Martin – Nové Zámky 3:0 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 6:1 (kon.) | Zvolen – B. Bystrica 5:6 (kon.)
Žilina – Poprad 9:2 (kon.) | Nitra – Košice 6:4 (kon.)
MsHK Žilina
9:2 (5:2, 2:0, 2:0)
HK Poprad
Piatok 30.09.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 8. kolo

Skončil sa zápas 8. kola hokejovej Tipsport Ligy medzi Žilinou a Popradom. Domáci zvíťazili jednoznačne 9:2 a odlepili sa z dna ligovej tabuľky kam poslali práve svojho dnešného súpera. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť, želám príjemný zvyšok večera a pekný víkend. Verím, že nášmu portálu i naďalej zachováte svoju priazeň. Dočítania. (20:19:25)

59:25
    Blíži sa nám záver, fanúšikovia Žiliny už v stoji vytlieskavajú svojich hráčov.

58:59
    Hostia sa snažia za každú cenu udržať puk čo najďalej od svojej bránky.

58:17
    Tlak Žiliny vrcholí, hokejisti s Vlkom na hrudi sa snažia vypočuť želanie prítomných divákov.

58:01
    Do konca tretej tretiny ostávajú posledné 2 minúty.

57:45
    Marek Zagrapan získal puk na útočnej modrej čiare, jeho strelecký pokus stihla obrana Žiliny zneškodniť.

57:01
    Toto už sú doslova lavínovité útoky na bránku Popradu. V týchto minútach už Pajpachovi skutočne nie je čo závidieť.

56:39
    Puk je za bránkou Tomáša Tomeka, oba tímy striedajú počas hry.

55:48
    Rýchle prečíslenie Žiliny, Peter Húževka však v dobrej pozícii míňa Pajpachovu bránku.

55:01
    Do konca tretej tretiny ostáva necelých 5 minút.

54:11
    Hrá sa stále v útočnom pásme Žiliny, domáci sa veru snažia ešte raz skórovať.

53:24
    Žilina dala gól!
    Tak a máme to 9:2, tentoraz sa strelecky presadil kapitán Žiliny PETER HÚŽEVKA a domáci fanúšikovia sa pýtajú desiaty gól v sieti Popradu. Asistencia: Michal Gutwald.

52:56
    Jozef Tibenský sa pekne predral z pravého krídla do zakončenia, Tomek puk vyrazil pred seba, no Tibenský už sa k dorážke nedostal.

52:04
    Žilinčania už len kontrolujú záver zápasu, príliš veľa hokejovej krásy nevidíme.

51:00
    Dnešné stretnutie sleduje 459 divákov.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina vedie nad Popradom jednoznačne 8:2.

49:51
    Nuž ale hostia z Popradu ešte poriadne podkúrili obrane Žiliny, Tomáš Tomek predviedol skvelý zákrok a vyslúžil si tak mohutný aplauz prítomných divákov.

49:25
    Po dlhšom čase si pripisuje zákrok aj Tomáš Tomek, vhadzovať sa bude po ľavej ruke žilinského brankára.

48:25
    Patrik Rogoň si puk parádne prebral na útočnej modrej čiare, preletel okolo obrancu Popradu a rútil sa sám na bránku hostí, blafák na Pajpacha mu síce vyšiel, ale puk podvihol príliš vysoko a ten skončil až nad popradskou bránkou.

47:44
    Hostia v plnom počte.

47:15
    Pekná strela od modrej čiary v podaní Žiliny, Sýkorov šikovný teč si cestu do siete nenašiel.

47:00
    Puk je za bránkou Tomáša Tomeka.

46:35
    Pekná akcia domácich, Brejčákovu delovku Pajpach vyrazil len pred seba a Lukáš Handlovský mohol puk poslať do odkrytej siete. Tentoraz však výborne zapracovala popradská obrana.

46:12
    Žilina je počas presilovej hry aktívna, zavrela Poprad vo vlastnom pásme, no Pajpach zatiaľ nemusel zasahovať.

45:44
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Pajpach – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

45:17
    Hostia sa sympaticky snažia presadiť v útočnom pásme, ale dnes sa im jednoducho nedarí, domáci sú jasne na koni a je to vidieť.

