Astana – YB Bern 0:0 (kon.) | Qäbälä – Mainz 2:3 (kon.) | Amsterdam – Liége 1:0 (kon.)
Vigo – Panathinaikos 2:0 (kon.) | Gent – Konyaspor 2:0 (kon.) | Doneck – Braga 2:0 (kon.)
Schalke – Salzburg 3:1 (kon.) | FK Krasnodar – Nice 5:2 (kon.) | Fiorentina – Karabach 5:1 (kon.)
Liberec – Solún 1:2 (kon.) | Sparta Praha – Inter 3:1 (kon.) | Zürich – Osmanlispor 2:1 (kon.)
FCSB – Villarreal 1:1 (kon.) | Be'er Sheva – Southampton 0:0 (kon.) | Fenerbahce – Feyenoord 1:0 (kon.)
Manchester United – Zorja Luhansk 1:0 (kon.) | Olympiakos – APOEL 0:1 (kon.) | Saint-Étienne – Anderlecht 1:1 (kon.)
Zenit – Alkmaar 5:0 (kon.) | Dundalk – Tel Aviv 1:0 (kon.) | Austria – Plzeň 0:0 (kon.)
AS Rím – Giurgiu 4:0 (kon.) | Bilbao – Rapid Viedeň 1:0 (kon.) | Genk – Sassuolo 3:1 (kon.)
FC Slovan Liberec
1:2 (1:1)
PAOK Solún
Štvrtok 29.09.2016, 19:00 • Stadion U Nisy, Liberec, Česká republika • Európska liga • 2. kolo

Tak a je dobojované. Z víťazstva sa tešia hráči PAOKU, ktorí v dnešnom stretnutí víťazia tesne 2:1. Za domácich sa presadil Komličenko a za hostí dvakrát skóroval Athanasiadis. Liberec sa po zápase nachádza na 3.mieste, PAOK na 2.priečke.

To je odo mňa všetko. Prajem Vám ešte príjemný večer. (20:52:38)

90+3

90+3
    Tak predsa ešte jeden rohový kop pre Liberec. Ten už bol rozohraný, ale lopta je už na druhej strane, kde beží Garry Mendes Rodrigues. Ten však netrafil prázdnu bránu domáceho mužstva, pretože aj brankár Dúbravka sa zúčastnil štandardky!
    90+2. Garry Mendes Rodrigues (SOL)

90+2
    Stretnutie sa už iba dohráva. Domáci sa nevedia usadiť na útočnej polovici ihriska a vo zvyšku stretnutia to s nimi nevyzerá úplne najlepšie.

90+1
    Nadstavený čas v 2.polčase sú 3 minúty!

90
    Veľká šanca Liberca! Skvelý center od Ubonga Mosesa Ekpaia našiel presne nabiehajúceho Davida Hovorku, ale jeho hlavička mieril iba tesne nad hosťujúcu bránu!

89
    Slovan sa ešte snaží urobiť niečo so stretnutím, ale PAOK bráni vo vlastnom pokutovom území v jedenástich mužoch.

88
    Nebezpečná strela domácich! Egon Vůch napriahol z voleja spoza pokutového územia a jeho pokus mal veľmi dobrý smer. Nakoniec lopta skončila tesne vedľa pravej žrde hosťujúcej brány!

87
    Tak takýto záver asi nikto nepredpokladal, ale Liberec poľavil v defenzíve a inkasoval prakticky z jedinej šance hostí v druhom polčase.

86
    Striedanie v tíme PAOK Solún: z ihriska odchádza Stefanos Athanasiadis, prichádza José Ángel Crespo.

85
    Dnešné stretnutie sleduje 8840 divákov!

84
    Hosťujúci Garry Mendes Rodrigues (PAOK) fauloval pri postrannej čiare súpera a za svoj zákrok videl žltú kartu. Domáci budú mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.
    82. Stefanos Athanasiadis (SOL) - 1:2

82
    PAOK dal gól! Tak tento presný zásah strelili hostia doslova z ničoho. Celý druhý polčas nič extra nepredviedli, ale prišla jedna vydarená akcia, ktorá bola úspešne zakončená. Na center zľava od Marina Leovaca si nabehol STEFANOS ATHANASIADIS, a ten presnou hlavičkou pridal svoj druhý gól v stretnutí. PAOK sa dostáva do jednogólového vedenia!

