Empoli – Juventus 0:3 (kon.) | Bergamo – Neapol 1:0 (kon.) | Bologna – CFC Janov 0:1 (kon.)
Cagliari – Crotone 2:1 (kon.) | Sampdoria – Palermo 1:1 (kon.) | AC Miláno – Sassuolo 4:3 (kon.)
Turín – Fiorentina 2:1 (kon.) | AS Rím – Inter 2:1 (kon.)
AC Miláno
4:3 (1:1)
U.S. Sassuolo Calcio
Nedeľa 02.10.2016, 18:00 • Stadio Giuseppe Meazza (San Siro), Miláno (82 955 miest) • Talianska Seria A • 7. kolo

Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. (20:12:33)

Sledovali sme vybičovaný zápas, plný gólov a emócií. V bránach Donnarummu a Consiglia skončilo až sedem zásahov! Domáci sa ujali vedenia v 9. minúte po zásahu Bonaventury, o minútu kontroval gólom dobre hrajúci Politano. Viac gólov už v prvom polčase nepadlo, hráči si pušný prach šetrili na druhú časť zápasu. AC začalo aktívne aj druhý polčas, ale boli to hostia, ktorí udreli. Dvomi gólmi v rozmedzí troch minút otočili zápas vďaka zásahom Acerbiho a Pellegriniho. Milánčania sa nevzdali, striedajúci Niang vybojoval v 68. minúte penaltu, ktorú o minútu neskôr Bacca s prehľadom premenil. Domáci pokračovali v naháňačke, v 73. minúte si na odrazenú loptu nabehol Locatelli a ten exportnou strelou vyrovnal na 3:3! Skvelých osem minút domáceho celku zakončila hlavička Palettu, ktorý vrátil Milánu vedenie. V záverečných minútach Sassuolo favorita zatlačilo a tlačilo sa aj do vyrovnávajúceho gólu. Ten neprišiel a tak si po skvelom zápase 7. kola medzi AC Milánom a U.S. Sassuolom Calcio všetky tri body berú hráči AC.

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 4:0. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:10.

90+5
    Koniec zápasu. Rohový kop sa ani neuskutočnil, rozhodca Guida píska koniec zápasu.

90+5
    Ešte šanca na gól pre domácich, Bonaventurov pokus bol ale zblokovaný na roh.

90+4
    Faul na Susa, do konca zápasu chýba už iba pár sekúnd.

90+3
    Biondini musel Nianga zastaviť za cenu žltej karty. Prenesenie hry v podaní hostí bolo nepresné a vhadzovať bude AC.

90+3
    Žltú kartu dostáva Davide Biondini (U.S. Sassuolo Calcio).

90+2
    Kucka zachytil loptu smerujúcu do vápna Milána a okamžite posiela dlhú loptu na Nianga, ktorý ju zachytáva.

90+2
    Tlak hostí sa bude iba stupňovať, do konca zápasu ostáva 180 sekúnd.

90+1
    Acerbi sa prebíjal domácou obranou až nakoniec spadol v pokutovom vápne. O faule sa však nemôžeme ani len baviť.

90+1
    Žltú kartu dostáva Matteo Politano (U.S. Sassuolo Calcio).

90+1
    Nadstavujú sa štyri minúty.

90
    Politanov pokus bol zblokovaný, Donnarumma si po loptu vyskočil a následne ju aj chytá.

89
    Faul domáceho Bonaventuru, rozhodca znemožnil okamžitú rozohrávku štandardky.

88
    Miláno bráni veľmi dobre, hostia si iba posúvajú loptu na jednej úrovni.

87
    Lirola si neporadil s domácou presilou, hostia majú ešte dobrých šesť minút na vyrovnanie.

86
    Donnarumma s prehľadom chytá centrovanú loptu. Na druhej strane sa Kuckova pozemná prihrávka k Niangovi nedostala, kope sa od brány hostí.

