Novokuzneck – Ufa 0:3 (kon.) | Novosibirsk – Čeljabinsk 2:1 (2:0 po s.n.) | Omsk – Metallurg Magnitogorsk 0:3 (kon.)
Čerepovec – Chabarovsk 2:1 (kon.) | Novgorod – Jekaterinburg 2:1 (kon.) | CSKA Moskva – Red Star Kunlun 3:0 (kon.)
Petrohrad – Vladivostok 3:2 (1:0 po s.n.) | Soči – Barys 3:6 (kon.) | S.Moskva – Jugra Chanty-Mansijsk 2:3 (kon.)
po s.n. (2:0)
HC Sibir Novosibirsk
2:1 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
cz Utorok 27.09.2016, 14:30 • Sibir Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

00:01

00:58
    První velká šance utkání. Lukin dlouho váhal s rozehrávkou a o puk jej připravil Petrov, který uháněl na Saláka zleva a vytáhl bekhendový blafák. Prosadit se ale nedokázal.

01:43
    A teď Černikov. Ten se protáhl až před Saláka a zakončoval. Kotouč končí na jeho betonech.

03:20
    Sibir právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení. Nastřelený puk v obranném pásmu zachytil Sannikov, který si dvakrát vyměnil za jízdy puk s MAXIMEM ŠALUNOVEM, který střelou do horních pater branky prostřeluje Pavla Francouze v hostující svatyni. Asistence: Stěpan Sannikov.
    03:20 Maxim ŠALUNOV - 1:0

05:10
    První pětiminutovka nabídla tradičně velice bruslivý hokej. Mírně aktivnější byl Traktor, ale po inkasovaném gólu, jakoby se sesypal.

06:14
    V další šanci se objevil Andrej Skabelka. Francouz jeho pokus z mezikruží vyrazil.

08:25
    Sledujeme rychlý hokej – hraje se nahoru dolu. Jediný rozdíl je ve střelecké aktivitě, která je zatím na straně Sibiru.

10:31
    Segej Šumakov mohl zvýšit vedení! Sibir je v útočném pásmu velmi nebezpečný! Segijenko nahodil puk od modré a Francouz puk vyrazil pouze před sebe, kde hlídkoval Šumakov. Ten si zkusil vybruslit do lepší pozice, ale ani tak nezakončil ideálně.

11:04
    Šumakov znovu ukázal, jak je silný na kotouči a dobrých dvacet sekund s ním kroužil v útočném pásmu. Tam ho zdvojili obránci soupeře. Šumakov přesto získal útočné pásmo.

12:02
    Polášek vypálil po vyhraném vhazování. Francouz chytá puk do své lapačky a znovu přerušuje hru.

12:48
    Čtvrtý útok Traktoru teď zaměstnal obranu soupeře a Alexandr Salák měl po delší době práci. Když odrazil pokus Šarova.

13:32
    Szczechura vyslal do útoku Kručinina, ten zvolil svižnou střelu po kličce. Jeho střela byla ale zblokována a puk končí v ochranné síti.

14:25
    Arťuchin se projel podél pravého mantinelu až za Francouzovu branku a po jejím obkroužení hledal volného spoluhráče. Přihrávka na Vereščagina ale nebyla natolik přesná, aby mohl ihned střílet.

16:11
    Peňkovskij nahrnul puk před Saláka, kde se o něj strhla veliká mela. Nejblíže volnému kotouči byl Šarov, toho ale zpacifikovali obránci Sibiru. Čtvrtá formace zatím patří k tomu nejaktivnějšímu, s čím Traktor do Novosibirsku dorazil.

16:46
    Šumakov ukázal svůj bruslařský um a na Šinina vytáhl rychlou otočku, při té mu ovšem sklouzl puk z hole, i tak ale stačil zakončit. Francouz chytá a přerušuje hru.

17:34
    Čeljabinsku se nedaří založit útočnou akci. Sibir skvěle brání střední pásmo.

18:06
    A z trápení při zakládání útoku pramení první vyloučení v zápase. Mamajev nedovoleně srazil Sannikova a putuje na trestnou lavici.

18:42
    První formace předvádí svižné kombinace. Po jedné z nich pálil Šalunov z pravé strany.

