Florida – Nashville 4:1 (kon.) | Buffalo – Ottawa 3:2 (po pr.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.)
NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 4:0 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Montreal – Washington 5:2 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 2:3 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 1:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (po pr.)
Winnipeg Jets
0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Calgary Flames
cz Streda 28.09.2016, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu přípravného utkání na nový ročník NHL, v němž WINNIPEG JETS přivítá na svém ledě CALGARY FLAMES.

Pro Winnipeg to bude první přípravné utkání před novou sezónou. To hosté mají již první zkušenost, ovšem zatím negativní. V dvojzápase s Edmontonem Oilers prohrálo Calgary 1:2 a v Edmontonu pak 2:4.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Winnipeg Jets: Comrie (Hutchinson) – Postma, Morrissey, Kichton, Strait, Nogier, Melchiori – Špaček, Lowry, Matthias – Lipon, Copp, Howden – Armia, Roslovic, Petan – Peluso, Harkins, Tanev

Calgary Flames: Ch. Johnson (Rittich) – Culkin, Morrison, Kulak, Culkin, Grossman, Robak – Korpikoski, Jankowski, Ferland – Adam, Vey, Poirer – Bouma, Hamilton, Hathaway – Frattin, Angelidis, Smith

Rozhodčí: Skiliter, Kowal – Wheler, Murchison.
    Pohled z výšky na rozbruslení obou týmů před úvodním buly

00:01

00:40
    První útočná akce hostů, Morrissey ale zapomněl puk za sebou.

04:00
    Hraje se stále bez přerušení, hosté v útočném pásmu.

04:28
    Domácí nahazují puk za branku Chada Johnsona, ale hosté rozehrávají.

05:32
    Hathaway se dostal do zakončení, Comrie jeho střelu chytá a přerušuje hru.

06:57
    Puk se dotkl ochranné sítě za brankou Comrieho, hra přerušena, následuje komerční přestávka.

08:14
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Morrissey – 2 min., nedovolené bránění).

09:16
    Hra přerušena, hosté zatím neohrozili branku Comrieho.

09:30
    Puk míří ze třetiny Winnipegu, domácí se zatím v pohodě brání.

10:14
    Fousatý a velký Hunter Smith na střídačce Calgary

12:51
    Po komerční přestávce hosté s pukem ve středním pásmu.

13:20
    Domácí ale dobře hlídají modrou čáru, hosté se nedostávají do útočné třetiny.

14:03
    Zakázané uvolnění Winnipegu, hra se tak vrací před Comrieho, vhazování po levici domácího gólmana.

14:11
    První přesilová hra domácích, vyloučen je hostující Robak.

14:42
    Winnipeg v útočném pásmu, Chad Johnson ale zatím nemusel zasahovat.

15:55
    Vhazování ve středním pásmu, ani domácím se zatím v přesilové hře tolik nedaří.

16:11

16:17
    Až po skončení přesilové hry se ke střele z pravé strany odhodlal Lipon, ale Chada Johnsona nepřekonal.

17:34
    Domácím sice patří střední pásmo, ale zatím je to málo.

18:00
    Poslední dvě minuty první třetiny.

19:02
    Domácí se drží v útočném pásmu, ale Robak zachytil nepřesnou přihrávku a hosté se dostávají do útoku.

19:40
    Tanev v ofsajdu na útočné modré, hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

20:00

První třetina nabídla hodně opatrný hokej, typický pro úvod nové sezóny. Hráči jako by se na ledě hledali a příliš pohledných akcí či šancí jsme zatím neviděli.

21:03
    Postma nahazuje puk za branku Chada Johnsona a domácí získávají útočné pásmo.

21:35
    Nyní se ale ke slovu dostávají i hosté, ti nahazují puk do třetiny a jdou střídat.

23:13
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Po vyhraném vhazování se puk dostal ke Kulakovi, následně k FREDDIE HAMILTONOVI, který vyčkával u branky a z pravé strany překonává domácího gólmana Comrieho. Asistence: Brett Kulak.
    23:13 Freddie HAMILTON - 0:1

24:15
    Lipon dovezl puk do útočného pásma a domácí mohou zaútočit.

24:24
    Z pravé strany zakončil Copp, ale Chad Johson jeho pokus chytá a přerušuje hru.

26:33
    Po komerční přestávce vhazování ve středním pásmu, úspěšnější domácí, kteří dostávají puk do útočného pásma.

26:59
    Tanev si najíždí do mezikruží, Peluso mu však z levé strany nedokázal přihrát.

28:29
    Winnipegu se zatím tolik nedaří přechod do útočného pásma, pozorná obrana Flames dobře odebírá puky.

28:52
    Přesilová hra Winnipegu, Nicklas Grossman dostává dvouminutový trest za držení hole.

29:24
    Pokud Postmy zablokován bránícím Boumou, ale domácí zůstávají v útočném pásmu.

30:00
    Nyní se hostům podařilo vyhodit puk ze třetiny a unavená čtveřice jde střídat.

30:52

31:38
    Hra přerušena, Grossmann se nyní těžce zvedá po zákroku domácího Lipona, který půjde na trestnou lavici za naražení na mantinel.

32:15
    Pozor, Tanev získal puk ve středním pásmu a jde do brejku, Chada Johnsona nepřekonal, ale byl při tom faulován!

32:15
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Poirer – 2 min., sekání).

