Boston – Detroit 1:5 (kon.) | Philadelphia – NJ Devils 2:0 (kon.) | Chicago – Pittsburgh 0:2 (kon.)
Colorado – Dallas 4:2 (kon.) | Vancouver – Edmonton 5:3 (kon.) | LA Kings – Anaheim 6:1 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
New Jersey Devils
cz Štvrtok 29.09.2016, 01:15 • PPL Center, Allentown • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Dobré ráno u dalšího přípravného utkání mezi New Jersey Devils a Philadelphia Flyers. Oba týmy se již potkali a úspěšnější byli Devils, když vyhráli 2:0 po gólech Lappina.

Utkání s Letci vyšlo Ďáblům velmi dobře. Ačkoliv hráli velký počet oslabení, svého soupeře po většinu zápasu přehrávali. Flyers se tak budou rozhodně snažit složit úspěšný reparát.

Letci mají za sebou již tři zápasy, jeden prohráli právě s Devils 0:2, v ten samý den prohráli i s Islanders – 0:3, v minulém utkání však Ostrovany porazili 4:0, dnes budou chtít složit reparát i proti Ďáblům.

Právě v minulém zápase se dvakrát trefil Simmonds a po gólu přidali Miele a Weise. V bráně nastoupil Mason, který si připsal čisté konto.

V New Jersey nezůstal v létě kamen na kameni. Devils čtyřikrát za sebou nehráli play-off, což rozhodně chtějí změnit.

A napovídá tomu i počet nových tváří v týmu, mezi ty nejzajímavější patří například Taylor Hall, Yohann Auvitu, Lovejoy, Bennet a další. Náš však nejvíce budou zajímat čeští legionáři Pavel Zacha a Vojtěch Mozík, kteří mají vlekou šanci zahrát si v NHL.
    Statistiky a sestřih prvního utkání mezi Devils a Flyers

Philadelphia Flyers: Mason (Stolarz) – Del Zotto, MacDonald, Schultz, Sanheim, Meyers, Provorov – Schenn, Raffl, Simmonds – Weal, Laughton, Wiese – Read, Gordon, Miele – Cousins, Lyubimov, VandeVelde

New Jersey Devils: Kinkaid (Lindback) – Helgeson, Merill, Sissons, Severson, White, Jacobs, Stollery – Quenneville, Blandisi, Bastian – Wood, Camper, Josefson – Speers, Gignac, Kujawinski – Thomson, Rooney, Baddock.

Jak je u NHL zvykem, tak začátek utkání se poněkud protáhne.

V bráně Devils nastoupí Keith Kinkaid, na druhé straně bude stát Anthony Stolarz.

00:01

00:17
    Úvodní buly vyšlo lépe Devils, kteří se ihned hnali do útoku a Anthony Stolarz si připsal první úspěšný zákrok.

00:40
    Ďáblové jsou stále na puku a hledají skulinku mezi obránci Letců.

01:22
    Hosté se opět dostávali do zajímavé šance, ale závěrečná přihrávka byla nepřesná.

02:20
    Philadelphii se nepovedla rozehrávka, která skončila zakázaným uvolněním, hra se tak opět přesune před Stolarze

02:36
    Střela Jacobse byla zblokována a skončila v ochranné síti za brankou.

02:43
    Merill střílel od modré, ale jeho střela skončila pouze na nejbližším obránci.

03:06
    Flyers se nepovedl přechod přes střední pásmo, museli tak začínat opět od svého brankáře.

03:24
    Helgeson svedl bitku s MacDonaldem, vítězně z tohoto duelu vyšel s přehledem ďábelský obránce!

03:24
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (MacDonald – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Helgeson – 5 min., bitka).

03:56
    Manning vyslal lehkou střelu zápěstím, kterou Keith Kinkaid bez problémů ukryl ve své lapačce.

04:37
    Rooney se dostal ke střele, ale ta byla zblokována obránci Flyers. domácí tak vyrážejí do proti´toku.

