Písek – Zlín 19:30 (kon.) | Michalovce – Olomouc 37:20 (kon.) | Partizánske – Bratislava 36:22 (kon.)
Sokol Písek
19:30 (11:10)
Handball PSG Zlín
cz Sobota 17.09.2016, 15:00Hádzanárska interliga ženy • 3. kolo

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne! (16:33:24)

Tak zatímco v první půli ještě hrál Písek se Zlínem vyrovnanou partii, tak v té druhé absolutně odešel. Hráčky hostí si na hřišti dělaly, co chtěly. Vycházelo jim úplně všechno na co sáhly a víceméně od takové 45. minuty to bylo pouze o tom, o kolik branek dnes vyhraje celek v modrém. Za předvedený výkon ve druhém poločase zaslouží Zlín velkou pochvalu. To Písek byl hodně ustrašený a nakonec házenkářky Sokolu prohrály se Zlínem jednoznačně 19:30.

Sokol Písek – HC Zlín 19:30 (11:10)
    Nejvíce branek: Boorová 5/1, Palasová 4/2, Kozáková 3 – Birkušová 9, Nygrýnová 6, Gärtnerová 5.

Konec zápasu. (19:30)
    60
    Kozáková se prosazuje v posledních sekundách z rychlého protiútoku! (19:30)

60
    Velice dobře si počíná Písek v obraně, ale ono už je to k ničemu! (18:30)

59
    Zlín dohrává toto utkání v naprostém klidu, v naprosté pohodě! (18:30)

59
    Oddechový čas pro hosty. (18:30)

59
    Je tady třicátá branka hostujícího Zlína, který podává vynikající výkon ve druhé půli! (18:30)
    58
    Kozáková dostala snad dálnici prostoru ke svému umění a dokázala toho využít! (18:29)
    57
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Boorová).
    (17:29)
    57
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Michaela Kolářová). (16:29)

56
    Palasová trefuje ze sedmičky tyč. Písek se nemůže vůbec zvednout. Je to z jeho strany hodně špatné ve druhé půli. (16:28)
    55
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Nikola Palasová). (15:28)
    55
    Střelu z levého křídla vykryla brankářka Sokolu, následnou dorážku z pravé strany v podání Birkušové už ne! (15:28)
    54
    ¨Vynikající výkon zlínských hráček ve druhém poločase. Písek je pod obrovskou dekou. (15:27)

54
    Pravé křídlo domácích mířilo pouze do brankářky Zlína! (15:26)

53
    Chyba při převzetí míče. Jak zareaguje Sokol? (15:26)

53
    Žlutá karta pro tým Sokol Písek. (15:26)

52
    Písek je v útoku bezzubý, neví si vůbec rady. (15:26)
    52
    Dominance Zlína ve druhém poločase nekončí! (15:26)
    51
    Kolářová si počínala hodně zkušeně, střelou poslala do horního růžku! (15:25)

51
    Zase rychlý přístup k soupeřkám, výborný pohyb. Zlín je u míče. (15:24)

Oddechový čas pro domácí. (15:24)
    50
    Kolářová dává sedmičku. Zlínu není, co vytknout, co se týče druhé půle! (15:24)

49
    Zlín včas přistupoval k Písku a vybojoval míč! (15:23)

49
    Asi muselo být dusno v kabině hostů o první přestávce. (15:23)

48
    Zlín ten druhý poločas zvládla zcela perfektně, takřka bezchybně. (15:23)
    47
    Tenhle zápas začíná připomínat exhibici. Zlín tohle nepustí! (15:23)
    47
    Gartnerová absolutně volná, mohla se zeptat brankářky, kam míč chce. (15:22)
    46
    Zlínu vychází absolutně všechno ve druhé půli! (14:21)
    45
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Vendula Šelaisová). (14:20)
    45
    Naprostý klid na rukou Drotarové, která dostává Zlín do ještě nadějnějšího vedení. (14:20)

45
    A situace je pro domácí hráčky ještě vážnější, v obraně to prostě vázne. (14:19)

44
    Herní pohoda Sokolu je pryč, Písek se trápí. To Zlín je nahoře! (14:18)

Oddechový čas pro domácí. (14:18)
    44
    Je to znát hlavně na sebevědomí a obraně hráček Písku, protože ta je velice špatná ve druhé půli. (14:18)

43
    Levé křídlo Zlína trefuje střelou na vzdálenější tyč konstrukci branky Písku! (14:17)

43
    Písek nepředvádí výkon z první půle, nyní Zlín dominuje. (14:17)
    42
    Tohle nemělo chybu, pravačka Nygrýnové byla razantní, střela přistála v horním růžku! (14:17)

42
    Vyloučení v týmu HC Zlín (Michaela Sobieská). (14:16)
    41
    Sobieská zůstala nehlídaná v blízkosti branky Písku. Je tady branka pro zlínskou hráčku! (14:16)
    40
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Michaela Součková). (14:15)
    40
    Písku se ten útok vůbec nepovedl, po výhozu brankářky proměňuje brejk Birkušová. (13:15)
    39
    Nygrýnová úplně volná, hráčky Písku ji nechaly osamocenou a hráčka Zlína se nemýlila. (13:14)