44:21
    Tak toto bola veľká lahôdka, MICHAL ŠVIHÁLEK zobral puk v útočnom pásme Petrovi Lichancovi, kľučkou ho posadil na ľad a vzápätí puk zavesil do pravého horného rohu Pajpachovej bránky.

43:45
    Stupka sa z pravej strany prebíjal pred Pajpacha, prešiel cez dvoch hráčov Popradu, zastavil ho až posledných hosťujúci obranca.

43:16
    Hlavný rozhodca to vyriešil dohovorom na oboch hráčskych laviciach, vylučovať sa teda nebude.

43:16
    Hosti sa tlačili do zakončenia, Tomáš Tomek však skryl puk do lapačky a vzápätí vzniká pred bránkou Žiliny prvá dnešná junácka pasovačka.

42:46
    Domáci v plnom počte.

42:09
    Hostia sa snažia v presilovej hre niečo vymyslieť, ale skutočne sa im strelecky dnes nedarí.

41:13
    Adam Lapšanský skúsil strelu od modrej čiary, Tomáš Tomek bol v úvode tretej tretiny pozorný.

40:46
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hovorka – 2 min.).

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny patrí hokejistom Popradu.

40:01

Domáci hokejisti dostávajú po druhej tretine potlesk od divákov v stoji a majú veru prečo. Po 40 minútach vedú nad Popradom 7:2. Navyše Rastislav Konečný dnes zaknihoval hetrik a Filip Ondruš sa prezentoval prvým gólom v seniorskej kategórii. Tretia tretina sa začne približne o 19:38.
    Pomer striel v druhej tretine 9:9.

40:00

39:40
    Záver tretiny sa nesie v znamení tvrdých osobných súbojov.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:11
    Žilina si užíva záver druhej tretiny, Vlci už skúšajú i rôzne parádičky pre divákov.

37:41
    Nuž a keď sa dostanú do veľkej šance, tak Tomáš Tomek má dnes svoj deň. V tomto momente excelentnou lapačkou vychytal jedného z hráčov hostí.

37:19
    Hostia sa snažia niečo vymyslieť, ale je to dnes príliš kostrbaté, vidieť, že Kamzíkom sa dnes naozaj neveľmi darí.

36:46
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

36:43

36:12
    Tomáš Sýkora v drese Žiliny výborne získal puk vo vlastnom pásme a zbiera cenné sekundy.

35:53
    Z dobrej pozície pálil kapitán Podtatrancov Arne Kroták a mám pocit, že zazvonila žŕdka Tomekovej bránky!

35:50
    Poprad je v tlaku pred Tomekom, hostia sú už rozostavení v ideálnom lichobežníku.

35:17
    Hostia chybujú v rozohrávke v útočnom pásme a sami sa vytláčajú až ku vlastnej bránke.

34:43
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Prokop – 2 min., sekanie).

34:05
    Domáci sa viac hrnú dopredu a zabúdajú na defenzívu, Tomáš Tomek rázne búcha hokejkou o ľad a upozorňuje tak na tento problém.

33:48
    Krásna akcia hostí, ktorí sa vyrútili do prečíslenia 2 na 1, Marek Zagrapan dostal ideálnu prihrávku do zakončenia, no Tomáš Tomek jeho pokus vyrazil fantastickým zákrokom ľavým betónom!

33:05
    Vhadzuje sa po pravej ruke Maxa Pajpacha, domáci získali buly a držia sa v útočnom pásme.

31:59
    Aj Žilina už pridáva v agresivite v osobných súbojoch, Nikita Cerenok je v tomto meradle líder žilinskej obrany. Veľmi dobré výkony však predvádza i český obranca Lukáš Kříž, ktorý do Žiliny prišiel z Českých Budějovíc.

31:15
    Poprad na minútku zavrel domácich v obrannom pásme, Vlci akoby si vybrali krátky oddychový čas.

30:36
    Hostia sa ani za pomerne jasného stavu nevzdávajú, snažia sa prekvapiť Tomáša Tomeka, ktorý dnes naozaj nemal veľa práce.

30:01
    Máme za sebou polovicu zápasu, Žilina zatiaľ vedie nad Popradom 7:2.

