Lipt. Mikuláš – Poprad 2:3 (po pr.) | Martin – B. Bystrica 0:2 (kon.) | Nové Zámky – Košice 4:3 (po pr.)
Trenčín – Nitra 2:1 (1:0 po s.n.) | Zvolen – Žilina 1:3 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:3 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
HK Poprad
Piatok 16.09.2016, 17:00 • ENEL aréna • Tipos Extraliga (SR) • 4. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní hokejového zápasu 4. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne HK Poprad. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    V 3. kole odohral zápas v Košiciach, kde až do 38. minúty na svetelnej tabuli svietil stav zápasu 0:0. Košiciam sa napokon podarilo streliť 2 góly vďaka Milému a Hričinovi a dostali sa tak na 1. miesto v tabuľke Tipsport ligy. Liptáci sú po troch zápasoch na 6. mieste s 5 bodmi.
    Skóre: 11:7
    Najproduktívnejší hráč: Richard HUNA, Rudolf HUNA (obaja 2+2)

HK Poprad
    Posledný zápas odohral na vlastnom ľade proti Banskej Bystrici. Prvý gól stretnutia strelili hostia v 11. minúte, avšak Popradčanom sa ešte podarilo vyrovnať na 1:1. Od 32. minúty ale domáci celok začal tahať za kratší koniec a za 4 minúty dostal 3 góly. Poprad napokon stretnutie prehral 2:4 a spolu so Žilinou okupuje posledné miesto tabuľky, keď sa obidvom mužstvám ešte ani v jednom zápase nepodarilo zabodovať.
    Skóre: 4:11
    Najproduktívnejší hráč: Arne KROTÁK (2+0)
    V severskom derby dnes súboj o dôležité body. Kto uspeje?

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Bobček, Mezovský, Nádašdi, Šiška, Kadlubiak, Moravčík, Oravec, Kadura – Ru.Huna, Ro.Huna, Ri.Huna – Kriška, Sukeľ, Uram – Lištiak, Piatka, Laco – Števuliak, Kabáč, Brezniak

HK Poprad: Šúrek – Dinda, Fabian, Suchý, Kurali, Pokovič, Cutting, Šterbák, Václav – Kroták, Zagrapan, Paločko – Lapšanský, Mlynarovič, Tibenský – Bondra, Troliga, Lichanec – Výhonský, Ježek, Müller

Rozhodca: Štefik, Lauff – Bogdaň, Smrek.

00:01

00:09
    Prví sa do útočného pásma natlačili hostia, ale puk rýchlo stratili a Liptáci ho zobrali do svojej moci.

00:41
    Paločko sa spoza brány dostal medzi kruhy, ale jeho strela bola zblokovaná a Križan s pukom problém nemal.

01:07
    Aktívnejší je zatiaľ Poprad a ohrozuje bránku domácich.

01:25
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Sukeľ – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

01:30
    Piatka sa ihneď po vhadzovaní dostal do rýchleho protiútoku, ale pod tlakom protihráča sa k zakončeniu nedostal.

02:05
    Výhonský sa dostal k strele, ale cez húštinu tiel tento puk bránku Liptákov neohrozil.

02:37
    Hostia sa zatiaľ v tejto presilovej hre nevedia usadiť v útočnom pásme. Domáci puk stále vhadzujú.

03:18
    Výhonský si od modrej čiary nakorčuľoval medzi kruhy, kam dostal puk, ale jeho strela skončila len na Križanovi.

03:25
    Domáci v plnom počte.

03:46
    HK Poprad zostáva v útočnom pásme, ale gólovú príležitosť si ani po skončení presilovej hry nevytvoril.

05:05
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lapšanský – 2 min., hákovanie).

05:12
    Bobček od modrej čiary prudko vystrelil, brankár puk vyrazil, ale útočníci Liptovského Mikuláša sa už k nemu nedostali.