85
    Niang teraz dobiehal na Acerbiho, ktorý s loptou musel ísť až k postrannej čiare, keďže z brány vybehol aj brankár Consigli.

84
    Donnarumma bude po hlúpom ofsajde Calcia odkopávať ďaleko do poľa.

83
    Odchod Baccu z ihriska trval dlho, konkrétne 40 sekúnd. Paletta teraz hlavou odvrátil na roh pre Sassuolo.

83
    Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Carlos Bacca, prichádza Andrea Poli.

82
    Striedanie v tíme U.S. Sassuolo Calcio: z ihriska odchádza Lorenzo Pellegrini, prichádza Pietro Iemmello.

81
    Politano pokračuje v dobrom výkone, obrana domácich je ale pozorná a útočníkovi hostí nedovolila vsietiť gól!

80
    Defrel teraz predvádza naozaj skvelé kúsky, Donnarumma musel jeho pokus kryť na dvakrát.

79
    Miláno otočilo zápas tromi gólmi v priebehu ôsmich minút!

78
    Striedanie v tíme U.S. Sassuolo Calcio: z ihriska odchádza Claud Adjapong, prichádza Federico Ricci.
    77. Rodrigo Paletta (ACM) - 4:3

77
    AC Miláno dalo gól! Gól strelil RODRIGO PALETTA. Góóóóóól! Tak presne to sa ozýva v Miláne! Paletta vyskočil najvyššie a krížnou hlavičkou prekonáva Consiglia!

75
    Niang takmer vybojoval ďalšiu penaltu! Tento útočník má neskutočnú prácu s loptou, Pellegrini nemal inú možnosť ako ho nedovolene zastaviť na hranici vápna.

75
    Žltú kartu dostáva Lorenzo Pellegrini (U.S. Sassuolo Calcio).

75
    Politano sa prebíjal obranou domáceho mužstva, sily na zakončenie už nemal.

74
    Nestranný fanúšik si musí tento zápas užívať. Miláno pokračuje v útočnej snahe, prihrávku na Nianga zastavil stopér hostí.
    73. Manuel Locatelli (ACM) - 3:3

73
    AC Miláno dalo gól! Gól strelil MANUEL LOCATELLI. Ťažko sa hľadajú slová na to, čo sa deje na San Sire! Rohový kop bol odvrátený hlavou, avšak na odrazenú loptu si nabehol striedajúci Locatelli, ktorý prenádhernou strelou vyrovnáva na 3:3!

72
    Rohový kop Milána bude rozohrávať Bonaventura.

71
    Zápas potreboval takýto impulz ako soľ. Ostáva nám 20 minút do konca, domáci sa dokázali presadiť a znížiť na rozdiel jediného gólu!

69
    AC Miláno dalo gól! Autorom gólu z pokutového kopu je CARLOS BACCA. Domáci útočník s prehľadom posiela brankára hostí do zlého smeru a AC je späť v hre!

68
    Niang vybojoval pre domáce AC pokutový kop! Pretlačil sa cez brániacich hráčov, konkrétne to boli Lirola a Antei! Druhý menovaný Nianga fauloval a pokutového kopu sa ujme Bacca.

68
    Bol nariadený pokutový kop pre domáci tím!

68
    Žltú kartu dostáva Luca Antei (U.S. Sassuolo Calcio).

68
    Striedanie v tíme U.S. Sassuolo Calcio: z ihriska odchádza Luca Mazzitelli, prichádza Davide Biondini.

67
    AC útočí po pravej strane ihriska, pohyb hráčov Milána je však statický.

66
    Locatelli dobre zakročil, črtajúci brejk hostí dokonale prekazil.

65
    Kucka bol teraz zahnaný a loptu pri postrannej čiare stratil.

64
    Bacca sa teraz zahnal rukou a takmer z toho bola žltá karta za zásah do tváre protihráča. Rozhodca tretiu žltú kartu zápasu zatiaľ neudelil.