29:25
    Ťažko dnes musí byť trénerovi hostí Petrovi Jonákovi na striedačke. Poprad nehrá úplne zle, ale domáci dnes predvádzajú svoj zatiaľ najlepší výkon v tejto sezóne.

28:20
    Žilina dala gól! Domáci už vedú rozdielom triedy, pretože Marek Hovorka príklepom spomedzi kruhov doslova zostrelil Pajpacha a vyrazený puk už MATÚŠ MATIS bez problémov poslal do prázdnej siete Popradu. Asistencia: Marek Hovorka.

27:41
    Žilina už hrá vo veľkej pohode, Vlci si dnešný zápas skutočne užívajú.

27:10

26:25
    Presilová hra sa však Podtatrancom vôbec nedarí, zatiaľ nedokázali Tomáša Tomeka vážnejšie ohroziť.

25:40
    Domáci hrajú síce v oslabení, ale fanúšikovia pod Dubňom sa konečne po dlhom čase bavia hokejom.

25:10
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Konečný – 2 min., podrazenie).

25:03
    Čisté konto nevydržalo dlho ani náhradnému brankárovi hostí Maximiliánovi Pajpachovi, ktorého už po piatich minútach prekonal RASTISLAV KONEČNÝ a zaknihoval tak dnes hattrick! Asistencia: Václav Stupka.

24:10
    Stále sa hrá veľmi rýchlo a bez prerušenia, druhý útok Vlkov už otestoval pozornosť mladého gólmana hostí.

23:25
    Oba tímy opäť striedajú počas hry, hrá sa pomerne dosť dlho bez prerušenia.

22:36
    Žilina sa znovu ženie dopredu, Pajpach ale zatiaľ nemusel zasahovať. Hra je však o poznanie vyrovnanejšia než v tretine prvej.

21:59
    Žilinčania robia drobné chybičky v defenzívne, jedna sa teraz pritrafila Macejkovi, no hostia ju nedokázali využiť.

21:12
    Kapitán Žiliny Peter Húževka získal puk vo vlastnom pásme, vyviezol ho do útočného pásma a nahodil za bránku Popradu, následne domáci okamžite striedajú počas hry.

20:33
    Hostia začali druhú časť hry veľmi aktívne a už v úvode je ich doslova plný ľad.

20:01
    Prvé buly druhej tretiny patrí hosťujúcim Kamzíkom.

20:01

Dôležitá informácia, od druhej tretiny sa v bránke hostí predstaví Maximilián Pajpach.

Tak v Žiline máme dnes doslova gólové hody, v prvej tretine sme videli celkovo 7 gólov a to občas pod Dubňom nevidíme ani za 2-3 zápasy. Žilina vedie nad Popradom 5:2 a treba povedať, že zaslúžene. Druhá tretina sa začne približne o 18:55.
    Pomer striel po 1. tretine: 17:6

20:00

19:28
    Poprad dal gól!
    Ale hostia znovu znižujú, vychladnutého Tomáša Tomeka prestrelil ADAM LAPŠANSKÝ. Bez asistencie.

19:12
    Tretí útok Žiliny hrá dnes skutočne výborne, Marcel Holovič nabil RASTISTLAVOVI KONEČNÉMU, ktorý pridáva svoj druhý gól v zápase. Asistencia: Marcel Holovič.

19:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelá minúta.

18:55
    Domáci fanúšikovia po dlhom čase ženú svoj tím dopredu, brankár hostí má plné ruky a nohy práce.

18:23
    Stále vidíme rýchly a bojovný hokej, oba tímy tvrdo dohrávajú všetky osobné súboje.

17:48
    Puk je znovu za domácou bránkou, Žilina sa však vzápätí snaží dostať dopredu nahodením puku na zadný mantinel.

17:05
    Vhadzuje sa v strede klziska, bližšie k bránke Tomáša Tomeka.

16:39
    Tak štvrtý gól ide rozhodne na vrub gólmana hostí, ktorého prestrelil FILIP ONDRUŠ a podľa štatistík tak zaznamenal svoj prvý gól medzi seniormi! Asistencia: Václav Stupka.