81
    Do konca zápasu ostáva približne 10 minút aj s nadstaveným časom a zatiaľ to vyzerá, že tento duel sa skončí nerozhodne.

81
    Domáci Ondřej Karafiát si nerozumel s Janom Sýkorom a lopta skončila iba za postrannou čiarou. Vhadzovanie pre PAOK.

80
    Hosťujúci Giannis Mystakidis vyskúšal šťastie zo strednej vzdialenosti, ale jeho pokus nemal dostatočnú razanciu. Martin Dúbravka bol pozorný a už aj rozohral na svojich spoluhráčov.

79
    Striedanie v tíme FC Slovan Liberec: z ihriska odchádza Lukáš Bartošák, prichádza Milan Baroš.

78
    Do hry sa už chystá aj Milan Baroš, ktorý čoskoro zasiahne do diania zápasu.

77
    Obrovská šanca Liberca! Všetci si mysleli, že Nikolaj Komličenko je v ofsajde, ale zástavka asistenta rozhodcu ostala dole. Útočník domáceho mužstva sa ocitol zoči-voči brankárovi Panagiotisovi Glykosovi, ktorý už bol prekonaný, ale zachránila ho jeho pravá žrď! Lopta sa od nej odrazila preč!
    76. Nikolaj Komličenko (LIB)

76
    Striedanie v tíme FC Slovan Liberec: z ihriska odchádza Zdeněk Folprecht, prichádza Ondřej Karafiát.

75
    Striedanie v tíme PAOK Solún: z ihriska odchádza Jevhen Šachov, prichádza Mame Baba Thiam.

74
    Začína sa priostrovať a žltú kartu videl aj domáci hráč. Lukáš Bartošák (Liberec) taktiež nešetril súpera pri postrannej čiare a skopol ho k zemi.

73
    José Alberto Cañas (PAOK) nešetrne dohral domáceho hráča v strede poľa a aj on videl kartu žltej farby.

72
    Domáci Vladimír Coufal si v súboji počínal nedovolene, čo správne postrehol asistent rozhodcu. Lopta pre hostí.

71
    PAOK sa po dlhšom čase dostal k lopte a drží ju čo najdlhšie na svojich kopačkách, pretože v druhej 45-minútovke ju mal len zriedka.

70
    Do konca riadneho hracieho času ostáva približne 20 minút. Podarí sa niektorému z tímov ešte streliť gól alebo sa budú body deliť?

68
    Teraz sa to však podarilo Josému Albertovi Cañasovi, ktorý napriahol z dobrých 20 metrov, lenže mieril iba do stredu brány, kde stál pozorný brankár Martin Dúbravka, ktorý nemal žiaden problém.

67
    Ubong Moses Ekpai sa v priebehu dvoch minút ocitol dvakrát mimo hry, a tak sa k nej opäť dostávajú hostia. Tí sa snažia strhnúť vedenie na svoju stranu, ale nevedia sa dostať do zakončenia.

66
    V súbežne hranom stretnutí tejto skupiny si Fiorentina kráča pre tri body, keď nad Karabachom vyhráva presvedčivo 4:0.

65
    Exekútor Georgios Tzavellas však trafil iba päťčlenný múr a jeho následný druhý pokus nenašiel priestor troch žrdí domácej svätyne. Nasledovať bude kop od Dúbravkovej brány.

64
    Liberec sa bude musieť brániť priamemu kopu po faule Lukáša Bartošáka. Toto je zaujímavá pozícia pre Georgiosa Tzavellasa.

63
    Kapitán Martin Latka sa už po niekoľkýkrát postaral o skvelý obranný zákrok a tento bol veľmi dôležitý, pretože keby neprišiel, tak by sa pravdepodobne Athanasiadis rútil na Dúbravku.

62
    Lopta po centri našla iba brankára Panagiotisa Glykosa, ktorý sa pokúšal o rýchlu rozohrávku na osamoteného útočníka. Ten však jeho prihrávku nedobehol, a tak je pri lopte opäť Liberec.

