Zlín – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Č. Budějovice 5:4 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Olomouc 6:5 (kon.)
Berani Zlín
3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
HC Kometa Brno
cz Piatok 30.09.2016, 15:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • DHL Extraliga juniorů (CZ) • 9. kolo

V dramatickém utkání nakonec zvítězili domácí PSG Zlín. Kometa měla ke konci velký tlak, ale domácí Huf zlínské podržel a ti se můžou radovat ze tří bodů. (17:05:36)

59:59
    Tak to byl teď teda obrovský závar před domácí brankou ! Už už to vypadalo, že hosté dostanou puk za domácího gólmana, ten ovšem udržel kotouč těsně před brankovou čárou.

59:20
    Hosté jsou v 6 usídleni v útočném pásmu, ale nedokáží si najít dobré místo pro střelu.

Oddechový čas pro domácí.

59:05
    Strkanice před zlínskou brankou, kdy se Kometa snažili dotlačit puk za brankovou čáru i s domácím gólmanem.

58:47
    Hosté nastoupili po oddechovém času v 6 na led a hrají bez brankáře !

Oddechový čas pro hosty.

58:34
    Domácí raději vyhazují na zakázané uvolnění. Bude se vhazovat před Hufem.

57:15
    Michal Kenša se dostal do protiútoku jeden na jednoho a dokázal přes obránce i vystřelit, Dostál si ale na střelu počkal a ukázal další jistý zákrok svou lapačkou.

56:08
    Zlín právě vstřelil branku!
    Tak přeci jen zlínští střílejí branku ! Tentokrát se jim kombinace povedla daleko lépe a puk do prázdné branky uklidil ŠTĚPÁN FRYŠARA! Asistence: Viktor Bainar, Filip Stiksa

55:51
    Opět jsme viděli několik přihrávek a poté střelu domácích, ale znovu to byla spíše propagační střela.

55:27
    Domácí se v přesilovce prokombinovali až ke střele, Dostál bez problémů chytil.

55:03
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Horký – 2 min., sekání).

54:16
    Domácí Kotek také zkusil překvapit gólmana z mrtvého úhlu, Dostál byl ale na svém místě.

53:27
    Vyrovnávací branka hru oživila a oba týmy se teď snaží vstřelit vítězný gól.

51:54
    Kometa právě vstřelila branku!
    Hosté střílejí branku ! Téměř z nulového úhlu dokázal propasírovat puk do sítě MICHAL FURCH! Asistence: Mlynář Tomáš

50:56
    Další šance hostí hned po buly, ovšem opět je zastavuje Huf.

50:52
    Havlát z hostujícího týmu se dostal k bekhendové střele, ale byl už v úhlu a Huf si pohlídal přední tyčku.

50:07
    Domácí přejel příliš rychle útočné pásmo a je z toho ofsajd.

49:59
    Zlínský Bainar se dostával do šance a v dobré příležitosti ještě přihrával ale nepřesně. Hra je přerušena kvůli ležícímu hráči hostů.

48:43
    Hosté sice ukazují skvělé individuální schopnosti, ale netlačí se zdaleka tolik do branky jako domácí. I možná proto zatím prohrávají.

48:09
    Závar před Domácím Hufem, ten je ale dneska jistý a nepřipustil ani náznak šance pro hosty.

47:31
    Vhazování před hostující brankou po nahození téměř od modré čáry.

46:51
    Domácí se dostali díky nahození do pásma, dokázali i vystřelit, ovšem nic nebezpečného pro Dostála. Na druhé straně se pokusili o rychlé přečíslení hosté, ale i Huf stál na svém místě.

46:06
    Mohli jsme teď vidět menší rozmíšku u hostující branky po seknutí Kotka na gólmana Dostála.

45:35
    Kometa kombinovala v útočném pásmu a je z toho vhazování před domácím Hufem. Střela hostů byla tečována vysoko nad bránu.

