Boston – Detroit 1:5 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 2:0 (kon.) | Chicago – Pittsburgh 0:2 (kon.)
Colorado – Dallas 4:2 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:3 (kon.) | LA Kings – Anaheim 6:1 (kon.)

Michal Kempný (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 22:27
    Richard Pánik (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:51 (05:03:32)

Tři hvězdy utkání:
    1. Chris Kunitz (PIT) 2+0
    2. Tristan Jarry (PIT) 30 zák., 0 gólů, 100,0%
    3. Scott Darling (CHI) 33 zák., 2 gólů, 94,3%

Pittsburgh Penguins přečkal první třetinu, v níž byl podstatně horším týmem. Od druhé třetiny zlepšil svou hru a ve třetí části přidal dvě branky, díky nimž vyhrává tento zápas 2:0. Domácí neproměnili ani jednu ke svých šancí a gól nedali.

59:45
    Ránu Ryana Hartmana zblokoval Carter Rowney.

59:10
    Hned čtyři domácí hokejisté se pokoušeli dorazit kotouč za brankou čáru. Nepodařilo se to ani jednomu. Hartman byl ale blízko snížení.

59:02
    Další zakázané uvolnění hostujícího týmu.

58:52
    Pittsburgh vyhodil kotouč přes všechny čáry, následovat bude buly před Jerrym.

58:26
    Chicago to zkouší v šesti, brankář Scott Darling je na střídačce.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině. Pittsburgh Penguins kontroluje hru a čeká na konec zápasu. Domácí se nemohou stabilně dostat do útočného pásma, což se fanouškům pochopitelně nelíbí.

57:26
    Tvrdá rána Tootooa končí mimo branku, hostující gólman se za kotoučem jen ohlédl.

56:49
    v poklidném tempu se zápas dohrává, hosté vedou o dvě branky. Domácí nemají mnoho možností, jak se dostat do útočného pásma.

56:29

56:00
    Dostáváme se do finální části třetí třetiny, přesilová hra se blíží ke svému konci.

55:28
    Na druhé straně si Scott Darling poradil s pokusem o dorážku Cartera Rowneye.

55:16
    V oslabení se do výborné šance dostal Dennis Rasmussen, jeho střela zápěstím končí ve výstroji brankáře Jerryho. Výborný zákrok brankáře hostujícího celku.

54:29
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Ville Pokka – 2 min., vysoká hůl).

54:25
    Další rána Dominika Simona byla zblokovaná Pokkou.

54:00
    Dominik Simon napálil kotouč do branku. Nemyslel to vůbec špatně, ale jeho zakončení nebylo přesné.

53:40
    Buly před domácím brankářem, to je přesně styl hry, který hraje do karet hostům.

53:15
    Chicago Blackhawks se snaží s výsledkem něco udělat, ale Pittsburgh Penguins výborně brání a nedává soupeři mnoho šancí, jak se zabydlet v útočné třetině.

52:31
    Do dobré střelecké pozice se dostal domácí Mark McNeill, nicméněho jeho zakončení postrádalo důraz i přesnost.

52:00
    Osm minut zbývá do konce třetí třetiny a domácí musí hodně přidat, pokud chtějí pomýšlet na zdramatizování zápasu.

51:40
    Po delší době zde máme střelu na branku. Jejím autorem je Jordin Tootoo. Tristan Jarry je pozorný a kotouč kryje. Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

50:21
    Kovin Porter dokázal skvěle zblokovat střelecký pokus Richarda Pánika.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:59
    Dostáváme se do druhé poloviny třetí třetiny. Sledujeme zajímavý hokej, hostující hráči navýšili své vedení a vypadá to, že si náskok pohlídají. Domácí momentálně ztrácí.
    49:19 Chris KUNITZ - 0:2

49:19
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Josh Archibald dokázal dobře vystřelit, brankář domácích výborně kotouč vyrazil. Puk se dostal ke CHRISU KUNITZOVI, který jej zkušeně poslal do branky. Hosté se k kraje padesáté minuty dostávají do vedení o dvě branky. Asistence: Josh Archibald, Eric Fehr.

48:58
    Sledujeme poklidnou pasáž hry, ani jeden celek se nežene do útočení. Hraje se na polovině hrací plochy.

48:10
    Následovat bude komerční přestávka. Hosté stále vedou o jednu branku.