04:59
    Ten skončil nepřesnou přihrávkou, která vrací puk na hole hráčů Devils.

05:27
    Domácí se dostávali do protiútoku, ale Sanheim neměl moc prostrou, i proto si Kinkaid s jeho střelou poradil.

05:42
    Na druhé straně přispěchal se střelou zápěstím Blandisi, ale ani jeho střela nebyla nějak nebezpečná.

06:48
    Na druhé straně se v útočné třetině usadili domácí, ale po nepřesné kombinaci se k puku dostali Devils, Josefson vedl přečíslení, ale Stolarz jeho pokus kryl.

06:53
    Po zákroku domácího gólmana se strhla pošťuchovaná před bránou, ale rozhodčí všechny kohouty včas rozdělili. Komerční přestávka.

07:51
    Manning vyslal střelu od modré, ale minul cíl. Flyers ale sále zůstávají u puku.

08:26
    Před Kinkaidem vznikl rozruch, ale gólman Devils si zákrokem betonem dokázal poradit s pukem, který přílétl zpoza obránce.

08:46
    Vyloučení v týmu Philadelphia Flyers (Goulbourn, 2 min. – faul loktem).

09:36
    Devils se usadili v útočné třetině, po špatné přihrávce a vyhození Flyers se musí vracet až k vlastnímu gólmanovi.

10:00
    Hosté mají velký problém s přechodem do útočné třetiny, téměř celá přesilovka je tak pryč bez jakéhokoliv účinku.

10:14
    Puk se v klubku hráčů u mantinelu nehýbal, rozhodčí se tedy rozhodl pro přerušení hry. Vhazovat se bude před gólmanem Flyers.

10:46

11:04
    Domácí se bez problémů ubránili a nyní již vyrážejí do útoku, Konecny vybojoval vhazování před Kinkaidem. To se ale odehraje až po komerční přestávce.

11:18
    Střely na branku: 6-3

11:36
    Hosté z New Jersey jsou zatím o něco aktivnější, to ukazuje i statistika střel. Nyní jsou však u puku hráči Flyers, kteří se snaží o ohrožení brány Kinkaida.

12:17
    To se jim ale nedaří a musejí se bránit. Jacobs se pokusil o střelu od modré, ale ta byla dvakrát zblokována.

12:57
    Ďáblové čekají za bránou na prostřídání a poženou se do útoku.

13:29
    Hosté se sice usadili v útočné třetině, ale nedostali se ani ke střele. Ke slovu se tak dostávají Letci z Philadelphie.

14:12
    Těm to dlouho nevydrželo a zásluhou Blandisiho je puk opět v jejich obranné třetině. Ke střelám se ale ani jeden tým nedostává..

15:16
    Raffl se dostal do protiútoku, ale zamotal se do kličky a ani k zakončení se nakonec nedostalo. Tohle bude domácího útočníka asi hodně mrzet.

16:14
    Flyers vyhazují přes všechny čáry, následuje tedy zakázané uvolnění.

16:37
    Mladíci z líhně ďáblů zatím vypadají o něco lépe. Obrana Flyers má co dělat, aby je udržela dál od svého brankáře.

17:57
    Gordon se vynořili zpoza brány u tyče Kinkaida, ale nepodařilo se mu procpat puk za záda amerického brankáře.

18:19
    Flyers špatně rozehráli, čeká nás další zakázané uvolnění a vhazování před Stolarzem.

18:22
    Woods zkusil pozornost brankáře Flyers hned z vhazování, ale neuspěl. Komerční přestávka.

18:32
    Devils zůstávali u puku, ale Seversonova střela byla zblokována a doploužila se až mimo útočnou třetinu.

19:01
    Začíná nám poslední minuta první třetiny.

19:24
    Gignac se z pravé strany tlačil před Stolarze, ale už měl hodně málo místa k zakončení.

19:57
    Flyers nahodili puk před Kinkaida, kde vznikla velká skrumáž, ale Leierovi se v leže nepodařilo protlačit puk za gólmana Devils.

