Vítkovice – Hradec Králové 3:2 (kon.) | Litvínov – Chomutov 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Zlín 5:4 (kon.)
Plzeň – Kometa Brno 3:6 (kon.) | Pardubice – Liberec 4:5 (kon.) | K. Vary – Olomouc 3:1 (kon.)
Sparta Praha – Třinec 3:4 (1:2 po s.n.)
HC VERVA Litvínov
2:4 (0:0, 0:2, 2:2)
Piráti Chomutov
cz Piatok 16.09.2016, 17:10 • Zimní stadion Ivana Hlinky • Tipsport extraliga (ČR) • 4. kolo

Zápas končí pro domácí prohrou 2:4. Po první třetině bez branek, která nabídla šance na obou stranách se dále v zápase aktivněji jevili hráči Chomutova. Utkání rozhodli slepené góly v 22. a 23. minutě. Od té doby Litvínov jen prohrával a utkání zvládl pouze zdramatizovat na 2:3. Víc s jim nepovedlo a Piráti i odváží 3 body i ze Zimního stadionu Ivana Hlinky. (19:42:25)

59:50 Ivan HUML - 2:4
    Zdroj: Hokejka TV

59:50
    Piráti právě vstřelili branku!
    Tečku za utkáním dává IVAN HUML. Do prázdné brány mu nedělalo problém vstřelit poslední branku utkání.

59:33
    Zakázaní uvolnění Chomutova dává ještě malou naději domácím na srovnání. Jan Strmeň se musí mít na pozoru.

59:20
    Janus opět spěchá ven z brány. Litvínov to zkusí znovu v šesti.
    59:01 František LUKEŠ - 2:3

59:01
    Litvínov právě vstřelil branku!
    Verva ještě snižuje na 2:3! Po výtečné přihrávce Viktora Hübla se prosazuje FRANTIŠEK LUKEŠ. Gólman proti jeho svižné střele švihem neměl šanci.
    Asistence: Viktor Hübl.

58:43
    Domácí už naskakují na led v šesti. Jaroslav Janus již odpočívá na střídačce.

58:43
    Oddechový čas pro domácí.

58:43
    Velká mela před bránou skončila chycením puku brankářem Strmeňem a následným přepadnutím kapitána domácích přes gólmana.

58:30
    Střela Tomáše Pavelky neprošla až k bráně.

57:53
    Skokan se dostal před Januse. Útočník hostů se snažil zakončit, neúspěšně. Další akci zakončil tvrdou ranou Michal Vondrka.

57:13
    Když už se Litvínov dostane do útočného pásma, zbytečně kombinuje místo přímých střel na bránu. Piráti si utkání hlídají a nic nenasvědčuje tomu, že by nedovedli zápas k vítěznému konci.

56:29
    Robin Hanzl se snažil probít do zakončení. Jan Strmeň ale opět připraven a schoval kotouč do lapačky.

55:37
    Reichel čistě sražen k zemi. Chomutov se ujímá kotouče. To hostům vyhovuje, když mohou kontrolovat utkání.

55:14
    Hosté v plném počtu. Vypadá to s domácími velmi bledě.

54:41
    Další obrovskou šanci nezužitkoval po přihrávce Sorvika Rostislav Martynek. Verva je v zakončení bezradná.

53:58
    Robin Hanzl skvěle našel nastavenou hokejku Martynka. Jan Strmeň ale chytá v obrovské pohodě.

53:08
    Jenže Ivan Huml osvobodil hosty ze sevření vyhozením. Kubát si zase na modré čáře neporozuměl se spoluhráči a vjel do pásmu příliš brzy.

53:01
    Po komerční přestávce budeme svědky jedné z posledních velkých šancí Litvínova zdramatizovat utkání.

53:01
    Juraj Valach sestřelil pronikajícího Kristiana Reichela a odpočine si na trestné lavici dvě minuty.

52:05
    Zbyněk Sklenička opakovaně míjí bránu hostů. Jako by pro litvínovského obránce byla zakletá.

