cz Sobota 17.09.2016, 12:41Challenger Banja Luka (antuka) • Semifinále

7:6
    Je dobojováno! Pavlásek zavřel oči a dělovkou z returnu ukončuje dnešní nervydrásající duel.

6-3
    První mečbol v tiebreaku a zároveň čtvrtý v zápase Andujar odvrací ofenzivním výpadem po lajně.

6-2
    Po přímém bodu z podání je to však už 6:2 a Adam má čtyři mečboly!

6:5
    Výborně! Rodák z Bílovce citlivě zkrátil hru a vede 6:5, nyní je na tahu soupeř.

40-30
    Prohoz českého tenisty končí v kurtu! Pavlásek má druhý mečbol, tentokrát při podání svého soupeře. Dokáže jej využít?

5:4
    Dnešní zápas nemá konce! Andujar odvrátil mečbol a posléze dokázal soupeře brejknout, čímž snižuje na 4:5!

40-A
    Vzápětí dělá Pavlásek chybu z bekhendové strany a opět je tu šance pro Andujara.

40-A
    Tomu už se mi ani nechce věřit. Andujar chytil druhou mízu a opět se blýskl vítězným úderem z forhendu, nyní má další brejkbol!

A-40
    Český tenista byl opět na síti úspěšný a po dvou hodinách hry může ukončit dnešní zápas!

40-A
    Český tenista se již radoval z esa, jenže rozhodčí situaci pozměnil a výměna se musela opakovat. Pavlásek následně chybuje od základní čáry a Španěl má třetí brejkbol v gemu!

15-40
    Andujar zkušeně prohodil svého soupeře u sítě a má k dispozici dva brejkboly! Dnešní utkání je skutečně přehlídkou zvratů.

5:3
    Nyní se však Adam se situací popasoval výborně, ubránil se po dobrém podání soupeře a vede 5:3. Nyní půjde podávat na vítězství v zápase!

40-15
    Adam zvládl výměnu od základní čáry lépe, dočkal se zaváhání soupeře a má dva brejkboly!

4:3
    Dramatický zápas pokračuje, Pavlásek měl brejkbol na 5:1, gem však nezvládl a v následující hře si přišel o své vlastní podání. Andujar je zpět v utkání, prohrává jen 3:4 a závěr třetí sady bude ještě dramatický a netroufám si tvrdit, kdo je nyní favoritem.

40-A
    Andujar má třetí brejkbol v gemu, nyní ukázal Adamovi, jak se hrají stopbaly a může se radovat!

15-40
    Andujar se ubránil úderu do protipohybu, a poté se opět Adam snažil o stopbal, jenže znova nebyl úspěšný a Španěl má dva brejkboly!

A-40
    Andujarův forhendový topspin zastavila síť a český tenista má brejkbol na 5:1, to už by vypadalo s nadějemi na vítězství pro českého mladíka velmi dobře!

4:1
    Skvělá práce, 106. hráč světa ukončuje pátý gem třetí sady zdařilou smečí a dostává se do nadějně vypadajícího vedení 4:1, ve kterém je skryt jeden brejk.

3:1
    S brejky se nám ve třetí sadě roztrhl pytel, Adam bere podruhé svému soupeři servis a vede 3:1. Nyní platí to, co jsem řekl už při předchozím brejku – důležité je zisk podání soupeře potvrdit při svém vlastním servisu.

40-30
    Jenže Adam se situace nezalekl, přešel po druhém podání soupeře k síti a úspěšným volejem si vybojoval brejkbol!

2:1
    Hned první brejkbol rodák z Cuency využívá zásluhou přesného zásahu na síti a snižuje na 1:2.

0-40
    Tři brejkboly také na druhé straně. Andujar zahrál v obtížné pozici náramný prohoz a může se vrátit zpět do utkání.

40-0
    Pavlásek doběhl nemožné, a pak předvedl z obranné pozice nejkrásnější lob zápasu, který přistál přímo v růžku. Nyní má čtvrtý nasazený tenista tohoto turnaje tři brejkboly!

6:3
    Druhý set je za námi a získává jej na své konto Adam Pavlásek! V poslední výměně trefuje z bekhendu Španěl pouze síť a o osudu utkání tak bude muset rozhodnout až závěrečný set.

40-30
    Pavlásek se po dobrém returnu dostal do útoku, soupeř se jen bránil a na konečný direkt u sítě už neměl nárok. Pavlásek má k dispozici druhý setbol, tentokrát při podání svého soupeře.

5:3
    Set ještě nekončí, Pavlásek měl sice k dispozici setbol, jenže ten nevyužil a naopak Andujar snižuje na 3:5.

40-A
    Nyní si Španěl svého soupeře povodil a u sítě měl jednoduchou pozici, kterou tentokrát s přehledem zvládl a má třetí brejkbol!

40-A
    Po vítězném úderů ale přichází nevynucená chyba a druhý brejkbol.

40-A
    Andujar přešel forhendem do ofenzívy a nyní se může pokusit o brejk!

40-30
    To však Pavláska v tuto chvíli nemusí mrzet. Andujar trestuhodně zahodil obrovskou šanci při smeči na síti a rodák z BÍlovce má první setbol.

5:2
    Andujarovi se nedaří a to je voda na mlýn pro rodáka z Bílovce, který se po pokaženém stopbalu svého soupeře dostává do vedení 5:2 a bude podávat na ukončení druhého setu.

40-15
    Druhé podání zavánělo dvojchybou, pokračovalo se však dále a Pavlásek se dočkal chyby soupeře a má dva brejkboly na 5:2!

2:1
    Pavlásek si v obraně počínal znamenitě, dokázal vracet míčky na druhou stranu, a pak se třicetiletý tenista dopustil chyby, čímž pouští soupeře do trháku!

A-40
    Druhá šance je však znova na světě! Andujar přetáhl svůj forhend od základní čáry a pouští soupeře do zajímavé šance.

A-40
    Následuje brejkbol pro českého reprezentanta, který dlouhým křižným forhendem zatlači soupeře do defenzivy a je úspěšný.

40-A
    Další brejkbol však přichází záhy, Pavlásek přetáhl svůj forhend až za postranní čáru.

15-40
    Další výborná obrana Španěla a nevynucená chyba ze strany českého hráče přináší první dva brejkboly ve druhém setu!

3:6
    Je tomu skutečně tak, jednadvacetiletý český tenista totiž od základní čáry zasahuje pouze síť a první sada je minulostí! Španěl se prezentoval výbornou hrou s minimem chyb, v závěru setu se dostal do psychické výhody a při podání soupeře první sadu ukončil.

40-A
    Španěl však dostává třetí možnost. Podaří se mu do třetice uzavřít první sadu?

15-40
    V nevhodné chvíli dělá Pavlásek druhou dvojchybu a Andujar má k dispozici dva setboly!

3:4
    První brejk dnešního utkání je zde a bohužel si jej připisuje Španěl, který byl dlouhou dobu v defenzivě, jenže dokázal kvalitním prohozem pokořit soupeře stojícího na síti.

30-40
    Jenže Pavláskovi opět nevychází pokus zkrátit hru a Andujar má první brejkbol.

A-40
    Rodák z Cuency vyrobil další nevynucenou chybu od základní čáry, když forhendem přestřelil dvorec a Adam má k dispozici druhý brejkbol v tomto gemu.

A-40
    Český tenista má k dispozici brejkbol. Rodák z Cuency začal trochu chybovat a po nepřesném bekhendu nabízí svému soupeři zajímavou příležitost.