06:13
    Neprehľadná situácia pred brankárom Šúrekom, ktorú sa hosťom v poslednej chvíli podarilo zažehnať.
    06:13 Šúrek nemal situáciu pod kontrolou, ale domácim sa dorážať nepodarilo

06:48
    Nádašdiho strela od modrej čiary bola tečovaná, ale puk minul bránu hostí.

07:05
    Hostia v plnom počte.

07:37
    Vhadzuje sa po Križanovej pravici. Puk zostal na hokejkách domácich a tí kombinujú v zadných radoch.

08:21
    Hostia zakladajú akciu z vlastného pásma, ale stratili puk a útok bratov Hunovcov kombinuje za bránou Popradu.

09:40
    Šiška medzi kruhmi krásne našiel Urama. Jeho strela ale skončila len na brankárovi hostí a hra sa prerušuje.

10:05
    Bondra dostal prihrávku medzi kruhy a vystrelil. Puk ale domáci vyrazili na ochrannú sieť.

11:03
    Diváci môžu teraz vidieť viacero súbojov o puk v strednom pásme.

11:53
    Vhadzuje sa v obrannej tretine Liptákov, ktorí okamžite vyrazili do protiútoku, ale rozhodca hru prerušil kvôli ofsajdu.

12:30
    Obrovská šanca domácich. Števuliak sa dostal medzi kruhy a vystrelil, brankár puk len vyrazil a k dorážke sa dostali ešte dvaja útočníci MHK 32. V neprehľadnej situácii ale dokázali hostia puk vyhodiť.
    12:30 Liptáci mohli ísť do vedenia, ale Šúrek odolal

13:32
    Výhonský si spoza brány nakorčuľoval medzi kruhy, ale jeho strela nebola príliš nebezpečná.

14:08
    V súbojoch o puk sú v dnešnom zápase aktívnejší aj úspešnejší domáci hráči.

15:31
    Liptáci boli v protiútoku ale rozhodca ich prerušil pre postavenie mimo hry a tak sa vhadzuje v strednom pásme. Pri puku zostali Popradčania, ale Liptáci ho vybojovali späť a sú v útočnom pásme.

16:30
    Domáci sú v týchto fázach hry aktívnejším tímom a Popradčanom robia problémy.

17:10
    Bobček sa rozhodol pre strelu zo stredného pásma. Šúrek tento prudký puk len vyrazil.

18:00
    Popradčania sú v útočnom pásme. K strele spomedzi kruhov sa dostal Lichanec, ale Križan predviedol perfektný zákrok lapačkou.

18:40
    Lištiak perfektne z rohu klziska hľadal pred bránou Laca, ale tomu sa pod tlakom protihráča nepodarilo zakončiť a k puku sa dostali hostia.

20:00

Do prvej tretiny vstúpilo aktívnejšie mužstvo z Popradu. Vytvorili si viacero šancí, ale ani jednu nedokázali využiť. Postupom času začali dominovať v zápase Liptáci, ale ich gólové príležitosti zostali taktiež nepremenené. Diváci si tak na prvý puk za chrbtom jedného z brankárov budú ešte musieť počkať.

20:01

20:18
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ro.Huna – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

20:18
    Hneď na začiatku druhej tretiny tu máme vylúčenie v domácom tíme.

20:23
    Hostia sú pri puku a snažia sa dostať do útočného pásma, čo sa im aj podarilo, ale domáci puk úspešne vyhadzujú cez všetky čiary.

21:00
    Liptáci krásne Popradčanom zobrali cenné sekundy presilovej hry, keď puk dlho držali v útočnom pásme.

21:47
    Posledná polminúta presilovej hry Popradu, ktorý si zatiaľ gólovú príležitosť nevypracoval.

22:22
    Domáci sú okamžite pri puku a takmer sa trojici Hunovcov hneď po presiovej hre hostí podarilo aj streliť gól.

23:27
    Rudolf Huna sa natlačil spoza brány pred Šúreka, ale ten s prehľadom jeho strelu vyrazil.

23:46
    Poprad nepresnými prihrávkami v druhej tretine často puk stráca.