19:10
    Šumakov teď dlouho signalizoval přihrávku a následně vypálil. Jeho pokus míří těsně vedle pravé tyče a Traktor se osvobozuje, oba týmy střídají.

20:00

Je za námi prvních dvacet minut zápasu. Traktor do utkání vstoupil dvěma šancemi, ovšem již ve čtvrté minutě inkasoval po rychlém protiútoku první formace domácích. Následně se Sibir chopil otěží a modrobílí si vytvářeli mnoho příležitostí ke skórování. Na Francouze ale už recept nenašli.
    Bude Novosibirsk pokračovat ve své aktivitě nebo se dočkáme vzchopení Čeljabinsku? Ukáží až další dvě třetiny.

20:07
    Mamajev se vrací do hry, oba týmy hrají v plném počtu.

20:25
    Aktivní Šumakov vyslal přízemní střelu po zemi, Francouz proti puku vytrčil hůl.

21:18
    Birner nahodil puk na Salákovu branku, to ovšem netrefil. Traktor se přesto drží na kotouči. Má ho Kručinin.

22:05
    Přesilovku si zahraje také Čeljabinsk. Segijenko zasáhl Pankova vysokou holí a je mu udělen dvouminutový trest.

23:05
    Minuta z přesilovky pryč a Traktor nic kloudného nevymyslel.

23:23
    Kolcov to vzal na sebe a nabruslil si do střelecké pozice. Z mezikruží ale trefuje prostředek Salákovy branky.

23:46
    Puk získal Šalunov a drží cenné vteřiny.

23:57
    Francouz si při rozehrávce nerozuměl s Borodkinem a puk získal dotírající Fefelov. Na malém prostoru ale nedokázal dostat puk do zcela odkryté branky. Teď při hostech stálo velké štěstí!

25:46
    Velká šance také na druhé straně. Peňkovskij předložil v akci dva na jednoho puk osamocenému Šarovovo. Ten v tváří tvář Salákovi ale nedal.

26:10
    Ou! Šolochov zblokoval Poláškovu dělovku a ta ho trefila někam do oblasti kolene. Po chvilce rozhodčí přerušují hru. A Šolochov je za pomoci doktora a spoluhráčů odváděn z ledu.

28:21
    Novosibirsk hraje velice zodpovědně a domácí jsou aktivní na obou stranách kluziště. Traktor se těžko dostává do hry a zvlášť do nebezpečných střeleckých pozic.

29:04
    Kručinin střílel skrz Poláškovy nohy. Salák zaklekl a s ledovým klidem schoval kus černé pryže do své výstroje.

29:41
    Polášek na hranici pravidel zastavil Mirnova a do útoku poslal Vorobjova. Sibir se objevil v přečíslení, Vorobjov ale vše vzal na sebe a pálí na Francouze. Jeho střele ale chyběla přesnost.

30:30
    Sledujeme strhující hokej. Nejprve Kručinin poslal puk do brankoviště, kde hlídkovali Szczechura a Birner. Ani jeden z nich jej ale nezískal a volný puk tak získali domácí.
    Šumakov se Sannikovem poté uháněli na Francouze v akci dva na jednoho. Šumakov se ničeho nebál a vyslal svižnou střelu do horních pater branky. Francouz ale fantasticky zasáhl koncem hole.
    Zahráli jste si někdy na zamrzlé řece? :-)

ODR season is underway. #MadeOfHockey (repost via @tarvainen)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey (@ccmhockey),

32:16
    Po delší době tu máme přerušení hry. Mamajev poslal puk až na zakázané uvolnění.

32:29
    Teď icing na druhé straně. Bude se vhazovat před Salákem.

33:27
    Sannikov poslal krásnou žabičku Vereščaginovi k moré čáře. Ten se opřel do střely vší silou, branku ale netrefil.

34:22
    Pohodu prvního útoku teď demonstroval Šumakov. Který před vlastní brankou tváří v tvář dvojici napadajících protihráčů přikopl kotouč Šalunovovi do jízdy. Na tom by nebylo nic zvláštního, kdyby puk nešel přesně mezi zmíněné dva protihráče.