44:40
    Zlínští jeli do přečíslení 3 na 2 a ke střele z větší vzdálenosti se dostal Kotek. Dostál opět jistý.

43:25
    Domácí Gazda se krásně dostal přes bránícího hráče a nabizel ještě puk do odkryté brány Horváthovi. Tomu ale kotouč přeskočil hůl.

42:37
    Střela domácích od modré, se kterou však Dostál neměl sebemenší problém.

41:42
    Nedůsledné bránění domácích málem připravilo hostujícím hráčům dobou střeleckou příležitost, ale útočníci se stihli vrátit a zahnat nebezpečí.

40:14
    Host=é sice vyhráli buly, ale dobré napadání domácích jim dělá starosti a nemůžou se dostat ze třetiny.

40:01

Ve druhé třetině byli aktivnější hosté, což vedlo k brance na 1:1. Domácí se ale z tlaku oklepali a 6 vteřin před koncem třetiny dokázali strhnout vedení opět na svoji stranu.

40:00

39:54
    Domácí hezky ve třech zakombinovali a je z toho branka před koncem druhé třetiny ! Před gólmanem se prosadil LUKÁŠ HORVÁTH. Asistence: Miko Petr, Václavek Jan

39:25
    Stiksa se dostal do úniku jeden na jednoho. Dokázal přes obránce vystřelit, ale Dostál byl pozorný.

38:23
    Hráči na obou stranách se teď snaží hodně střílet, ovšem obránci jsou pozorní a střely neprochází ke gólmanům.

37:36
    Zlínští jsou teď aktivnější a proto Dostál raději znovu podržel puk. Vhazování před golmanem hostí.

37:07
    Domácí Váňa se teď ocitl v dobré příležitosti, ale přestřelil. Za to jeho spoluhráč Kotek už mířil od modré přesně, ale golman Dostál byl v pozoru.

36:18
    Golman Dostál raději ukryl puk ve svě lapačce před dotírajícími domácími hráči. Vhazovat se bude v obranném pásmu Komety.

34:22
    Domácí Václavek se hezky dostal do pásma, ale vystřelil nad branku. Na druhé straně předvedl několik velice vynikajících zákroků Huf a drží remízu.

33:52
    Kometa opět drží domácí v jejich obranném pásmu, ti se teď však dokázali ze třetiny dostat, ale hra je přerušena, protože jeden z hostujících hráčů zůstal ležet na zemi. Vypadá to na zranění v obličeji.

32:57

32:26
    Zlín se dostal do útočné třetiny a po několika soubojích u mantinelu přišlo nahození na Dostála. Ten byl znovu jistý.

31:42
    Domácí se prokombinovali ke střele, ale hostující Dostál předvedl jistý zákrok lapačkou.

30:55
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Král – 2 min., sekání).

30:13
    Ve skrumáži před brankou se nejlépe zorientoval hostující RADIM FERDA, který protlačil puk až do brány přes domácího golmana. Asistence: Novák Matěj, Mlynář Tomáš

28:05
    Přihrávky obou týmů jsou opět velmi nepřesné, proto se hra přelívá z jedné třetiny do druhé, ovšem bez většího vzrušení pro diváky.

26:56
    Další přerušení. Tentokrát kvůli offsidu domácích.

26:48
    Vhazuje se ve středním pásmu.

26:15
    Hostující hráči opět zamkli domácí v jejich třetině a nepouštějí je ven z pásma.

25:09
    Obrovskou šanci měl teď domácí Kenša. Po nahození od mantinelu se kotouč odrazil od hostujícího golmana přímo ke Kenšovi, který měl odkrytou bránu, ale backhandem se nedokázal trefit do sítě.

24:31
    Hosté se dostali rychle do útočného pásma, avšak hra je přerušena pro přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

24:04
    Nepříjemně tečovaná střela pro domácího golmana Hufa. Ten však dneska oplývá jistotou a drží nulu na svojí straně.