47:51
    Tanner Kero se pokoušel před brankou tečovat ránu od modré čáry, ale nepodařilo se mu to. Následně pak neuspěl v dobré střelecké pozici Ryan Hartman.

47:34
    Skvěle odehráli hosté oslabení, nyní už hrají v plném počtu. Domácí se snažili, ale nepodařilo se jim skórovat.

46:37
    Až nyní musel hostující maskovaný muž zasahovat, ke střele se dostal Vincent hinostroza.

46:22
    Podobně nepřesně si vedl Gustav Forsling, ani jeho rána neznamenala práci pro brankáře Jarryho.

46:11
    Jako první se v přesilové hře dostal do zakončení domácí Nick Schmaltz. Jeho střelecký pokus se mezi tři tyče nevešel.

45:34
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jean-Sebastien Dea – 2 min., vysoká hůl).

45:20
    Sledujeme poklidný hokej, hostující celek, který se v přesilovce dostal do vedení, kontroluje hru.

44:06
    První střeli Kevina Portera dokázal zblokoval Brian Campbell, druhý jeho pokus už byl o poznání lepší a brankář musel zasahovat.

43:39
    Kevin Porter se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal si poradit s brankářem domácích.
    42:31 Chris KUNITZ - 0:1

42:31
    David Warsofsky našel na modré stojícího Trevora Daleye. Jeho střelu před brankou dokázal výborně tečovat CHRIS KUNITZ, na jehož teč domácí brankář nedokázal reagovat. Přesilovkový gól posílá hosty do vedení. Asistence: Trevor Daley, David Warsofsky.

42:11
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Tyler Motte – 2 min., podražení).

42:11
    Tyler Motte se výborně položil do střeleckého pokusu Briana Dumoulina. Ten nedokázal zakončit přesně.

41:36
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Eric Fehr – 2 min., podražení). Sledovat budeme tedy hru čtyři na čtyři.

41:07
    Branka Blackhawks je posunutá, sudí ji musí vrátit na obvyklé místo. Tlak hostujícího týmu pokračuje i ve druhé třetině.

41:02
    Po střele Briana Bumoulina musel domácí brankář zasahovat. Jeho přesný zákrok ukončil akci hostujícího celku.

40:34
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Viktor Svedberg – 2 min., krosček).

40:23
    Na druhé straně se do zakončení dostal Eric Fehr, jehož střela byla nepřesná.

40:01
    Úvodní buly třetí třetiny vyhráli hokejisté domácího celku, kteří se jako první podívali do útočného pásma.

40:01

Ani druhá třetina branku nepřinesla, a tak po čtyřiceti minutách platí bezbrankový stav. Střeleckou převahu mají hosté 26:20, ale svůj tlak nedokázali přetavit v gól. Střely ve druhé třetině – 7:23.

40:00

39:40
    Hostující brankář nyní podržel kotouč, vhazovat se bude v útočném pásmu Blackhawks.

39:24
    Výborně to udělal Martin Lundberg. Jeho střelecký pokus nepřekonal Tristana Jarryho.

38:45
    Oba týmy se už asi vidí v kabině a tomu odpovídá předváděná hra v posledních desítkách vteřin druhé periody.

38:09
    Luke Johnson vyhrál buly nad Kevinem Porterem.

37:56
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina zápasu. Osobních soubojů je k vidění poměrně hodně.

37:00
    Další minuta hry je pryč, sledujeme útočný hokej v podání hostujícího celku. Naopak domácí se musí bránit tlaku soupeře. A zatím se jim to daří.

36:15
    Momentálně mají více ze hry hostující hokejisté, kteří se dokázali dostat do útočného pásma. Braku Darlinga však trefit nemohou.

36:00
    Čtyři minuty zbývají do konce druhé třetiny a stav zápasu je stále bezbrankový.

35:40
    Domácí se pokusili o rychlou akci, ta se ale nepodařila, a tak uklidňují hru a puk vrací za svou vlastní branku.

35:26
    Po střele Villa Pokki kryje brankář Tristan Jarry kotouč. Komerční přestávka. Střelecky jsou aktivnější hosté – 23:16.

35:00
    Dostáváme se do posledních pěti minut hry ve druhé třetině, hra se přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce udělat chybu.

34:25
    Skvělý zákrok brankáře domácích. Ten si dokázal poradit se střelou Simona a i následnou dorážkou.

33:39
    Trevor van Riemsdyk se dostal do zakončení, jeho rána však končí mimo branku.