61
    Nikolaj Komličenko vybojoval pre svoje mužstvo ďalší priamy kop, keď ho k zemi nedovolene poslal Marin Leovac.

60
    Máme za sebou už hodinu hry a stav skóre je stále nerozhodný. V druhom polčase sú lepší domáci, ale ešte si nevypracovali gólovú šancu, z ktorej by mohlo zapršať.

59
    Striedanie v tíme PAOK Solún: z ihriska odchádza Djalma Campos, prichádza Giannis Mystakidis.

57
    PAOK vytvoril na vlastnej polovici ihriska hustý obranný blok, ktorý je veľmi pozorný a koncentrovaný. Liberec ostáva pri lopte a snaží sa dostať do zakončenia.

56
    Libercu sa darí držať loptu na svojich kopačkách a vytvára si jednu šancu za druhou. Hostia sa len musia brániť a robia to dlhými odkopmi až k brankárovi Martinovi Dúbravkovi.
    56.

55
    Nakoniec sa po centri dostal k hlavičke Nikolaj Komličenko, lenže ten iba predĺžil za seba. Tam bol v sklze Zdeněk Folprecht, avšak ani on nedokázal upratať loptu do siete PAOKU.

54
    Hosťujúci Léo Matos pri svojej rohovej zástavke dohral súpera a Slovan bude mať výhodu priameho kopu zo zaujímavej pozície.

53
    Center z pravej strany opäť pred bránu hostí našiel iba rukavice brankára Panagiotisa Glykosa, ktorý výborne čítal hru a už aj rozohral.

52
    Domáci Vladimír Coufal chcel nacentrovať loptu do ohňa, lenže jeho prihrávku jednoznačne rukou od tela zblokoval Garry Mendes Rodrigues. Asistent rozhodcu Balázs Buzás, ktorý mal lepšie postavenie ako jeho kolega v centre diania, toto mal signalizovať.

51
    Nadýchaný center z ľavej strany našiel agilného Ubonga Mosesa Ekpaia, ale jeho zakončenia hlavou nebolo presné. Po pár minútach na hracej ploche sa však prezentuje veľmi dobrým dojmom.

50
    Lukáš Bartošák prenikal dopredu stredom poľa, lenže bol nedovolene poslaný k zemi. Voľný kop pre Liberec.

49
    Čerstvý Ubong Moses Ekpai sa predieral cez pravú stranu do pokutového územia a po súboji so súperom padol na zem, ale hlavný rozhodca správne nereagoval. Tento súboj bol čistý a o faul sa nejednalo.

48
    V úvode druhého dejstva sú aktívnejší domáci, ktorí vyleteli na súpera a ten sa musí brániť.

47
    Radim Breite sa po pár sekundách hry dostal k strele spoza pokutového územia, ale jeho pokus nebol presný. Nasledovať bude kop od Glykosovej brány.

46
    Striedanie v tíme FC Slovan Liberec: z ihriska odchádza Daniel Bartl, prichádza Ubong Moses Ekpai.

Červené karty: 0-0

Máme za sebou prvý polčas. V ňom diváci videli po jednom presnom zásahu na oboch stranách, a tak je stav nerozhodný 1:1. Najprv hneď v prvej minúte otvoril skóre zápasu Komličenko, lenže o deväť minút neskôr z bieleho bodu odpovedal Athanasiadis. Podarí sa niektorému z tímov ešte streliť gól alebo si obe mužstvá budú deliť body? Na túto otázku nám odpovie druhé dejstvo.

2.polčas sa začne približne o 20:02.

45+1
    45+1.

45+1
    PAOK ešte mal výhodu rohového kopu a dokonca prišlo aj zakončenie, lenže to nebolo presné. Prišlo tam potom aj k menšej strkanici, ktorá sa však rýchlo skončila.

45
    Nadstavený čas v 1.polčase je 1 minúta!

44
    Prvý polčas sa už iba dohráva. Som zvedavý koľko minút, a či vôbec nadstaví hlavný rozhodca.

43
    Šanca Liberca! Nakoniec bol exekútorom Daniel Bartl, ktorý to mieril veľmi dobre, lenže brankár Glykos sa rýchlo premiestnil a s jeho pokusom si poradil!