15:44
    Žilinčania stále pokračujú v tlaku, no táto posledná presilová hra im veru vôbec nevyšla.

15:09

14:15
    Hostia sa počas tejto hry v oslabení výborne bránia, puk znovu smeruje až ku Tomášovi Tomekovi.

13:41
    Puk smeruje za bránku Tomáša Tomeka, oba tímy okamžite striedajú počas hry.

13:09
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Müller – 2 min., faul lakťom).

12:49
    Nuž ale brankár hostí sa dnes musí cítiť naozaj ako na strelnici a na nedostatok práce sa veru sťažovať nemôže.

12:07
    Fernström akoby zaváhal pri rozohrávke puku za svojou bránkou, Matúš Matis toto drobné zaváhanie nestihol využiť.

11:11
    Tak dnes máme v Žiline skutočne bohatú gólovú úrodu už v prvej tretine. Bývalý žilinský obranca MÁRIO KURALI osvedčil, že Tomáša Tomeka veru pozná a poslal mu gólovú vizitku do siete. Asistencia: Peter Lichanec.

11:04

10:48
    Arne Kroták vysunul na modrú čiaru Mareka Zagrapana, ktorý puk zobral do pásma, no vôbec nečakal, že Arne odkorčuľuje striedať a tak s ním obrana Vlkov nemala žiaden problém.

10:10
    Nepríjemný hit inkasoval hosťujúci Ján Müller, napokon však z ľadu odchádza po vlastných a zdá sa, že bude v poriadku.

09:43
    Oddychový čas hostí.

09:43
    Tak to je neuveriteľné! Krátko po druhom góle hostia inkasujú i po tretí raz! Peter Húževka našiel JAKUBA DRÁBEKA, ktorý poslal puk za bránku nešťastného Linusa Fernströma. Asistencia: Peter Húževka.

09:11
    Nuž, ale tretí útok Vlkov dnes poriadne zatápa Popradu a vyplatilo sa. Druhý gól Žiliny vsietil RASTISLAV KONEČNÝ. Asistencia: Daniel Brejčák.

08:37
    Krásnu akciu rozohral tretí žilinský útok, Konečný nabíjal Stupkovi, no ten ešte hľadal Holoviča v lepšej pozícii, tento puk však obrana hostí už zastavila.

08:02
    Žilina stále v útočnom pásme, po súboji pri mantineli však puk putuje až za bránku Tomáša Tomeka.

07:20
    Žilina už nasťahovaná v pásme Popradu, Daniel Brejčák nechal príklepom vyniknúť brankára tímu spod Tatier.

06:55
    Poprad sa stále drží v útočnom pásme a zbiera tak cenné sekundy počas hry v oslabení.

06:25
    Ale pozor, Poprad pohrozil v oslabení a Arne Kroták z dobrej pozície vyprášil vestu Tomáša Tomeka.

06:10
    V presilovej hre sa do príklepu od modrej čiary oprel Denis Rehák, gólman hostí mal pozornú lapačku!

06:04
    Ľadári v Žiline stále upravujú ľad po stopách krvácajúceho Ondreja Gmittera.

06:04
    Takže Keevin Cutting inkasuje trest 5 minút + do konca zápasu a Ondrej Gmitter zinkasoval bezplatný odber krvi, keďže po ňom zostala na ľade poriadna mláka krvi. Verme, že hokejista Žiliny bude v poriadku, i týmto spôsobom mu želáme skoré uzdravenie.

06:04
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Cuuting – 2 min., narazenie na mantinel + osobný trest do konca zápasu, narazenie na mantinel).

05:36
    Aktívny je i štvrtý útok Žiliny, Gmitter potiahol puk do pásma hostí a vzápätí inkasuje tvrdý náraz na mantinel a len veľmi ťažko sa zviecha z ľadu!

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, Žilina vedie vďaka gólu Holoviča nad Popradom 1:0.

04:55
    Tentokrát Konečný nabíjal Holovičovi, no ostrostrelec Žiliny príklepom zostrelil hráča Popradu.

04:10
    Druhý útok MsHK zviera hostí v obrannom pásme, kapitán Peter Húževka sa dostal k zakončeniu spomedzi kruhov, ale švédsky brankár Linus Fernström v službách Popradu bol pozorný.

