Toronto – Ottawa 3:6 (kon.) | Boston – Columbus 2:3 (0:1 po s.n.) | Buffalo – Minnesota 1:2 (kon.)
NY Islanders – Philadelphia 3:0 (kon.) | Washington – Carolina 1:2 (po pr.) | NJ Devils – Philadelphia 2:0 (kon.)
Montreal – NJ Devils 2:3 (kon.) | Dallas – St. Louis 3:1 (kon.) | Calgary – Edmonton 1:2 (kon.)
Edmonton – Calgary 4:2 (kon.) | Arizona – LA Kings 5:3 (kon.) | LA Kings – Arizona 4:3 (kon.)
Florida – Nashville 4:1 (kon.)
Arizona Coyotes
5:3 (2:1, 2:1, 1:1)
Los Angeles Kings
cz Utorok 27.09.2016, 04:00 • Gila River Arena, Glendale • Príprava NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům National Hockey League. V tomto přípravném zápasu proti sobě nastoupí Arizona Coyotes a Los Angeles Kings.

Pro oba týmy bude tento duel prvním přípravným zápasem. Vhledem k tomu, že o o hlavní tým bojuje mnoho hokejistů, je velkou neznámou, jaký styl hry uvidíme.
    Králové se utkali s Králi.

Gólman Arizony má novou masku.

Can we talk about @louisdomingue's new helmet honoring Arizona sports icons? #AllAZ ????

Fotka zveřejněná uživatelem Arizona Coyotes (@arizonacoyotes),

Zápas bude mít charitativní podtext.

Arizona Coyotes: Domingue (Smith) – Hache, Mayo, McBain, Mermis, Schenn, Smereck – Boychuk, Bunting, Doan, Domi, Dvorak, Fournier, Garland, Gaudet, MacInnis, Marcantuoni, Perlini, Richardson, Vrbata, White

Los Angeles Kings: Budaj (McCollum) – Forbort, Greene, McNabb, Gilbert, Lintuniemi, LoVerde – King, Shore, Lewis – Clifford, Dowd, Purcell – Mersch, Latta, Backman – Bissonnette, Bjorkstrand, Auger.
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

Zápas za malý moment začne.

Arizona Coyotes: Smith (Domingue) – Hache, Mayo, McBain, Mermis, Schenn, Smereck – Boychuk, Bunting, Doan, Domi, Dvorak, Fournier, Garland, Gaudet, MacInnis, Marcantuoni, Perlini, Richardson, Vrbata, White

00:01

00:01
    Brad Richardson vyhrál buly nad NIckem Shorem.

00:25
    Richardson se jako první hráč dostal do zakončení. S jeho střelou si brankář Peter Budaj dokázal poradit.

00:55
    Christian Dvorak se nyní střetl s Derekem Forbortem. O malý moment později si na sebe znovu počkali a pošťuchovali se.

02:28
    Hostující Michael Latta se dostal do zakončení, ale jeho střelecký pokus končí mimo branku.

02:59
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Stefan Fournier – 5 min., bitka + 2 min., nesportovní chování).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Paul Bissonnette – 5 min., bitka).

03:08
    Domácí Luke Schenn se probojoval do dobré střelecké pozice, ale nedokázal si poradit s brankářem Králů.

03:33
    Dwight King se dostal až před Smitha, ale nedokázal jej prostřelit. Stav zápasu je tak stále bezbrankový.

04:17
    Justin Hache se střetl s Teddy Purcellem. Oba hráči se oklepali a pokračují ve hře.

05:32
    Domácí jsou nyní aktivnější, Branden Perlini se probojoval až do předbrankového prostoru, odkud minul.

05:42
    K vidění je mnoho osobních soubojů na obou stranách kluziště. Sledujeme zajímavý hokej.

07:26
    Ve středním pásmu do sebe nabourali Conor Garland a Nic Down. Oba pokračují dál ve hře.

07:42
    Alex Lintuniemi střelou zápěstím nedokázal prostřelit brankáře Mika Smitha v brance domácích.

08:08
    Michael Mersch se dostal do zajímavé střelecké pozice, jeho projektil minul branku Coyotes.