63
    Bonaventura teraz dobre zapracoval, vhadzuje Lirola. Niang vypomáha aj v obrannej činnosti, loptu získal a posunul ju na Kucku.

62
    Domáci môžu vo zvyšnej polhodine striedať už iba raz, hostia možnosť striedania ešte nevyužili.

61
    Hostia pokračujú v dobrej hre a vybojovali si voľný kop.

60
    Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Riccardo Montolivo, prichádza Manuel Locatelli.

59
    Po tvrdom súboji s jedným z útočníkov domácich musel byť Mazzitelli ošetrovaný.

57
    AC stráca loptu okamžite po rozohrávke, domáci sú frustrovaní a nechápu ako mohli inkasovať dva góly v rozpätí troch minút!

56
    U.S. Sassuolo Calcio dalo gól! Gól strelil LORENZO PELLEGRINI. To je neskutočné! Čo sa to len deje na San Sire? Pellegrini dve minúty dozadu poslal parádny center do vápna. V 56. minúte zvyšuje už na 3:1, keď si loptu narazil s Defrelom a z hranice malého vápna technickou strelou obstrelil Donnarummu!
    56. Lorenzo Pellegrini (SAS) - 1:3

55
    Domáci sú v šoku, stále majú ale dostatok času na obrat.
    54. Francesco Acerbi (SAS) - 1:2

54
    U.S. Sassuolo Calcio dalo gól! Gól strelil FRANCESCO ACERBI. Rohový kop bol rozohraný nakrátko, loptu do vápna poslal Pellegrini. Na ofsajdovej línii dobre číhal Acerbi, ktorý osamotený nemal problém prekonať Donnarummu!

54
    Gomez pokračuje v solídnom výkone, zmaril akciu hostí, nasleduje rohový kop.

53
    Do hlavičky sa tlačil Kucka, jeho pokus šiel vysoko nad.

52
    Niang dokázal zamestnať až štyroch hráčov Calcia naraz, domáci pokračujú v tlaku a vybojovali si roh.

51
    Žltú kartu dostáva Riccardo Montolivo (AC Miláno). Kapitán domácich musel hasiť Bonaventurovu chybu.

50
    Práve Niang predviedol dobrú akciu, loptu síce stratil, ale jeden zo spoluhráčov sa dostal k strele a Consigli iba s námahou vyráža pred seba!

49
    Niang naháňa obrancov hostí, tí to budú mať proti útočníkovi domácich vo zvyšku zápasu ťažké.

48
    Priameho kopu sa ujal Suso, jeho pokus bol zblokovaný múrom, Bonaventurova dorážka šla totálne mimo brány.

47
    Kucka prihral Montolivovi, ktorého fauloval Magnanelli. Skvelá pozícia pre skórovanie, vzdialenosť od brány je niečo okolo 20 metrov.

46
    Politano predviedol dobré sólo, následná prihrávka na Mazzitelliho už bola nepresná.

46
    Striedanie v tíme AC Miláno: z ihriska odchádza Luiz Adriano, prichádza M´Baye Niang.

46

Úvod duelu nám priniesol množstvo zaujímavých šancí. Miláno okamžite od začiatku zápasu začalo aktívne, svoju snahu vyšperkovalo gólom Bonaventuru z 9. minúty. O minútu neskôr sa ale začínalo odznova, Politano využil zaváhanie domáceho beka a prekabátil aj Donnarummu. Zaujal aj gól Adjaponga, ktorý však nebol uznaný kvôli hre rukou. Za tento počin si hosťujúci hráč vyslúžil aj jediný kartový trest za úvodných 45 minút.

Druhý polčas sa začne približne o 19:04.

45+1

45+1
    Toto sa domácim hráčom nemôže páčiť! Nenadstavovala sa ani jedna minúta, hlavný rozhodca Guida končí prvý polčas počas nádejnej akcie Milána!