33:20
    Sledujeme poněkud nezáživnou pasáž zápasu, ani jeden celek se nemůže stabilněji dostat před branku soupeře.

32:59
    Domácí defenziva hraje hodně obětavě, hráči padají do střel, a byť jde o přípravný duel, hrají opravdu houževnatě.

32:45
    Hostující David Warsowsky se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale neprostřelil brankáře domácích. Jeho rána končí mimo.

32:31
    K vidění je velké množství osobních soubojů, které momentálně vycházejí více domácím hokejistům.

32:08
    Luke Johnson se dostal do zakončení, ale jeho ránu zblokoval Cameron Gauce. Následuje komerční přestávka.

31:33
    Scott Darling znovu pozorný. dokázal si poradit se střelou Garretta Wilsona.

31:20
    Chicago působí v této třetině poněkud odevzdaným dojmem. Nehraje tak aktivně jako na začátku zápasu. Domácí fanoušci musí být trpěliví, neboť hra Blackhawks rozhodně není optimální.

30:45
    Pittsburgh Penguins měl problémy se založením útoku, nedokázal vymyslet recept, jak se dostat přes střední pásmo.

30:04
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Před oběma brankami je k vidění poměrně velké množství nepřesností. Diváci se rozhodně nenudí. K vidění je atraktivní hokej, jen ten gól by to chtělo.

29:35
    Josh Archibald ani tečující Eric Fehr nedokázali prostřelit výborně chytajícího brankáře domácího celku. Sledujeme aktivní hru hostujícího mužstva.

29:00
    Michal Kempný znovu v hlavní roli, tentokrát dokázal zblokovat střelecký pokus Chada Ruhwedela.

28:23
    Michal Kempný se dostal do dobré střelecké pozice, protáhl pořádně brankáře Tristana Jarryho. Následovat bude komerční přestávka. Český hráč ve službách domácích nehraje vůbec špatně.

27:56
    Před brankou domácích tečoval kotouč Ryan Haggerty, ale brankář Darling předvedl své kvality a dokázal na tento moment zareagovat.

27:49
    Darling v brance Chicaga toho mnoho neviděl, ale i tak dokázal zasáhnout proti střele od modré čáry.

26:51
    Oba týmy hrají v plném počtu. Na úvodní branku stále čekáme.

26:20
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

25:36
    Trevor Daley se dostal do zakončení, ale domácí hráč se položil do jeho střely.

25:23
    Hostující celek se dostal do útočného pásma. Přesilovka Penguins pokračuje dál.

25:00
    Sledujeme hru čtyři na tři. Na ledové ploše bude tak hodně místa pro technické hráče.

24:51
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Chris Kunitz – 2 min., sekání).

24:39
    Jake Guentzel se dostal do dobré střelecké pozice, ale neměl dostatek prostoru a času pro zakončení.

24:20
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Schott Darling – 2 min., podražení). Přesilovku pět na tři budou mít hosté k dispozici díky faulu brankáře. Jeho trest odsedí někdo z jeho týmu.

23:55
    Další rána Dominika Simona končí v moci brankáře Darlinga, který má na svém kontě již 11 zákroků. Hosté ho rozhodně nešetří.

23:09
    Výborně hrají hosté přesilovou hru, domácí se nyní musí bránit. Pittsburgh hraje aktivně a má hodně střeleckých příležitostí.

22:35
    Trevor Daley se dostal do zakončení, ale nedokázal prostřelit domácího brankáře.

22:31
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Viktor Svedberg – 2 min. + 2 min., vysoká hůl).

21:40
    Skvěle nyní hraje hostující defenziva, ta dokázala zblokovat hned dvě střely domácích.

21:26
    Hned dvakrát se do zakončení dostal český Michal Kempný. Ani jeden jeho střelecký pokus nebyl přesný, nicméně to udělal asi nejlépe, jak mohl.

21:01
    A znovu hosté. Jmenovitě Jake Guentzel si vybruslil do předbrankového prostoru, ale nedokázal prostřelit brankáře Darlinga.

20:47
    Chad Ruhwedel se probojoval až do zakončení, ale jeho střelecký pokus postrádal přesnost. Brankář Chicaga zasahovat nemusel.

20:21
    Hosté začali podstatně aktivněji. Eric Fehr se dostal ke střele, s níž si dokázal domácí brankář poradit. Scott Darling právě zneškodnil čtvrtou střelu, která na jeho branku mířila.

20:01
    Úvodní buly druhé třetiny vyhrávají hokejisté hostujícího celku.