42
    Skvelý prienik Lukáša Bartošáka, ktorý prešiel od vlastnej šestnástky až po tú súperovu, a tam bol nedovolene poslaný k zemi. Z tejto pozície padá veľa gólov a pri lopte je už niekoľko hráčov.

41
    PAOK sa ešte snaží centrami z oboch strán dostať k ohrozeniu Martina Dúbravku, ale stopéri domáceho mužstva sú vždy tam, kde je to potrebné.

40
    Do konca prvého polčasu ostáva približne päť minút. Podarí sa niektorému z tímov streliť klasický gól do šatne?

38
    Djalma Campos opäť s ďalším nedovoleným zákrokom v strede poľa a hlavný rozhodca má s ním pohovor. Opäť to bude bez kartového trestu.

37
    Lukáš Bartošák skúsil z ostrého uhlu prekvapiť hosťujúceho gólmana Panagiotisa Glykosa, ale strela mu nesadla a vôbec netrafil priestor troch žrdí. Kop od brány.

36
    Domáci to skúšajú najmä dlhými prihrávkami na útočníka Nikolaja Komličenka, ktorý to vôbec nemá jednoduché. Tentoraz si s ním poradil Fernando Varela, lenže poslal loptu iba za postrannú čiaru.

35
    Hostia vybojovali rohový kop. Ten už zahrali na prednú žrď, ale hlavičkujúci Georgios Tzavellas bol tiesnený, a tak jeho zakončenie nebolo presné. Nasledovať bude kop od Dúbravkovej svätyne.

34
    Nedovoleným zákrokom sa prezentoval Gojko Cimirot, ktorý takticky prerušil akciu domácich, aby sa jeho mužstvo mohlo vrátiť do obrany.

33
    Český zástupca si počína veľmi dobre a zatiaľ ukazuje, že treba s ním v skupine počítať aj čo sa týka prípadného postupu.

32
    Jan Sýkora tretíkrát v stretnutí mimo hry, ale tentoraz to asistent rozhodcu Zsolt Varga posúdil nesprávne. Lopta pre PAOK.

31
    Djalma Campos opäť fauloval v strede poľa a bude si musieť dávať pozor, pretože už to bol jeho druhý zákrok a dnes je maďarský rozhodca veľmi prísny. Voľný kop pre Liberec.

30
    Máme za sebou polhodinu hry a stav je stále nerozhodný 1:1. Úvodná desaťminútovka priniesla oba presné zásahy, lenže odvtedy nastal útlm a začal sa hrať medzišestnástkový futbal.

28
    Fanúšikovia na štadióne U Nisy začínajú ožívať a ženú svojich miláčikov k ďalšiemu gólu do siete hostí. Tí sú však v posledných minútach zatlačení a musia sa brániť.

27
    Jan Sýkora prijal prihrávku od Zdeňeka Folprechta, lenže v momente prihrávky sa nachádzal v tesnom ofsajde. Lopta pre Solún.

26
    Liberec sa v posledných minútach nevie dostať na útočnú polovicu ihriska, pretože hostia spozorneli v defenzíve a k ničomu Slovan nepúšťajú.

25
    Hosťujúci Djalma Campos chcel centrom z pravej strany nájsť niektorého zo svojich spoluhráčov pred bránou, ale jeho úmysel mu nevyšiel. Lopta skončila za bránou Martina Dúbravku, ktorý ju o pár sekúnd pošle späť do hry.

24
    Tempo hry v porovnaní s úvodnými minútami opadlo a obe mužstvá sa snažia loptu podržať na svojich kopačkách čo najdlhšie. Ich rozohrávky sú však veľmi nepresné.

23
    Na pravej strane si svoje obranné úlohy splnil kapitán domáceho mužstva Martin Latka, ktorý nepustil cez seba súpera a poslal loptu za postrannú čiaru. Vhadzovanie pre PAOK.

22
    Ani jedno z mužstiev sa neprezentuje svojou typickou hrou, skôr sa toto stretnutie vyznačuje rýchlymi akciami s množstvom nepresností.