08:14
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Dwigh King – 2 min., hákování).

08:35
    Brayen McNabb se výborně položil do střeleckého pokusu Brendena Perlinina.

09:15
    Přesilovkovou kombinaci domácích zakončil Luke Schenn střelou příklepem. Brankář Peter Budaj připravený a kryje kotouč.

09:23
    Arizona právě vstřelila branku!
    Po pěkné kombinaci se domácí hráči dostávají do vedení. Na konci krásné akce stál LUKE SCHENN. Důležitou práci odvedli oba přihrávající hokejisté. Asistence: Max Domi a Radim Vrbata.

09:59
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny, domácí hokejisté se dostali v přesilové hře k pěkné kombinaci, na jejímž konci byla úvodní branka zápasu.

10:06
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Michael Bunting – 2 min., hákování).

10:49
    Střelecký pokus Braydena McNabba je zblokovaný Dakotou Mermisem.

12:01
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    Na úplném konci přesilové hry se dokázali hosté prosadit a vyrovnat. Na konci pohledné kombinace stál TEDDY PURCELL, který se nemýlil. Stav zápasu je tedy vyrovnaný. Asistence: Derek Forbort, Nic Dowd.

12:43
    Alex Lintuniemi se proháčkoval do dobré střelecké pozice, ale neprostřelil Dysina Maya, který skvěle zblokoval jeho ránu.

13:02
    Max Domi si nyní nedokázal poradit se slovenským brankářem ve službách LA Kings.

13:15
    Radim Vrbata dokázal výborně zblokovat střelecký pokus Bdaydena McNabba.

14:01
    Paul Bissonnette trefil jen střed branky, kde byl pozorný Mike Smith. Buly před jeho brankou.

15:09
    Dostáváme se do finální části první třetiny, ani jeden celek nyní nedává soupeři mnoho prostoru pro hru v útočném pásmu. Sledujeme defenzivní pojetí hry.

15:37
    Hostující Michael Mersch střelou zápěstím trefil jen Mika Smitha.

16:00
    Střelecky je zápas poměrně vyrovnaný. Domácí vystřelili šestkrát, hosté mají na svém kontě jen o jednu ránu méně.

16:30
    Trevor Lewis to myslel dobře, pokusil se střelou na bližší tyč prostřelit brankáře Mika Smitha. Ten jeho úmysl odhalil a zneškodnil.

16:52
    Do výborné střelecké pozice se dostal Max Domi, jeho zakončení bylo ovšem nepřesné.

17:33
    Tyler Gaudet nemířil zrovna dvakrát přesně, a tak kotouč končí výrazně mimo branku.

18:25
    RYAN WHITE posílá domácí celek do vedení díky povedené ráně zápěstím. Arizona se ujímá vedení. Asistence: Brad Richardson a Michael Bunting.

19:00
    Probíhá poslední minuta hry v první třetině.

19:45
    V poklidném tempu se dohrává úvodní třetina. Už se nic nestane.

Střelecky aktivnější domácí hokejisté vedou po první třetině o jednu branku. Oba celky se prosadily v přesilových hrách.

20:00

20:01

20:15
    Bleskově hostující celek vyrovnává. 15 sekund stačilo Králům k vyrovnání. TOM GILBERT střelou příklepem zakončil rychlou akci svého celku, a tak je stav zápasu vyrovnaný. Bez asistence.

20:37
    Domácí si velmi rychle berou vedení zpět na svou stranu. Prosazuje se MAX DOMI, pro kterého je to druhá branka v zápase. Asistence: Justin Hache a Christian Dvorak.

21:33
    Domácí Conor Garland se proháčkoval až do zakončení, ale jeho střelecký pokus minul branku.

21:55
    Sledujeme velmi rychlý hokej, který se musí divákům přímo v hale líbit.

22:17
    Jalen Smereck se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostřelit hráče před sebou.

22:31
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Brenden Perlini – 2 min., podražení).

22:53
    Tom Gilbert ránou od modré čáry nedokázal branku soupeře výrazněji ohrozit.