22:45
    Kometa se teď na delší dobu usídlila v obranném pásmu domácích, ti se však dokázali ubránit.

21:58
    Brněnský hráč zahrál vysokou holí ve středním pásmu, bude se vhazovat před Dostálem.

21:21
    První zásah ve druhé třetině si připisuje domácí golman Huf.

20:18
    Domácí vyhráli úvodní buly a hned se talčili pěknou kombinací do pásma soupeře. Kometa se ale bez problémů ubránila.

20:01

První třetina je za námi, sledovali jsme velmi vyrovnaný hokej, který se odehrával převážně ve střední třetině, kde se bojovalo o puk. Hráči to však občas přehnali s agresivitou, což vypramenilo v pět vyloučení. Jedno z nich využil zlínský Procházka, díky němuž Zlín vyhrál první třetinu.

20:00

19:22
    Teď už je ovšem u puku znova Kometa.

18:52
    Zlín se ke konci třetiny usadil v útočné třetině, kde se snaží o přidání dalšího gólu.

18:29
    Tečovaný kotouč skončil na zlínské střídačce, která se musela mít na pozoru.

18:05
    Puk skončil pod Hroudným, který upadl v souboji u mantinelu, rozhodčí tak přerušuje hru.

17:27
    Brno bylo vyhnáno až do vlastní třetiny, kde kombinuje s pukem a čeká na vhodný čas k útočnému výpadu.

16:36
    Hosté jsou nadále aktivní a snaží se o zakončení, obrana Zlína ale funguje zatím na jedničku.

16:06
    Brno zůstalo v tlaku, ale střela od modré trefila pouze prvního bránícího hráče.

15:54

15:37
    Stiksa vystihl kombinaci Brna a podařilo se mu vyhodit.

15:09
    Huf předvedl další jistý zákrok a ukryl puk v lapačce.

14:41
    Před Hufem se zjevil zcela volný Robert Havlát, který ale tváří v tvář gólmanovi selhal.

14:16
    Následně se Ševci dopustili ofsajdového postavení.

14:04
    Zlínští začínají oslabení lépe, podařilo se jim totiž vyhodit puk.

13:49
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Horváth – 2 min., hákování).

13:29
    Nepřesná přihrávka Komety přeletěla celé hřiště, což zavinilo zakázané uvolnění.

12:36
    Kometu přesilovka nakopla, hosté jsou teď mírně aktivnější a snaží se vyrovnat ještě do přestávky.

11:57

Zlín skvěle napadá rozehrávku soupeře a nepouští ho tak do souvislejšího tlaku.

11:29
    Zlínu se podařilo přerušit útok hostů a znova vyhodili. Šetří tak další cenné vteřinky.

10:57
    Kometa kombinuje v obranném pásmu Zlína a hledá vhodný okamžik k útočnému výpadu. Nakonec z toho byla střela, která ale minula cíl a vyhnala Brno ze třetiny.

09:57
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Kenša – 2 min., hákování).

09:24
    Kometa je po prvním gólu poněkud zaskočená a nedaří se jí usadit v útočné třetině. V této fázi hry je jasně lepší zlínský celek.

08:20
    Petr Miko vystihl rozehrávku Brna, přebral kotouč a hnal se sám na Dostála, který jeho střelu chytil. Zlínský hráč poté nedobrzdil a skončil v Dostálovi, rozhodčí tak přerušuje hru.

07:59
    Zlín je stále usazený v útočné třetině, kde dostává pod tlak obránce Komety.

07:25
    Domácí jsou při chuti a snaží se ihned odskočit na rozdíl dvou gólu, hostující brankář je ale pozorný.

06:46
    Od modré pálil PETR PROCHÁZKA , jeho střelu tečoval jeden z bránících hráčů a změnil tak trajektorii puku. Hosující gólman byl bezmocný. Asistence: Stiksa, Fryšara

06:37
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gajarský – 2 min., držení hole).