21
    Fernando Varela (PAOK) nepríjemne došlapol v strede ihriska súpera a toto sa nemohlo skončiť inak ako žltou kartou. Hlavný rozhodca Tamás Bognár už trikrát vytiahol kartu tejto farby.

20
    Máme za sebou úvodných 20 minút zápasu a stav je nerozhodný 1:1. Najprv po 40 sekundách hry otvoril skóre zápasu Komličenko, ale už o deväť minút neskôr z bieleho bodu vyrovnal Athanasiadis.

18
    Aktuálne majú loptu na svojich kopačkách hráči PAOK, ktorí úspešne kombinujú na útočnej polovici ihriska. Čaká sa na finálnu prihrávku, ale tá zatiaľ neprichádza.

17
    STRELY CELKOM: 3-2
    STRELY NA BRÁNU: 2-2

Obe mužstvá sú aktívne aj strelecky, a to sa musí divákom páčiť.

16
    DRŽANIE LOPTY: 59% – 41%

Územnú prevahu má zatiaľ domáce mužstvo, ktoré sa prezentuje veľmi dobrou hrou.

15
    Bránenie rohových kopoch Libercu ide. Lopta z kopačky Garryho Rodriguesa našla iba hráča v modrom, ktorý ju odvrátil do bezpečia.

14
    Domáci Egon Vůch nepustil cez seba prenikajúceho krídelníka hostí a loptu radšej odvrátil na rohový kop.

13
    Jan Sýkora sa rútil do otvorenej obrany hostí, lenže nedovolene ho k zemi poslal Marin Leovac (PAOK Solún), ktorý za svoj zákrok videl zaslúženú žltú kartu.

12
    Tak ešte prešlo len pár minút a už sme boli svedkami hneď dvoch presných zásahov. Nezainteresovanému divákovi sa toto stretnutie určite musí páčiť, pretože sa hrá dobrý futbal zo strany na stranu.
    10. Stefanos Athanasiadis (SOL) - 1:1

10
    PAOK dal gól! Loptu si na biely bod postavil STEFANOS ATHANASIADIS, ktorý bol sebavedomý a s prehľadom ju poslal po pravej ruke brankára Martina Dúbravku! Ten síce takmer na ňu dosiahol, no už ani on nezabránil vyrovnávajúcemu gólu. Je vyrovnané a začína sa od začiatku.
    9. Jan Sýkora (LIB)

9
    Jan Sýkora (Liberec) nakoniec videl aj žltú kartu za nedovolenú hru rukou, aj keď určite by sa o úmysle jeho zákroku dalo polemizovať. Toto bolo skutočne veľmi prísne.

8
    Bola nariadená penalta pre PAOK! Tak toto bolo veľmi prísne, ale maďarský rozhodca sa za ruku Jana Sýkoru rozhodol nariadiť pokutový kop!

7
    Obrovská šanca pre Liberec! K hlavičke sa po pár odrazoch dostal Daniel Bartl, lenže skvelým zákrokom sa prezentoval brankár Glykos, ktorý loptu vytesnil končekmi prstov na rohový kop.

6
    PAOK sa začal prezentovať vysokým napádaním obrancov, ktorí však hru pod nátlakom zvládli a navyše sa dostali aj do sľubnej šance. Nakoniec z toho bude rohový kop pre domácich.

5
    Domáci sa snažia upokojiť hru pomalými prihrávkami v strede poľa a nechávajú súpera behať bez lopty.

4
    Hostia sú poriadne prekvapení zo vstupu Liberca do zápasu a zatiaľ sa im hrá veľmi ťažko. Nevedia loptu podržať na svojich kopačkách a viacmenej sa bránia.

3
    V ofsajde sa teraz ocitol Radim Breite, ktorý využil svoje postavenie, no v momente prihrávky bol za obranou hostí. Lopta pre PAOK.