35:00
    Traktor teď po delší době déle atakoval Salákovu branku. V dobré pozici se objevil Žuldikov, ale nepochopitelně a hlavně nepřesně přihrál na hůl Pankova.

35:44
    Francouz teď skočil pro puk pod nohy Vorobjova a raději přerušuje hru.

36:12
    Znovu souboj Francouz vs. Vorobjov. Útočník domácích se teď proháčkoval před českého gólmana od levého mantinelu. S pukem dlouho míchal a poté zakončoval na bližší tyč. Francouz ale nechal beton na správném místě a stále drží svůj tým nad vodou.

37:34
    Sannikov se natlačil před Francouze a snažil se jej přehodit. Stav ale zůstává stejný.

38:30
    Teď zahrozil také Čeljabinsk. Pankov objel branku a snažil se zakončit k bližší tyči. Tam ale byl pozorný Salák, který musel likvidovat ještě rychlou dorážku Černikova.

39:12
    Traktor teď tráví čas v útočném pásmu a drží se na kotouči. Ale Salák je stále v klidu. Novosibirsk zvládá obranné úkoly na výbornou.

39:30
    Tak to jsme zakřikli. Kručinin prolétl obranným valem a uháněl sám na Saláka. Zkusil forhendový blafák, ale Salák skvěle vykryl volný prostor betonem a kotouč končí v rohu kluziště!

40:00

I nadále sledujeme fantastický a rychlý hokej. Během dvou třetin rozhodčí rozdaly stejný počet dvouminutových trestů. Na gól sice čekáme od čtvrté minuty, ale diváci se rozhodně zlobit nemusí.
    Do varu je totiž dostávají mimo jiné fantastické zásahy českých gólmanů na obou stranách. I ve druhé třetině měl více práce Pavel Francouz, kterého ohrožuje zejména nebezpečná první formace soupeře. Alexandr Salák zase tým podržel důležitým zákrokem v poslední minutě druhé třetiny.

Čeká nás třetí část. Udrží Sibir hubený náskok jediné branky?

40:28
    Kolcov poslal kotouč na Saláka z vrcholu levého kruhu. Nejednalo se o nijak rychlou střelu, přesto brankář domácích raději přerušuje hru.

42:05
    Traktoru v úvodu nelze upřít snaha, ale většina útoků hostí končí na obráncích Novosibirsku.

42:24
    Šarovův pokus po ledě končí na Salákových betonech.

43:10
    Na druhé straně vypálil Sannikov, jeho pokus mezi betony Francouz kryje.

44:13
    Hra je v posledních střídáních plná nepřesností na obou stranách. Ani jednomu z celků se teď zrovna nedaří podle představ.

45:36
    Fanoušci domácích dál poctivě fandí a přáli by si další branky. Sibir ale hraje hlavně z pevné obrany a do útočných výletů se zatím pouští jen sporadicky.

46:24
    Gluchov vypálil po vyhraném buly. Francouz si našel výhled přes clonícího Kemppainena a puk má ve své výstroji.

47:35
    Salák znovu pozorný a lapil volný puk ve změti těl před jeho brankovištěm.

48:12
    Peňkovskiho pokus zblokoval Gluchov. Puk končí v rohu kluziště.

48:41
    Jakuceňa se dostal s pukem z rohu na střed hřiště a nebezpečně vypálil. Salák musel vytáhnout svoji vyrážečku. První vážnější šance ve třetí třetině!

49:55
    Szczechura nejprve trefil Žafjarova, poté si ale chytil volný puk a vypálil podruhé. Tentokrát zasahuje Salák. A po odpískání se na kluzišti strhla menší mela.

50:01
    Vstupujeme do poslední desetiminutovky. Podaří se hostům srovnat stav utkání?

51:23
    Šarov teď vypálil popáté. Jeho střelu zápěstím zpoza modré Salák vyráží na plexisklo za jeho brankou.

52:44
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Máme vyrovnáno! Salák dnes poprvé inkasuje. ALEXANDR KRUČININ obdržel přihrávku mezi kruhy a svižnou střelou na vyrážečku srovnává stav utkání. Asistence: Paul Szczechura.
    52:44 Alexej KRUČININ - 1:1

53:39
    Vyloučení v týmu HK Sibir Novosibirsk (2 min. pro hráčskou lavici). Trest odpyká Alexej Skabelka.

