Buffalo – Toronto 1:8 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:0 (kon.) | Carolina – Tampa Bay 1:2 (po pr.)
Detroit – Boston 1:2 (po pr.) | St. Louis – Dallas 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 5:1 (kon.)
Calgary – Vancouver 2:1 (kon.) | Colorado – LA Kings 3:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.)
Ottawa – Montreal 2:3 (po pr.)
Calgary Flames
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Vancouver Canucks
cz Sobota 01.10.2016, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu přípravného utkání zámořské NHL, v němž CALGARY FLAMES na svém ledě vyzve VANCOUVER CANUCKS.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Plameny mají za sebou tři přípravné zápasy. Ve dvojzápase s Edmontonem dvakrát Calagary prohrálo (1:2 doma, 2:4 venku). V zatím posledním zápase se ale Calgary prezentovalo vyzrálým výkonem na ledě Winnipegu, kde vyhrálo 3:0, když se bilancí 2+1 blýskl Brett Kulak.

Vancouver odehrál zatím pouze dva přípravné zápasy. V prvním těsně prohrál na ledě San Jose (2:3 v prodloužení) v utkání, v němž pokaždé vedl, ale domácí vždy srovnali a nakonec rozhodl o jejich vítězství v prodloužení Kevin Labanc. Vše si Vancouver vynahradil ve druhém přípravném zápase, v němž uspěl 5:3 doma s Edmontonem.
    Před úvodním buly

Calgary Flames: Elliott (Parsons) – Wideman, Giordano, Hamilton, Wotherspoon – Chiasson, F. Hamilton, Higgins – Brouwer, Bennett, Stajan – Ferland, Hathaway, Shinkaruk – Klimchuk, Jankowski, Tkachuk

Vancouver Canucks: Bachman (Demko) – Gudbranson, Hutton, Brisebois, Tanev, Larsen, Trjamkin – Rodin, Granlund, Baertschi – Burrows, Skille, Gaunce – Chaput, Labate, Ruutu – Rendulic, Grenier, Zalewski

Rozhodčí: Rehman, Lambert – Cameron, Barton.

00:01

01:33
    Hosté za vlastní brankou, oba týmy střídají.

01:58
    Bachman sráží do rohu střelu Ferlanda, hosté poté získávají puk.

02:42
    Vancouveru se zatím nedaří přechod přes střední pásmo, kde ztrácí spoustu puků.

03:33
    Granlund se dostal do zakončení, v dobré pozici, po přihrávce Baertschiho, ale branku přestřelil!

04:40
    Vhazování ve středním pásmu, hosté získávají puk.

05:49
    Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici putuje hostující Gudbranson za hákování.

06:08
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Bleskově využitá přesilová hra domácích! Z pravé strany překonává Bachmana TROY BROUWER. Asistence: Sam Bennett a Mark Giordano.
    06:08 Troy BROUWER - 1:0

09:03
    Pozor, nyní se znovu dostávají hosté do šance, Ellitoo se blýskl parádním zákrokem.

10:32
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (2 min.).

11:31
    Domácí v útočném pásmu, hosté se brání, Bennett upadl.

11:41
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Chaput – 2 min., hákování).

12:32
    Hosté jsou již alespoň ve čtyřech, dvojnásobná přesilová hra Flames skončila.

13:20
    Hosté se dobře brání a vypadá to, že i toto oslabení přečkají.

13:41
    Je to tak, Vancouver již hraje v plném počtu.

14:34
    Hosté si zahrají první přesilovou hru, domácí Jankowski je vyloučen na dvě minuty za držení.

15:19
    Vancouver se drží v útočném pásmu.

16:34

16:35
    Sotva skončila přesilová hra Vancouveru, začíná přesilová hra domácích. Na trestnou lavici odchází Erik Gudbranson za podražení.

17:20
    Puk míří až k brankáři Flames, hosté se zatím dobře brání.

17:41
    Nyní se Calgary usadilo v útočném pásmu, ale jen na chvíli, puk ve střední třetině.

17:58
    Střelu Widemana zablokoval bránící Hutton.

18:35

18:53
    Zakázané uvolnění Calgary, hra se stěhuje před Elliotta.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

20:00

První třetina byla poznamenána množstvím vyloučení, ale i tak jsme viděli jen jeden gól, který vstřelil v 7. minutě, při přesilové hře, domácí Bennett.

20:50
    Hned v úvodu druhé třetiny závar před brankou Calgary, Elliott nakonec vyrazil puk vedle.

21:11
    Na druhé straně Jankowski pálí z levé strany, ale branku Bachmana netrefuje.

22:00
    Flames se dostávají do útočného pásma, puk ale vybojoval obránce Canucks Trjamkin.

22:25
    A série vyloučení pokračuje, za nedovolené bránění dostává dvouminutový trest hostující LaBate.

23:14
    Burrows se dostal při vlastním oslabení do zakončení, dobrým obranným zákrokem se ale blýskl Wideman.

23:33
    Gaunce nabral puk a bekhendem ho poslal do třetiny Calgary.

24:25

24:59
    Střelu Svena Baertschiho sráží Elliott do rohu.

25:45
    Klimchuk dostává puk do středního pásma.

26:27
    Skille se šikovně dostal k odraženému puku a z levé strany zkusil pohotově zakončit, Elliotta ale nepřekvapil.

26:29
    Bitka hned po vhazování po pravici Elliotta, domácí Ferland tam složil na led LaBateho, oba borci dostávají osobní pětiminutové tresty.

27:01
    Za zády Elliotta se rozezněla, po střele Ruutua, branková konstrukce, útočník Canucks trefuje tyč!

28:16
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde domácí Jankowski.

28:28
    Druhý dnešní trest pro Jakowskiho, který nyní zahákoval Briseboiseho za brankou soupeře, zbytečný zákrok.

