Florida – Nashville 4:1 (kon.) | Buffalo – Ottawa 3:2 (po pr.) | Florida – Nashville 1:2 (kon.)
NY Rangers – NY Islanders 5:2 (kon.) | Philadelphia – NY Islanders 4:0 (kon.) | Detroit – Pittsburgh 4:2 (kon.)
Montreal – Washington 5:2 (kon.) | Tampa Bay – Carolina 2:3 (kon.) | Minnesota – Colorado 1:4 (kon.)
Winnipeg – Calgary 0:3 (kon.) | Anaheim – Arizona 1:2 (kon.) | San Jose – Vancouver 3:2 (po pr.)
Montreal Canadiens
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Washington Capitals
cz Streda 28.09.2016, 01:30 • Bell Centre, Montreal • Príprava NHL
    Hokejisté Montrealu dnes přehráli Washington Capitals poměrně jasně.

Vítek Vaněček (WSH) 59 minut, 24 zákroků, 5 gólů, 82,8%

Hokejisté Montrealu vítězí nad Washingtonem 5:2 a připisují si v přípravě první úspěch. To hosté prohráli i druhé utkání. Ve třetí třetině ještě padlo po gólu na každé straně. V 55. minutě zvýšil na 5:1 svým druhým gólem v utkání Torrey Mitchell a o 73. sekund později korigoval Zachary Sanford. Domácí mohou být spokojeni. Bodově se prosadil Alexander Radulov, dvakrát se trefil Mitchell, obránce Beaulieu si připsal čtyři body (1+3) a tři asistence přidal další bek Pateryn. Za Washington odchytal celý zápas Vítek Vaněček, ale úplně nejlepší vzpomínky mít na dnešek asi nebude.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:8, celkem – 29:17.

59:30
    Ani střela Travise Boyda se neujala. Hosté se snaží alespoň korigovat.

59:01
    Začala poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Gareth Mitchell vyzkoušel pozornost Fucaleho. Ten vyráží kotouč.

58:11
    Hosté ještě zkoušejí power-play. Vaněček je na střídačce.

58:06
    Domácí jsou v plném počtu a je jasné, že tenhle zápas už neztratí.

57:53
    Ofsajd celku z hlavního města Spojených států. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:34
    Domácí se dobře brání, nyní vyhodili.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

56:20
    Od modré vypálil Hobbs, ale Fucale předvedl dobrý zákrok. Puk zůstal v jeho výstroji.

56:05
    Domácí Charles Hudon vyhodil kotouč do hlediště a dostává dvě minuty za zdržování hry!
    55:57 Zachary SANFORD - 5:2

55:57
    Washington právě vstřelil branku!
    Hosté čtyři minuty před koncem snižují! Od modré čáry vypálil Hobbs a kotouč těsně před Fucalem tečoval ZACHARY SANFORD – 5:2. Asistence: Connor Hobbs a Travis Boyd.

55:13
    Do konce utkání schází necelých pět minut. O vítězství Montrealu je již rozhodnuto.
    54:44 Torrey MITCHELL - 5:1

54:44
    Montreal právě vstřelil branku!
    A máme tu pátý gól Canadiens! Domácí se dostali do přečíslení, které vyřešil Charles Hudon pasem před branku, kam si sjel TORREY MITCHELL, jenž do přihrávky jen tak nastavil hůl a tečoval kotouč za záda Vaněčka. Ten neprožívá zrovna snadný zápas. Asistence: Charles Hudon a Paul Byron.

53:36
    Domácí drží soupeře daleko od své branky. Ofenziva Washingtonu je dnes hodně jalová.

52:53
    Vaněček nyní podržel nahozený puk v lapačce. Vhazovat se bude v obranném pásmu Caps.

52:01
    Paul Byron se už řítil proti Vaněčkovi, ale na poslední chvíli mu puk vypíchl vracející se obránce!

51:38
    MacMillan hrál puk už těsně za modrou čarou a vytavil tedy domácí do postavení mimo hru. Další reklamní pauza.

50:51
    Hosté nyní nemohou překonat útočnou modrou, kterou hráči Montrealu dobře hájí.