24:10
    Obrovská príležitosť Liptákov. Uram bol v rýchlom úniku. Pod tlakom protihráča prihral osamotenému Kriškovi medzi kruhy, ale jeho strela letela tesne vedľa Šúrekovej brány.

24:50
    Vhadzuje sa po ľavici Šúreka. Pri puku zostali Popradčania, ale domáci si ho aktívnym napádaním vybojovali späť a zostali v útočnom pásme.

25:55
    Poprad dal gól!

Popradčania sa po dlhšej dobe ocitli v útočnom pásme a rýchlou kombináciou sa ujali vedenia. Strelcom gólu je ARNE KROTÁK.
    Asistencie. Matej Paločko, Lubor Pokovič
    25:55 KROTÁK - 0:1

26:42
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Rýchla odpoveď domáceho celku. Po rýchlom prechode do útočného pásma Robert Huna našiel medzi kruhmi osamoteného RUDOLFA HUNU, ktorý vystrelil na brankára, ten puk vyrazil a po neprehľadnej situácii napokon domáci puk pretlačili za brankárov chrbát.
    Asistencie: Róbert Huna, Richard Huna
    26:42 RU.HUNA - 1:1

27:44
    Vhadzovať sa bude po pravici Križana. Buly vyhrali hostia a Kroták okamžite vystrelil, ale Križan jeho puk s prehľadom posiela do bezpečia.

28:22
    Domáci pokračujú v aktívnej hre a znepríjemňujú tak hosťom rozohrávku.

28:44
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ro.Huna – 2 min., sekanie).

29:07
    Hostia príliš dlho kombinovali v útočnom pásme, kde sa napokon puk domácim vybojovať podarilo a vyhodili ho cez všetky čiary,

29:20
    Laco sa po nepresnej rozohrávke Popradu ocitol v úniku, jeho strela spomedzi kruhov, ale trafila iba brankárove betóny.

30:04
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Popradu, ale tí veľmi rýchlo puk stratili a budú si poň musieť zájsť až do obranného pásma.

31:10
    Popradčania zostávajú v útočnom pásme aj po skončení presilovej hry, ale väčšiu gólovú príležitosť si zatiaľ nevytvorili.

32:10
    Uramova formácia je v útočnom pásme, spoza brány brankára ohrozil Uram. Brankárovi puk vypadol, ale obrancovia ho poslali do bezpečia.

33:21
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kadlubiak – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

33:30
    Domáci si opäť zahrajú v oslabení a Popradčania hneď po vhodení puku ohrozili Križanovu bránu, ale v neprehľadnej situácii nedokázali puk pretlačiť za Križana.

34:05
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Lapšanský – 2 min., podrazenie).

34:05
    Na ľade budú teraz tímy hrať 4 proti 4.

34:47
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Bobček – 2 min., faul lakťom).

34:47
    Tak napokon pomer síl na ľade dlho nevydržal a Poprad bude hrať presilovú hru 4 na 3.

35:01
    Domáci puk po vhadzovaní ihneď vyhodili z obranného pásma.

35:50
    Domáci už sú na ľadovej ploche 4 a sily na ľade sa vyrovnali.

36:37
    Lapšanského strela po parádnej prihrávke skončila mimo brány domácich.

37:10
    Bratia Hunovci si teraz vytvorili viacero veľkých príležitostí na skórovanie, ale napokon sa im puk za chrbát Šúreka dostať nepodarilo.

37:45
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, ale po viacerých neprehľadných situáciách sa skóre nemenilo.

38:33
    Na ľadovej ploche za bránou Križana zostal ležať Ježek, ale už sa pomaly dvíha z ľadovej plochy a spoluhráči mu pomáhajú zájsť na striedačku.

38:47
    Dinda zo stredného pásma nahodil puk na Križana, ktorý ho skryl do lapačky a hra sa prerušuje.

39:14
    Kriška sa snažil o prienik do útočného pásma, ale jeho spoluhráč stál v ofsajde a tak puk radšej poslal naspäť do zadných radov.