23:04
    V přesilovce se ke střele dostal NIck Shore, jeho střelecký pokus dokázal zastavit Mike Smith.

24:00
    Výborně sehráli hostující hokejisté přesilovou hru. Dostali se k několika velmi dobrým střelám. Ani jedna však neskončila v brance Smitha.

24:31
    Arizona hraje v plném počtu.

25:05
    Tyler Gaudet se dostal ke střele zápěstím. Brankář Budaj připravený a dokázal kotouč zastavit.

25:55
    Jalen Smereck se střetl se Seanem Backmanem. Oba hokejisté se oklepali a pokračují ve hře dál.

26:16
    Osobních soubojů začíná přibývat. Sudí zatím nemají mnoho práce, hraje se podle pravidel.

27:27
    Domácí Michael Bunting se dostal ve středním pásmu k puku, projel do útočného pásma a vystřelil. Kotouč po zásahu brankáře opustil hrací plochu.Vhazovat se bude v útočném pásmu.

28:26
    Po minutě hry tu máme další střelecký pokus. Tentokrát to byl hostující Nick Shore, který se dostal do zakončení. Branku však trefit nedokázal. Smith zasahovat nemusel.

29:05
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Domácí hokejisté stále vedou o jednu branku.

29:40
    Brenden Perlini se prezentoval střelou zápěstím, jeho pokus nedokázal zaskočit brankáře Budaje.

30:30
    Hostující celek byl hodně blízko vyrovnání. Nic Dowd trefil štangli branky Smitha. Domácí gólman měl velké štěstí.

31:08
    Sledujeme pasáž hry, která nenabízí mnoho střel na branku. Souboje o kotouč se odehrávají ve středním pásmu.

32:05
    Domácí tým se nyní dostal do zakončení. Ryan Macinnis nedokázal prostřelit brankáře Los Angeles.

32:13
    Další tyč trefil hostující celek. Tentokrát až příliš přesně mířil Dwight King.

33:14
    Králové jsou nyní podstatně aktivnějším celkem, snaží se svého soupeře přehrát a vyrovnat skóre.

34:10
    Michael Latta vybojoval kotouč při vhazování nad Bradem Richardsonem.

35:00
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny. Momentálně se druhá perioda dohrává v poklidném tempu.

35:35
    Derek Forbort dokázal výborně zblokovat střelecký pokus Maxe Domiho, který útočí na hattrick.

36:10
    Hostující Trevor Lewis nedokázal střelou zápěstím prostřelit brankáře Luise Domingua, který nahradil Smitha.

36:19
    Zach Boychuk na druhé straně vystřelil zápěstím. S jeho projektilem si brankář Peter Budaj poradit dokázal.

36:20
    Akce pokračovala dál, k puku se dostal STEFAN FOURNIER, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Na konci druhé třetiny domácí navyšují své vedení. Asistence: Zach Boychuk a Jamie McBain.

36:45
    Hostující Justin Auger minul branku v dobré střelecké pozici.

37:28
    Kyle Clifford ani Teddy Purcell nedokázali své velké šance proměnit. Králové jsou v zakončení hodně nepřesní.

38:50
    Los Angeles je momentálně aktivnějším týmem, ale nemůže se prosadit.

39:00

39:40
    Střela Trevora Lewise byla zblokovaná mimo branku.

40:00

Arizona vstřelila ve druhé třetině dvě branky, jednu inkasovala, a tak platí po čtyřiceti minutách stav 4:2.

40:01

40:50
    Michael Mersch se dostal v předbrankovém prostoru k teči. Kotouč dokázal brankář Dimingue zastavit v cestě za brankovou čáru.

41:15
    Christian Dvorak neuspěl tvrdou střelou z mezikruží.

41:38
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Kyle Clifford – 2 min., nedovolené bránění).

42:07
    Domácí Dysin Mayo se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale branku trefit nedokázal.

42:50
    Matt Greene dokázal zblokovat střelecký pokus Luke Schenna. Výborné čtení hry.

43:08
    Sean Backman střelou zápěstím nepřekonal brankáře domácího celku. Arizona se může na své gólmany spolehnout.