50:09
    Nyní se ale do zakončení dostal Phillip Danault. Vaněček si s jeho střelou z levého kruhu poradil a přerušil hru. Následuje reklamní přestávka.

49:37
    Hra hodně ztratila na tempu. Kanadský celek polevil a Capitals se nedaří.

48:44
    Radulov zavezl kotouč do útočného pásma, ale jeho přenesení hry na najíždějícího spoluhráče už chyběla přesnost.

47:18
    Teď ale šance. Vítek Vaněček kotouč vytěsnil lapačkou!

46:50
    Domácí se už ve třetí části nikam neženou. Spíše si hlídají svůj náskok.

45:33
    Hosté jsou v plném počtu.

45:17
    Tečované nahození jednoho z hráčů Montrealu Vaněček vyrážel zákrokem, který připomínal volejbalový bagr. Puk se totiž snášel na branku ze vzduchu.

44:40
    Tahle početní výhoda se Canadiens tolik nedaří. Hosté tentokrát solidně brání.

43:32
    Beaulieu narazil zezadu na mantinel Thomase a Liam O'Brien se mu přijel pomstít. Rozhodčí trestají až oplácení a posílají na trestnou hostujícího borce. Domácí budou hrát přesilovku.

42:39
    Z mezikruží střílel úplně volný Djoos. Bohužel pro Capitals minul tyčku Facaleho svatyně!

41:25
    Už je tu zmíněná přesilovka hostí.

41:23
    Nejprve pálil vedle Johnston a poté tečoval Samuelssonův pokus před Vaněčkem Byron. Gólman hostí byl ale pozorný a kotouč dokázal vyrazit a následně i přikrýt.

40:02
    V úvodu třetí třetiny se bude hrát 4 na 4. Pak bude pokračovat početní výhoda Washingtonu.

40:01
    Už i bitka okořenila tento přípravný zápas.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:35.

Hokejisté Montrealu Canadiens potěšili fanoušky v Bell Centre dobrým výkonem i ve druhé části a zaslouženě vedou 4:1. Ve 30. minutě sice nejprve snížil na 2:1 Marcus Johansson, ovšem hned o 10 sekund později odpověděl Paul Byron. Ve 37. minutě se navíc po parádní přihrávce Danaulta trefil také Torrey Mitchell, jenž tak stanovil prozatímní skóre. Velmi se daří obránci Nathanu Beaulieuovi, jenž má na kontě gól a tři asistence.

Střely na branku ve 2. třetině – 9:5, celkem – 19:9.

40:00

39:24
    Marcus Johansson podrazil projíždějícího MacMillana a síly na ledě se vyrovnají.

37:50
    Andrew Shaw vyfasoval trest za bitku a navíc 5 + do konce utkání za nesportovní chování! Nathan Walker samozřejmě také potrestán za bitku. V součtu z toho je pětiminutová přesilovka pro hosty!

37:50
    Bitka mezi Andrewem Shawem a Nathanem Walkerem! Na body jasně vítězí domácí hráč, který si nyní vychutnává aplaus diváků!
    36:13 Torrey MITCHELL - 4:1

36:13
    Už v momentě, kdy byli hosté v plném počtu, se domácí trefují! Phillip Danault našel zadovkou od zadního mantinelu přesně hůl TORREYHO MITCHELLA, který z mezikruží překonal Vaněčka střelou na stranu, kde český gólman drží vyrážečku – 4:1. Asistence: Philip Danault a Nathan Beaulieu.

35:49
    Od modré vypálil Beaulieu, branku netrefil.

35:30
    Domácím byla odpískána přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

35:01
    Hosté vyhodili puk až za branku Montrealu.

34:13
    Dvě minuty za nesportovní chování vyfasoval australský útočník Nathan Walker. Přesilovka pro Habs.

34:13
    Vaněček nyní u své tyčky přikryl kotouč lapačkou. Čas na další reklamní brejk.

33:22
    Už se pokračuje v plném počtu na obou stranách.

32:51
    Alexander Radulov v útočném pásmu získal kotouč a z dobré pozice se opřel do střely golfákem. Vaněček si povyjel a má puk ve výstroji.