51:56

51:12
    Rostislav Martynek zakončoval ze slibné pozice nikým neatakován. Jeho střela nápřahem ale byla prachbídná.

50:16
    Dvojité vyhození Pirátů a Verva začíná přesilovku od své brány. Navíc se Chemikům nedaří přechod do útočného pásma.

49:58
    Jiří Gula z bezprostřední blízkosti trefuje pouze výstroj Strmeňe. Takové střely nemohou v žádném případě ohrozit chomutovského gólmana.

49:44
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Ondřej Dlapa – 2 min., nedovolené bránění).

48:50
    Sklenička netrefil od modré tvrdou ranou tři tyče. Po chvíli se mu příležitost naskytla znovu, se stejným účinkem.

48:15
    Kristian Reichel dostal naloženo v rámci pravidel od Juraje Vlacha. Okamžitě odjíždí střídat.

47:34
    Litvínovu se krátí čas na vyrovnání. Kristian Reichel z pravého kruhu nepřekonal gólmana hostů.

47:09
    Rosťa Martynek sprintoval pro dlouhou přihrávku do hlouby chomutovské třetiny. U puku včas nebyl, a tak se píská zakázané uvolnění.

46:48
    Martin Štovíček se probil až do zakončení, které bylo sraženo holí bránícího borce. Jaro Janus si kotouč sebral ze vzduchu do lapačky. Následuje komerční přestávka.

46:03
    Michal Trávníček předložil puk rychlejedoucímu Kristianu Reichelovi. Mladý útočník bekhendem nepřekonal Jana Strmeňe.

45:49
    Dnešní utkání sleduje 4184 diváků.
    45:16 Viktor HÜBL - 1:3

45:16
    Litvínov se vzápětí dočkává snížení. Richard Nejezchleb u mantinelu vybojoval kotouč pro Lukeše. František Lukeš posunul pro VIKTORA HÜBL. Asistent kapitána si se situací věděl rady a poslal puk do levé šibenice.
    Asistence: František Lukeš a Richard Nejezchleb.
    43:55 Michal POLETÍN - 0:3

43:55
    Piráti již vedou 3:0! Jan Rutta nahodil puk na bránu, od tyčky se puk odrazil před otevřenou klec, kde už hlídkoval MICHAL POLETÍN. Útočník domácích puk doklepl do brány. Asistence: Jan Rutta a Ivan Huml.

43:18
    Pavelka osvobodil tým vyhozením daleko brány. Vladimír Růžička si s pukem dojel až před Januse a nedělal gólmanovi veliké zmatky.

43:10
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Richard Nejezchleb – 2 min., sekání).

43:05
    Marek Račuk srdnatě bojuje o puk za Janusem.

42:24
    Litvínov drží soupeře v obranném pásmu. Jan Strmeň si skočil pro puk mezi hokejisty a schoval ho do lapačky.

41:56
    Koblasa přejel modrou čáru dřív než k němu doputoval puk. Rozhodčí navíc situaci posoudili jako úmyslný ofsajd.

40:44
    Formace Nejezchleba se dostala do útočné třetiny. Borci ve žlutém ale málo střílí na Jana Strmeňe. Brankář hostů zatím v klidu hlídá čisté konto.

40:01
    Chomutov se jako první ujímá puku. Verva bude muset hodně přidat, aby se jí podařilo vstřelit nějaký gól.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:01

Druhá třetina začala, jako první skončila. Vyrovnaná hra obou mužstev trvala až do 22. minuty, kdy se nejdříve prosadil Rutta a po minutu po něm zvýšil náskok hostů David Kämpf. Litvínov góly opařily a již nedokázali na branky odpovědět. Michal Trávníček předvedl také ostrý zákrok do oblasti hlavy a krku a vyfasoval stejný trest jako jeho předchůdce. Nechme se překvapit, zda-li dokáže Litvínov s utkáním něco udělat.

40:00

39:47
    David Kaše z otočky našel pouze připravené betony Januse.