38
    Bude to boj. Písek má na to, aby Zlín dnes porazil. (13:13)

38
    Celkem svižná přizemní střela hráčky Písku končí mimo branku. (13:13)

37
    Trpělivost vyprchala z rukou domácích, posléze hráčka Zlína v samostatném úniku trefuje tyč. (13:13)
    36
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Natálie Gärtnerová). (13:13)
    36
    Gól vstřelil tým Sokol Písek (Veronika Michková). (13:12)
    32
    Zbytečná ztráta Písku, Gartnerová se uvolnila při své střele, povolila zápěstí. (12:12)

34
    Dva parádní zákroky brankářky Sokolu. Hráčky Zlína byly ve stoprocentních šancích. (12:11)

33
    Žlutá karta pro tým HC Zlín (-). (12:11)
    32
    Palasová si na sedmičku věřila a podle toho to také vypadalo. (12:11)
    32
    Druhá půle bude zajímavá. Rozhodovat budou maličkosti! (11:11)

31
    Písek se snaží kouskovat hru. (11:10)

31
    Vynikající zákrok brankářky Zlína na úvod druhé půle! (11:10)

31
    Začal druhý poločas. (11:10)

První půle končí výhrou Písku, který vedl již o tři branky, ale nakonec je pouze o jeden gól vepředu. Zlín se dlouho nemohl chytit, ale soupeř mu dal šanci, které si hráčky v modrém náležitě zhostily. Myslím, že druhý poločas bude o zkušenostech, o tom, jestli se outsider zápasu, tedy Sokol, nerozklepe. Určitě nás čeká zajímavých třicet minut.

Druhý poločas začne přibližně v 15:51.

30
    První poločas skončil. (11:10)
    30
    Takhle to má vypadat, když se blíží konec poločasu. Bullová na nic nečekala a brankářce Zlína nedala svoji razantní pravačkou šanci. (11:10)

30
    Sice kroky hráčky v modrém, ale následně vychytala brankářka hostí v jasné šanci soupeřku. (10:10)

29
    Písek si neví rady v útoku. Obrana Zlína je pevná. (10:10)

28
    Žlutá karta pro tým HC Zlín (-). (10:10)

28
    Obrana Zlína se skvěle pohybovala. Hosté můžou jít do vedení. (10:10)

28
    Oddechový čas pro domácí. (10:10)
    27
    Zlín trestá každé zaváhání Písku, který se dostává do házenkářské deprese. Pryč je tříbrankové vedení domácích. (10:10)

27
    Jako kdyby si něvěděl Sokol rady v útoku. Tento útok končí ztrátou. (10:9)
    26
    Zlín prohrává už pouze o branku, Nygrýnová dostala hodně místa na hranici brankoviště! (10:9)
    25
    Krásně vykombovaná akce, která měla házenkářské oči a hlavně přesné zakončení z levé strany! Gartnerová dává branku! (10:8)

25
    Zlín se nic nedaří, je z něj cítit frustrace z tohoto zápasu. Písek je lepší! (10:7)

24
    Celkem pěkně vykombinoval Sokol HC, ale hráčka Písku mířila mimo. (10:7)

24
    Ten pohyb domácích hráček je výborný. Přidá Písek jedenáctou branku? (10:7)

23
    Je to špatné v podání Zlína ve finální fázi. (10:7)

23
    To hostům se nedaří absolutně nic! (10:7)
    22
    Šelaisová dává na 10:7. Písek je zcela uvolněný, není v křeči! (10:7)

22
    Je to zatím hodně špatné v podání hostů. Čekal bych daleko více! (9:7)

21
    Výborný zákrok brankářky Sokolu proti střele soupeřky z hranice brankoviště! (9:7)

21
    Oddechový čas pro hosty. (9:7)

21
    Zlín je pod tlakem, singalizovaná pasivita! Hosté se nemohou prosadit, trápí se! (9:7)
    20
    Talafousová se prosazuje. Písek hraje dnes výborně, sebevědomě, aktivně! (9:7)

19
    Moc pěkným dojmem na mě působí Písek, který zatím dokáže hrát vyrovnanou partii se Zlínem! (8:7)
    19
    Gól vstřelil tým HC Zlín (Gabriela Nygrýnová). (8:7)
    18
    Talafosouvá zůstala nehlídaná na levé straně hřiště a tuhle nedůslednost Zlína trestá! (8:6)
    17
    Palasová míří ze sedmičky k pravé tyči. Písek opět vede! (7:6)
    16
    Dufková je dnes při chuti a po menší odmlce je opět srovnáno! (6:6)