31:20
    Je tu oboustranné vyloučení. Domácí Jeremy Gregoire pyká za sekání a Darren Dietz za druhé straně za hrubost. Hrát se bude 4 na 4.

30:43
    Je tu další reklamní přestávka.

29:23
    Domácí vystřídali brankáře. Ala Montoyu nahradil Zachary Fucale.
    29:23 Paul BYRON - 3:1

29:23
    Kanadský celek ale bleskově odpovídá a opět vede o dva góly! Beaulieu našel přesným pasem PAULA BYRONA, který se z pravého křídla natlačil přes bránícího hráče až před Vaněčka, udělal kličku do forhendu a mladý gólman hostí nedokázal udržet beton před brankovou čarou tak, aby jím zastavil kotouč. Asistence: Nathan Beaulieu a Greg Pateryn.
    29:13 Marcus JOHANSSON - 2:1

29:13
    Hosté snižují! MARCUS JOHANSSON dojel s kotoučem na osu hřiště a poměrně nenápadnou střelou zápěstím překvapil Montoyu – 2:1. Asistence: Andre Burakovsky.

28:58
    Puk se od mantinelu odrazil do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středovém kruhu.

27:53
    Obránce Ryan Johnston od modré minul hostující klec. Lajna s Radulovem si dokáže vytvořit velký tlak.

27:40
    Hned po vhazování přišla střela Radulova. Vaněček ji našel v lapačce.

27:34
    Byron v útočném pásmu uvolnil Danaulta, jehož bekhendové zakončení pokryl Vaněček.

27:16
    Puk byl sražen mimo hrací plochu. Je tu reklamní přestávka.

26:52
    Hosté se hodně trápí v rozehrávce. Je vidět, že nejsou zvyklí hrát v tomto složení.

25:44
    Hosté jsou v plném počtu. Oslabení se štěstím přežili.

24:44
    Oba hráči si spolupráci zopakovali a Andrew Shaw tentokrát orazítkoval vzdálenější tyčku hostující svatyně!

24:35
    Pateryn nabil na levý kruh Shawovi, který z první nepropálil Vaněčka.

23:43
    Brett Connolly v útočném pásmu naprosto zbytečně fauloval Alexandera Radulova a dvě minuty si posedí na trestné lavici!

23:00
    Domácí přežili i toto oslavení a jsou kompletní.

22:34
    Parádní kombinace hostí, kterou zakončoval střelou z voleje z mezikruží Thomas. Montoya byl ale připraven a vykopl kotouč pravým betonem!

22:15
    Montoya přerušil hru a následuje komerční přestávka.

21:56
    Montoya se stačil přesunout proti střele Boyda. Domácí následně vyhazují.

20:59
    Další vyloučení, tentokrát na straně Montrealu. Charles Hudon podrazil Silla a odpočine si tak na trestné lavici.

20:41

20:28
    Alzner natlačil Radulova do útočného pásma a vystavil tak domácí do postavení mimo hru.

20:02
    Domácí ještě dohrávají zbytek přesilové hry.

20:01
    Dějiště utkání, montrealská aréna Bell Centre.

Další třetina začne přibližně ve 2:34.

První třetina vyzněla pro domácí Montreal. Habs využili dvě přesilovky a v obou případech u toho byl Alexander Radulov. Enfant terrible ruského hokeje nejprve zaparkoval před českého brankáře Vaněčka a ještě kotouč za jeho záda tečoval a v 18. minutě nabíjel Nathanu Beaulieuovi. Hráči Washingtonu zatím působí hodně nesehraně a Ala Montoyu v brance Canadiens moc neohrozili.

Střely na branku v 1. třetině – 10:4

20:00

19:49
    Po ráně Pateryna se kotouč odrazil od zadního mantinelu zpět před brankoviště. Dorážet se snažil Andrew Shaw, ale bekhendem zametl puk jen do boční sítě.

19:01
    Začala poslední minuta první části.