39:19
    Kotouč vyletěl mimo hrací plochu. V dnešním zápase se ztrácí takovýmto způsobem značné množství puků.

39:11
    Zakázané uvolnění domácích a znovu se hra přesouvá před Jaroslava Januse.

39:05
    Domácí v plném počtu. David Kaše se ještě pokusil o ohrožení Januse. Jeho pokus mířil vysoko nad.

38:12
    Už to vypadalo na samostatný nájezd pro Chomutov, jenže rozhodčí soudí jinak a následuje vhazování ve středním pásmu. Kapitán Vondrka se hodně zlobí.

37:30
    Piráti ani při přesilovce nechtějí nic riskovat a spíše takticky nepouští domácí k puku.

37:03
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Viktor Hübl – 2 min., podražení).

36:11
    Chomutov se nikam nežene a podle toho také hra vypadá. Verva dobývá branku Strmeňe, ale skvěle organizovaná obrana hostů všechny ataky odráží.

35:13
    Litvínov si v druhé půli přesilovky nevypracoval žádnou šanci, navíc se ani neprobojoval do útočné třetiny.

34:10
    První přesilovková formace vyhnána z obranného pásma hostů. Juraj Valach při snaze o brejk přejel modrou čáru dříve než spoluhráči a vystavil se tak do ofsajdu.

33:30
    Verva už se usadila v útočném pásmu. Viktor Hübl z mezikruží trefil výstroj gólmana Pirátů. Stav je tak nadále 0:2.

33:13
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Marek Račuk – 2 min., podražení).

33:08
    Martin Hanzl netrefil zcela odkrytou bránu! Jan Strmeň má dnes i dávku štěstí.

32:33
    Domácí v plném počtu. Litvínov se může zase plně soustředit na otočení nepříznivého stavu.

31:44
    Chomutov začal přesilovku ve velkém stylu. Teď však Miloslav Hořava vybojoval puk a prozkoušel hostujícího brankáře.

30:50
    Velmi aktivní David Kämpf projel s kotoučem na holi před Janusem. Následné dvě pumelice obránce Pirátů skončili na zadním mantinelu.

30:24
    Chomutov bude mít šanci navýšit svůj gólový účet. Verva by se chtěla pohybovat na druhé straně kluziště. Kokeš jí to ztížil.

30:24
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Martin Kokeš – 2 min., podražení).

30:15
    Jaroslav Janus musel řešit ošemetnou situaci ve vlastním brankovišti. S kotoučem si však potykal a ukryl ho v lapačce.

29:40
    Pavlík se Skleničkou si neporozuměli a k puku se dostávají borci v modrém.

29:25
    Jakub Černý poslal pumelici po ledě na brankáře Pirátů. Jan Skrmeň ani jediný puk za svá záda pustit nechce.

28:20
    Miloslav Hořava se nedostal ke střele. Po něm už ve výborné pozici vyzkoušel Strmeňe Nejezchleb. Gólman hostů zůstává pozorný.

27:40
    Pokud ovšem hosté nevyhodí na zakázané uvolnění Zdá se, že tohle je dnes jejich královská disciplína.

27:28
    Domácí špatně kombinují. Puky nechodí na hokejky tak, jak mají. Piráti nemusí řešit žádné složité okamžiky.

26:55
    Konečně se Verva dostává na delší časový úsek do útočného pásma. Daniel Sorvik však puk nezachytil.

26:15
    Třetí zakázané uvolnění Chomutova v krátké době. Domácí s tímto luxusem nedokáží vhodně naložit.

26:07
    Litvínov se snaží proniknout před branku hostů. To se jim zatím nedaří, hru dobře kontrolují Piráti. Nyní tu máme komerční přestávku.

25:02
    Kudělka vyzkoušel pozornost Januse. Michal Poletín následnou dorážku minul.

24:40
    Oddechový čas pro hosty. Dvakrát pískaný icing si vybírá svou daň. Naštěstí kouč hostů umožnil chvíli času na oddech svým svěřencům.