20:00

První třetina je za námi, v PPL Center se zatím hraje velmi zajímavý a rychlý hokej. O něco více ze hry mají hostující Devils, protiútoky Flyers jsou však velmi nebezpečné a Kinkaid se musí hodně otáčet. Největší šanci zápasu měl zatím asi Raffle, který byl vybídnut k nájezdu, ale zamotal se při přebírání kotouče. Ve druhé třetině se máme rozhodně na co těšit, jediné, co chybí, jsou zatím góly.

Hráči jsou již na ledě, druhá třetina za pár minut začne.

20:01

20:10
    Úvodní buly vyhráli Flyers, kteří se okamžitě usazují v útočném pásmu.

20:23
    Konecny byl zbytečné podražený Blandisim, který si za to odpyká dvě minuty.

20:42
    Flyers se formovali v útočném pásmu, ale Devils se podařilo vyhodit.

21:12
    Puk je opět až u brankáře domácích, první minuta vyloučení je tak za námi a žádné nebezpečí nepřinesla.

21:27
    Z ničeho nic se objevil před Kinkaidem Raffl, ale z pravé strany našel pouze výstroj amerického brankáře.

21:31
    Puk byl tečován obránci Devils do ochranné sítě, bude se vhazovat po pravici Kinkaida.

21:58
    Před brankářem Devils vznikla velká skrumáž, ale náhradní gólman Coryho Schneidera opět odolal.

22:15
    Devils vyhazují a vypadá to, že oslabení přežijí bez úhony.

22:27

22:42
    MacDonald vyslal dělovku od modré čáry, ale Kinkaid měl před sebou dálnici a puk bez problémů ukryl v lapačce.

23:12
    Flyers hodně pomohla brzká přesilovka, jsou teď jednoznačně lepším mužstvem.

23:32
    To vše mohlo být zapomenuto po úniku Blandisiho po pravé straně, kterého však vychytal Stolarz.

24:02
    Pokus o protiútok Philadelphie končí až u Kinkaida, který pokryl kotouč. MacDonald před tím předvedl nádherný hit na Josefsonovi.

24:20
    Aube-Kubel se dostal ke střele, ale ta byla zblokována mimo hřiště-

24:25
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    MacDonald se dostal ke střele od modré, která trefila hokejku TRAVISE KONECNEHO a odrazila se až za záda Kinkaida. Philadelphia Flyers se tak ujímá vedení.
    24:25 KONECNY - 1:0

25:14
    Domácí jsou při chuti. Nyní zachránila Kinkaida spojnice tyčí! Raffl byl opět ve velké šanci.

25:36
    Brankář Devils pokryl puk a uklidnil hru.

26:37
    Flyers jsou velmi aktivní a způsobují zaraženým Devils velké potíže.

27:18
    Po delší době se hosté dostali před brankáře domácích. Ke střele to však zatím nevede.

27:59
    Až teď, střela ale byla zblokována a končí mimo branku. Hned na to následuje zakázané uvolnění Devils.

28:47
    Ďáblové pokračují v nepřesných rozehrávkách, zahráli znova na zakázané uvolnění.

29:05
    Konecny nádherným pasem našel úplně volného MICHAELA RAFFLA, který před bránou nezaváhal a zasunul kotouč za bezmocného Kinkaida.
    29:05 RAFFL - 2:0

29:23
    Flyers pokračují v tlaku a vybojovali další vhazování před gólmanem hostů.

29:40
    Alex Lyon střídá v bráně Stolarze.

30:17
    Miles Wood musel střídat a tak pouze nahodil puk do třetiny Flyers a odjel na střídačku.

31:06
    Severson čekal za bránou na prostřídání týmu, poté vyslal do útoku spoluhráče, ale jakýkoliv náznak šance odmítl Lyon, který pokryl puk ve své výstroji.

31:32
    MacDonald je při chuti, tentokrát však jeho střelu zastavila tyč!

32:06
    Ben Thomson se dostal do šance, kdy tváří v tvář nedokázal překonat Lyona.