18:40
    Další početní výhoda Montrealu. Na trestnou lavici putuje Darren Dietz.
    17:43 Nathan BEAULIEU - 2:0

17:43
    Když se Alexanderovi Radulovovi chce, tak umí být skvělým hráčem! Nyní našel přesným pasem obránce NATHANA BEAULIEUA, jenž si sjel až před Vaněčka a zakončoval do odkryté části klece. Český gólman byl bezmocný – 2:0. Asistence: Alexander Radulov a Greg Pateryn.

17:26
    Pateryn byl ale nyní zahnán až do středního pásma.

16:59
    Domácí se usadili v útočném pásmu. Radulov tentokrát operuje u pravého mantinelu.

16:41
    Za hákování je vyloučen hostující Travis Boyd. Domácí tak budou hrát druhou přesilovku. Tu první využili...

16:00
    Zakázané uvolnění domácího týmu. Buly před Montoyou.

15:07
    Domácí jsou kompletní.

15:02
    V závěru přesilovky nahodil puk na branku Bowey, ovšem Montoya ho v klidu vyrazil do rohu.

14:47
    Hráči Washingtonu jsou vykázáni do středního pásma.

14:03
    A domácí vyhazují.

13:50
    Habs pokračují v dobré hře v oslabení. Hosté opět nemohou nic vymyslet.

13:01
    Bude se vylučovat. Přesilovou hru si zahrají Capitals.

12:04
    Hned po buly se opřel do puku Pateryn. Vaněček kotouč viděl a sebral ho ze vzduchu lapačkou.

12:00
    Lehké nahození Torreyho Mitchella nenadělalo Vaněčkovi problémy. Následuje komerční přestávka.

11:49
    Zápas má všechny znaky přípravy. Na obou týmech je patrná nesehranost.

11:22
    Z pravého kruhu střílel Burakovsky. Kotouč srazil za branku obránce.

10:26
    Domácí hráč napálil puk na branku ze středního pásma. Vaněček vyráží do rohu.

09:10
    Přesně v momentě, kdy naskočil na led pátý hráč, vyslal kotouč z levé strany na Montoyu Jakub Vrána. Domácí gólman zasáhl lapačkou.

08:45
    Tahle přesilovka Washingtonu nevychází, hosté se nemohou usadit v pásmu.

08:22
    Domácím se podařilo vyhodit až k Vaněčkovi. Ten rozehrává na své spoluhráče.

07:45
    Domácí soupeře vytlačili až do jeho obranného pásma. Velmi dobrá práce napadajících forvardů.

07:08
    Domácích bylo na ledě šest! To znamená přesilovou hru pro Caps.

06:41
    Hosté vyrazili do přečíslení 2 na 1. Beagle hledal na zadní tyči najíždějícího Nathana Walkera, ale Australan, který nastupoval v české Extralize za Vítkovice, na kotouč nedosáhl.

06:24
    S pokusem Gregoireho si Vaněček poradil. Následuje reklamní přestávka.

05:31
    Hráči Montrealu hrají s velkou chutí. Dohrávají souboje a díky tomu dostávají Washington pod tlak.
    04:14 Alexander RADULOV - 1:0

04:14
    Domácí přesilovou hru využívají! ALEXANDER RADULOV ukazuje, že by Habs měl být hodně platný. Ruský útočník zaparkoval před Vaněčkem a zády k brance škrtl nahození Grega Pateryna tak, že gólman Capitals nemohl reagovat. Asistence: Greg Pateryn a Nathan Beaulieu.

03:21
    Z levého kruhu vystřelil zápěstím Beaulieu. Kotouč je ve Vaněčkově lapačce.

03:02
    Liam O'Brien nedovoleně atakoval Ala Montoyu a domácí si tak zahrají přesilovku.

02:46
    Týmy se zatím spíše oťukávají. Gólmani zatím nemuseli nic nebezpečného řešit.

01:27
    Hostující protiútok skončil ofsajdem. Buly ve středním pásmu.

00:12
    Uvidíme, jak si dnes povede Vítek Vaněček, mladý český brankář, který by se rád prosadil do prvního týmu Capitals.