45
    Voľný kop pre AC, do vápna hostí sa sťahujú najlepší hlavičkári. Consigli s nevýraznou hlavičkou domáceho hráča nemá problém.

44
    Kucka sa snažil vysunúť Adriana, ten bol dobre pokrytý Acerbim.

43
    Útočný faul domácich, Calcio rozohráva až od brankára.

42
    Letschert síce prehral hlavičkový súboj, ale vybojoval vhadzovanie pre svoj tím. Sassuolo sa už nechce nikam ponáhľať.

41
    Hostia teraz môžu upokojiť hru, loptu držia na svojich kopačkách.

40
    AC Miláno pokračuje v tlaku, dočkáme sa tretieho gólu v zápase ešte pred odchodom hráčov do kabín?

39
    Niekoľko šancí za sebou mali teraz domáci futbalisti! Consigli iba boxoval loptu za hranicu vápna, tam sa do nej oprel Bonaventura, jeho strela bola zblokovaná! Následne sa k dorážke dostal aj kapitán Montolivo, ale ani jeho pokus nezapadol do siete! Brankár hostí teraz dobre zapracoval.

38
    Bola to naozaj dobrá šanca pre útočníka domáceho AC, Bacca však nehraje najlepší zápas sezóny.

37
    Píska sa ofsajd Defrela, opakovaný záznam ukazuje, že sa malo pokračovať v hre! Na druhej strane odcentroval do vápna De Sciglio, Carlos Bacca si na loptu nabehol z druhej vlny a z half-voleja úplne míňa bránu!

36
    Paletta teraz odvrátil dlhú nakopávanú loptu, vhadzuje Letschert.

35
    Lirola vhadzuje z pravej strany, jeho aut bol nepresný.

34
    Kucka spadol na hranici vápna, nejednalo sa však o zákrok, ktorý by nebol povolený. Domáci sa následne previnili útočným faulom.

33
    Politano predviedol v uplynulej minúte aj pád, za ktorý by sa nehanbil ani hráč väčšieho kalibru. Rozhodca však nenaletel.

32
    Donnarumma sa teraz zahrával so šťastenou a už druhýkrát v dnešnom zápase takmer daroval príležitosť na gól hosťujúcemu Politanovi!

31
    Kucka diriguje hru a rozdáva prihrávky na všetky strany, posledná prihrávka bola ale nepresná, hostia vyrážajú do protiútoku.

30
    Taktickým faulom sa previnil Mazzitelli, zákrok na Baccu však potrestaný žltou kartou nebol.

29
    Gomez s druhým dôležitým zákrokom, roh pre hostí.

28
    Juraj Kucka teraz prešiel cez troch hráčov hostí, vzápätí však zahnal Susa, ktorý našiel iba rukavice brankára Consiglia.

27
    Miláno sa snaží o vstrelenie druhého gólu, loptu si rýchlo vymenia, obrancovia hostí s tým však problémy nemajú.

26
    Letschert prihral Politanovi, ktorého prihrávka sa zastavila na kopačkách Magnanelliho, strelu kapitána hostí musel Donnarumma skonfiškovať na dvakrát.

25
    Sassuolo štandardku odvrátilo bez väčších problémov.

24
    Pellegrini fauloval Adriana, naskytá sa možnosť pre center do vápna hostí.

23
    Hostia vstrelili gól, ktorý ale nebol uznaný! Hosťujúci Adjapong dosiahol gól rukou, za čo vidí zaslúženú žltú kartu!

22
    Hostia sa snažia presadiť z ľavej strany, za sebou máme vyrovnaných 20 minút hry.

21
    Mazzitelli poslal propagačnú strelu na Donnarummu. Pokus nemal potrebnú razanciu.

20
    Lopta po nepresnom centri preletela cez celé vápno, Kucka odkopáva do autu.

19
    Gomez predviedol dobrý zákrok proti strelcovi vyrovnávajúceho gólu. Vhadzovanie pre Calcio.

18
    Letschert teraz založil akciu po ľavej strane, Defrel je však na hrote útoku osamotený, tento ofenzívny hráč to bude mať proti dvojici stopérov AC veľmi ťažké. Lopta pre domácich.

