Angers – Marseille 1:1 (kon.) | Nice – Lorient 2:1 (kon.) | Lyon – Saint-Étienne 2:0 (kon.)
Olympique Lyon
2:0 (1:0)
AS Saint-Étienne
cz Nedeľa 02.10.2016, 20:45 • Parc Olympique Lyonnais, Décines-Charpieu • Ligue 1 Uber Eats • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Francouzská nejvyšší soutěž má na programu poslední zápas osmého kola, ve kterém přivítá Lyon celek AS Saint-Étienne. Favoritem tohoto duelu je domácí mužstvo.

Olympique Lyon si zatím nevede úplně nejlépe. Domácí celek má na svém kontě 10 bodů a při skóre 13:9 se nachází na desátém místě. Z posledních pěti kol Lyon hned třikrát prohrál, jednou remizoval a pouze jednou vyhrál, když porazil Montpellier. V posledním kole Lyon nestačil na Lorient, kterému podlehl 0:1 a dnes má tedy co napravovat.

AS Saint-Étienne je na tom podobně. Hosté mají na svém kontě zatím 12 bodů a při skóre 10:6 se nachází na osmém místě. AS Saint-Étienne zatím pouze jednou prohrál, třikrát vyhrál a třikrát remizoval. Hosté prohráli v prvním kole s Bordeaux, od té doby sbírají body a hrají velmi dobře.

Poslední vzájemné zápasy

Saint-Étienne – Lyon 1:0
    Lyon – Saint-Étienne 3:0
    Lyon – Saint-Étienne 2:2
    Saint-Étienne – Lyon 3:0
    Lyon – Saint-Étienne 1:2
    Atmosféra na stadionu je už před zápasem skvělá.

Olympique Lyon: A. Lopes – N'Koulou, Mammana, Morel – Tolisso (C), Ferri, Tousart, Darder, Rybus – Valbuena, Fékir.
    Náhradníci: Gorgelin – Diakhaby, Ghezzal, Mateta, Kemen, A. Kalulu, Gaspar.

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Malcuit, Dabo, Lacroix, Pierre-Gabriel – Pajot, Selnæs, Veretout – Hamouma, Berić, Monnet-Paquet.
    Náhradníci: Moulin – Clément, Roux, Tannane, Søderlund, Saint-Louis, Karamoko.

Rozhodčí: Turpin – Gringore, Danos.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

1
    Úvodní výkop obstarali domácí fotbalisté, kteří hrají v bílých dresech. Hosté tradičně v zeleném.

2
    A začalo se hodně zostra. Hned v úvodu bylo k vidění několik tvrdých zákroků a je jasné, že dnes se hráči šetřit rozhodně nebudou.

3
    Míč poslal do vápna hostující Romain Hamouma, ale jeho centr přesný nebyl a na tahu je domácí celek.

4
    A domácí hned zahrozili! Po rychlé akci šel sám na brankáře Nabil Fékir, ale Stéphane Ruffier si s jeho přízemním zakončením poradil!
    4. Fékir v první šanci neuspěl

5
    Z následného rohu nic nebylo. U míče jsou hosté, kteří trpělivě kombinují na své polovině a nikam nepospíchají.

7
    A po dalším hodně tvrdém souboji zůstal ležet na trávníku hostující hráč a rozhodčí hru přerušil. Hned poté se hráči začali strkat.

8
    Už se opět hraje. Domácí se vydali dopředu a vybojovali druhý rohový kop.

9
    Ale ani z druhého rohu nic nebylo. Každopádně se začalo opravdu ve velkém stylu a diváci se rozhodně nenudí, protože se hraje v hodně svižném tempu.

10
    Je tu další rohový kop, tentokrát pro hosty.

11
    Ale ani z tohoto rohu se nic neurodilo. Domácí se okamžitě vydali dopředu a po bleskovém protiútoku vybojovali další rohový kop.

12
    Borci v zelených dresech se i tentokrát ubránili. Zatím sledujeme pohledný zápas a diváci se rozhodně nenudí.

13
    Domácí se prokombinovali do vápna, ale tam Nabil Fékir upadl a nic z toho nebylo. Hosté šli okamžitě dopředu, ale vše skončilo nepřesnou přihrávkou.