00:01

Montreal Canadiens: Montoya (Fucale) – Beaulieu, Pateryn, Samuelsson, Johnston, Parisi, Lernout – Radulov, Flynn, Shaw – Danault, T. Mitchell, Byron – Hudon, McCarron, Matteau – MacMillan, Friberg, Gregoire. Trenér: Michel Therrien

Washington Capitals: Vaněček (MacIntyre) – Alzner, Hobbs, Chorney, Bowey, Djoos, Dietz – Burakovsky, Sanford, Johansson – Thomas, Beagle, Walker – Connolly, Boyd, Vrána – G. Mitchell, Sill, O'Brien. Trenér: Barry Trotz.
    V Bell Centre probíhá rozbruslení.

Vzájemné zápasy ze sezóny 2015/16:
    Montreal – Washington 2:3
    Washington – Montreal 3:1
    Washington – Montreal 3:4

Montreal Canadiens:
    Loňská sezóna ukázala, jak je kanadský celek závislý na gólmanovi Careym Priceovi. S ním v zádech absolvovali skvělý úvod ročníku, ovšem pak se reprezentační jednička javorových listů zranila a Montreal se propadl hluboko za příčky, které zajišťovali postup do play-off. Price aktuálně září na Světovém poháru a všichni fanoušci klubu se k němu opět upínají. Velkou událostí pak byl letní trejd po ose Nashville – Montreal. Canadiens obětovali modlu příznivců, obránce P.K. Subbana, za něhož získali jiného skvělého beka – Sheu Webera. Dalším hodně sledovaným mužem pak bude Alexander Radulov. Zlobivý Rus, který dominoval v KHL, se zkusí ještě jednou prosadit v nejlepší lize světa.

V úvodním zápase přípravy Canadiens doma podlehli 2:3 Ďáblům z New Jersey.

Čeští hokejisté v přípravě:
    Tomáš Plekanec (útočník)

Washington Capitals:
    Capitals loni předváděli skvělý hokej, když naprosto suverénně opanovali základní části NHL. V úvodním kole play-off poté vyřadili 4:2 na zápasy Philadelphii, ovšem v konferenčním semifinále už nestačili stejným poměrem na pozdější šampióny z Pittsburghu. I v tomto ročníku se budou Caps spoléhat na výborného brankáře Holtbyho, obránce Carlsona a forvardy Ovečkina, Bäckströma či Kuzněcova. Všichni tito hráči ale reprezentují, či reprezentovali své země na Světovém poháru, takže je dnes ještě neuvidíme.

Capitals už včera odehráli první přípravné utkání, v němž ve Verizon Center podlehli 1:2 v prodloužení Carolině. Za domácí nastoupila řada mladíků včetně dvou českých hokejistů. Brankář Vítek Vaněček odchytal první polovinu zápasu a ze 13 ran jednou inkasoval. Útočník Petr Vrána pak odehrál přes patnáct minut, ale bodově se neprosadil.

Vítek Vaněček (brankář), Jakub Vrána (útočník)

Vítám tu všechny příznivce toho nejlepšího hokeje! Kolotoč přípravných zápasů na NHL se rozjíždí na plné obrátky a já Vám přiblížím duel mezi Montrealem Canadiens a Washingtonem Capitals. Vzhledem k vrcholícímu Světovému poháru bodu oběma týmům chybět největší hvězdy, takže šanci ukázat se dostanou i hokejisté širšího kádru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Martin Augustin

Góly a asistencie: 5. Radulov (Pateryn, Beaulieu), 18. Beaulieu (Radulov, Pateryn), 30. Byron (Beaulieu, Pateryn), 37. Mitchell (Danault, Beaulieu), 55. Mitchell (Hudon, Byron) – 30. Johansson (Burakovsky), 56. Sanford (Hobbs, Boyd)

Montreal Canadiens: Montoya (30. Fucale) – Beaulieu, Pateryn, Samuelsson, Johnston, Parisi, Lernout – Radulov, Flynn, Shaw – Danault, T. Mitchell, Byron – Hudon, McCarron, Matteau – MacMillan, Friberg, Gregoire. Trenér: Michel Therrien

Rozhodca: Jackson, Lambert – Barton, Schewchyk

Diváci: 21288