24:31
    Po zakázaném uvolnění se dostávají domácí do útočného pásma. Obránci hostů i napodruhé vyhodili puk přes všechny lajny.

24:08
    Litvínov opařen slepenými góly se snaží situaci napravit. Rostislav Martynek hledal mezery mezi betony Strmeňe marně.

23:38
    Stejně jako Kämpf chtěl překonat brankáře Vervy Michal Vondrka. Znovu se Janus nenechal nachytat a sklepl betony.
    22:26 David KÄMPF - 0:2

22:26
    Nyní jde Chomutov do dvoubrankového vedení! David Kämpf si sjel z pravého kruhu a opět jako jeho předchůdce prostřelil Januse mezi jeho betony. Stav utkání 0:2. Asistence: Juraj Valach a Petr Koblasa.
    21:29 Jan RUTTA - 0:1

21:29
    Chomutov přeci jde do vedení! Po souhře Vondrky se Skinnerem se k puku dostal JAN RUTTA a prostřelil Jaroslava Januse mezi betony. Asistence: Brett Skinner a Michal Vondrka.

21:29
    Chomutov sice zaznamenal gól, vše ale ještě prošetří videorozhodčí.

21:11
    Kapitán domácích si odsedí trest za zásah do oblasti hlavy a krku na dvě a deset minut.

20:41
    Skokanovi přeskočil puk hokejku. Zbyněk Sklenička může založit útok pro Vervu.

20:18
    Kristian Reichel se dostal do zakončení. Protihráč mu poté vyhodil hokejku několik metrů do vzduchu. Útočník domácí se nestačí divit vlastním očím.

20:01
    První buly třetiny vyhráli domácí. Viktor Hübl ihned zkusil, zda-li ještě Jan Strmeň neodpočívá v kabině.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:03.

V první části jsme sledovali kvalitní hokej s řadou příležitostí na obou stranách. Kaňkou na hře byl ostrý a přehnaný zákrok Juraje Valacha, který trefil protihráče do oblasti hlavy a krku. Ani jeden z týmů není zatím evidentně lepší. Musíme si počkat na další průběh zápasu, abychom se dočkali nějakých gólů.

20:00

19:52
    Brett Skinner si připsal pravděpodobně poslední pokus v úvodní třetině. Litvínov si to dohraje ve vlastním pásmu.

19:05
    Verva se dostává ze sevření. Obránce vyhodil puk z pásma a domácí si mohou vystřídat.

18:32
    Juraj Valach zakončil souhru Chomutova v útoku střelou po ledě. Jaroslav Janus vytasil levý beton.

17:59
    Vyloučení v týmu HC VERVA Litvínov (Ondřej Jurčík – 2 min., držení hole).

17:34
    Řada nepřesností provází hráče obou týmů. Na kombinaci teď hokejisté mohou zapomenout.

16:54
    Vyhození přes všechny čáry se píská i nyní. Opět se provinili domácí.

16:43
    Slabší chvilku prožívají Piráti, když se nedostávají do útočného pásma. Teď budou mít opět možnost ohrozit Januse. Litvínov si pomohl zakázaným uvolněním.

16:15
    Miloslav Hořava z úhlu trefil beton Jana Strmeňe. Richard Nejezchlebu z dalšího pokusu nedokázal puk nadzvednout nad ležícího gólmana.

15:29
    Vladimír Růžička ohrozil bezbrankový stav. Nejprve trefil horní tyčku, následně dorážel pouze do betonů Januse.

15:05
    Ondřej Dlapa vyslal nebezpečnou střelu na Januse. Ve stejnou chvíli se vrací z osobního trestu Juraj Valach.

14:20
    František Lukeš protečoval puk do útočného pásma. Tam ale domácí dlouho nepobili. Na druhou stranu spěchá Chomutov.

13:58
    Litvínov se nemůže dostat do útoku. Další pokus o nahození skončil zakázaným uvolněním.