32:36
    Alt dostal přímo nakládačku od Bena Thomsona, který si na něm doslova smlsnul a poslal ho hodně rychle k ledu.

32:55
    Shenn předložil puk Rafflovi, před kterým byla skoro prázdná brána. Keith Kinkaid se však rychle přemístil a dokázal zázračně zakročit.

33:16
    Alt odjel z trestné lavice do šatny, doufejme, že bude v pořádku.

33:39
    Blake Speers se dostal k bekhendové střele, ale minul svůj cíl. Pak se Devils přeci jen dostali ke střele na bránu. Lyon byl však na svém místě.

34:06
    Ofsajd Philadelphie Flyers a nás čeká komerční přestávka.

34:26
    Flyers ve druhé třetině doslova dominují, Devils se nedostali ani do jedné výraznější šance.

34:57
    Málem to změnil Nathan Bastian, který však v klíčové situaci minul puk.

35:42
    Teď už jsou to opět domácí, kdo se usadil v útočném pásmu a snaží se o vstřelení gólu.

36:32
    Do zakončení se na druhé straně dral Severson, ale obránci jeho bekhendový pokus dokázali zblokovat mimo branku.

37:15
    Blake Speers se probojoval ke střele, ale minul bránu a puk se doklouzal až za bránu Kinkaida. Devils tedy začínají útok od vlastní brány.

37:46
    Flyers ale dobře forčekovali a vybojovali puk.

38:17
    Opět to byl Raffl, který se dostal do dobré šance, bránu z mezikruží však netrefil. Raffl je však velmi aktivní a troufnu si říci, že je to zatím nejlepší hráč zápasu.

39:22
    Do útočné třetiny zavezl puk Gignac, ale pak už žádného spoluhráče nenašel.

39:46
    Josefson vyzkoušel pozornost Lyona, který odpovídá sebevědomým zákrokem lapačkou.

40:00

Siréna hlásí konec druhé třetiny, kterou ovládli domácí Letci. Ti se ujali vedení v 25. minutě po teči Konecneho, o pět minut později navýšil vedení aktivní Raffl. Philadelphia byla ve druhé třetině jasně lepším mužstvem a prakticky nepustila Ďábly ke slovu. Domácí trefili dokonce spojnici tyčí a čistou tyč. Pokud budou chtít Devils se zápasem ještě něco dělat, tak budou muset hodně přidat.
    Po druhé třetině vede domácí tým 2:0

40:01

40:22
    Flyers vyhráli buly a začínají útok zpoza své brány.

40:35
    První zákrok si připisuje Keith Kinkaid, který kryl bombu od modré.

41:11
    Raffl zavezl puk do útočné třetiny a nechal své spoluhráče vystřídat. Kinkaid totiž pro jistotu podržel puk.

41:24
    Ďáblům se nepovedl rozehrávka, která skončila zakázaným uvolněním.

41:59
    Manning nahrál rukou, hra se tak přesune před Lyona.

42:38
    Merill se snažil prosmýknout kolem mantinelu, ale narazil na Meyerse, který mu vystavil stopku.

43:24
    Flyers se v útoku dlouho nezdrželi, nyní je řada opět na hostech z New Jersey.

43:57
    Těm se ale nezdařila kombinace, stejně však dopadla rozehrávka Flyers, možná ještě hůře. Beci totiž rozehráli pouze na zakázané uvolnění.

44:25
    Tím samým se provinili i Ďáblové, to znamená, že hra se přesune před Kinkaida.

45:03
    Střely na bránu: 15-20

45:20
    Blandisi se dostával do zajímavé šance, ale nechal puk za sebou.

45:32
    Trest za příliš mnoho hráčů na ledě čeká lavičku Flyers. Trest odpyká Aube-Kubel.

46:00
    Devils nezačínají vůbec dobře, Flyers totiž dokázali vyhodit puk.

46:25
    To se jim daří i nyní, hosté opět začínají od svého brankáře.

46:46
    A další vyhození... Tato přesilová hra je opravdu špatná ze strany Devils.