2
    Všetci fanúšikovia Liberca si určite pamätajú na skvelý štart do stretnutia aj s Karabachom, keď gól padol už po 11 sekundách. Dnes sa diváci na štadióne U Nisy tešili z gólu opäť z prvej akcie zápasu.
    1. Nikolaj Komličenko (LIB) - 1:0

1
    Liberec dal gól!
    Tak to bol vstup do stretnutia ako zo sna. Rýchly prechod do útoku, presná prihrávka a umiestnená strela znamená úvodný presný zásah. Na pravej strane sa uvoľnil Jan Sýkora, ktorý spätnou prihrávkou našiel na hranici bieleho bodu spoluhráča NIKOLAJA KOMLIČENKA. Ten strelou z prvej namieril presne k pravej tyči brankára Panagiotisa Glykosa! Po 40 sekundách sa Liberec dostáva do vedenia!

1

-1
    O výkop sa v prvom polčase sa postarajú hosťujúci hráči. Prajem Vám príjemný športový zážitok.

-5
    Hráči už prichádzajú na hraciu plochu. Domáci sa predstavia v modrých dresoch, hostia v bielych farbách.

-30

FC Slovan Liberec: Dúbravka – Coufal, Latka (C), Hovorka, Bartošák – Breite, Folprecht – Bartl, Sýkora, Vůch – Komličenko.
    Náhradníci: Hladký – Karafiát, Navrátil, Marković, Ekpai, Baroš, Súkenník.

PAOK Solún: Glykos – Matos, Varela, Tzavellas, Leovac – Cañas, Cimirot – G. Rodrigues, Šachov, Campos – Athanasiadis (C).
    Náhradníci: Brkić – Baba Thiam, Charisis, Crespo, Biseswar, Mystakidis, Kitsiou.

Rozhodca: Tamás Bognár – Balázs Buzás, Zsolt Varga – Zsolt Attila Szpisjak (všetci Maďarsko).

Vítam Vás pri sledovaní zápasu 2.kola Európskej ligy medzi FC Slovan Liberec a PAOK Solún. Z tohto stretnutia vám prinesieme v textovej forme akcie, štatistiky, zaujímavosti a v grafickej forme GIF obrázky.

FC SLOVAN LIBEREC
    Zverenci Jindřicha Trpišovského vstúpili do súťaže prekvapivo dobre, keď v úvodnom stretnutí získali hneď bod. Na pôde Karabachu išli práve hostia do vedenia vďaka Sýkorovi, ktorý otvoril skóre zápasu už v prvej minúte. Odpoveď však bola veľmi rýchla, keď už o šesť minút neskôr vyrovnal Michel a začínalo sa od začiatku. V 68.minúte opäť strhol vedenia na stranu Liberca útočník Baroš a už to vyzeralo aj na plný bodový zisk. Lenže hostia neubránili pravdepodobne poslednú akciu súpera v 94.minúte a Sadiqov upravil na konečných 2:2. Oba tímy si tak do tabuľky pripísali po jednom bode, lenže vzhľadom k priebehu stretnutia s ním musia byť hostia nadmieru spokojní.

PAOK SOLÚN
    Tím okolo Vladimira Ivića vkročil do Európskej ligy podobne ako jeho dnešný súper, a to nerozhodným výsledkom. Duel proti Fiorentine však nepriniesol žiaden gólový zápis, ale zato na ihrisku sa poriadne iskrilo. Slovinský rozhodca Vincic musel ukázať až osem žltých kariet a odpískať až 31 nedovolených zákrokov. Vynikali predovšetkým brankári na oboch stranách, ktorí podržali svoje tímy v rozhodujúcich chvíľach. Keďže ani jeden z mužstiev gól nestrelilo, tak si pripísali do tabuľky po jednom bode.

STÁVKOVÉ KANCELÁRIE
    Na víťazstvo domácich sa kurz pohybuje na hranici 3,75, na remízu okolo 3,30 a na výhru hostí približne 2,20.

ROZHODCOVIA
    Dnešné stretnutie bude viesť maďarský rozhodca Tamás Bognár, ktorému na čiarach budú asistovať Balázs Buzás a Zsolt Varga. Štvrtým rozhodcom bude Zsolt Attila Szpisjak.

ZHODNOTENIE
    Favoritom je hosťujúce mužstvo, ktoré si do Liberca chce prísť pre tri body. Nebude to však mať jednoduché, pretože domáci im to určite nedajú zadarmo. Môj tip na výsledok dnešného stretnutia je 1:3.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 19:00.