13:50
    Vhazování v útočné třetině Pirátů se bude opakovat. Nesrovnalosti v počínání hráčů odhalil hlavní sudí.

13:46
    Další komerční přestávka dává pauzu na oddech týmům. Utkání se hraje ve vysokém tempu. Přestávka přijde vhod.

13:20
    David Kämpf si se štěstím převzal puk a poté nebezpečně zakončil na bránu soupeře. Jaroslav Janus musel poté řešit další těžký zákrok. Verva se ale drží.

12:44
    Chomutov je kompletní. Oslabení ustáli hosté naprosto v pohodě.

12:02
    Verva si zatím v přesilovce nevytváří obvyklý tlak. Piráti skvěle brání a dostávají se i do protiútoků.

11:07
    Oslabení mohlo dopadnout pro hosty výborně, kdyby brejk dva na dva lépe zakončil Marek Tomica.

10:43
    Ivan Huml hákoval v útočném pásmu a oslabí Chomutov na dvě minuty.

10:31
    Famózní přihrávka pro kapitána Trávníčka na modrou čáru! Michal Trávníček si puk převzal a pelášil na bránu. Jan Strmeň jeho pokus výtečně vychytal.

10:07
    Jan Strmeň nechce jako první inkasovat. Pirát v bráně si připisuje další úspěšný zákrok.

09:21
    Ani na druhé straně Michal Poletín neseřídil mířidla při projektilu. Janusovi ještě teď zvoní v uších, jak střela cinkla o zadní plexisklo.

08:39
    Filip Pavlík vůbec nemířil přesně při tvrdém pokusu od modré čáry.

08:18
    Chomutov vykázán z útoku. Útočící hráč se postavil přímo do brankoviště.

07:39
    Tomáš Pavelka chtěl pomoci týmu. Spíše mu však zavařil, když vyhodil kotouč přes všechny čáry na ledové ploše. To se pochopitelně nesmí a rozhodčí píská zakázané uvolnění.

07:10
    Vladimír Růžička nestihl dorazit kotouč do poloprázdné branky, který se odrazil od zadního mantinelu a zcela tak překvapil strážce domácí svatyně.

06:26
    Robin Hanzl se svou šikovností snažil dostat až do pozice před brankářem. Obrana Pirátů ho ve správnou chvíli zastavila.

06:02
    Ještě před oznámením komerční přestávky vyzkoušel pozornost gólmana hostů od modré.

05:48
    Jan Rutta střelou zápěstím nenachytal Jaroslava Januse. Litvínovský drží čisté konto.

05:28
    Další zakázané uvolnění hostů. Verva však buly prohrála a Chomutov se zase žene kupředu.

04:33
    Na Viktora Hübl zírala prázdná branka. Domácí útočník puk z voleje netrefil přesně.

03:46
    Konečně se Litvínovští dostávají do většího tlaku. Zmatek před brankou vyřešil reflexivním zákrokem Jan Strmeň.

02:49
    Juraj Valach nevybíravě sestřelil protihráče u mantinelu. Jelikož trefil oblast hlavy a krku odsedí si dvě minuty týmově a deset minut osobní trest.

02:39
    Juraj Valach nestihl kotouč v útočném pásmu. Rozhodčí odpískal ofsajd.

01:56
    Hosté nenechávají v klidu hrát svého soupeře.Aktivním presinkem ihned získávají puk na hole.

01:28
    David Kämpf ze skvělé pozici mezi kruhy nenašel mezírku v betonech Jaroslava Januse. Vhazování v útočné třetině Pirátů.

00:52
    Hořava tvrdě narazil na Dlapu. Při následné akci Vladimír Růžička přejel s pukem modrou čáru dříve než parťáci z lajny. Ofsajd vykazuje hru do středního pásma.

00:33
    Zbyněk Sklenička si připisuje první střelu zápasu. Strmeň v klidu puk kryje a rozehrává ho pro své spoluhráče.

00:27
    Další pokus o průnik před Januse zastavuje zakázané uvolnění.