15
    A další akce hostujícího celku skončila útočným faulem. Hráči Saint-Étienne se sice zlobí, ale zbytečně, protože u míče už jsou domácí.

16
    Kévin Monnet-Paquet si naběhl na zpětnou přihrávku, ale z hranice penalty nezamířil přesně a branku nakonec vůbec netrefil.

18
    A další povedená akce hostů. Po hezké kombinaci to z hranice velkého vápna vyzkoušel Vincent Pajot, ale s jeho dělovkou si pozorný Anthony Lopes poradil!
    18. Pajot vyzkoušel Lopese

20
    A snažení domácích skončilo nepřesnou přihrávkou do strany a míč doputoval do zámezí. Od své branky bude rozehrávat Stéphane Ruffier.

22
    Další hodně tvrdý zákrok na Fékira. Provinil se Kévin Monnet-Paquet, kterému rozhodčí zatím pouze domluvil, bez karty.

23
    Po centru se jeden z domácích hráčů dostal k hlavičce, ale byl zády k brance, kterou nakonec vůbec netrefil.

25
    A vypadá to, že hosté budou střídat už v prvním poločase, protože jeden z hráčů kulhá a má nějaké zdravotní problémy.

26
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Oussama Tannane.

27
    A je to tak. Aktivní Romain Hamouma skutečně opustil hřiště, takže první komplikace pro hostující celek.

29
    Oba celky se stále tlačí dopředu, ale na první branku i nadále čekáme. Rozhodně se ale nenudíme.

31
    Po centru se ve vápně dostal k míči jeden z hostujících hráčů, ale měl to hodně těžké a branku trefit nedokázal. Rozehrávat tak bude Lopes.

33
    V posledních minutách jsou o něco aktivnější hostující borci, ale ve finální fázi zatím nic nevymysleli. Nutno dodat, že obrana Lyonu funguje na jedničku.

35
    Žlutou kartu dostává Léo Lacroix (AS Saint-Étienne).

36
    Rohový kop pro hostující celek.

37
    Ale ani ze svého druhého rohu hosté nic nevytěžili a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

39
    Na hranici velkého vápna se hezky uvolnil Veretout, ale s jeho dělovkou si Lopes opět skvěle poradil.

40
    Rohový kop pro Lyon.

41
    Po centru se do zakončení dralo několik domácích hráčů, ale ani jeden se k míči nakonec nedostal a Bryan Dabo ho následně poslal daleko od své branky.

42
    Žlutou kartu dostává Jérémy Morel (Olympique Lyon).

43
    Lyon právě vstřelil branku!
    A máme tu první branku tohoto utkání! Skvělý Nabil Fékir se krásně uvolnil a poté poslal míč před branku, na zadní tyči se objevil SERGI DARDER, který hlavou překonal bezmocného brankáře!
    43. Sergi DARDER - 1:0

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1
    Rozhodčí přidal 60 sekund.

45+2

První poločas je za námi. Sledujeme skvělé utkání, které toho nabídlo hodně a nakonec jsme se dočkali i jedné branky. Těsně před koncem prvního poločasu se trefil Sergi Darder a Lyon tak vede 1:0. Je ale jasné, že to bude ještě hodně zajímavé a ve druhém dějství se máme na co těšit.

Druhý poločas začne přibližně v 21:48.

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

46

46
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Robert Berić, přichází Alexander Søderlund.

48
    Domácí dobře kombinovali na polovině soupeře, ale nakonec nic kloudného nevymysleli.

49
    A málem bylo vyrovnáno! Do zakončení se dostal hostující Monnet-Paquet a Lopes míč vyrazil zřejmě do brankové konstrukce!

50
    Rohový kop pro hosty.

51
    Míč poslal do vápna Oussama Tannane a před brankou Lyonu vznikl velký závar, ale nakonec to domácí ustáli a míč uklidili do bezpečí.

52
    Je tu další rohový kop pro hostující celek.

53
    Ale domácí se i tentokrát ubránili a stále tak vedou o jednu branku. Hosté ale ve druhém dějství pořádně tlačí.

55
    Žlutou kartu dostává Mathieu Valbuena (Olympique Lyon).

57
    Krásným skluzem se prezentoval Emanuel Mammana, který zastavil slibnou akci hostujícího celku, který i nadále diktuje tempo hry.