44:54
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Smereck – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

45:01
    KYLE CLIFFORD dokázal před brankou tečovat střelecký pokus Tedda Purcella. Hostující celek snižuje rozdíl ve skóre na jedinou branku. Asistence: Teddy Purcell a Tom Gilbert.

45:51
    Alex Lintuniemi střelou zápěstím udělal obraně soupeře velké problémy, zejména pak brankáři, ale neuspěl.

46:15
    Brendan Perlini tečoval puk před brankou, brankář hostů dokázal zasáhnout.

47:19
    Trevor Lewis sestřelil Christiana Dvoraka. Oba hokejisté jsou v pořádku a pokračují ve hře. Rána to ale byla obrovská.

48:10
    Derek Forbort se proháčkoval do výborné střelecké pozice, jeho zakončení však nebylo vůbec přesné.

48:33
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny, domácí stále vedou o jednu branku.

48:52
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Zach Boychuk – 2 min., držení protihráče).

49:35
    Trevor Lewis nedával pozor a hitoval ho Jamie McBain. Oba hokejisté jsou otřeseni a míří na střídačku.

50:08
    Jamie McBain výborně zblokoval střelecký pokus Nice Dowda.

50:38
    Hostující Vincent LoVerde nedokázal z mezikruží výrazněji ohrozit branku. Nechybělo mnoho.

51:21
    Derek Forbort, Michael Latta ani Michael Mersch nedokázali prostřelit domácího brankáře. Coyotes se mohou na maskovaného muže spolehnout.

52:05
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Justin Auger – 2 min., vysoká hůl).

52:36
    Jamie McBain minul branku ve výborné střelecké pozici. Kotouč poslal mimo branku.

54:16
    Domácím mohl jistější náskok dopřát Michael Bunting, ale jeho zakončení postrádalo přesnost.

54:50
    Domácí se dostávají do vedení o dvě branky. Střelou zápěstím se právě prosazuje MICHAEL BUNTING. Asistence: Brad Richardson a Ryan White.

55:01
    Dostáváme se do finální fáze třetí třetiny. Necelých pět minut zbývá do konce třetí dvacetiminutovky.

55:50
    Vyloučení v týmu Arizona Coyotes (Connor Garland – 5 min., bitka).
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Vincent LoVerde – 5 min., bitka).

56:33
    Teddy Purcell se dostal ke střele zápěstím, brankáře Domingue překonat nedokázal.

56:43
    Domácí hráč se dostal do vyložené střelecké pozice, ale minul branku.

57:57
    Tom Gilbert střelou zápěstím nepřekonat brankáře Arizony. Ten drží své spoluhráče ve vedení.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve třetí třetině.

58:58
    Derek Fotbort minul kotouč, chystal se ke střele z první. Minuta do konce třetí třetiny.

59:11
    Trevor Lewis našel jen výstroj domácího brankáře. Hosté to zkouší v šesti, pokouší se zdramatizovat zápas.

59:31
    Domingue vychytal ani Braydena McNabba. Půlminuty hry do konce třetí třetiny.

Arizona zvládla svůj první domácí zápas, vyhrála nad Los Angeles poměrem 5:2.
    Domácí mají důvod k radosti, svého soupeře dnes porazili.

Tři hvězdy utkání:
    1. Max Domi (ARI) 1+1
    2. Brendan Perlini (ARI) 0+0
    3. Luke Schenn (ARI) 1+0

Československá stopa v utkání:
    Radim Vrbata (ARI) 0+1, 0 střel, čas na ledě 11:44
    Peter Budaj (LAK) 40 minut, 10 zákroků, 4 góly, 71,4% (06:41:13)

Jan Prošek

Góly a asistencie: 10. Schenn (Domi, Vrbata), 19. White (Richardson, Bunting), 21. Domi (Hache, Dvorak), 37. Fournier (Boychuk, McBain), 55. Bunting (Richardson, White) – 13. Purcell (Forbort, Dowd), 21. Gilbert, 46. Clifford (Purcell, Gilbert)

Rozhodca: Rehman, Watson – Gawryletz, Heyer