17
    Sassuolo dobre bráni, akcia domácich po ľavom krídle nemala žiadnu šancu na ohrozenie brány. Kucka následne získal loptu, Adrianov center do vápna však nenašiel žiadneho zo spoluhráčov.

16
    Kuckovi mierne ušla lopta a zahnal svojho partnera zo zálohy, domáci ale pokračujú v útoku, loptu držia iba v zadných pozíciách.

15
    Defrel sa ocitol v súboji s oboma stopérmi domácich, útočník hostí nemal šancu.

14
    Donnarumma odkopával od brány, v hlavičkovom súboji však boli úspešnejší hostia, ktorí rozohrávajú ďalšiu akciu.

13
    Poskytnutá výhoda pre domácich, Luiz Adriano sa cez obranu hostí nedostal a Calcio môže opäť zaútočiť.

12
    Hostia naďalej pokračujú v pressingu, Donnarummu donútili loptu odkopnúť, AC Miláno stráca loptu.
    10. Matteo Politano (SAS) - 1:1

10
    U.S. Sassuolo Calcio dalo gól! Gól strelil MATTEO POLITANO. Tak to je neskutočné, hostia okamžite odpovedajú! Po nepresnosti Palettu sa k lopte dostal Politano, ktorý využil vysokého postavenia brankára Donnarummu, domáceho brankára poľahky obišiel a následne už nemal problém skórovať!
    9. Giacomo Bonaventura (ACM) - 1:0

9
    AC Miláno dalo gól! Gól strelil GIACOMO BONAVENTURA. Po rýchlej a jednoduchej akcii sa domáci ujímajú vedenia. K lopte sa dostal Bonaventura, ktorý aj vďaka teču hosťujúceho Acerbiho prekonáva brankára hostí!

8
    Roh bol zahraný nakrátko, veľa nebezpečenstva nepriniesol. Vhadzovať budú hostia, konkrétne Letschert.

7
    Dlhý center na Abateho, Adjapong dobre zapracoval, bude sa kopať ďalší roh.

6
    Bacca teraz ponaháňal brankára hostí, loptu však nezískal.

5
    Bonaventura neodcentroval cez záložníka hostí a bude sa iba vhadzovať. Miláno drží loptu.

4
    Rohový kop pre domáce mužstvo, hostia problém s odvrátením nemali.

3
    Kucka s loptou, AC sa usadilo na polovici súpera. Suso sa pomaly dostával do dobrej pozície, narážka s Montolivom mu však nevyšla a kope sa od brány Consiglia.

2
    Gomez si musel vypomôcť prihrávkou Donnarummovi, hostia začínajú s vysokým napádaním okamžite na začiatku zápasu.

1
    Výkop mali domáci, ktorí nastupujú v čierno-červenej kombinácii, hostia odohrajú zápas v modrých dresoch.

1

Hráči postupne prichádzajú na trávnik, zápas sa za malú chvíľu začne. Pre slovenských fanúšikov máme dobrú správu, Juraj Kucka je v základnej zostave!

AC Miláno: G. Donnarumma – Abate, Paletta, G. Gomez, De Sciglio – Kucka, Montolivo (C), Bonaventura – Suso, Bacca, Adriano.
    Náhradníci: Gabriel, Plizzari – Ely, Lapadula, Honda, Niang, A. Poli, Vangioni, J. Sosa, Locatelli, Pašalić, Calabria.

U.S. Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Antei, Acerbi, Letschert – Pellegrini, Magnanelli (C), L. Mazzitelli – Politano, Defrel, Adjapong.
    Náhradníci: Pegolo, Pomini – Biondini, Iemmello, Matri, Peluso, Terranova, Ricci, Cannavaro, Dell'Orco, Ragusa.