20:01

Dvacet minut zápasu je pryč. Více ze hry mají domácí, ti vedou střelecky 13:10, ale nemohou se stabilněji usadit před brankou soupeře. Pittsburgh vystřelil jen třikrát, což není na tento tým mnoho.

20:00

19:51
    Po opravdu hodně dlouhé době jsme viděli střelu na branku. Vyslal ji zástupce domácího týmu, jmenovitě Viktor Svedberg. S jeho pokusem si dokázal brankář Tristan Jarry s přehledem poradit. Víc už toho první perioda nenabídne.

19:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první třetině. Ani jeden celek se nežene do útoku, v poklidném duchu se třetina dohrává.

18:41
    V poklidném tempu se dohrává první třetina.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:52
    Další výborný zákrok brnakáře Tristana Jarryho, který si nyní dokázal poradit s pokusem Alexandera Fortina.

17:30
    Oba týmy hrají před svými brankami hodně obětavě, obránci padají do střel.

17:13
    Trevor van Riemsdyk se dostal po dlouhé době ke střele na branku. Tristan Jarry si vybruslil a zmenšil střelecký úhel. Následně kotouč dokázal zastavit.

16:47
    Momentálně sledujeme rychlý hokej, který nabízí mnoho bruslařských soubojů. Střel na branku nevidíme hodně.

16:19
    Sahir Gill se dostal ke střele, do jeho pokusu se obětavě položil obránce soupeře.

15:49
    Dumoulin se pokoušel probojovat před branku, ale beci k němu přistoupili a nedali mu mnoho prostoru pro útočné manévry.

15:17
    Vyloučený hráč se vrací do hry, ani jeden celek neskóroval. Sledujeme hru, v niž dominují domácí, ale nemohou se střelecky prosadit.

15:09
    Scott Darling si dokázal poradit s ránou Davida Warsofského. Jeho střela zápěstím byla lahůdkou pro brankáře Chicaga.

15:07
    Výborně zblokoval Martin Lundberg střelecký pokuse Jaka Guentzela.

14:40
    Pittsburgh kombinuje v útočném pásmu, ale do zakončení se dostat přes výbornou obranu nemůže.

14:15
    Simon se vrací do hry, následovat bude přesilovka pro hostující celek.

13:45
    Ani jeden z týmů se nikam nežene, sledujeme hodně opatrnou pasáž hry. Gólmani nemají momentálně žádnou práci.

13:17
    Sledovat budeme necelou minut hru čtyři na čtyři, pak bude následovat zkrácená přesilovka Penguins.

13:17
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Tyler Motte – 2 min., hákování). Hodně zbytečný faul posílá domácí tým do čtyř.

12:45
    9:2, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Domácí jsou v tomto směru podstatně aktivnějším týmem. Hostům se nedaří přechod do útočného pásma.

12:27
    Tvrdou ranou od modré čáry se prezentoval Gustal Forsling. S jeho pokusem si tak tak dokázal brankář Tristan Jarry poradit. Devátý jeho zásah.

12:15
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., nedovolené bránění). Český hráč míří na trestnou lavici, přesilovka pro domácí.

11:35
    Mnoho zajímavých momentů zápas nyní nenabízí, sledujeme klidnou hru bez střel a bez přerušení.

10:48
    Hostující celek se nyní poněkud snadno dostává do útočného pásma. Domácí upustili od výborné defenzivy, která je zdobila v první poloviny první periody.

10:27
    Domácí brankář nyní musel po dlouhé době zasahovat. Eric Fehr ani Chris Kunitz nedokázali své velké šance proměnit. Při brankáři Scottu Darlingovi stálo i štěstí, ale to k hokeji prostě patří.

10:05
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny. Hra je momentálně přerušena, kotouč opustil hrací plochu. Následovat bude komerční přestávka. Diváci, kteří tento zápas sledují, se opravdu nenudí.

09:30
    Sledujeme velmi rychlý hokej, Michal Kempný dokázal výborně zblokovat střelu Joshe Archibalda.

08:46
    Richard Pánik se dostal ke dvěma střelám. Nejprve bekhendovou stranou hole, pak střelou zápěstím. Ani jedna rána v brance neskončila, nerozhodný stav stále platí.

08:20
    Pittsburgh Penguins má puk v útočném pásmu, zatím se ale ke střele dostat nemůže. Výborně hraje domácí defenzivní řada.