29:45
    Vypadá to, že Canucks i toto oslabení přečkají.

29:54
    Nyní navíc domácí nedokázali rozehrát a je odpískáno zbytečné zakázané uvolnění.

30:19
    Posledních deset sekund přesilové hry Vancouveru.

30:28

30:42
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté sice nevyužili přesilovou hru, ale zůstali v útoku, po přihrávce z pravé strany se dostal do zakončení na levé straně GUILLAUME BRISEBOIS, který parádní střelou vymetl růžek domácí branky. Asistence: Markus Granlund a Anton Rodin.
    30:42 Guillaume BRISEBOIS - 1:1

31:16
    A hosté jsou zpět v útočném pásmu.

31:30
    Calgary se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

33:10
    Chiasson se dostal ke střele, ale ta byla bránícím hráčem Kings zablokována.

34:05
    Markus Granlund dalším vyloučeným v dnešním zápase, dvě minuty za nedovolené bránění, přesilová hra Flames.

34:34
    Domácí využívají druhou přesilovou hru v zápase, na brankovišti se rychle zorientoval MATTHEW TKACHUK, který zasunul puk kolem levého betonu Bachmana do branky. Asistence: Troy Brouwer.
    34:34 Matthew TKACHUK - 2:1

35:21
    Vhazování po levici Elliotta, hosté vyhrávají buly.

35:32
    Dalším vyloučeným domácí Hathaway, který dostává dvě minuty za sekání.

36:52
    Teprve nyní se Vancouver usadil v útočném pásmu.

37:32

37:47
    Calgary celkem s přehledem ubránilo přesilovou hru soupeře, Jankowski posílá puk do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:27
    Domácí se snaží udržet v útočném pásmu, ale je to zatím o soubojích v rozích.

40:00

Druhá třetina nabídla celkem zajímavý hokej, který měl větší tempo, než ve třetině první. Stále je k vidění velké množství vyloučení, čehož využili hlavně domácí, kteří dali i druhý gól při hře v početní výhodě.

2. třetina:

Calgary Flames: 7

Vancouver Canucks: 12.

Další třetina začne přibližně v 5:03.

40:01

40:01
    Do třetí třetiny nastupují do branky obou týmů náhradníci, Elliotta nahradil Parsons, Bachmana Demko.

41:34
    Demko se nyní musí mít na pozoru, Bennett byl s pukem za jeho brankou, nakonec ale Vancouver dostává puk ze třetiny.

42:06
    I tentokrát, ovšem nyní se již píská icing.

43:28
    Rodin si vybruslil zpoza branky a z levé strany zkusil překonat Parsonse, ten vyráží za branku.

44:16
    Burrows se natlačil do útočného pásma, ale puk získávají domácí.

44:28
    Klimchuk puk vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

45:10
    Prvních pět minut třetí třetiny neznačilo nic o tom, jak se bude poslední část odehrávat. Domácí hrají pozorně v obraně, hosté se těžko dostávají do zakončení.

45:43
    Před dojíždějícím Stajanem musí zasahovat Demko.

47:22
    Calgary útočí po pravé straně, Hathaway zavezl puk do útočného pásma, ale vyhlídl si ho bránící Tanev, který ho o puk obral.

47:46
    Jenže do je to platné, když poté Burrows nepřesně rozehrává a je pískáno zakázané uvolnění.

48:40
    Ruutu s Rendulicem vybojovali puk za brankou Flames, druhý jmenovaný poté i zakončil, ale Stajan jeho pokus zablokoval.

49:57
    Opět se vylučuje, na straně Vancouveru je to Alexandre Burrows za hrubost (2 min.) a Jack Skille za bitku (5 min.).
    Na straně Calgary pak jde na trestnou lavici Garnet Hathaway, který dostává osobní trest (5 min.) za bitku, je to tak přesilová hra Calgary.

51:10
    Znovu se přerušuje hra a bude se vylučovat, nervozita by se na ledě dala krájet... Troy Brouwer dostává trest 2+2 za hrubost. Za Vancouver odchází na trestnou lavici také Trjamkin.

52:24
    Nyní mají přesilovou hru hosté, Vancouver v útočném pásmu.

52:40
    Ale Tanev neudržel puk na útočné modré a oba týmy střídají.

53:18
    Hraje se již v plném počtu na obou stranách, jak dlouho tento stav potrvá?

53:36
    Vhazuje se po levici Demka a vhazování se bude opakovat.

54:29
    Něco málo přes minutu se hrálo v plném počtu, nyní to již opět neplatí, na trestnou lavici putuje hostující Larsen.

54:36
    Puk míří ze třetiny Vancouveru, domácí musí až k vlastní brance.

56:08
    Vancouver i toto oslabení hraje dobře, domácí v podstatě neohrozili Demka v brance Canucks.

56:29

56:30
    To již neplatí, nejprve Klimchuk trefil tyčku a poté pálil od modré Oliver Kylington, ale i s touto střelou si Demko poradil.

57:46
    Dlouhou řadu vyloučení natahuje také domácí Giordano, který si počínal nedovoleně v souboji s Beartschim a dostává dvouminutový trest za podražení.

58:10
    Dobrá šance Vancouveru na vyrovnání, puk je však za brankou Demka.

58:48
    Demko odjíždí na střídačku, hosté to zkouší v šesti!

59:18
    Po střele Larsena od modré odehrál puk od vlastní branky Hamilton.

59:46

Calgary závěr zápasu zvládlo a domácí sklízí potlesk diváků. Dnešní utkání bylo hodně nervózní, byť je to pouze příprava, sledovali jsme spoustu osobních soubojů a velké množství vyloučení. Taktickou bitvu zvládli lépe domácí, kteří tak slaví těsné vítězství.