00:03
    Po úvodním buly se kotouči ujímají hosté. Snaha o útok skončila již ve středním pásmu.

00:01
    Máme tu první utkání derby mezi Chomutovem a Litvínovem. Příjemný zážitek z hokeje!

00:01

HC VERVA Litvínov: Janus (J. Hübl) – Kubát, Gula, Z. Sklenička, F. Pavlík, Sörvik, Pavelka, Kokeš – Lukeš, V. Hübl, Reichel – Nejezchleb, R. Hanzl, M. Hořava – Trávníček, J. Černý, Martynek – T. Doležal, M. Hanzl, Jurčík.

Piráti Chomutov: Strmeň (J. Laco) – Skinner, Rutta, Dlapa, Flemming, Kudělka, Valach, Mrázek – Vondrka, Huml, Račuk – Tomica, V. Růžička, Skokan – Poletín, Kämpf, Koblasa – Šťovíček, Kaše, Hřebejk.

Rozhodčí: Pavlovič, Pěsina – Gerát, Hynek.

HC VERVA Litvínov: 9. místo, 3 body, 7:9
    Aktuální forma: P,P,V,P,P
    Litvínov začal ročník 2016/17 také slibně. Chemici zvítězili na ledě nebezpečné Olomouce 3:1. Jenže následně přisly dvě prohry, se Zlínem (3:6) a v Třinci (1:2). V Třinci Litvínov ale statečně bojoval a dokonce zásluhou Kristiana Reichela vedl. Bývalý hráč a odchovanec Vervy Jakub Petružálek ale dvakrát naservíroval puk Špirkovi a pro hosty nezbyl ani bod. Teď opět na domácím ledě nebudou favority, poslední vzájemný zápas prohráli a Chomutov okupuje třetí příčku ligy jen vinou horšího skóre. Pokud to myslí svěřenci Radima Rulíka s útokem na play-off vážně body zejména z domácího ledu by se jim hodili. Povede se jim nějaké ukořistil v souboji s rivalem?
    Brankářská jednička: Jaroslav Janus – 3 zápasy, 91.95% úspěšnost zákroků
    Hvězdy týmu: Viktor Hübl, Richard Nejezchleb, Karel Kubát

Piráti Chomutov: 3. místo, 9 bodů, 12:8
    Aktuální forma: V,V,V,V,P
    Chomutov vstoupil do nového ročníku náramně. Po výhrách nad Karlovými Vary (3:2), Vítkovicemi (3:2) a Plzní (6:4), si brousí zuby i na předloňské mistry z Litvínova. Piráti se mohou pyšnit dobrou produktivitou, na druhou stranu jejich obrana není nejpevnější. Poslední vzájemné utkání však dokázali s Chemiky zvítězit, a tak si proti Vervě budou chtít připsat 4. soutěžní výhru v řadě. Pro domácí navíc ani nemusí nic znamenat, pokud vstřelí první branku. Chomutov v nové sezóně platí za mistry otáčení zápasů.
    Brankářská jednička: Ján Laco – 3 zápasy, 88,89% úspěšnost zákroků
    Hvězdy týmu: Michal Vondrka, Jan Rutta, Ivan Huml

Dobré odpoledne, vítejte u zápasu 4. kola Tipsport extraligy ledního hokeje! V dnešním utkáním se nám představí velcí rivalové Chomutov s Litvínovem. Oba kluby pohání obrovská touha uspět proti neoblíbenému soupeři. Jejich duely bývají našlapané osobními souboji a vyhecovanými situacemi. Nechme se překvapit, co si pro nás borci na ledové ploše připravili dnes.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Lukáš Holán

Góly a asistencie: 46. V. Hübl (Lukeš, Nejezchleb), 60. Lukeš (V. Hübl) – 22. Rutta (Skinner, Vondrka), 23. Kämpf (Valach, Koblasa), 44. Poletín (Huml), 60. Huml

Rozhodca: Pavlovič, Pešina – Gerát, Hynek