15
    Písek se nedokázal prosadit díky dobré obraně soupeře. (6:5)

15
    Akce Zlína po levé straně hřiště končí přesnou střelou hráčky v modrém! (6:5)

14
    Obrana Zlína zůstala zcela otevřená, bez vážnějšího zájmu o hru. Šestá branka Písku je tady! (6:4)

13
    Kombinace, která měla myšlenku a hlavně přesné zakončení levé spojky! (5:4)

13
    U míče je Sokol. Padne branka? (4:4)

13
    Ale obrana Písku působí soustředěně, konsolidovaně, projít přes ní je složité. (4:4)

12
    Zlín se potřebuje chytnout,potřebuje chytit rytmus, sebevědomí. (4:4)
    11
    Těch rychlých protiútok je dnes opravdu hodně. Boorová osamocena před brankářkou dává branku. (4:4)
    10
    Tak tohle byla velká paráda v podání hráčky Zlína, která přehodila brankářku Písku s velkou lehkostí. (3:4)
    9
    Zlín trestá každou maličkost v obraně soupeře, která nyní zůstala otevřená. (3:3)

8
    Hráčka Písku je faulovaná na hranici brankoviště. Útok Písku bude pokračovat. (3:2)
    7
    Zlín se potřebuje chytnout. Je tady branka Dufkové, brankářka Sokolu podruhé inkasuje. (3:2)

7
    Žlutá karta pro tým Sokol Písek (-). (3:1)
    7
    Sobieská úplně volná na levém křídle a v souboji tváří v tvář brankáře trefila přesně. (3:1)
    6
    Herní nasazení Písku je na skvělé úrovni. Zatím je lepší domácí celek. (3:0)

5
    Žlutá karta pro tým HC Zlín (-). (2:0)

5
    Zatím vynikající výkon Sokolu, potenciál Zlína je někde úplně jinde hlavně v útoku. (2:0)
    4
    Rychlý, svižný protútok, který znamená branku Jačkové. Brankářka Zlína byla bez šancí. (2:0)

4
    Vynikající obrana Sokolu, hráčky hostů to mají složité. (1:0)

3
    Žlutá karta pro tým Sokol Písek.
    Žlutá karta pro tým Sokol Písek (-). (1:0)

2
    Zlín přerušuje akci domácích, jak dopadne tento útok? (1:0)

2
    Obrana Písku skvěle pokrývala soupeřky, u míče je domácí celek. (1:0)
    1
    Krásná defenzivní práce domácích, k tomu zákrok brankářky Sokolu, následný rychlý kontr trestá Boorová! (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Jako první bude mít míč Zlín.

Písek nastoupí v černožlutém, Zlín v modrém.

Sokol Písek: Preslová, Neubergová, Chalušová – Boorová, Jakubovičová, Kozáková, K. Kubišová, Königová, Michková, Šroubková, Jačková, Rusfelová, Merglová, Talafousová, Bullová, Karetová, Benešová, Kalčíková, Galušková, Palasová, Šelaisová, Součková, H. Dvořáková.

HC Zlín: Sedláková, Kryšková, Benedíková, Stojarová – Sobieská, Nygrýnová, Gärtnerová, Očadlíková, Drotárová, Andrýsková, Hradilová, Mizerová, Kolářová, Lapčíková, Baumbachová, Kamenářová, Birkušová, Kříčková, Dufková..

Vzájemné zápasy
    V loňské sezoně neměl Zlín se svým dnešním soupeřem žádné problémy. Doma ho porazil o sedmnáct branek – 39:22, v Písku 31:22.

HC Zlín
    To hostující tým je po dvou zápasech nové ligové sezony zcela stoprocentní. Nejprve porazil o šest branek Trenčín – 22:16 a poté bez větších problémů přehrál slovenské Partizanske. Vyhrál zcela jednoznačně 37:21.

V loňské sezoně se Zlín dostal ze sedmého místa do vyřazovacích bojů, ale hned v prvním kole, kdy narazil na pozdější stříbrné mužstvo – Slavii Praha. V sérii o třetí místo posléze podlehl Porubě po výsledcích 14:24, 20:26.

Dnes jsou zlínské hráčky pasovány do pozice výrazných favoritek. Potvrdí svoji roli?

Sokol Písek
    Moc nechybělo a domácí házenkářky by v letošní sezoně mohly svádět bitvy ve druhé nejvyšší soutěži. V té minulé byly nováčkem WHIL, ale dokázaly porazit Plzeň, dalšího novice v ženské Interlize, v boji o setrvání mezi ženskou házenkářskou elitou u nás. Mužstvo především táhla Sára Kovářová. Sokol má za sebou v novém ligovém ročníku dva zápasy. Ten první těsně prohrál na domácí palubovce s Prešovem tím nejtěsnějším možným rozdílem, a sice 28:29. Posléze z toho byl debakl na hřišti pražské Slavie v poměru 11:28. Dnes je Písek v roli outsidera!

Hezké odpoledne, je před námi třetí kolo ženské Interligy mezi Sokolem Písek a HC Zlín. Utkání začíná v 15:00 a textovým přenosem vás provede Vít Muzikář.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.