06:15
    Václavek kombinoval s Mikem, ale druhá jmenovaný z blízkosti nenašel mezírku ve výstroji hostujícího brankáře.

05:53

05:29
    Kotouč skončil mimo ledovou plochu, vhazovat se bude po pravici Dostála.

05:11
    Petr Procházka se dostal k puku, ale zápěstím hodně minul hostující klec.

04:37
    Zlínu se nedaří usadit se v útočné třetině, domácí budou muset začít znova od svého gólmana.

04:07
    Do úniku se ve vlastním oslabení dostával Luboš Horký, ale jeho bekhendový blafák bravurně vychytal Huf.

03:53
    Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gajarský – 2 min., napadení).

03:50
    Kometa napadá rozehrávku Zlína, který se tak těžko dostává přes střední pásmo.

03:12
    PSG se dostalo ke střele od modré čáry, ale hostující gólman byl pozorný.

02:40
    Zakázané uvolnění Komety Brno.

02:12
    Jacjay se snažil najít před brankou neobsazeného spoluhráče, ale jeho pas směřoval pouze na jeho paty.

01:42
    Ševci se dostali do protiútoku, ale nakonec z toho nebyla ani střela, u puku jsou tak opět hosté.

01:07
    Ferda prověřil pozornost Hufa, který skryl puk ve své výstroji.

00:39
    Brno přerušilo kombinaci domácího týmu, před Hufe sem sám zjevil Lukáš Horký, ale trestuhodně minul branku.

00:12
    Úvodní buly vyhrálo PSG, které kombinuje ve vlastní obranné třetině.

00:01

Hráči jsou již na ledové ploše, utkání za chvíli započne.

PSG Zlín: Šimonů (Huf) – Augustin, Váňa, Procházka, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Kenša, Miko, Václavek, Bainar, Strmiska, Stiksa, Horváth

HC Kometa Brno: Krček (Dostál) – Trnka, Furch, Sedláček, Zábranksý, Král, Kabelka, Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay.

Brnu úvod sezóny zatím vychází téměř na jedničku, brněnští mladíci si totiž zatím připsali na své konto pět výher, dvě prohry a jednu prohru v prodloužení. To Kometě prozatím stačí ke čtvrtému místu při skóre 37:25 a šestnácti body.

Kometa se v posledních dvou utkáních potkala s Třincem a Jihlavou, které doslova sestřelila 6:2 a 7:1. Hosté jsou tak při chuti a budou chtít o všechny body obrat i rivala ze Zlína.

PSG Zlín

Zlín se momentálně nachází na 11. místě tabulky za tři výhry v základním hracím čase, za jednu výhru v prodloužení a čtyři prohry při vyrovnaném skóre 25:25.

Zlín se s Kometou v tomto ligovém ročníku už utkal, 7. září padli Ševci v Brně 3:4. Zlínu to však venku nejde, ze čtyř zápasů získali pouze 2 body za výhru v prodloužení v Třinci. To doma je to o něčem úplně jiném. Na svém vlastním stadionu padl Zlín pouze proti Třinci.

Dobré odpoledne u dnešního derby mezi juniory Zlína a Brna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Michal Janoštík

Libor Smoček

Góly a asistencie: 7. Procházka (Stiksa, Fryšara), 40. Horváth (Miko, Václavek), 57. Fryšara (Bainar, Stiksa) – 31. Ferda (Novák, Mlynář), 52. Furch (Mlynář)

Berani Zlín: Huf (Šimonů) – Augustin, Váňa, Procházka, Padrnos, Gazda, Kolařík – Kotek, Fryšara, Kenša, Miko, Václavek, Bainar, Strmiska, Stiksa, Horváth
    HC Kometa Brno: Dostál (Krček)– Trnka, Furch, Sedláček, Zábranksý, Král, Kabelka, Novák, Havlát, Hasoň, Gajarský, Škvrně, Čejka, horký, Mlynář, Hroudný, Kratochvíl, Ferda, Jajcay