40:00

V druhej tretine dnešného tatranského derby otvorili skóre zápasu hostia, ale z gólu sa netešili dlho, lebo expresná odpoveď Liptákov prišla po necelej minúte hracieho času.V druhej polke tretiny bolo na oboch stranách viacero vylúčení, ale ani jednému tímu sa nepodarilo skórovať. Liptáci mali v tejto tretine mierne herne navrch, ale nebezpečné rýchle akcie Popradu mohli bez problémov strhnúť vedenie na stranu hostí.

40:01

40:20
    Liptáci pod tlakom puk vyhodili cez všetky čiary a rozhodca hru prerušuje.

40:26
    Rudolf Huna vletel do útočného pásma a vystrelil, puk ale obranca hostí vyrazil na ochrannú sieť.

41:00
    Kroták bojuje o puk v rohu klziska, ale Liptáci mu ho napokon zobrali a vyrážajú dopredu.

41:50

Po perfektnej práci Laca, ktorý dokorčuloval puk a spoza brány krásne našiel ANDREJA LIŠTIAKA, ktorý osamotený pred bránkou nemal problém puk poslať za Šúrekov chrbát.
    Asistencie: Andrej Laco, Juraj Kadlubiak

42:10
    Troliga v rýchlom protiútoku obkorčuloval bránu hostí a pokúsil sa ohroziť Križana, ten bol ale pozorný a puk odpratal do bezpečia.

43:13
    Hostia vyhrali buly v obrannom pásme. Zagrapan prenikol do útočného pásma, ale jeho prihrávku domáci zastavili a dostali sa k puku.

43:54
    Po zakázanom uvoľnení sa bude puk vhadzovať v útočnom pásme Popradu. Domáci vyhrali súboj o puk a Laco okamžite vyštartoval do protiútoku, jeho prudkú strelu ale brankár vyrazil mimo nebezpečenstvo.

44:43
    Piatkovu snahu a rýchly protiútok zastavil hvizd rozhodcu po postavení mimo hry.

45:00
    Dnešné stretnutie sleduje 2450 divákov.

45:05
    Bobček zostal v rohu klziska chvíľu ležať na zemi, ale vyzerá, že bude v poriadku.

45:20
    Poprad v útočnom pásme puk stratil ale v následnom protiútoku domáci nepresnou prihrávkou v strednom pásme spôsobili zakázané uvoľnenie.

45:45
    Ježek sa pretlačil do útočného pásma, ale domáci mu za bránou puk zobrali.

46:40
    Atmosféra je v Liptovskom Mikuláši tak ako v minulom zápase výborná a oba tábory fanúšikov neustále skandujú.

46:58
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Kriška – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

47:04
    Popradčania dostali možnosť vyrovnať stav stretnutie a budú mať výhodu presilovej hry. Od modrej čiary pálil Suchý, ale Križan strelu bez problémov chytá.

47:46
    Popradčania hrajú túto presilovku výborne, ale Liptáci sa obetavo hádžu súperovi do striel a Križan je im vzadu veľkou oporou.

48:17
    Cuttingova prudká delovka leen veľmi tesne minula bránu Liptákov.

48:40

Hosťom sa napokon podarilo vyrovnať stav stretnutia v presilovej hre. PETER LICHANEC dostal puk do dobre pozície odkiaľ prepálil Križana.
    Asistencie: Keevin Cutting, Marek Zagrapan

50:45
    Domáci zakladajú akciu z vlastného obranného pásma, ale v strednom pásme im puk zobrali hostia a usadili sa v útočnom pásme.

51:33
    Po obrovskej chybe domácej obrany išiel sám proti Križanovi Kroták, ale nepodarilo poslať svoj tím do vedenia.

52:10
    Poprad je po vyrovnávajúcom góle aktívnejším tímom a obrane Liptovského Mikuláša robí problémy.