32:48
    Zaváhání Comrieho a obránce Wild při rozehrávce potrestal BRETT KULAK, který z pravé strany trefil s klidem odkrytou branku domácího týmu! Bez asistence.
    32:48 Brett KULAK - 0:2

33:45
    Parádní zákrok Chada Johnsona proti střele Andrewa Coppa, který číhal z pravé tyčky.
    33:45 Fantastický zákrok Chada Johnsona po střele Coppa

35:00
    Ve druhé třetině jsou domácí střelecky výrazně aktivnější, ale gólově to vyznívá ještě hůře, než po první dvacetiminutovce.

35:38
    Winnipeg v útočném pásmu, Tanev pálí od modré, z levé strany, ale branku Chada Johnsona ani zdaleka netrefuje.

36:08
    Winnipeg musí ven z pásma Calgary, čárový sudí signalizuje ofsajd.

37:10
    Bouma pouze nahazuje puk do útočného pásma a hosté se hned formují ve střední třetině, nikam dopředu se neženou.

37:55
    Špaček nepřekonal z pravé strany Chada Johnsona, následně zbytečně fauluje a hosté si zahrají přesilovou hru.

38:17
    Comrie má puk pod svou lapačkou a sudí přerušuje hru. Na trestnou lavici zamířil domácí Špaček za hákování.

39:00
    Hosté získali útočné pásmo, do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

39:18
    Bránící čtveřice Winnipegu se osvobozuje vyhozením puku ze třetiny.

39:42
    Dobrá hra domácích v útočném pásmu, kde pošetřili nějaké ty sekundy při vlastním oslabení.

40:00

Závěr druhé třetiny, při power-play Calgary, jako by dokreslovalo obraz dnešního utkání. Hosté se do útoku rozhodně nehrnou, nechávají větší aktivitu na soupeři, který je ale směrem dopředu zatím bezradný. Byť si dokáže Winnipeg vytvořit i šance, zatím vždy ztroskotal na skvěle chytajícím Johnsonovi v brance Flames.

40:01
    Do třetí třetiny nastupuje do branky Calgary Rittich místo doposud skvěle chytajícího Chada Johnsona.

40:17

41:44
    Hosté nahazují puk do útočného pásma a nakonec si Comrie připsal zákrok.

42:32
    Comrie zastavuje nahozený puk pro vracejícího se Melchioriho, ten vyčkává s rozehrávkou za jeho brankou.

43:47
    Ferland zavezl puk do útočného pásma a poté i zakončil, Comrie chytá a raději přerušuje hru.

44:47
    Postma se po přihrávce Špačka dostává ke střele, ale netrefuje branku Ritticha.

46:12
    Robak nepouští Howdena do útočného pásma, ale puk nakonec přece jenom získávají domácí.

46:38
    Tanev doráží odražený puk Rittichem, ale gólman Flames nakonec má někde puk pod sebou a přerušuje hru.

47:49
    Puk za brankou Flames, nakonec ale hrají hosté, kteří dostávají puk alespoň do střední třetiny.

48:42
    Matt Frattin zkouší pozornost Comrieho střelou z pravé strany, domácí gólman přerušuje hru, bude se vhazovat po jeho levici.

49:51
    Zakázané uvolnění Calgary, hra se tak vrací před Ritticha.

50:00
    Je před námi posledních deset minut základní hrací doby, hosté vedou o dva góly a zatím drží soupeře v šachu.

50:59
    Robak vybojoval puk v rohu vlastní třetiny, výborný výkon tohoto obránce Flames.

52:23
    Postma pálí z pravé strany, od modré, ale branku Ritticha netrefuje, puk se otřel o boční síť.

53:10
    Dnes je to večer BRETTA KULAKA, který si sjel z pravé strany před branku, kde nedal šanci Comriemu! Obránce Flames vládne zápasu s bilancí 2+1! Asistence: Emile Poirier a Michael Ferland.
    53:10 Brett KULAK - 0:3

55:38
    Zakázané uvolnění Winnipegu, kterému se dnes nedaří vůbec nic.

56:56
    Flames vyklízí útočné pásmo a vracejí se dobrovolně do vlastní třetiny.

57:25
    To samozřejmě hostům bohatě stačí, další puk míří za branku Comrieho.

58:02
    Probíhají poslední dvě minuty, Angelidis zavezl puk do útočného pásma.

59:22
    V poslední minutě sledujeme Morrisseyho, který napadá rozehrávku Flames.

59:38
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Hathaway – 2 min., hrubost).

Utkání končí vítězstvím Calgary, které dnes sehrálo dobrou taktickou partii a na ledě Winnipegu doslova vygumovalo svého soupeře. Domácím se nedařilo vůbec nic, po nadějné první třetině se gólově začali prosazovat jen hosté, které navíc držel výtečný Chad Johnson. Do třetí třetiny nastoupil místo něho do branky Flames Rittich a i on neinkasoval.

Calgary vítězí na ledě Winnipegu 3:0

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:36:54)

Martin Dvořák

Góly a asistencie: 24. Hamilton (Kulak), 33. Kulak, 54. Kulak (Poirier, Ferland)

Calgary Flames: Ch. Johnson (41. Rittich) – Culkin, Morrison, Kulak, Kanzig, Grossman, Robak – Korpikoski, Jankowski, Ferland – Adam, Vey, Poirer – Bouma, Hamilton, Hathaway – Frattin, Angelidis, Smith

Rozhodca: Skiliter, Kowal – Wheler, Murchison