54:31
    Traktoru se ale zatím početní výhoda vůbec nedaří.

55:10
    Kemppainen znovu vyhazuje. Sibir může vystřídat.

55:39
    Domácí v plném počtu. Skabelka se vrací do hry.

56:36
    Černikov netrefil mezi tři tyče.

56:55
    Na druhé straně neuspěl Šumakov s kličkou.

57:37
    Kručinin hledal spoluhráče z druhé vlny. Puk ale po jeho skákavé přihrávce míří za modrou čáru.

58:36
    Beljakov vyhodil puk po plexiskle, ten se ovšem odrazil zpět do hry a v mezikruží si jej našel Černikov, který ihned vypálil. Salák ovšem nemusel zasahovat, protože hostující střelec znovu netrefil branku.

59:30
    Posledních třicet vteřin. Utkání zřejmě dospěje do prodloužení.

60:00

Šedesát minut zápasu neurčilo vítěze. Čeljabinsk byl ve třetí třetině o poznání aktivnějším týmem a zaslouženě vyrovnal, když Saláka prostřelil Kručinin.
    Je před námi prodloužení. Rozhodne o tom, kdo si odnese bonusový bod?

60:31
    Jakuceňa zkusil prohodit Poláška, ten se ale nenechal nachytat.

60:44
    Teď Jakuceňa vypálil zpoza modré, trefuje ale pouze plexisklo za brankou Saláka.

61:45
    Kemppainen našel pasem přes celou šířku kluziště Lukina. Jeho střela ale postrádala přesnost. Francouz bez větších potíží chytá.

62:26
    Novosibirsk má puk na svých holích. Před Francouze se ale ne a ne dostat.

63:13
    Žafjarov nabral rychlost ve středním pásmu a svižnou střelou protáhl Francouze.

63:26
    Beljakov dorážel odražený puk za Francouze a již začal slavit, puk ale kopíroval pouze brankovou čáru. Což potvrdil i videorozhodčí. Diváci sice nejsou s verdiktem spokojení, ale v tomto případě není o čem diskutovat.

64:18
    Polášek chyboval a čtveřice Čeljabinsku teď dvakrát ohrozila Saláka.

64:50
    Je to jasné, jdeme do nájezdů...

65:00
    Prodloužení skončilo.

Pětiminutová nadstavba gól nenabídla. Blízko mu byli domácí, ale Beljakov nedokázal dostat puk za brankovou čáru.
    O tom, kdo zvítězí tedy rozhodnou samostatné nájezdy.

Velmi aktivně se rozcvičuje Alexej Krasikov, který zřejmě na nájezdy nahradí Saláka v brance domácích.

Samostatné nájezdy začínají.

1. séria
    0:0
    Mirnov jel jako první a trefuje pravou tyč.

1. séria
    1:0
    Krásná "fosbergovka" v podání Okulova dává Sibiru vedení po první sérii.

2. séria
    1:0
    Szczechura pálil na lapačku, Krasikov si jej vychutnal.

2. séria
    2:0
    Šumakov krásným bekhendovým blafákem ukončuje samostatné nájezdy i zápas!

V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Sibir Novosibirsk.
    Autorem vítězné branky je KONSTANTIN OKULOV.
    Konstantin OKULOV - 2:1

Je konec! nájezdovou loterii zvládli lépe domácí hokejisté. A po dvou prohrách v prodloužení v řadě tentokrát berou bonusový bod oni.
    Alexander Salák podal opět výborný výkon, pustil pouhý jeden gól

Statistiky zápasu

Střely: 34 – 36
    Vhazování: 35 – 27
    Zblokované střely: 16 – 11

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ

Alexandr Salák #53 (SIB) – odchytáno 65 minut, 35 zákroků, jeden inkasovaný gól.
    Adam Polášek #16 (SIB) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 23:45.

Pavel Francouz #33 (CLJ) – odchytaný celý zápas, 33 zákroků, jeden inkasovaný gól.
    Michal Birner #61 (CLJ) – 0+0, bez střely, čas na ledě 18:21.