Rozhodca: Guida – Dobosz, La Rocca.

Vážení diváci, vítam vás pri sledovaní online prenosu z talianskej Serie A. Tentokrát sa pozrieme na milánske San Siro, kde domáci Rossoneri privítajú futbalistov Sassuola. Začiatok stretnutia je naplánovaný o 18:00 hod.

AC MILÁNO

AC Miláno neodštartovalo sezónu práve najlepšie. V prvých troch zápasoch až dvakrát prehralo a spadlo do druhej polovice tabuľky. Následne ale Rossoneri zlepšili svoje výkony a z ďalšej trojice zápasov vydolovali slušných sedem bodov. Najväčšiu zásluhu na tom má Kolumbijčan Carlos Bacca, ktorý rozhodol o milánskom triumfe v Sampdorii a tiež nad rímskym Laziom. Celkovo má na svojom konte už päť presných zásahov, vďaka čomu je druhým najlepším strelcom súťaže. Okrem skvelého útočníka predvádzajú Milánčania svedomitejšie výkony aj v defenzíve a mladučký brankár Gianluigi Donnarumm neinkasoval už viac ako 270 minút. Momentálne je slávny klub na siedmom mieste s päťbodovou stratou na vedúci Juventus. V dnešnom zápase by nemal chýbať ani slovenský reprezentant Juraj Kucka, a tak nás tento duel bude o to viac zaujímať.

SASSUOLO

Sassuolo má na začiatku nového ročníka vyrovnanú bilanciu. V šiestich zápasoch získalo deväť bodov, keď trikrát vyhralo a rovnaký počet stretnutí aj prehralo. Aktuálne je tak na 9. mieste tabuľky, pričom na svojho dnešného protivníka stráca len jediný bod. Zverenci Eusebia Di Francesca zatiaľ nepredvádzajú nejaké skvelé ofenzívne výkony, keďže doposiaľ rozvlnili súperovu sieť len šesťkrát. Výbornú streleckú formu má však Gregoire Defrel, ktorý skóroval v posledných štyroch zápasoch. Sassuolu generálka na dnešný zápas nevyšla, keď v rámci Európskej ligy prehralo v belgickom Genku 3:1. Tým len potvrdilo, že v zápasoch vonku je podstatne slabšie ako doma. Aktuálne sa musí popasovať aj s viacerými absenciami, keďže zranení sú Paolo Cannavaro, Alfred Duncan, Stefano Sensi, Domenico Berardi či Alessandro Matri.

VZÁJOMNÉ ZÁPASY

06.03.16 Sassuolo – AC Miláno 2:0
    25.10.15 AC Miláno – Sassuolo 2:1
    17.05.15 Sassuolo – AC Miláno 3:2
    13.01.15 AC Miláno – Sassuolo 2:1
    06.01.15 AC Miláno – Sassuolo 1:2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Viktor Kalinács

Góly: 9. Bonaventura, 69. Bacca (pen.), 73. Locatelli, 77. Paletta – 10. Politano, 54. Acerbi, 56. Pellegrini

Karty:   51. Montolivo (ACM) – 23. Adjapong (SAS), 68. Antei (SAS), 75. Pellegrini (SAS), 90+1. Politano (SAS), 90+3. Biondini (SAS)

AC Miláno: G. Donnarumma – Abate, Paletta, G. Gomez, De Sciglio – Kucka, Montolivo (C) (60. Locatelli), Bonaventura – Suso, Bacca (83. A. Poli), Adriano (46. Niang).

U.S. Sassuolo Calcio: Consigli – Lirola, Antei, Acerbi, Letschert – Pellegrini (82. Iemmello), Magnanelli (C), L. Mazzitelli (68. Biondini) – Politano, Defrel, Adjapong (78. Ricci).

Rozhodca: Guida – Dobosz, La Rocca