

39
    Po centrovanej lopte sa jeden z hráčov hostí ocitol v ofsajde.

41
    Nebezpečný útok hráčov Lokomotívy končí útočným faulom.

42
    Boli sme svedkami faulu aj na opačnej strane, rozohrávajú hostia.

43
    Košice vhadzujú a po dobrej kombinácii si vypracovali nebezpečný voľný kop z dobrej vzdialenosti!

44
    Štandardka sa skončila streleckým pokusom mimo brány.

45
    Hostia akoby chceli svoj náskok ešte navýšiť, toto bola už deviata strela mimo brány, vzápätí svoju tretiu strelu mimo brány pridali aj domáci.

45+1

Úvodnú časť tohto zápasu máme za sebou. Haniska sa ujala vedenia v 16. minúte, čím prekvapila svojho súpera, ktorý sa z tohto šoku chvíľu spamätával. Lokomotíva však dokázala nepriaznivé skóre zvrátiť a dvomi gólmi zápas otočila. Po prvom polčase tak hostia vedú zaslúžene 2:1.

Štatistiky po prvom polčase:

Držanie lopty – 30% : 70%
    Strely na bránu – 1:3.
    Strely mimo bránu – 3:9.

46

46
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Pavúk, prichádza Šuľák.

46
    Striedanie v tíme FK Haniska: z ihriska odchádza Cuprišin, prichádza Stankovič.

47
    Futbalisti Lokomotívy odzbrojili čistým zákrokom útočníkov hostí a môžu založiť postupný útok.

48
    Hostia vhadzujú na útočnej polovici.

49
    Haniska zaútočila po ľavom krídle, ich snaha však bola zbytočná, hostia sú v obrane pozorní.

50
    Domáci opäť zaútočili, obrana Lokomotívy však problémy nemala.

52
    Po čase sa k slovu dostali aj hostia, tí sa teraz usadili na polovici hostí.

53
    Štvrtá strela na bránu Suchého, ten teraz svoj tím podržal.

54
    V ofsajde sa teraz ocitla Haniska.

55
    Faul Košíc, domáci zahrávajú voľný kop.

56
    Aj domáca obrana sa dopustila faulu a budeme svedkami nebezpečného centru do vápna.

57
    Haniska center odvrátila, ale hostia majú loptu pod kontrolou.

58

Košičania sa presadili už tretíkrát v zápase! Šnúrou troch gólov zápas ovládajú a vedú už 3:1! Gól vstrelil RASTISLAV CHMELO, ktorý dodal ešte väčšiu istotu favoritovi z Košíc.

59
    Žltú kartu dostáva Majoroš (FK Haniska).

61
    Košice teraz faulovali a domáci budú zahrávať priamy kop z hranice šestnástky!

62
    Útok Hanisky Košice pohotovo odvrátili na roh.

63
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Hloušek, prichádza Jano.

63
    Lokomotíva sa po rýchlom útoku dostala až do vápna hostí, nasleduje iba odkop od brány Suchého.

64
    Haniska sa v útoku previnila faulom.

65
    Žltú kartu dostáva Šuľák (FC Lokomotíva Košice).

66
    Ofsajd hráča Hanisky, domáci musia čoraz viac otvárať zadné vrátka, ak chcú pomýšľať aspoň na bod.

67
    Striedanie v tíme FK Haniska: z ihriska odchádza Majoroš, prichádza Ondira.

68
    Strela mimo brány v podaní domácich.

69
    Hostia zápas kontrolujú, Lokomotíva si ide po ďalšie tri body do tabuľky.

70
    FK opäť útočí, dočkajú sa domáci fanúšikovia gólu?

71
    Už šiesta strela mimo bránu v podaní domácich.

72
    Strelecky sa ukázali aj Košice, pre nich to bol už jubilejný 10. pokus, ktorý brankára Suchého neohrozil.

73
    Striedanie v tíme FC Lokomotíva Košice: z ihriska odchádza Chmelo, prichádza Jass.

73
    Štatistiky na konci 72. minúty:

Držanie lopty – 36% : 64%
    Strely na bránu – 1:5.
    Strely mimo bránu – 6:10.

74
    Košice opäť útočia, Haniska má problémy sa udržať pri lopte.

75
    Strata lopty v strede ihriska v podaní domácich, Košice sa už zbytočne dopredu nehrnú.

76
    Sledovali sme viacero súbojov, v ktorých došlo k zraneniu jedného z hráčov.

77
    V zápase sa pokračuje, loptu majú domáci.

78
    Haniske sa čas kráti, do konca nám už veľa neostáva.

79
    Košice viedli útok po ľavom krídle, pravý obranca domáceho mužstva však dobre zasiahol a loptu pre svoj tím vybojoval.

80
    Útočník Lokomotívy sa navyše dopustil faulu, Haniska si môže vydýchnuť.

81
    Domáci si ale dlho nevydýchli, pretože hostia budú zahrávať rohový kop.

82
    Po rohovom kope prišla strela mimo bránu, odkopávať bude brankár Suchý.

82
    Haniska sa ešte v rovnakej minúte ocitla v ofsajde, hostia nemajú problém vykryť šance domácich.

83
    Haniska teraz predviedla útok po ľavom krídle, hostia dobre zapracovali a založili rýchly brejk.

84
    Košičania vhadzovali viackrát po sebe a loptu držia s prehľadom v strede ihriska.

86
    Hostia sa po zbytočnom útočnom faule domácich dostávajú k lopte.

86
    Žltú kartu dostáva Harvila (FC Lokomotíva Košice).

88
    Košice teraz zaútočili po pravom krídle, v útočnej fáze sa ale dopustili faulu a píska sa proti nim.

89

Haniska strieľa gól v 89. minúte, Lokomotíva teraz zaspala a ešte stále môže stratiť body! ROMULO SILVA SANTOS teraz zabojoval ako lev, dáva druhý gól domáceho celku v zápase a zo zdanlivo jasného konca duelu sa stáva dráma!

90
    Rozhodca prerušuje hru po faule hostí vo vápne súpera.

90+1
    Nadstavuje sa jedna minúta.

90+2
    Haniska teraz zbytočne faulovala, ubiehajú posledné sekundy zápasu.

90+2

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 7:11.

Máme za sebou zápas deviateho kola skupiny Východ medzi Haniskou a Lokomotívou Košice, v ktorom sme videli až 5 gólov! Na zápas si našlo cestu celkovo 475 divákov, čo je celkom slušný počet ľudí. Skóre otvorili domáci, ktorí v 16. minúte zápasu evidentne súpera zaskočili, postaral sa o to Lukáč. Lokomotíva ale nezaháľala a duel otočila ešte v prvej časti. Zásluhou dvoch gólov Gálla viedli hostia na konci polčasu 2:1. Tretí gól pridal Chmelo v 58. minúte a zdalo sa, že o všetkom je rozhodnuté. Domáci sa ale nevzdali a v 89. minúte vykresali iskričku nádeje vďaka gólu Silvu Santosa. Vo zvyšných sekundách už Haniska tretí gól vstreliť nedokázala a po 90 minútach bojovného výkonu odchádza bodovo naprázdno. Lokomotíva Košice si pripisuje dôležité tri body a ostáva v hre o čelo tabuľky.

My Vám ďakujeme za pozornosť a prajeme ešte príjemný zvyšok nedele. (17:30:18)