46:50
    Pomyslnou korunu tomu nasadil následný ofsajd.

47:26
    Ďáblové se přeci jen na chvíli usadili v útočné třetině, ale záhy byl puk opět vyhozen.

47:34

48:02
    Flyers e nepodařilo dostat přes střední pásmo, puk tak skončil na hokejkách hostů.

48:43
    Nyní se hraje hlavně uprostřed hřiště, ani jeden tým se nedostává do nějakého tlaku.

49:30
    Dlouhá pasáž bez přerušení končí ofsajdem Devils, následuje komerční přestávka.

50:07
    Devils se provinili dalším ofsajdem. Kujawinski byl příliš rychlý.

50:21
    Střely na branku: 16-21

50:44
    Hostům nezbývá už ani deset minut, ale na nějaký závěrečný tlak to zatím moc nevypadá. Hraje se hlavně ve středním pásmu.

51:28
    Se spíše propagační střelou neměl Kinkaid žádné starost a bez problémů ji ukryl v lapačce. Následuje další komerční přestávka.

51:55
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Rooney – 2 min., nedovolené bránění).

52:17
    Rooney po nedovoleném bránění oslabil svůj tým, který se nyní musí bránit přesilovce domácích, kteří zatím kombinují v útočné třetině a hledají ideální cestu ke vstřelení gólů.

52:59
    Travis Konecny hraje velmi dobře a rozdává zajímavé puky.

53:18
    Ďáblům se však podařilo vyhodit.

53:24
    A následně přichází ofsajd Philadelphie, který kouskuje jejich útočné snažení.

53:40
    Puk po teči jednoho z obránců končí mimo hrací plochu, vhazovat se bude po pravici brankáře New Jersey.

53:57

54:06
    Znova to byl Raffl, kdo se po skončené přesilovce dostal do dobré pozice. Z blízka však Kinkaida nepřekonal. Následuje další komerční přestávka.

55:06
    Philadelphii Flyers se nepovedla rozehrávka, ta skončila až za bránou Kinkaida a způsobila zakázané uvolnění.

55:36
    Devils se po delší době usadili v útočné třetině, ale jejich útok neměl dlouhého trvání, hosté jsou opět za svou vlastní bránou.

56:15
    Ben Thomson zkusil bekhendem překvapit Lyona, pak byl tvrdě dohrán O´Neillem a na hřišti se znova postrkávalo. Rozhodčí však situaci zvládli.

56:29
    Merill se dostal ke střele od modré, ale ta skončila mimo. Ve stejné šanci se objevil i Helgeson, ale ani on neuspěl.

56:44
    Ben Thomson si neuhlídal hokejku, kterou zasáhl soupeře do obličeje a odpyká si za to dvě minuty.

57:17
    Devils by potřebovali útočit, ale místo toho se musí bránit ve čtyřech, za tohle kouč Hynes Bena Thomsona určitě nepochválí.

57:46
    Flyers se nikam neženou, i přes to kombinují v obranné třetině soupeře.

58:18
    Ke střele se dostal Schenn, ale netrefil bránu.

58:43

58:58
    Hosté hrají v šesti!

59:19
    Devils se usadili v útočném pásmu a snaží se ještě alespoň zkorigovat výsledek.

59:29
    Flyers vyhazují na zakázané uvolnění, o vítězi dnešního zápasu je pravděpodobně rozhodnuto.

59:29
    Oddechový čas pro domácí., kteří dostávají šanci na odpočinek.

59:37
    Důležuté vhazování vyhráli FLyers, kteří nyní drží puk na svých hokejkách a šetří čas.

Zápas je za námi a Flyers zaslouženě vyhrávají nad Devils 2:0, vrací jim tak stejnou mincí porážku z úvodního zápasu. Philadelphia byla po většinu zápasu lepším mužstvem, což góly potvrdil Konecny a Raffl, kteří byli zároveň asi nejlepšími hráči svého mužstva. (03:39:41)
    Devils padli na ledě Flyers 0:2