07:46
    Tristan Jarry nyní už zasahovat musel. Ryan Hartman na něho vyslal nepříjemnou střelu. Následovat bude komerční přestávka.

07:42
    Domácí Tanner Kero se dostal do zakončení, ale nezamířil přesně. Brankář tak zasahovat nemusel.

07:30
    Dlouhou pasáž momentálně sledujeme bez střely na branku. Hra se odehrává ve středním pásmu, kde střídavě se ke kotouči dostávají domácí a hosté.

06:59
    Tvrdý hit mezi Garrettem Wilsonem a Viktorem Svedbergem končí lépe pro domácího hráče.

06:35
    Hra se nyní přelévá ze strany na stranu bez střel na braku. Gólmani se nyní poněkud nudí. Není to pro ně snadný duel.

06:01
    Sledujeme hru pět na pět. Šest minut úvodní třetiny bylo odehrálo. Na úvodní gól zatím ještě čekáme.

05:35
    Přesilovka nyní už mnoho šancí nenabízí, zejména její první polovina byla povedená.

04:56
    Znovu Gustav Forsling se dostal do zakončení, jeho rána končí ve výstroji brankáře hostujícího celku.

04:37
    Gustavj Forsling nic nevymýšlel, prostě vyslal puk na branku Penguins a udělal brankáři Jarrymu hodně problémů. Ten si s obtížemi poradit dokázal.

04:34
    Hostující maskovaný muž toho mnoho neviděl, spíše instinktivně si dokázal poradit se střeleckým pokusem Briana Campbella.
    04:01 Bitka.

04:01
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Jordin Tootoo – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Tom Sestito – 5 min., bitka + 2 min., nesportovní chování).

04:00
    Čtyři minuty hry jsou pryč. Následovat bude buly před brankou hostujícího celku.

03:33
    Ethan Prow se dostal ke střele, jeho pokus výborně zblokoval Tyan Hartman.

02:54
    Nick Schmaltz dokázal před brankou kotouč výborně tečovat. Gólman Tristan Jarry si tak tak dokázal poradit. Dobře to sehráli domácí hokejisté.

02:35
    Domácí hokejisté jsou aktivnější, snaží se hrát přímočaře, což se zatím jeví jako dobrý styl hry. Hosté se nemohou dostat do tempa.

01:50
    Hostující Trevor Daley se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit hradbu těl před brankou.

01:24
    Sledujeme nyní klidnější pasáž hry, ani jeden tým bezhlavě neútočí. Hraje se hodně takticky. O kotouč se bojuje zejména ve středním pásmu.

00:55
    Tentokrát už hostující brankář musel kotouč podržet. Po střele Tylera Motta si připisuje další zákrok. Domácím úvod zápasu vyšel.

00:24
    Viktor Svedberg se dostal do zajímavé střelecké pozice a nic nevymýšlel. Rychlou střelou proměřil připravenost brankáře Tristana Jarryho.

00:14
    Hned na úvod zápasu se Chris Kunitz střetl s Trevorem van Riemdykem. Oba hráči pokračují ve hře i po kolizi.

00:01

Zápas za malý moment začne.

Chicago Blackhawks: Darling (Hildebrand) – Kempný, Pokka, Forsling, Svedberg, Campbell, Riemsdyk – Schmaltz, Pánik, Tootoo, Lundberg, Hartman, McNeill, Hinostroza, Johnson, Motte, Kero, Rasmussen, Fortin,

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Ruhwedel, Warsofsky, Daley, Dumoulin, Gaunce, Prow, Goers – Porter, Kunitz, Fehr, Wilson, Sestito, Rowney, Dea, Archibadl, Simon, Gill, Haggerty, Guentzel

Rozhodčí: Kozari, Voss – Murchison, Wheler.
    Kane a Kepmný si už znovu plní své klubové povinnosti.

Pittsburgh Penguins má jeden přípravný zápas odehraný. Nastoupil proti Detroitu. Tučňáci byli střelecky aktivnější, svého soka přestříleli 33:24, nicméně vstřelili jen dvě branky. Naopak Detroit se prosadil hned čtyřikrát. Klíčové v zápase byly přesilovky. Pittsburgh neproměnil ani jednu z pět, naopak Red Wings dvě ze tří proměnili.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější den popřál všem fanynkám a fanouškům NHL. v tomto přípravném zápase proti sobě nastoupí Chicago Blackhawks a Pittsburgh Penguins.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.