03:36
    Poprad po dlhom čase sťahuje puk za vlastnú bránku, oba tímy striedajú počas hry.

02:45
    Žilina stále pokračuje v nátlakovom hokeji, domáci sú pri chuti a hostia v týchto sekundách nevedia kam skôr skočiť.

02:01
    Žilina dala gól! Tak toto je skutočne výborný začiatok Žiliny, pretože tlak Vlkov pretavil do gólu MARCEL HOLOVIČ! Asistencie: Rastislav Konečný, Jakub Drábek.

01:45
    Václav Stupka zoči voči gólmanovi Popradu neuspel!

01:12
    Domáci ale pokračujú veľmi aktívne, Fernström si pripisuje prvé dva zákroky.

00:39
    Žilina v úvodnom nápore, strela Lukáša Handlovského z ľavého kruhu bola zblokovaná Dindom.

00:01
    Úvodné buly zápasu v prospech hráčov Žiliny.

00:01

Hymna doznela, poďme na to!

Tímy sú pripravené, zaznie štátna hymna Slovenska a pustíme sa do hry.

Na ľad práve prichádzajú hráči oboch tímov.

MsHK Žilina: Tomek (Mikoláš) – Kříž, Rehák, Brejčák, Cerenok, Drábek (A), Macejko, Gutwald, Prokop – Handlovský, Hovorka, Matis – Sýkora, Húževka (C), Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka (A) – Rogoň, Ondruš, Gmitter

HK Poprad: Fernström (Pajpach) – Dinda, Fabian, Cuttig, Kurali, Potechin, Pokovič, Šterbák – Kroták (C), Zagrapan, Paločko – Lapšanský, Müller, Lichanec – Bondra, Troliga, Tibenský – Výhonský, Ježek, Danielčak

Rozhodca: Valach – Baluška, Stanzel.
    Hokejisti Popradu nezabúdajú ani na zábavu.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 8. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú na svojom ľade hráčov HK Poprad. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilinčanom úvod sezóny vôbec nevychádza podľa predstáv. V aktuálnej tabuľke ligy im patrí posledné 10. miesto (ak nerátame tím HK Orange 20) so ziskom 5 bodov. V poslednom doterajšom stretnutí prehrali Vlci v Košiciach 6:3, ich góly vsietili Marek Hovorka, Jakub Drábek a Michal Švihálek. Neuspokojivé výsledky sa premietli aj do zmien v kádri, z tímu odišli obrancovia Tomáš Slovák (aktuálne hráč Plzne) a Slovinec Maks Selan. Do tímu pribudli exzvolenskí Denis Rehák a Juraj Jurík.

Popradčanom patrí v aktuálnej tabuľke 9. miesto so ziskom 7 bodov, dnes teda pôjde o typický "šesťbodový" zápas. V poslednom doterajšom stretnutí Kamzíci podľahli na domácom ľade Zvolenu 3:4, pričom ich góly zaznamenali Tomáš Troliga, Marek Zagrapan a Samuel Mlynarovič.

História vzájomných zápasov hovorí jasne v prospech hostí. Oba tímy odohrali spolu 94 zápasov, z ktorých Žilina vyhrala 31 duelov, v dvoch stretnutiach sa zrodila remíza a 61 zápolení vyhral Poprad.

Zápas sa teda začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Dávid Švec

Góly a asistencie: 3. Holovič (Konečný, Drábek), 10. Konečný (Brejčák), 10. Drábek (Húževka), 17. Ondruš (Stupka), 20. Konečný (Holovič), 26. Konečný (Stupka), 29. Matis (Hovorka), 45. Švihálek, 54. Húževka (Gutwald) – 12. Kurali (Lichanec), 20. Lapšanský

HK Poprad: Fernström (21. Pajpach) – Dinda, Fabian, Cuttig, Kurali, Potechin, Pokovič, Šterbák – Kroták (C), Zagrapan, Paločko – Lapšanský, Müller, Lichanec – Bondra, Troliga, Tibenský – Výhonský, Ježek, Danielčak

Rozhodca: Valach – Baluška, Stanzel