52:36
    Za bránou hostí Sukeľ bojoval o puk, aj sa mu to podarilo, ale napokon sa Popradu podarilo mu puk zobrať.

53:45
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Zagrapan – 2 min., hákovanie).

53:50
    Bobčekova strela narobila brankárovi hostí problémy, nakoniec sa mu podarilo ju vyraziť a takmer sa k dorážke dostal ešte útočiaci hráč.

54:58
    Domáci sú v tejto presilovke veľmi nebezpečný a majú množstvo šancí na skórovanie.

55:08
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Cutting – 2 min., hákovanie).

55:08
    Oddychový čas domácich.

55:08
    Domáci hráči budú mať príležitosť na strelenie gól a zahrajú si presilovú hru o dvoch hráčov.

55:36
    Veľká príležitosť hostí. Kriška bol osamotený pred bránou ale pod tlakom nedokázal zakončiť.

56:02
    Hosťom sa po veľkom tlaku napokon podarilo puk vyhodiť.

56:34
    Strela Rudolfa Hunu z uhla bola vyrazená brankárom na ochrannú sieť.

56:53
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru. Huna – 2 min., hákovanie).

56:53
    Vylúčením Rudolfa Hunu sa končí presilová hra Liptovského Mikuláša.

57:09

57:22
    Hráči Popradu sa usadili v útočnom pásme a obliehajú bránku domácich.

57:52
    Po strele Suchého od modrej čiary sa Liptákom podarilo puk vyhodiť.

58:26
    Liptáci sa zatiaľ úspešne bránia tlaku hostí.

59:33
    Vylúčenie v tíme HK Poprad (Pokovič – 2 min.).

59:50
    Liptákom sa podarilo vyslať ešte pár striel na bránu, ale v presilovej hre budú pokračovať až v predĺžení.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

Riadny hrací čas na nám skončil nerozhodne 2:2 a zápas tak bude pokračovať 5 minútovým predĺžením 3 na 3.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

60:07
    Ešte minútu a pol bude pokračovať presilová hra Liptovského Mikuláša.

60:34
    Domáci zavreli svojho súpera v obrannom pásme, ale nedokážu si vypracovať streleckú príležitosť.

61:45
    Strela Róberta Hunu spomedzi kruhov Šúrekovi nenarobila problémy.

62:00
    Veľká šanca domácich. Piatka zachytil prihrávku hostí a išiel sám proti brankárovi, ale nebol schopný pod tlakom streliť gól.

62:19
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Laco – 2 min., hákovanie).

Oddychový čas hostí.

62:19
    Poprad bude mať obrovskú príležitosť vyhrať dnešný duel a takmer do konca predĺženia bude hrať presilovú hru.

62:32
    Fabianova strela od modrej čiary trafila len Križana a ten ju bez problémov zakryl.

62:57
    Poprad útočí, ale brankár Križan je zásadne proti streleniu gólu.

63:50
    Prvá Cuttingova strela od modrej čiary bola nepresná a s druhou brankár nemal väčší problém.

64:26

Hostia tesne po skončení presilovej hry napokon strieľajú rozhodujúci gól. Jeho úspešným strelcom bol DÁVID BONDRA.
    Bez asistencií.

Po dnešnom vyrovnanom stretnutí sa napokon z výhry v predĺžení teší tím hostí z Popradu. Obe mužstvá si dnes vypracovali množstvo šancí na strelenie gólu a hral sa rýchly hokej s aktívnym napádaním. HK Poprad si tak do tabuľky Tipsport ligy pripíše svoje prvé body. (19:35:02)

Michael Hruška

Hľadáme spravodajcu pre tím HK 32 Liptovský Mikuláš. Viac informácií tu.

Góly a asistencie: 27. Ru.Huna (Ro.Huna, Ri.Huna), 42. Lištiak (Laco, Kadlubiak) – 26. Kroták (Paločko, Pokovič), 49. Lichanec (Cutting, Zagrapan), 65. Bondra

Rozhodca: Štefik, Lauff – Bogdaň, Smrek