59
    Nyní se do zakončení dostal hostující Alexander Søderlund, ale jeho ráně scházela přesnost a Lopes tedy zasahovat nemusel.

61
    Je před námi posledních třicet minutek a vzhledem k tomu, že Lyon stále vede pouze 1:0, tak je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.
    Parádní choreo domácích fanoušků.

63

64
    Rohový kop rozehrál Tannane, ale žádný z jeho spoluhráčů se do zakončení nedostal a stav se tedy ani tentokrát nemění.

66
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Mathieu Valbuena, přichází Rachid Ghezzal.

68
    Hostující celek je stále aktivnější a snaží se vyrovnat. Lyon se ve druhém poločase pouze brání, ale zatím skvěle a stále vede 1:0.

69
    Žlutou kartu dostává Jordan Ferri (Olympique Lyon).

71
    Po centru hlavičkoval Lucas Tousart, ale z dobré pozice poslal míč vysoko nad branku. Je před námi posledních dvacet minutek.

73
    Domácí nyní skvěle drží míč a kombinují na své polovině. Lyon ušetřil dobré dvě minuty, což se fanouškům samozřejmě líbí.

75
    Nakonec se Lyon po další akci vydal dopředu a v tutové šanci se objevil Tolisso, ale z bezprostřední blízkosti poslal míč jen do brankáře!

76
    A po rohovém kopu hlavičkoval Tousart a kulatý nesmysl orazítkoval břevno!

78
    Střídání v týmu AS Saint-Étienne: ze hřiště odchází Nolan Roux, přichází Dylan Saint-Louis.

79
    Hosté zahrávali roh, ale nic z něho nebylo, naopak zahrozili domácí! Corentin Tolisso se dostal do vápna a byl sám před brankářem, ale ten ho skvěle vychytal!
    79. Tolisso brankáře neprostřelil

80
    A nyní zahrozil Nabil Fékir! Ten dostal míč do vápna a přízemní střelou pořádně protáhl brankáře, který ovšem předvedl další parádní zákrok a míč vyrazil!
    80. Fékir protáhl Ruffiera

82
    Deset minut mají hosté na to, aby alespoň vyrovnali. Nyní to vyzkoušel Oussama Tannane, ale branku o několik metrů minul.

84
    Po centru si pro míč došel pozorný Anthony Lopes, který tak výrazně pomohl svým zadákům.

86
    Hosté samozřejmě pospíchají dopředu a snaží se něco vymyslet, ale zatím se Lyon v pohodě brání a kráčí za vítězstvím.

88
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Aldo Kalulu.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90
    A je definitivně rozhodnuto, protože Lyon jde do vedení 2:0! Hosté chybovali, na hranici velkého vápna se k míči dostal RACHID GHEZZAL, který ho poslal do tyče, od které se odrazil za natahujícího se Ruffiera.
    90. Rachid GHEZZAL - 2:0

90+1
    Rozhodčí přidal čtyři minutky.

90+3
    Hosté se ještě snaží a tlačí se dopředu, ale je jasné, že všechny body získá Lyon.

90+4

Je dobojováno. Sledovali jsme zajímavý zápas, který nakonec lépe zvládl Lyon, který po dobrém výkonu porazil Saint-Étienne 2:0! Nutno ale dodat, že hosté nehráli vůbec špatně, ale v zakončení se jim nedařil a všechny body tedy získal domácí Lyon.

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:3. Střely mimo: 5:5. Rohy: 7:7. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 18:15.

To je z mé strany vše, hezký večer. (22:41:15)

Jakub Kopřiva

Góly: 43. Darder (Fékir), 90. Ghezzal (Tolisso)

Karty:   42. Morel (LYO), 55. Valbuena (LYO), 69. Ferri (LYO) – 35. Lacroix (SET)

Olympique Lyon: A. Lopes – N'Koulou, Mammana, Morel – Tolisso (C), Ferri, Tousart, Darder, Rybus – Valbuena (66. Ghezzal), Fékir (88. A. Kalulu).

AS Saint-Étienne: Ruffier (C) – Malcuit, Dabo, Lacroix, Pierre-Gabriel – Pajot, Selnæs, Veretout – Hamouma (26. Tannane), Berić (46. Søderlund), Monnet-Paquet.

Rozhodca: Turpin – Gringore, Danos